» »

Problem! Samplanje, Hip Hop

Problem! Samplanje, Hip Hop

Nozet ::

Pozdravljeni!

Imam vprašanje. Doma imam DJ gramofon Numark TT1650, mixer Numark M1usb in klaviaturo casio ctk-720.
Kako naj vse to povežem, kaj mi še manjka recimo, da bi lahko samplal vinilke ter delal podlage(hip hop)?

Se oproščam če je bilo okrog tega že kej napisan! pregledal sem velik forumov že sam nikjer ne najdem dovolj informacij kako naj te ''moje'' komponente povežem da bi lahko samplal in ustvarjal kot sem že omenil. Imam tudi reason 4, re-cycle 2.1 ter adobe audition. Bi potreboval še kakšen ojačevalec in pa kakšen če? Hvaležen bi bil če mi kdo opiše postopek vsega tega ali vsaj pove kakšno koristno informacijo!

Hvala vnaprej!
LP.

neres ::

Gramofon povežeš z USB mixerjem (ki je tudi zvočna kartica), vhod phono.

Potem v kateremkoli audio programu izbereš pravilno zvočno kartico (mogoče tudi pravilni vhod) in posnameš zvok iz vinilke.

Klaviaturo pa bodisi povežeš preko MIDI (če imaš kak MIDI vmesnik - edit: vidim, da ima USB priključek - torej uporabi kar to) ali pa preko line in posnameš enako kot vinilko.

Bolj natančne vmesne korake pa dobiš v navodilih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Nozet ::

Hvala.

Zanima me še, kje se da kupit kakšne prazne vinilke za scratch-at? alpa ksne hip hop vinilke? se da to dobit v Sloveniji?

lp.

1024 ::

Vinilke za scratchanje niso prazne. Pa ce nimas tehniksov ali pa gramofona z dovolj močnim direct driveom bos bolj tezko kaj scratchal. Nekje v stari ljubljani je bla stacunca eastwood records, če še obstaja poglej kaj majo tam.
Fish knows everything.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony bo začel izdelovati gramofonske plošče (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12532740 (24732) TheBlueOne
»

Harman Kardon Audio cd

Oddelek: Zvok in slika
131525 (1151) nokia6310
»

Lani prodanih dvakrat več gramofonskih plošč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
13916227 (12569) BlueRunner
»

Iz vinilk na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
92224 (2121) pblaz
»

DJ

Oddelek: Loža
241564 (1243) orkan

Več podobnih tem