» »

Domene

Domene

johanblond ::

Zastopnik (bolj markenting) dveh tujih firme. Naredili bomo spletno stran v slovenščini za slovenski trg (web hosting pri enem od slovenskih ponudlnikov) - ter se za eno drzavo.

Tezave imam z izbiro domene. A je mozno da lastnik glavne domene (npr. www.micorsoft.com), naredi na svojem serverju poddomeno www.micorsoft.com/slo, ki kaze potem na naso spletno stran v sloveniji.
A lahko potem naredim hosting na slo hosting ponudniku kjer je nasa osnovna "domena" www.micorsoft.com/slo, ter nova domena www.apple.com/slo (pac izberem paket ki zagovalja web hosting za usstrezno stevilo domen).

Ce, ni mozno moram potem zakupti 4 domene v stilu www.micorsoft-slo.com (dve firmi in dve drzavi).

LP

techfreak :) ::

Primeri domen: abcd.si, slo-tech.com, najdi.si, google.com

www.microsoft.com/slo ni domena, ampak datoteka/mapa na strežniku, kjer gostuje domena www.microsoft.com.

Mogoče lahko za domeno uporabiš poddomeno (npr. slo.microsoft.com ali si.microsoft.com), vendar je to odvisno od ponudnika gostovanja.

johanblond ::

techfreak :) je izjavil:

Primeri domen: abcd.si, slo-tech.com, najdi.si, google.com

www.microsoft.com/slo ni domena, ampak datoteka/mapa na strežniku, kjer gostuje domena www.microsoft.com.

To mi je jasno da www.microsoft.com/slo ni domena v pravem pomenu besede, ampak zanimalo me je, če obstajajo kaksni triki, da bi zadeva delala tako kot bi jaz zele.

techfreak :) je izjavil:


Mogoče lahko za domeno uporabiš poddomeno (npr. slo.microsoft.com ali si.microsoft.com), vendar je to odvisno od ponudnika gostovanja.


OK, kje preverim in kako. Sta pa dva momenta (vsaj mislim tako), originalni lastnik domene mi jo mora dat (naceloma je to v njegovem interesu, ce nima tezava ali pa stroskov bo to naredil), druga zadeva pa je da moj slo web hosting ponudnik nima problema s tem (ga se nimam, ker sem v procesu izbire, tako da imam se proste roke),drugače pa je ta ideja zelo zanimiva. slo.microsoft.com

hellomania ::

Ubistvu sploh ni takega problema

Lastnik domene microsoft.com ipd. ti mora narediti poddomeno slo.microsoft.com in usmeriti na IP slovenskega hosting ponudnika -> IP dobiš pri ponudniku odvisno od serverja, če ste neka slovenska podružnica podjetja potem tukaj ne bi smelo biti težav, glede hostinga pa se strinjam z techfreak :).

glede microsoft.com/si pa je tako -> lahko se naredi neke redirect do datotek na drugem strežniku, je pa vseeno bolje da ti odobrijo dostop do te mape in urejaš tam kot pa redirect.

Zgodovina sprememb…

Aleš Ocepek ::

Zdravo! Vprašal bi kako naj urejam spletno stran preko katerega programa? Imam domeno. Hvala!

keworkian ::

Aleš Ocepek je izjavil:

Zdravo! Vprašal bi kako naj urejam spletno stran preko katerega programa? Imam domeno. Hvala!


Prijaviš se na FTP in odpres [imedatoteke].[html|php|aspx].

btree ::

Aleš Ocepek je izjavil:

Zdravo! Vprašal bi kako naj urejam spletno stran preko katerega programa? Imam domeno. Hvala!

Čist osnovno, rabiš spletni strežnik oz. prostor na kateremu izmed njih, potem preusmeriš domeno tja in tam narediš spletno stran, programov je en kup.

Vice ::

Čist osnovno bi bilo prej boljše če bi napisal, da naj se taka oseba nauči brati. Npr. Par postov višje je cela tema z naslovom Uvod v izdelavo spletnih strani in kdor tega ne vidi ali ne zastopi nima smisla da sprašuje naprej po forumu.

p.s. saj ni preveč "nesramno"?

Bostyan007 ::

mene zanima imel sem na afraid.org domeno namesto ip ali BSN-xx-xx-xx.static.dsl.siol.net in zanima me ali je kakšna slovenska stran za to tudi in katera ? in da bi lastno ustvaril ne že reg. npr. slo-tech.afraid.org ampak slo-tech.org

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286857 (10149) hariscorale
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623534 (2351) Lonsarg
»

Nakup domene in hosting pri isti firmi?

Oddelek: Izdelava spletišč
193025 (2279) Samael
»

Kateri host in domeno - portfolio

Oddelek: Izdelava spletišč
182267 (1897) urosc
»

web hosting

Oddelek: Izdelava spletišč
101350 (1200) pivmik

Več podobnih tem