» »

Prenosnik zmrzne

Prenosnik zmrzne

awake ::

Prenosnik mi vsake toliko časa zmrzne in ne gre druga naredit kot ga na silo izklopit. Prenosnik je model Acer aspire 5101 in na njem so Win 7 32bit. Probal sem že rame zamenjat, vse driverje ponovno naložit, programe skozi spustil za testiranje ramov,diska itd. pa vedno isto. Se komu sanja kaj bi lahko bilo? Je možno da win 7 nagaja, ker pred tem z Xp in visto ni tega počelo?

dwinxp ::

Mogoce zaprasena hladilna rebra ? Pri prenosnikih je to kar pogost pojav, potrebno jih je le fajn spihati tako, da so čista ter sistem se lepo hladi...

lp

awake ::

dwinxp je izjavil:

Mogoce zaprasena hladilna rebra ? Pri prenosnikih je to kar pogost pojav, potrebno jih je le fajn spihati tako, da so čista ter sistem se lepo hladi...

lp


tudi to sem že probal oz. spihal celoten sistem in še vedno ni pomagalo...

dwinxp ::

Hmm probal bi se naslednje:
- Ram dej na drugi slot ce imas 2 slota... ce imas tudi 2 ploscici rama poizusi najprej samo z eno potem se z drugo... (mogoce ga ram kaj serje...)

lp

awake ::

dwinxp je izjavil:

Hmm probal bi se naslednje:
- Ram dej na drugi slot ce imas 2 slota... ce imas tudi 2 ploscici rama poizusi najprej samo z eno potem se z drugo... (mogoce ga ram kaj serje...)

lp


ram imam en in sicer 2gb in sem že probal v oba slota... mam še enega 512mb doma bom še samo z tem probal, samo upam da bo sploh zalaufal winse...

#000000 ::

Če ni kej z driverji, je plata. Acerji so fejst dojemljivi za to okvaro.

_koki_ ::

Ti modeli prenosnikov acer poleg še nekaj drugih modelov (5520, 7520,...) so znani po tem, da se northbridge sčasoma odlota iz plošče, neke trajne rešitve za ta problem ni (tudi nakup nove plošče ne)!!!
Skoraj bi se dalo rečt da imajo ti prenosniki vgrajen timer, ki ti odšteva čas uporabe in nato kaže prve simptome okvare (problem zgoraj) dokler dokončno ne crkne in to seveda po poteku garancije, da lahko samo greš v trgovino in spet kupiš novega!!!
Simptomi za takšno napako so sledeči, težave z vsemi vhodno izhodnimi napravami (tipkovnica, touchpad, trdi disk, optična enota, usb,...), v glavnem držite se teh prenosnikov vstran, ker niso zastonj tako poceni glede na konfiguracije na raznih oglasnikih in ne kupujte tega klumpa!!!
Priporočam ti, da ga prodaš po delih in kupiš drug prenosnik!

DeeCoy ::

_koki_
JA, Acer 5520 ima velike probleme z northbridgom, tudi sam imam enega, na kateri je crknil, pa sem zamenjal plato z drugo rabljeno, in ga bom stežka prodal ;)

Še en predlog, preden karkoli prodajaš oz. kupuješ in razdiraš, še enkrat naloži w7 ali katere druge, mogoče pa le ni hardwarska napaka ;)

_koki_ ::

@DeeCoy: Za tak denar kot ga prodajaš ga ne boš nikoli prodal, če hočeš ta klump sploh prodat ga moreš dat veliko pod ceno in je boljše če ga daš v dele, vedno se najde kdo ki rabi to in ono in slej ko prej prodaš vse razen kake malenkosti, še posebej če greš malo pod ceno da si prvi v vrsti ko kdo rabi kako komponento!

No pa saj ni acer edina težavna znamka, tudi pavilioni, toshibe in ostali prenosniki grajeni na teh amd platformah so vsi problematični, najbolj je pa to do izraza prišlo ravno pri acerjih, ker se jih je največ prodalo in so s tem prišli na zelo slab glas po svetu in ravno zaradi tega sedaj ponujajo 3 leta garancije na svoje prenosnike, da si mal popravijo ime pa čeprav veliko ljudi ravno zaradi takih stvari te znamke več niti ne pogleda!!!

DeeCoy ::

Prodajam ga za 300 eur, kar je MALO za ta prenosnik, sodeč po cenah na Bolhi! Najcenejši je trenutno 290 eur, moj pa ima močnejši procesor(2.0GHz). Mislim da ga bom pocenil na 280 ;)
PO DELIH SE NE SPLAČA! Zanj dobiš po delih veliko manj..

_koki_ ::

Ne me napačno razumet, sem zadnja oseba v vrsti ki bi kupil prenosnik teh serij, hočem ti le dat dobronameren nasvet, daj ga pod ceno zaradi tega da se ga čimprej rešiš (vsaj dokler še dela brezhibno), poleg tega se je pa moj zgornji post nanašal na tvoj oglas na slo-tech za 350EUR...
Noben ni govoril da je prenosnik slab na papirju, vsaj kar se konfiguracije tiče, gre se bolj za to da je tempirana bomba in ne veš kdaj bo spet plošča usekala in zaradi tega bolš požret tistih nekaj EUR v žepu več samo da čimprej gre od koče!!!
Če bi sam bil na tvojem mestu bi nastavil ceno 220EUR in prvi ki bi ga prišu gledat bi naštel 200EUR gotovine pa naj ga nese, dlje ko čakaš slabše je, zavedaj se tega da v trgovini dobiš za malo več denarja nov prenosnik z garancijo ob tem pa ga lahko vzameš tudi na obroke in po možnosti ne bo take serije da bo slej ko prej crknu!!!

miranpozar ::

Imam kup prenosnikov po rokah, vsak dan. Ampak Acerji so vedno največji krš med vsemi. 100EUR ceneje kot druge (priznane) znamke in folk navali! Jao, jao.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

DeeCoy ::

Ja, tudi sam sem razmišljal v tej smeri ;) Za okrog 250 eurou bi šou ko nič ;) Ja, vem da zelo hitro zgublja ceno..
@miranpozar: Trenutno imam Acer Aspire 5741G(intel i5), dela super, brez kakršnihkoli problemov! Bomo pa vidl kako bo čez par let xD Še neki bi uprašu.. kaj so zate "priznane znamke"?

