» »

Razmerja čez tipkovnico

Razmerja čez tipkovnico

«
1
2

Pithlit ::

Evo... depresija... mislim tko, sej verjetno kar večina od nas lažje navezuje stike prek raznih IRC-ov, ICQ-jev in podobnih, kar je čist normalno. Večina nas brez kompa niti ne zna več živet.

Zanima me pa to, kolk od vas je recmo... navezalo ene resne prijateljske stike čez tipkovnico? Mislim pa čist resno! Ne une stike tko "Žijo, žijo..." pa če pol tip al pa dekle zgine se na vse pozabi. Mislim bolj na une, k te začne že kar uredu skrbet če osebka ni na spregled neki časa?

Ne vem... a sem samo jst tolk blesav de me take stvari spodnesejo al mam še kšnega simpatizerja tam zuni?

Konkretno: Frend, k ga poznam že nekaj čez eno leto (IRC) se je pred kako uro probal obest (100% resno, preverjeno), podvig mu sicer ni uspel ker ga je žena do cajta rešila... sej to samo po sebi niti ni tolk hudo, no ja, relativno... ampak pol k smo ga vsi prepizdil do amena pa tip reče "sej se me po enmu tednu tko al tko ne bo noben več spomnu!"

Evo KLE je pa finta... jst ta razmerja jemljem prekleto resno, ker mi je pač IRC del lajfa, ne glede na to de pač gledam samo črke na zaslonu. Pa sej se ne gre samo za to! Dejstvo je da mora nekdo te črke tipkat, ane? Pa dejstvo je tud, de me ne briga ne spol ne videz tistga k te črke gor metlje... fora je v tem da mi je všeč način razmišljanja. In iz tega se pol razvijejo mal (al pa zlo) bl resna razmerja.

Pa ne mi zdej "lejga butla, se je zaljubu prek kompa"... tolk zbluzen pa še nisem, čeprav... no ja, pustmo zdej to... zanimajo me bl vaše izkušnje s temi stvarmi. Osebno... mam par frendov, s katermi se poznamo že čez 10 let, pa še zdej ne vemo kako kdo zgleda, bi mi blo pa res FUL hudo de bi ker od njih, tko po domače, "fignu"... ne vem no... (če bi meu zdej valium pr sebi bi verjetno ene 2 požrl, ker se tko tresem de kar res ni):'(
Life is as complicated as we make it...

undefined ::

Ja, tko je. Jaz ljudi jemljem povsod resno, pa naj bo to v RL, IRC, ali kjerkoli. Totalno res je, da na ircu nekdo tipka in to ni le proizvod AI karakterja neke igre. Zato mi presedajo razna mnenja tipa: "Pa saj to je le irc, le zajebancija." Na žalost pa so ravno taisti ljudje teh rečenic enaki tudi v RL, le da tega ne bodo glasno priznali, seveda. Jaz pravim, da je stvar taka - kakršen je človek pri eni stvari, tak je povsod. Mogoče so manjša odstopanja, ampak večjih razlik ni.

LPP ::

Taka razmerja so po mojih izkušnjah precej nevarna.. spoznaš koga pa se navežeš nanj.. potem se pa tisti iz druge strani začne vedno manj zanimati zate.. misliš si, kaj si storil narobe, da se ne zanima več zate.. po drugi strani pa spoznaš koga, pa se ga kasneje ne moreš več znebiti.. stvari znajo bit tvegane, vendar po drugi strani prav lepe in vredne ogleda logov vsake toliko časa.
Ljubljanski potniški promet

Lucifer Tanatos ::

Frendi in frendice prek irca al pa icqa so sicr cist ql, sam se se vedn ne morjo enact s frendi, ki jih poznas osebno. Ker ICQ al pa IRC ni RL in folk se velikokrat obnasa drgac kot bi se drgac. Glede razmerij pa tut te zadeve niso ql, ker si ponavad zensko cist drgac predstavlas, pac po svojem okusu in te zna kr dobr zabederat, ko jo pol vids in je dalec od tega :) , tko da met frence na netu je ql, za kake resne zveze mors pa met zlo velik srece :)
Les yeux sans visage

SkIDiver ::

No ja tega še nism doživu, da bi se mi kdo obesu k ga poznam prek IRCa. več al manj poznam vse z katerimi kontaktiram na ircu. Včasih so seveda tudi kaka nova spoznanstva. Sicr je pa moje mnenje, da tist k se skuša ubit oz storit samomor ni čist pr pravi. Sicr je pa to sam moje mnenje.

