» »

Diplomska na FDV...

Diplomska na FDV...

1
...
3 4
5
»

poweroff ::

Ja, plačljiv študij. Popucal pa ne bo samo na faksih, pač pa tudi med študenti. Ljudje kot Double bodo pač prekleto premislili ali se zajebavat na faksu ali pa se res nekaj naučiti za svoj denar.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

sem za.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

luli ::

poweroff je izjavil:

Ja, plačljiv študij. Popucal pa ne bo samo na faksih, pač pa tudi med študenti. Ljudje kot Double bodo pač prekleto premislili ali se zajebavat na faksu ali pa se res nekaj naučiti za svoj denar.


Faksi bi prekleto premislili ali imet zaposlene nakladače tipa Miheljak ali Matthai. Le kje bi ti kvazi vsesraleci potem zmišlevali svoje zgodbe?

Mimogrede spremljaš kaj borzo in Linux?

Tear_DR0P ::

kdo plačuje za storitev ne spremeni kakovosti storitve. Tako kot je vseeno kdo plača položnico za vodo, je vseeno kdo plača položnico za faks - v odnosu do kakovosti storitve, je pa prekleto važno koga tepemo po prstih, če gre kaj narobe pri enem ali drugem.

Faksi bi prekleto premislili ali imet zaposlene nakladače tipa Miheljak ali Matthai

to da ste se določeni ljudje sposobni oglasiti samo takrat, ko je možno nekoga osebno diskreditirati, pa vas naredi kaj boljše od nakladačev?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

No, jaz sem tudi za to, da se država umakne iz gospodarstva. Kompletno. Kar pomeni, da tudi vse nesposobne firme ala take, kjer dela luli, crknejo takoj, ko jim preneha dotok udobnega državnega denarja in se znajdejo na zares prostem trgu.

Lepo se je jit biznis, če le-ta sloni na državnem proračunu, kaj?
sudo poweroff

luli ::

poweroff je izjavil:

No, jaz sem tudi za to, da se država umakne iz gospodarstva. Kompletno. Kar pomeni, da tudi vse nesposobne firme ala take, kjer dela luli, crknejo takoj, ko jim preneha dotok udobnega državnega denarja in se znajdejo na zares prostem trgu.

Lepo se je jit biznis, če le-ta sloni na državnem proračunu, kaj?


Se strinjam! Luli ne dela z državo. Tam delajo samo koritniki in wannabe agenti SOVE (spletni očesniki), ki potujejo na Irsko in zapravljajo počez in povprek.

Ramon dekers ::

kje pa luli dela?

poweroff ::

luli kar lepo konkurira na javnih razpisih. Pri kakšnih lekarnah recimo. Lekarne so pa seveda proračunski uporabniki. Torej trošijo javni denar.
sudo poweroff

sirotka ::

poweroff je izjavil:


Dajmo te zadeve prepustit trgu. Naj vpisne statistike pokažejo kaj zapreti.


Zakaj pa vpisne statistike? Prehodnost FDVja je nerealno visoka, programi pa bolj levi - jasno, da bo dober vpis. Naj raje zaposljivost pokaže kaj zapreti.

Ima pa FDV eno prednost, hudičevo dobro je zrihtan in tista kavarna ( ne vem več imena, zraven študenta ) spodaj je fajna.

Ubogi FDV se ima za svoj sloves zahvaliti 1) študentom, ki se niso vpisali iz želje po znanju, 2) profesorjem, ki premalo zahtevajo ali se jim ne ljubi spremeniti izpitnih vprašanj izpred desetih let, 3) prevelikemu številu vpisnih mest, 4) splošnemu statusu družboslovja. Tudi sama menim, da je naravoslovje intelektualno zahtevnejše, a to ne pomeni, da imajo pravico do študija samo tisti, ki imajo višji IQ ali bolj razvito sposobnost logičnega razmišljanja. Če bi štekala matematiko, kemijo in fiziko, bi šla študirat medicino ali računalništvo. A žal nimam te sreče. Tudi družboslovci po duši so na tem svetu, kaj naj z njimi? Glede na nezaposljivost dotičnega kadra se vsekakor strinjam, da bi bilo treba drastično zmanjšati število vpisnih mest. Profesorji bi morali od študentov zahtevati resno študiranje. Žal se pri marsikaterem predmetu prelahko pride skozi. Torej, mest bi moralo biti (največ) toliko, kot je tistih, ki jih ta študij resnično zanima (in dejansko študirajo). Itak vsak, ki se vpiše na družboslovni faks, ve, da se bo moral za zaposlitev sam znajti. Mar nisem v tem odstavku nekoliko kontradiktorna? Ko sem rekla, da imajo pravico do študija tudi manj inteligentni, sem to mislila do določene mere. Ker se mi 1) zdi nesmiselno, da se na faksu muči nekdo, ki mu gre tovrstno učenje težko in 2) ima gotovo kakšno svoje področje, na katerem lahko uspe oz. je zadovoljen (ker naj uspeh ne bi bil vrednota za vsakogar).