_koki_ ::

Evo današnji oglas, nekaj sličnega za 250EUR, poslušaj me če se ga misliš znebit in naredi tako kot sem ti zgoraj napisal, daj ga ceneje od konkurence ker vsak kupec ko kupi drugje od tebe ne bo kupil!!!

dwinxp ::

Geforce 8600GT... tukaj je tudi graficna kartica tempirana bomba... katera je tudi znana po serijski napaki ter odpovedi...

DeeCoy ::

@_koki_: Okej, bom upošteval tvoj nasvet ;) kakšno ceno predlagaš?

miranpozar ::

DeeCoy: verjamem, da ti trenutno _nov_ Acer dela OK. Kako bo čez kakšno leto pa bomo videli.
Sveta štirica po abecednem redu (IMHO): Dell, hp, Lenovo (predvsem ThinkPad, ki je najboljše, kar se da danes kupit), Toshiba.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

DeeCoy ::

@miranpozar: A mi lahko nekaj svetuješ? Za stare starše kupujemo laptopa za okrog 200 eur. Ni treba nič strašnega, rabita samo za maile in internet. Seveda hočemo takega, da se bojo xpji postavili v solidnem času... Mislim, da je najbolje, da vzamemo nekaj rabljenega na bolhi.. Ampak katerega :DD?

miranpozar ::

Če tu zadaj ni kaj sumljivega mogoče tale:
oglas 1

Tudi to bi blo lahko OK:
oglas 2

Še en:
oglas 3

Imaš pa na Bolhi v tem cenovnem razredu uglavnem starejše Pentium M, do 1GB in 80GB, tako da so zgornji kar nad povprečjem. Sem izbral hp, ker je dobra servisna podpora po celi SLO. Poglej še ostale znamke - je kar pestra izbira.
Aja, še to... Nekako ne maram AMDjevih procesorjev - so bolj vroči in posledično so glasnejši ventilatorji. Gor sem upošteval samo Intel.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

No pa dejmo,
acer sploh aspire serija si deli prvo mesto z HP-compaq
HP jajca od jajc
serija nx totalni crap
serija DV sploh DV6000, DV9000, klump da večga ni
serija 6000, modela 6735s in 6830s glava peče
uglavnem begaj od HP-compaq

Lenovo serija Thinkpad 3000 kar dobro v riti

Toshiba satelite serije psp.., tudi klump

edino Dell je še dokaj spodoben, vprašanje pa kolk časa bo

DeeCoy ::

#000000 je izjavil:

No pa dejmo,
acer sploh aspire serija si deli prvo mesto z HP-compaq
HP jajca od jajc
serija nx totalni crap
serija DV sploh DV6000, DV9000, klump da večga ni
serija 6000, modela 6735s in 6830s glava peče
uglavnem begaj od HP-compaq

Lenovo serija Thinkpad 3000 kar dobro v riti

Toshiba satelite serije psp.., tudi klump

edino Dell je še dokaj spodoben, vprašanje pa kolk časa bo


Ja pol pa tak najbolš, da ne kupujemo več prenosnikov xD Pa ne mi čez Aspira šinfat, k je čist uredu.. Moj 5520 je dal zelo "hude" čase skoz da je crknu :D In zdej mam nouga, ki dela že skoraj pol leta super!

@miranpozar: Hvala, bom pa še malo pogledal kaj se da novega dobit ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

#000000 ::

Ne lahko kupuješ vse znamke, ampak ne kupi omenjenegih modelov, kupi nekaj iz višjega cenovnega razreda, aja pa treba kupovat pri preverjenih prodajalcih, ker jih kar veliko prodaja fabric-refurbished program sploh pri HP je veliko tega, te prenosniki so lahko do 30% cenejši od popolnoma novih, če vzameš v zakup da recimo neka velika firma vzame 500 ali celo 1000 kosov dobi še dodaten popust, zadevo pa potem prodaja za novo, se po zunanjosti ne ločijo od novih, tko da je običnemu uporabniku nemogoče ugotovit kaj dejansko je dobil.

edit: aja tvoj 5520 in 5520G sta skoraj najbolj občutljiva

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

fosil ::

Asusi naj bi bili tudi kar precej zanesljivi
klik
Tako je!

#000000 ::

Ja sej pravim da sta ta dva modela bolj na udaru, pol imaš še 5820, in serijo 7000, ponavad teli z 20 na koncu niso kaj prida.

DeeCoy ::

Sej js to vem ;) Zato ga pa prodajam.. Zdej mam Acer Aspire 5741G, za 600 evrov sem dobil i5, ločeno grafo, 3GB rama, 320GB disk itd ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika ACER ali ASUS

Oddelek: Kaj kupiti
387883 (7107) sasoz
»

Acer cilja na vrh

Oddelek: Novice / Android
284307 (3606) zmaugy
»

Acer drugi največji proizvajalec računalnikov

Oddelek: Novice / Rezultati
364663 (3437) Pyr0Beast
»

Kateri prenosnik do 599€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9411430 (9554) trek@s
»

Kateri prenosnik? Do 800€

Oddelek: Kaj kupiti
191607 (1294) al3s

Več podobnih tem