Ziga Dolhar ::

preko itnerneta sem spoznal -- Slo-Tech.

Toliko o tem.

Mercier ::

Uporabljam le www, pa kak mail pošljem. To je vse kar imam od interneta. A ni to žalostno? :\ Koliko priložnosti zamudim. :D

Kaboom ::

ljudi ki sem spoznal preko neta, sem še srečal v RL da sem reko da so mi prijatelji... dugače pa so samo znanci...

imam pa enega starejšega znanca iz amerike, in malo starejšo znanko iz hrvaške... to sta pa edini osebi ki imam redne stike z njima...

zakaj si je pa ta tvoj prijatelj hotel vzet življenje? le rešit človeka red samim seboj...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Pithlit ::

Ma tip je hotu dokazat de se ne boji umret... Sicer pa je tak de ga zase čist nč ne briga (in je prepričan de vsi tko nislimo).

Sicer pa glede tega IRC ni RL... Probaj to razložit svojim otrokom čez recmo 15-20 let... garant te bojo čudn gledal. Zame je IRC del RL tko, da tud nekako je RL (čist tko... btw - comp laufa okol 23 ur na dan, IRC je vklopljen non-stop, prav tko pa mam tud non-stop slo-tech odprt sam vsake pol ure refresh stisnem).

Svojih frendov pa u živo niti ne morem poznat, ker mi najbližji žvijo u angliji ;(( na žalost je slovenska stran IRC-a bol podobna živalskemu vrtu :|

Aja, Lucifer Tanatos... nisem meu u mislih enih love relationshipov... si lahko prebereš de mi je čist vseeno kaken je tist na drugi strani, ker to sploh ni pomembno... če je osebek prijazen in pameten - cool, če je rit se pa z osebkom niti ne obremenjujem :D
Life is as complicated as we make it...

freejack ::

No ja, jst nisem ircal že par let, pa ga pravzaprav sploh ne pogrešam,.. Raje mam RL, kak sms itd.

undefined ::

> na žalost je slovenska stran IRC-a bol podobna živalskemu vrtu

Ehehe. To pa res. Intelektualna razlika je očitna. :>

Sicer je pa tako, pri nas v Slo ata kupi PC in otročki letijo takoj na IRC. V tujini se kupi PC v učne namene za otroka, ali službene namene zase. Seveda je tudi tretja varianta podobna naši (naj se otrok mal igra), vendar redka. Pri nas pa ravno ta prevladuje. :)

Pithlit ::

V tujini zna folk šparat pa raj dajo 200-300 evro cekinov za vrhunsko konzolo (pa naj se froc špila)... pr nas pa 200-300 evrov folk raj izpljune samo za grafično (de ne omenjamo še vsega ostalega kar zraven paše) pol pa jokajo ko mulc kaj skuri!

popravek - ampak to ni tema tukaj 8-O
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Daedalus ::

Jaz irca ne uporabljam sploh - parkrat sem šal malo iz radovednosti pogledat, kak je, pa mi ni blo všeč. Če čem kako debato, odprem tule topic, če hočem pa koga spoznat, se grem pa malo po študentu sprehodit al pa ven v mesto:))

Ne moreš pa sklepat prijateljstev z ljudmi, ki jih ne vidiš nikol v življenju. Tako je vsaj moje mnenje.

Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Double_J ::

Na Ircu so ponavadi preglupi ljudje za kakšne resne razprave. Slo-tech->znanost in tehnologija naprimer je kar na nivoju.

Drugače zajebancija pa to je pa kul samo v živo. Res sicer, da je folk mentalno malo v zaostanku, ampak se kr presenetljivo dobr vse uskladi.

Tomi ::

Jaz sem preko interneta spoznal dosti zanimiv ljudi, z nekaterimi celo gremo ven na kak žur, pa tudi ostale poznam osebno, tako da ne morem reči ničesar slabega glede tega..
metrodusa.blogspot.com

Double_J ::

Jah, to je pa sreča da spoznaš zanimive ljudi. Ne glede, ali čez net ali v živo.

Pithlit ::

No ja... žvim pač u ful majhnem kraju čist na robu slovenije, tko de u študenta ne morm it...

Na IRC-u sm pa tud skoz samo u enmu kanalu, tko de mam kr tam frende... Za une IRL frende sm preveč čudaški, tko de se me nekako izogibajo (čudak sem pa zato, ker mam vsak mesec drugač barve lase, pa tatu mam, pa včasih krilo oblečem... sej veste uno moško varianto)... pa tud u eni resni zvezi sem tko de se ga pač ne hodim po barih s pirom nalivat...
Life is as complicated as we make it...