En lep komentar FDV-jevke.

luli ::

poweroff je izjavil:

luli kar lepo konkurira na javnih razpisih. Pri kakšnih lekarnah recimo. Lekarne so pa seveda proračunski uporabniki. Torej trošijo javni denar.


Luli se je enkrat zanimal glede javnega razpisa. Oglaša pa se seveda tisti, ki je plačan iz proračuna. Vmes sodeluje pri projektih ala "Spletno oko", kjer na proračunske stroške potujo po Evropi. Vse to politiki vračajo tako, da se gredo spletnega policaja in brišejo protivladne komentarje. Naj povdarim, da se imajo eni za velike liberalce glede odprte kode (doslej sem od njih videl samo na hitro spacan GUI), kar pa se tiče svobode govora pa so zadrti enopartijci.

USS Liberty ::

švrk je izjavil:

http://delo.si/clanek/141080


Brez besede "diskurz" pa pri FDV-jevcih seveda ne gre. To burek ženšče je v intervjuju petkrat uporabilo besedo diskurz. Ne vem, a res mislijo, da izpadejo bolj učeno, če uporabljajo to besedo. Meni so prav smešni s tem "diskurzom".

Katastrofa, da davkoplačevalci vsako leto zmečemo kupe denarja za nek faks, ki ne proizvede nič pametnega, razen veliko CO2 in levičarske skrajneže. FDV bi pa moral dobiti uradni naziv "pomožna šola". Tako kot so se nekoč imenovale osnovne šole, katere so obiskovali učenci, ki niso mogli končati običajne osnovne šole.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

lexios ::

Matthai je 21. feb 2011 ob 20:36:29 izjavil:

Ja, plačljiv študij. Popucal pa ne bo samo na faksih, pač pa tudi med študenti. Ljudje kot Double bodo pač prekleto premislili ali se zajebavat na faksu ali pa se res nekaj naučiti za svoj denar.


Kakšna dolgoročno uspešnejša in boljša alternativa, ki dejansko kaj pripomore h kakovosti študija, šolanega kadra in omejitvi vpisa nesposobnih študentov (s povdarkom na nesposobnih)?

Medtem, ko nekateri čakajo odrešenje in mesijo, bi drugi kot rešitev popolnoma "ukinili" državo, tretji obdavčili še zrak, četrti bi raje postrelili leve, peti desne, vsi ostali pa bi revolucijo... vsaj od akademskega kadra pričakujem malo več zdrave pameti in premišljenih potez!

Če je (nova) obdavčitev nepremičnin, terjanje (po zakonu določeno) vračila socialne pomoči (in posledično še sklicevanje na funkcionalnost pravne države), predlaganje ukinitve (obveznih) garancij (kot pomoč trgovcem) in uvedba šolnin (kot "izboljšava" visokošolskega sistema) vse kar premorete - FUCK OFF!

Ramon dekers ::

nevem kaj se bunite, če država to dopušča oz. sistem je ok in gre skozi. Ko se bo to enkrat ustavilo bo druga zgodba, bo selekcija na vseh faksih.

lexios ::

nevem kaj se bunite


Ker z vsako takšno briljantno idejo zgolj povečujemo prepad med družbenimi sloji in generacijami, kakšnega večjega pozitivnega učinka pa razen začasne razbremenitve državne blagajne (ki jo bodo čez 5-10 let slovenski "akademiki", lobiji in parlamentarci spet flikal z novo briljantno reformo) to nima - kje se vseskupaj konča pa upam da veš!

Nihče pa se ne loti reševanja sistemsko, z reformami, o katerih že vrabci čivkajo... Zato: Slovenija odjebi!

