» »

600 MB, 3 ure, HD kvaliteta

600 MB, 3 ure, HD kvaliteta

revvs ::

The.Godfather.1.1972.HD.x264~PlutO~

pluto999 > aXXo
x264 > DIVX, XVID
aac > mp3

Kdo uporablja take nastavitve za svoje filme ?
  • spremenil: bluefish ()

pharaon ::

Kaj točno tu sprašuješ? Če kdo gleda te ripe?
Seveda jih, z dveh do treh metrov razdalje ne opaziš razlike med navadnim hd-jem in ripom...

revvs ::

rip je lahko tudi 7 GB...mene zanima če kdo ripa tako kot pluto in kaj uporablja

bond007 ::

Jst sem malo skeptičen do kvalitete pri taki velikosti, navajen sem 720p pri velikosti tam 2,5GB/h. Pomoje če je za osnovo vzet DVD, potem je tak mala velikost smiselna, če pa je br, pa je pomoje bitrate premali in se veliko informacij zgubi - no bom pogledal en sample od plutota, da ne bom prehitro govoril. Je pa res veliko odvisno od tega kako daleč gledaš in kako veliko sliko...

Nikonja ::

sej to ni sploh HD če se ne motim
Width : 912 pixels
Height : 512 pixels

T-Majo ::

pharaon je izjavil:

Kaj točno tu sprašuješ? Če kdo gleda te ripe?
Seveda jih, z dveh do treh metrov razdalje ne opaziš razlike med navadnim hd-jem in ripom...


Ah kje pa, sploh ni razlike! Dej dej ... ne pretiravaj.

Že med 1080 in 720p je razlika, če si pozorn.

revvs ::

Jaz sem downloadal ta film ki je od leta 1972 in kvaliteta se mi zdi odlična na pcju in še posebej na predvajalniku+tv. Dowloadal sem tudi druge verzije, v primerjavi s tistimi drugimi verzijami istega filma(godfather 1) ki vzamejo 4 GB ali pa še več je enaka kvaliteta ali pa še boljša. Od vseh mojih DIVX filmov je to boljša kvaliteta, vsekakor HD kvaliteta. Standardno dolgi film vzame tako malo preko 300 MB in je HD in dosti boljše kot DIVX. Čez nekaj let bomo tako gledali HD filme ki bodo od 10 do 20 MB. :D

mayne ::

Tole ni HD. Pa še kvaliteta je do kurca, edino na kakem CRT SD TVju bi se dalo gledat to. Uporabljen x264 encoder z nekimi mid quality nastavitvami in 24khz AAC z ~34Kbps bitratom kar je občutno premalo. x264 encoder pomaga veliko pri video kvaliteti xvid z istim bitratom bi zgledal katastrofalno.




Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bond007 ::

Evo zdej pogledu sample: Charlie.St.Cloud.2010.BRRiP.720p.x264~PlutO~ - 95 minut in 500MB in kvaliteta je pač primerna velikosti - nikakor ni primerljivo ali celo boljše od ~4,5GB 720p ripov. Pa sej to je nekako logično glede na cca 10x manjšo velikost.

revvs ::

Si sploh probal gledati ? Meni se zdi zelo dobro, DIVX, XVID nikoli ne bi mogel doseči te kvalitete. Dosti je tudi važno kako kdo zna to zripat, nastavit opcije v programih. Programeri nekateri tudi pišejo 10 strani, kar nekdo naredi na 1 strani lahko dosti boljše. 1080p je več, seveda je, vendar ali se splača neka rezlika v velikosti ki je ne vidiš ? Se spomnim da so nekateri tako slabe DIVX filme ripali (še zdaj nekateri) v GB velikosti in če si to primerjal z aXXo ripom so vsi trdili da boljše kot aXXo ali DiAMOND ni možno pod GB spraviti. Zdaj ko je pa vse to napredovalo da ne bom zadovoljen še z boljšo kvaliteto in manjšim zasedanjem Hdisk prostora. Mislim, jaz ne rabim imeti 4 GB ali 8 GB verzije, če je skoraj identično pri 300 MB.

bluefish ::

Kakorkoli, sodeč po screenih je tale zadeva neprimerljiva s "pravim" 720p encodingom in tudi z nekaterimi pretvorbami DVD-ja v Xvid. Po eni strani razumljivo glede na velikost, vendar pri sedanjih kapacitetah diskov in linijah neke prednosti v tem ne vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

revvs ::

1972 leto je to, probaj DIVX verzijo in boš videl razliko. Poleg tega pa imam jaz dosti boljšo sliko kot si ti na screenih prikazal.

mayne ::

Sj pravim, na kakem SD TVju bi tole zgledalo lepo, na PC monitorju kjer mam v fullscrenu resolucijo 1920x1200 pa definitivno ne.
Screenshoti so pač frami iz filma,25slik na sekundo dela svoje in zgleda lepše kot posamezen frame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayne ()

pharaon ::

T-Majo je izjavil:

pharaon je izjavil:

Kaj točno tu sprašuješ? Če kdo gleda te ripe?
Seveda jih, z dveh do treh metrov razdalje ne opaziš razlike med navadnim hd-jem in ripom...


Ah kje pa, sploh ni razlike! Dej dej ... ne pretiravaj.