Sergio ::

Fantje -- preko IRCa sem spoznal neko danes meni zelo ljubo osebo. To pove vse. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

McHusch ::

Samo ponovim lahko Zigggov post: Preko interneta sem spoznal -- Slo-Tech. Čakam še, da jih spoznam v živo. :D >:D

Matek ::

Evo, js sem pa vse skor spoznal v živo od S-T-ja:D

Na živce mi grejo eni ko grejo ircat sam tak da zajebavajo folk in se pretvarjajo da so nasprotnega spola. Ok, sej smo vsi to kdaj pa kdaj počeli, sam enim je to fetiš. In pol nekdo na drugi strani misli, da je najdu nekoga, ki mu bo všeč, v resnici pa je to en 11-letni mulc ki se norce dela iz folka.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

undefined ::

Sergio, igraš kaj loterijo? :)

> in se pretvarjajo da so nasprotnega spola. Ok, sej smo vsi to kdaj pa kdaj počeli

A da smo? Znaš pa res posploševat svoje navade. :>

Drugače pa se že po treh vrsticah lahko razbere, al je nek zafrustriran mulc, al je ženska. Samo mal občutka je treba.

Pithlit ::

--> Drugače pa se že po treh vrsticah lahko razbere, al je nek zafrustriran mulc, al je ženska. Samo mal občutka je treba.

Naked truth :D To maš pa absolutno prav... u živo ne poznam pa nobenga... ne od vas, na z IRC-a :P

||_^_|| ::

Nevem če to šteje:
V živo sem spoznal neko punco in pol sva se tut najdla na ircu in pol sva ircala inu se mejlala dolgo časa. Vmes sva se tut kdaj vidla (mava skupne prijatelje). In zdej sva že 3 leta + drobiž par>:D

Sergio ::

IceMan:

Na IRCu se "druzim" z vecino Slo-Tech teama. Tudi njim vsa hvala.

Nekako sem se na IRCu omejil na 4 kanale: kanal od mojega malega mista, od gimnazije, od Slo-Techa ter od sihta.

Gor je vecina pametnih.

In ja, kapiram kaj si hotel povedat. Na IRCu sem nasel osebo, ki mi danes pomeni vec kot cel svet.

Nekateri to ne najdejo celo zivljenje :D.

Kaj nej recem -- sedmica ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

DoloresJane ::

Kar dosti časa preživim na IRCu. Moram reči, da z večino prijateljev tako ostajam v stiku; precej ljudi, ki jih spoznam tam, pa kasneje spoznam tudi v RL.

In moram priznati, da vedno poseže vmes kako naključje (ali pa sem samo vraževerna) kajti vedno spoznam same zanimive in prijazne ljudi. V IRC love sicer ne verjamem - dokler gre samo za irc love. ;)

undefined ::

> sem nasel osebo, ki mi danes pomeni vec kot cel svet.

Upam, da ji ti pomeniš enako. Drugače je vse brez pomena.

> Nekateri to ne najdejo celo zivljenje .

How true.

> Kaj nej recem -- sedmica ;)

Totalna. Drugače se pa vidi že v tvojem (novem) stilu, da si srečen. Naj se ne preneha. :>

TheD ::

Pišuka, jest tut nisem za IRC in te zadeve. Se mi ne da pogovarjat v sobah z ljudmi. Forum - forum, to je drugo, če je forum dober, dobro moderiran in z dobro družbo, je okej, drugače se pa ne grem.

U resnic' še nobenga človeka nisem spoznal prek IRC-a, tko, da bi ga spoznal v živo, no mogoče eno bejbo iz ZDA, to je blo konc leta 1997, k sm se prvič prklopu na net, takrat sem še neki chatal, pol pa nič več (bejba je bla iz Amerike in mi je še fotke poslala ;). Sicer pa www - velik njega, mail - velik njega, forumi ... end.

Verjamem pa ... nič nenavadnega ne bi bilo, se je dogajalo, se in vse bolj se bo, da se bodo ljudje spoznavali prek IRCa, ... Kukr je komu všeč. Kar se tiče pa frendov, ... smo se pa prek mejlov, pejdžev in tega z ene parimi ornk spoprijateljil. In bi mi tut ne bi blo useen, če bi se z njimi kej dogajal tacga, kar ni fajn. Če je frend, je pač frend ... RL ali VR!
TheD or not TheD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheD ()

Pithlit ::

TheD: a te lohka objamem? :D

Sergio ::

Moj novi stil? Ex-queeze me? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Gandalfar ::

you know .. all mushy and stuff ;-)

trillian ::

love is in the air.....
la la la la..
ane, sergej?

sicer pa je zame irc bolj nacin kako ohranjam stike z ljudmi, ki jih v zivo ne morem videti tako pogosto (zaradi razdalje, dela...).



love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

undefined ::

> love is in the air.....
la la la la..
ane, sergej?