In sedaj prosim še, da se oglasi kakšna brihta s FDV-ja, ki mi bo seveda razložila, da si je narod kriv sam, narod jamrajočih, medtem ko so gospoda vsaj družbeno aktivni in iz rokava stresajo briljantne "rešitve"! Rešujejo pa najbrž le sebe! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Ramon dekers ::

z zadnjim stavkom se strinjam tudi sam. Pokam v tujino, drugo leto ko zaključim študij.

lexios ::

PS: Najbolj pa me razjezi, ko se stanje v državi prikazuje tako (ne ciljam na to temo), da so za nastalo situacijo v večji meri odgovorni seveda študentski servisi, (neumni, večni) študenti in dolg študij - kar bi brihte seveda rešile s plačljivim študijem in ukinitvijo študentskega dela? Rešitev ala "vse na en mah"! ;((

...da ne omenjam druge plati zgodbe, ko menda vse težave rešimo z "odstrelom tajkunov" ali zakonom, ki omeji "medsosedsko pomoč" in tako reši gospodarstvo (predvsem gradbeni sektor in spet se bosta cedila med in mleko, stanovanja po 3500eur/m2 pa gredo za med...)!:))

Ramon dekers ::

sem že omenil da je potrebno odpreti kakšen goli otok ala koncentracijski kamp pa tele trote notr zmetetat?

Daedalus ::

Kakšna dolgoročno uspešnejša in boljša alternativa, ki dejansko kaj pripomore h kakovosti študija, šolanega kadra in omejitvi vpisa nesposobnih študentov (s povdarkom na nesposobnih)?


In to je?

PS: Najbolj pa me razjezi, ko se stanje v državi prikazuje tako (ne ciljam na to temo), da so za nastalo situacijo v večji meri odgovorni seveda študentski servisi, (neumni, večni) študenti in dolg študij - kar bi brihte seveda rešile s plačljivim študijem in ukinitvijo študentskega dela? Rešitev ala "vse na en mah"! ;((


Daj še poleg glavarino na faksih. Pa si v banana republiki of Slovakia. Jaz bi popucal še s trenutnim pokojninskim sistemom, pa bi blo že kr kul.

In sedaj prosim še, da se oglasi kakšna brihta s FDV-ja, ki mi bo seveda razložila, da si je narod kriv sam, narod jamrajočih,


V večini je slovenska ideologija - gremo dobit javni job, pa bomo hodli drkat quratz v službo, pa plača je ziher in vedno točna. Pol me pa folk gleda, ko da sem z Marsa padel, ko jim razlagam, da me to ne zanima. Še premalo dozo Realnosti™ je fasala banana republik of Slovakia. Kmal sledi še več, trust me.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

lexios ::

In to je?


Bo Matthai povedu, če se mu bo zahotelo, jst sem se o tem že razpričal v za to postavljeni temi, ampak ja, najenostavneje je uvest šolnino! Zakaj torej komplicirat, ne?

Še premalo dozo Realnosti™ je fasala banana republik of Slovakia. Kmal sledi še več, trust me.


Problem je zgolj v tem, da so nekateri še kar v oblakih! Sranje še bo, se strinjam, pa ne spomladi!;)

gruntfürmich ::

lexios je izjavil:

Kakšna dolgoročno uspešnejša in boljša alternativa, ki dejansko kaj pripomore h kakovosti študija, šolanega kadra in omejitvi vpisa nesposobnih študentov (s povdarkom na nesposobnih)?

Medtem, ko nekateri čakajo odrešenje in mesijo, bi drugi kot rešitev popolnoma "ukinili" državo, tretji obdavčili še zrak, četrti bi raje postrelili leve, peti desne, vsi ostali pa bi revolucijo... vsaj od akademskega kadra pričakujem malo več zdrave pameti in premišljenih potez!


lol? boljša alternativa od predlagane? posploševanje vse po prek? od akademskega kadra več zdrave pameti?
vse to si dobil predlagano. samo v tebi je problem da tega ne prepoznaš. zakaj? ker si neumen. in točno zato se ti zdijo ti predlogi neumni. sam bi želel takšne spremembe, ki se TEBI zdijo pametne, v resnici pa si sam neumen. torej iz tega izhaja, da so pametne spremembe takšne, ki se tebi NE dopadejo. čuden paradox, ali ne?:))

lexios je izjavil:

Ker z vsako takšno briljantno idejo zgolj povečujemo prepad med družbenimi sloji in generacijami, kakšnega večjega pozitivnega učinka pa razen začasne razbremenitve državne blagajne (ki jo bodo čez 5-10 let slovenski "akademiki", lobiji in parlamentarci spet flikal z novo briljantno reformo) to nima - kje se vseskupaj konča pa upam da veš!
Nihče pa se ne loti reševanja sistemsko, z reformami, o katerih že vrabci čivkajo... Zato: Slovenija odjebi!

