» »

Podatkovna baza v C#

Podatkovna baza v C#

Robocop1 ::

Pozdravljeni!

Izdelati moram program, kjer bom prikazal uporabo podatkovne baze v C#. Opozorilo: Baza nima nobene veze z SQL-om. Gre za bazo, ki jo sam naredim v C#.

Zdaj imam problem: bazo imam deloma narejeno (mogoče par napak, ne vem točno), moram pa naredit še program, ki bo znal delati z bazo... kar pa ni ravno moje področje. Bolj podrobno: uporabiti moram ustrezne "TableAdapterje", s katerimi upravljam podatke.

Če se kdo spozna na to področje in ima kako urco časa (da bi preveril in dokončal moj program), naj mi sporoči - tu ali preko ZS. Če je potrebno, lahko tudi plačam delo... seveda po dogovoru. Bi pa čim prej rabil zadevo, zato ne čakajte :P

Mitja Bonča ::

Uporabljal bi podatkovno bazo, ki pa nima nebene veze z SQL-om? hmmm
Ja kakšna baza pa je potem to? Imaš kakšno leseno prazno škatlo? :)

Dej to me pa res zanima... prosim povej kaj več o tej tvoji bazi... kako si jo naredil, kje jo imaš, kakšen connection string uporabljaš, pa take pomembne stvari.

arjan_t ::

zakaj bi rabil SQL?

keworkian ::

Mitja Bonča je izjavil:

Uporabljal bi podatkovno bazo, ki pa nima nebene veze z SQL-om? hmmm
Ja kakšna baza pa je potem to? Imaš kakšno leseno prazno škatlo? :)

Dej to me pa res zanima... prosim povej kaj več o tej tvoji bazi... kako si jo naredil, kje jo imaš, kakšen connection string uporabljaš, pa take pomembne stvari.


Verjetno misli, da ima nek xml fajl, ki ga na zacetku fukne v dictionary/list/wa. To nekako je "baza".

Mitja Bonča ::

Ja xml lahko uporabiš kot kao bazo, sej lahk konec koncev tudi navaden text file. Ampak vseeno. Baza je baza.
No, Robocop, lahko malce bolj podrobno opišeš problem, da ti lahko pomagam.

KalEl ::

Če noćeš imeti podatkovne baze kot storitve na svojem računalu, lahk uporabiš tud SQL CE, ki je file based podatkovna baza. Recimo temu nadgradnja XML-a :) Več o tem tukajle.
Lp,
B.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Android] Podatkovna baza

Oddelek: Programiranje
131875 (1593) shadeX
»

Izbira podatkovne baze

Oddelek: Programiranje
71095 (730) BigWhale
»

[C#] Query in code

Oddelek: Programiranje
261727 (1471) iggy1
»

[Delphi] Izbira podatkovne baze

Oddelek: Programiranje
222442 (1902) zhigatsey
»

MySQL & SQL baze

Oddelek: Omrežja in internet
83309 (3243) Sahel

Več podobnih tem