La la la. :D

Sergio ::

ne me zafrkavat k bom ratu ZlobniZlobniAdmin. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Lucifer Tanatos ::

hehehe sergo zdej bos mogu avatarja spremenit :D, na ne pase vec zravn :)
Les yeux sans visage

Pithlit ::

Hehe... po mojem je bolš de ne vem za kaj se gre :D

Tomi ::

trillian: oh yes, pa kako imaš prav..
Pa ne samo za Sergia;)
metrodusa.blogspot.com

ABX ::

Sergio: pazi ker websex ni več tako varen samo poglej koliko virusov kroži :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Gandalfar ::

ABX: l0l :>

vec si pa ne upam komentirat k pol bo pa res evil admin ^_^

Thanatos ::

zaljubljeniadmin ne more nikoli postati zlobnizlobniadmin, razen če postane ženskamijedaladvojkoadmin potem je pa kratka pot do zlobnegaadmina :D upam samo da me ne bo sergio prepričeval v nasprotno, potem sem ga naj...

Boeing ::

Ma ja, takole je... sej ko sem bil še taki 12 letni froc pa meter zwanzig velik, se mi je zdelo kul zafrkavat folk pa se pretvarjat da sm nevemkakšna pichka™ in podobne fore, sam potem se nekako naveličaš in vidiš da se da z večino folka dejansko zlo intelektualno pogovarjat... sam do tega moraš pridet sam...

Bom takole povedal: preko irca sem spoznal bolj ali manj celotni slo-tech team (pa so vsi zelo uredu fantje in dekle(ti) :D), pa tut nekaj zelo vredu ljudi, s katerimi smo postali res dobri frendi, ko pa smo se spoznali tako v RL pa sploh...

Po moje je irc, če pogruntaš njega fore, zlo pozitivna zadeva... je pa res, da moraš bit tud sam psihično stabilna osebnost :D

To bi blo to. :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

Matek ::

Hehe, smo se spoznal ja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

undefined ::

> in vidiš da se da z večino folka dejansko zlo intelektualno pogovarjat... sam do tega moraš pridet sam...

Čisto res. Vse prave odgovore in rešitve človek lahko najde pri sebi. Ti ponavadi edini zares veljajo, ker temeljijo na izkušnjah.

City ::

Najprej nej ta tip preboli puberteto in naj se neha smilit sam sebi, ko bo to naredil bo videl, da je v življenju več bolj pomembnih stvari zaradi katerih se lahko obesi >:D

undefined ::

> videl, da je v življenju več bolj pomembnih stvari zaradi katerih se lahko obesi

Katerih stvari pa?

Verjamem, da so stvari v življenju, zaradi katerih bi bilo brez pomisleka vredno reskirati življenje (Sergio ve o čem ogovorim). Ne verjamem pa, da obstajajo stvari, zaradi katerih bi bilo vredno storiti suicide.

Tomi ::

Off topic: Iceman, pri svojih postih imaš možnost popravi. Tako ti ni potrebno brisati postov in pisati novih.
metrodusa.blogspot.com

undefined ::

Off topic: Tomi, mi je odvečna linija "bilo je popravljeno bla bla". Po drugih tipih foruma se ta linija izpiše le takrat, ko je postano šele naslednje sporočilo.

Tomi ::

Meni je pa po svoje tečno, da imam v temi polno rdečih tem, ki motijo pogled. Ampak naj bo po tvoje.
metrodusa.blogspot.com

undefined ::

Hja, recite Primožu naj to poštima. Torej, lineja "bilo je popravljeno bla bla" naj se izpiše le takrat, ko je postan že naslednji post, in nič prej.

undefined ::

Hm, zdaj je še izginila opcija 'Popravi'?

MadMax ::

Popravljas lahko 3 ure po oddaji posta.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IRC z nami že 30 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6814970 (11048) Pika na i
»

Zmenek preko IRC-a

Oddelek: Loža
241661 (1291) CaqKa
»

Mirc skripte (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
535307 (4619) lordgreg

Več podobnih tem