Že med 1080 in 720p je razlika, če si pozorn.


V mojem primeru je ni, gledam na 24" s te razdalje...če bi gledal na tvju, velikosti vsaj 40", bi se pa verjetno poznalo.

lmfao ::

700 MB je pri HD filmu dovolj za nekaj minut. Zakaj pa potem delajo blu-ray plošče s 50 GB?

blackbfm ::

T-Majo je izjavil:

pharaon je izjavil:

Kaj točno tu sprašuješ? Če kdo gleda te ripe?
Seveda jih, z dveh do treh metrov razdalje ne opaziš razlike med navadnim hd-jem in ripom...


Ah kje pa, sploh ni razlike! Dej dej ... ne pretiravaj.

Že med 1080 in 720p je razlika, če si pozorn.


Med dvd in 1080 je minimalna razlika, če že. Po 10 minutah gledanja ni nobene razlike, ker se ti oči navadijo oz. nisi več pozoren na detajle.

Ja, če pa primerjaš oboje eno ob drugem, in po možnosti še na pavzi, takrat se pa vidi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

zolja ::

Na kakšni opremi pa gledaš filme, da zgoraj navedeni rip tebi izgleda HD kvaliteta? Kakorkoli že, tole zgoraj ni HD, niti po številkah, niti na pogled. Je pa lepo da si z majhnim zadovoljen.

LP Zoran

gendale ::

te ripi iz op so po kvaliteti podobni starejšim xvidom in divxom - ni glih nek presežek, ampak gledat se pa da

blackbfm je izjavil:

T-Majo je izjavil:

pharaon je izjavil:

Kaj točno tu sprašuješ? Če kdo gleda te ripe?
Seveda jih, z dveh do treh metrov razdalje ne opaziš razlike med navadnim hd-jem in ripom...


Ah kje pa, sploh ni razlike! Dej dej ... ne pretiravaj.

Že med 1080 in 720p je razlika, če si pozorn.


Med dvd in 1080 je minimalna razlika, če že. Po 10 minutah gledanja ni nobene razlike, ker se ti oči navadijo oz. nisi več pozoren na detajle.

Ja, če pa primerjaš oboje eno ob drugem, in po možnosti še na pavzi, takrat se pa vidi.

med dvdjem in 1080p je velika razlika, če ti tega ne vidiš imaš ali zanič monitor/tv ali pa zanič oči

Frenky ::

Kdor pravi da med 1080p in dvd ni velike razlike, mu jaz dam denar za okulista, ker se bojim, da ga ne bo kakšen avtobus med potjo povozil. Tudi tisti ki na novodobnih 42+ inčnih plazmah ne vidi razlike med 720p in 1080p bi moral malo na pregled.

blackbfm ::

Saj ne da je ocitno da se je nekdo skesiral za tv in ima zdaj ranjen ego:)

Ne recem da ni boljsa slika, samo pretiravat pa ni treba...saj je lepo da je visoka locljivost, samo pri filmih se to se najmanj pozna ravno zaradi premikajoce se slike. Verjetno zato razvoj sili v se visje locljivosti-quadhd..no v tole ze malo bolj verjamem, da so velike razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

kremenko1 ::

Frenky je izjavil:

Kdor pravi da med 1080p in dvd ni velike razlike, mu jaz dam denar za okulista, ker se bojim, da ga ne bo kakšen avtobus med potjo povozil. Tudi tisti ki na novodobnih 42+ inčnih plazmah ne vidi razlike med 720p in 1080p bi moral malo na pregled.


Točno to, dokler si nisem zrihtal očal, je bila res razlika med SD in HD materialom na 42"plazmi takorekoč O, sedaj pa je razlika več kot očitna in opazna tudi med 720P in 1080P.

Zvezdica27 ::

lp,

razlika je, ampak pretiravat pa tud ni treba. Bolj kot resolucija je pomemben bitrate, fps in druge stvari (barve itd).

Določene DVD izdaje so samo "upscalali" na 1080p in re-issuali. Pol pa kolk je hudo itd. Kr neki.

576p je čez glavo dovolj, 720 luksuz. Kar je več je samo poraba linije za download ;)

zz

LapD ::

na telefonu gledam filme v boljši kvaliteti, da bi tole na tvju pognal, bi se mi pa že tv smilil :S
web&motion designer

gendale ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

razlika je, ampak pretiravat pa tud ni treba. Bolj kot resolucija je pomemben bitrate, fps in druge stvari (barve itd).

Določene DVD izdaje so samo "upscalali" na 1080p in re-issuali. Pol pa kolk je hudo itd. Kr neki.

576p je čez glavo dovolj, 720 luksuz. Kar je več je samo poraba linije za download ;)

zz

in 640kB pomnilnika je dovolj za vsakogar


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velikost TV in primerna oddaljenost gledanja full hd

Oddelek: Kaj kupiti
215139 (4801) tomaz4
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12636849 (31944) M-XXXX
»

Filmi na nosilcih Blu-ray ne nujno boljši od DVD-jev

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
3816110 (14252) T-h-o-r
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922588 (20493) Yoni
»

Prvi HD-DVD film na BitTorrentu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
9312930 (9405) MrStein

Več podobnih tem