» »

Router problem

Router problem

Tigrovc ::

Danes sem kupil router in s kolegom vse lepo priklopil, internet deluje vendar pa sem opazil, da mi sedaj veliko dlje nalaga videje na Youtubu.
Ker sedaj nalaga videje 3x dlje kot mi je npr še včeraj sem šel na http://www.speedtest.net/ kjer sem opazil, da imam sedaj kar 58ms pinga, prej sem imel le 25ms, pri hitrosti pa ni spremembe.

Imam pa Linksys WRT54GL router ter Siol Trio 4mb/521kb ADSL.

Pa še to: probal sem odklopit router in računalnik ponovno priklopil direktno na modem vendar je ping enak. Sosed, ki ima isti router pa ima le 15ms pinga, ima pa net od Amisa.

Poldi112 ::

No, očitno je problem na drugi strani in ne pri tebi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tigrovc ::

Problem ne more biti na drugi strani ker se je pojavil šele sedaj. Ima sosed ki je le 20m od mene Siol pa nima takšnega pinga.

St235 ::

58ms ali 25ms pinga nima vpliva na hitrost prenosa videa.

CoolBits ::

Si nastavil ppoe povezavo na routerju al na računalniku?

Duhec ::

Začasno disejblaj antivirusni/firewall program, da vidiš, če te on heca.

Tigrovc ::

Spet imam en problem.

Prej sem pomotoma na razdelilcu izklopil elektriko, tako da je komplet vse (komp, modem, router...) ostalo brez elektrike. Nato sem Vklopil nazaj elektriko in sedaj se mi router noče več povezat z netom, če pa priklopim računalnik direktno na modem pa se takoj poveže. Prvič mi je, ko sem v nastavitvah od routerja dal connect, napisalo cannot get IP adress from PPPoe server.
Nato sem poskušal ponovno vpisat password in sedaj mi na routerju kaže, da je connected, v resnici pa ni. Sem poskušal restartat modem, router, računalnik ampak ne pomaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom brezžični internet preko LTE

Oddelek: Omrežja in internet
225730 (2446) alkoo
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405129 (3535) seba-beba
»

Slabo delovanje Siol interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
362180 (1634) d4vid
»

Internet problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
152910 (2683) theBill
»

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

Oddelek: Omrežja in internet
211871 (1456) kajak33

Več podobnih tem