» »

Tv out in zvok na TV-ju

Tv out in zvok na TV-ju

mato22 ::

Imam grafično kartico leadtek geforce 4 mx440 tv out.
Kartica dela super in je vse ok.
Zvočno kartico imam na plati in tud vse dela ok.
Problem pa nastane ko hočem prklopt soundblaster na televizijo ki ma spredaj vhod audio-in ter s-video in.
Zvok se sicer sliši vendar me moti ker se zraven sliši neko brnenje.
Če dam recimo na računalniku potihem zvok potem se na tv-ju še vedno sliši brnenje.
Enako je ko vklopim s-video kabel v tv. Spet se sliši brnenje.
In ko gledam Divx-e na TV-ju je slika čist lepa sam to brnrnje me moti in tud recimo ko v filmu govorijo se jih full potihem sliš, muzika v filmu pa se sliš full naglas.
Enako sem zvok probal prklopt na komponento in se isto sliš brnenje, če na računalniku ne igra nič. Če zaženem muziko se sicer brnenja ne sliš tolk, ker ga muzika preglasi, vendar se ga še vedno malo sliši.
Komponente in tv mam znamke SONY
Drugače pa v prihodnje nameravam kupt HERCULES game theater xp sound card in upam da bo kej boljš.

Kaj naj probam da odpravim brnenje???

AngelOfDeath ::

tisto brnenje je en ventilator >:D
Ponavadi se ga da ospravit z nakupom boljše zvočne kartice :D

krneki ::

Jaz bi rekel da ti tečejo eni tokovi. Probi iztaknt anteno iz TVja medtem ko gledaš DivX-e al karkol že.

gumby ::

imaš kabelsko TV? potem je 95% to vzrok brnenja...

mato22 ::

Prej sem prklopu s-video kabel v TV in se je seveda spet slišalo brnrnje. No pol sem pa izklopu skart kabel, ki povezuje VIDEO z DVD playerjem in DVD s televizijo in brnenja ni bilo več. Tko da je zdaj z s-video kablom vse v redu.
Še vedno pa brni zvok, ko v TV vtaknem kabel od zvočne kartice. Tko da je verjetno tista zvočna bl tko in zaradi tega res brni.
Bom probal potem ko bom kupu novo zvočno kartico in verjeten bom kar kupu Creative SB Live 5.1 in upam da brnenja ne bo več.

VASkO ::

tu ni zvocna nic kriva, ne bos nic resil z nakupom nove. pri tebi se ustvari brum zanka, za vec si poglej sem:
http://www.siski.de/~carsten/mantelstro...

pri meni deluje kot treba, sem imel isti problem
enak filter v trgovini stane od 3 cukov naprej, dva kondeznatora, ki pa ju za lastno izdelavo rabis pa kostata samo 100 tolarjev skupaj...

mato22 ::

Sem pogledal to stran sam morm reč, da ne razumem čist dobr vsega.
Se prav, da morm vezat dva kondenzatorja 100nF.
Samo kam naj jih veže, ker pri meni brni, če vtaknem v TV kabel od zvone kartice.A se potem kondenzatorja vežeta na ta kabel al kam??
Bi bil zlo vesel, če bi dobu podrobnejša navodila kako zvezati.

Thx!

VASkO ::

nimate kabelskega sistema? kaj mas povezano na TV? kaj pa na te naprave, ki so na TV priklopljene?

mato22 ::

Pri nas mamo kabelsko TV.
Naprave ki jih imam pa so Ojačevalec z dolby digital in dts dekoderjem, na ta ojačevalec je priklopljen Sony dvd player, ki je povezan z optičnim kablom, potem pa še VIDEO Sony v katerega gre najprej antena ki pride iz stene, no potem pa gre 1 skart kabel iz videa v dvd, potem pa še en skart, ki gre iz dvd v TV.
Video je s televizijo povezan tudi z navadnim kablom od antene in video je še povezan s kablom za zvok z ojačevalcem.
Brnenje pa se sliši ko priklopim kabel od zvočne v sprednji vhod na TV-ju, enako pa se sliš, če prklopim kabel v ojačevalec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

gumby ::

potegni ven kabel za kabelsko iz ojačevalca - brum bi moral izginiti. tiste kondenzatorje nalotaš na ta kabel

mato22 ::

Ja mate prav.
Zdel sem potegnu ven kabel od antene in brnenja ni več.Prav tako sem potegnu ven kabel od antene, ki je bla v ojačevalcu in je bila isto speljana iz sten in je tud na komponenti izginilo brnenje.
Sam še tiste kondenzatorčke kupm pa bo.
Sej jih verjetn v Conradu majo??

Hval za pomoč!!!

VASkO ::

samo se nekaj, toti filter lahko obcutno poslabsa kvaliteto signala. Obstaja tudi neka boljsa izvedba, samo jaz nisem najbolj razumel...

gumby ::

ta filter (skoraj) nič ne poslabša signala - vsaj opazno ne... preverjeno:D

mato22 ::

DAnes sem bil v Conradu in niso mel teh kondenzatorjev 100nF. Mel so ene druge, in prodajalec me je spraševal kolk morjo bit močni.
Kje majo še take kondenzatorje in kakšni točno morajo bit.
Se prav 100nF in kolk močni??

gumby ::

verjetno je mislil na voltažo... za ta primer je vseeno -> naj bosta čim manjša, da ju boš lahko spravil v ohišje konektorja (da ti nebi slučajno prodal 230VAC kondenzatorjev:D). tudi 100nF ne rabijo nujno biti, lahko vzameš tudi 63 ali 120nF, kaj pač imajo na zalogi (lahko vežeš po dva 47nF vzporedno). važno je samo, da sta enaka.

mato22 ::

Danes sem probal s temi kondenzatorčki.Probal sem jih nalotat na kabel in s tem brnenja ni blo več. Sam pa so se na naših programih pojavle pikce(slabši signal) kar pa se tujih programov tiče, pa so čist čisti. Ne vem zakaj so samo naši programi slabši, tko da sem jih pol odlotal. Kondenzatorčki so 100nF.
A obstajajo še kakšni drugi, taki da nebi motl signala?

gumby ::

probaj malo z drugačnimi vrednostmi... pazi edino na to, da bosta oba kondenzatorja enaka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Oddelek: Zvok in slika
382877 (2300) 2mlavric
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418635 (5856) settler
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497433 (5209) bullet321
»

ojačevalec...problemi z vhodi

Oddelek: Zvok in slika
221649 (1440) yimi
»

Motnje pri povezavi graficna (TV-OUT) --> TV

Oddelek: Zvok in slika
292051 (1706) kuglvinkl

Več podobnih tem