In sedaj prosim še, da se oglasi kakšna brihta s FDV-ja, ki mi bo seveda razložila, da si je narod kriv sam, narod jamrajočih... ;((


prepad med družbenimi sloji, ker bo odjebal žurerje na faxu? ker boš pač moral dati šolnino za fax, ~10000€/študij? ki bo potem bolj cenjen in ti bo ZAGOTAVLJAL dobro službo, s katero boš zlahka povrnil ta denar?
ni reform, ni sistema? ni plačljiv študij in odjebanje pralnic denarja (ŠS) reforma?
in ljudje so si po večini sami krivi. malo je takih, katere je zjebal splet okoliščin, večina pa meni, da ji mora vse z neba pasti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

USS Nimitz> Katastrofa, da davkoplačevalci vsako leto zmečemo kupe denarja za nek faks, ki ne proizvede nič pametnega, razen veliko CO2 in levičarske skrajneže.

Saj to je namen FDV. Levičarski ekstremisti, ki tekmujejo kdo bo izumil bolj radikalno levo idejo. Ampak na SREČO je to fenomen Slovenije. Vedeti je treba, da so Slovenci leta 45 odprtih rok sprejeli komunizem, tisti ki pač niso bili pobiti oz. z njimi v sorodu. Mladoslovenci so dobro tlakovali pot komunizmu, sicer so si pomagali tudi z anitsemitizmom, kar so do danes že pozabili, vse to pa ne velja za Srbe sploh pa Hrvate, ki so veliko bolj pragmatično pluli v viharju -izmov.

Če te na Zahodu kdo označi za marksista je to najhujša možna žaljivka. Forumski intelektualci se s ponosom poistovetijo z rdečo anarhijo, jo redno agitirajo po občilih, trobijo po fakultetah a kaj ko se popolnoma polomijo na kapitalističnem parketu Zahoda. Zabavno za gledati! To je babyboom generacija ki je v 60tih zapirala ulice za še več socializma.

Double_J ::

Levičarski ekstremisti, ki tekmujejo kdo bo izumil bolj radikalno levo idejo.


Poglej ti samo kaj Štrbenc in Žižek izumljata na tribuni o trenutnih demokratičnih spremembah. Out of touch..>:D
Dve šivanki...

Karaya 52 ::

Povabijo marksiste brez vsakršne opozicije potem pa zgleda kot da ima tribuna odgovor na krizo, no, Štrajn pravi da pravega odgovora ni, čakal je na padec kapitalizma zdaj pa se nazaj vleče. Sicer pravkar poteka Polnočni klub, zgleda da so se na Pravni fakulteti, katedra za ekonomijo, zbrali vsi paleokomunistični ekonomisti podalpske kloake. Fantastično.

lexios ::

prepad med družbenimi sloji, ker bo odjebal žurerje na faxu? ker boš pač moral dati šolnino za fax, ~10000EUR/študij? ki bo potem bolj cenjen in ti bo ZAGOTAVLJAL dobro službo, s katero boš zlahka povrnil ta denar?


Ne me je..., ti pa si res brihta! :)) Škoda, da nimaš večjega, bi videl malce dlje...

poweroff ::

sirotka je izjavil:

Zakaj pa vpisne statistike? Prehodnost FDVja je nerealno visoka, programi pa bolj levi - jasno, da bo dober vpis. Naj raje zaposljivost pokaže kaj zapreti.

Se strinjam. Ampak naj se folk sam odloči. S svojo denarnico.

In če smo pri zaposljivosti recimo strojnikov... vsi vemo kako zaposljivi so, ne?
sudo poweroff

Matako ::

Double_J je izjavil:

Levičarski ekstremisti, ki tekmujejo kdo bo izumil bolj radikalno levo idejo.


Poglej ti samo kaj Štrbenc in Žižek izumljata na tribuni o trenutnih demokratičnih spremembah. Out of touch..>:D


Žižek se stara. Se prav vidi iz leta v leto, kako izgublja un svoj je-ne-sais-quoi.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisanje diplomske in povzetki ze napisanega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6720268 (3402) guestalison9
»

Fax in neprimeren odziv profesorja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13230771 (17968) Phantomeye
»

Izdelava nalog po naročilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8729422 (24724) bajsibajsi
»

Zagovor diplome (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
14550250 (29815) gzibret
»

Vpis na FDV - izobrazba (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6315921 (14240) Meizu

Več podobnih tem