» »

Windows Phone 7 težki porabnik mobilne podatkovne povezave

Windows Phone 7 težki porabnik mobilne podatkovne povezave

Opažate slovenski uporabniki podobne težave?

vir: engadget
engadget - Kar nekaj uporabnikov Microsoftove najnovejše mobilne platforme se pritožuje, da mobilniki z Windows Phone 7 prenesejo velike količine podatkov prek mobilnega omrežja. To sicer na prvi pogled niti ni tako presenetljivo, saj dandanašnji pametni mobilniki s spleta pobirajo podatke za razne storitve, npr. za elektronsko pošto, vreme, koledarje, socialna omrežja, itd., vse to pa se tekom dneva lahko nabere v spodobno količino podatkov. Logično je sklepanje, da bo te težave rešila povezava WiFi, na katero bo mobilni telefon povezan večino časa v dnevu (recimo v službi in doma), a to očitno ne drži za Windows Phone 7. Mobilniki s tem operacijskim sistemom se namreč očitno prek mobilnega omrežja za določena opravila povezujejo tudi v primeru delujoče povezave prek omrežja WiFi. Rezultat je porabljena velika količina zakupljenega podatkovnega paketa, v enem mesecu tudi prek enega gigabajta, brez vednosti mnogih lastnikov mobilnih telefonov. Mnogi sicer upajo, da bo Microsoft to težavo odpravil v prihajajočem prvem paketu popravkov za Windows Phone 7, ki ga morda lahko pričakujemo še pred koncem meseca oz. najkasneje v začetku februarja. Bolj ali manj je sicer potrjeno, da bo prvi popravek prinesel možnost kopiranja in lepljenja predvsem besedila, poleg pohitritev v delovanju zahvaljujoč spremembam v načinu nalaganja podatkov v pomnilnik.

14 komentarjev

Jst ::

Stara novica vsaj pred CESom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

k0lar ::

Sem lastnik Omnia7 WP7 telefona in pri zelo pogosti uporabi 3G+ omrežja (ogromno prenesenih aplikacij, glasbe), konstantnem preverjanju večih e-mail naslovih (+odpiranju velikih priponk) (vse to brez Wi-Fi povezave) in rednem preverjanju količine prenesenih podatkov pri svojem operaterju nisem opazil te napake.
Še posebej sem bil previden, ko sem prebral originalno novico omenjene napake...
Očitno je ta napaka omejena na določeno znamko ali model telefona.

Žal tega ne morem reči za ostale napake na sezamu WP7 hroščev.
Pametni razpravljajo o idejah, povprečneži o dogodkih, omejeni pa o ljudeh.

Jst ::

Jaz sem preCES slišal v podcastu, da se špekulira, da at&t (ali pri kateremu operaterju so to največ opazili?) ne kaže dejanske porabe AT THE MOMENT, ampak na intervale. Drugače povedano, kar si prenesel danes, ne boš videl količine takoj, ampak jutri, mogoče pojutrišnjem. Na preverjanju računa, seveda, ne na telefonu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

r0ker ::

tudi jaz ne opažam tega na omnii 7

Bor H ::

Pa lih sm se veselil, da bom vzel kakšen WP7 telefon pa bo očitno naslednji moral biti Android pa potem WP7. Oh well..

Mavrik ::

Pri testiranju na Omnii 7 nisem opazil nič takšnega. Verjetno hrošč na kakih US modelih.
The truth is rarely pure and never simple.

Jst ::

Baje ko si off the grid par dni in se potem povežeš, se izmenja veliko podatkov preko omrežja tudi če je na voljo wifi. Pri redni uporabi pa uporabi wifi povezavo.

Splet čudnih okoliščin, pomoje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Elysium ::

Moj zadnji račun porabe za Omnio 7 je povsem v mejah normale in pričakovanega. Sedaj sem si pa raje omislil podatkovni paket in bo še ceneje.

JaVonTech ::

Ravno danes sem razmisljal o prestopu k WP7 z Androida. Mogoce je napaka res omejena na dolocene tezave.

Stipex ::

Offtopic:
Če se odločim za WP7, je bolje izbrati Omnio 7 ali HD7 glede na to da je cena pri Mobitelu ista? Zaenkrat se bolj nagibam k HTCju zaradi večjega ekrana...

Bor H ::

Omnio, že zarad amoled zaslona, poglej nekam proti sredini reviewja: http://www.engadget.com/2010/10/20/sams...
pa baje HD7 škripajoč, edina njegova prednost je HTC hub, ki je pa tudi bolj tako tako

Adrijan0 ::

JaVonTech je izjavil:

Ravno danes sem razmisljal o prestopu k WP7 z Androida. Mogoce je napaka res omejena na dolocene tezave.


Zakaj bi pa prestopil iz androida? Ker bom kupoval telefon, pa bol razmišljam o androidu, samo da vem zakaj tako misliš.

Elysium ::

Stipex je izjavil:

Offtopic:
Če se odločim za WP7, je bolje izbrati Omnio 7 ali HD7 glede na to da je cena pri Mobitelu ista? Zaenkrat se bolj nagibam k HTCju zaradi večjega ekrana...

Obstajajo neki primerjalni testi na youtube, kjer je HTC HD7 bistveno pocasnejsi od Omnie 7. Marketplace npr. odpira celih 6 sekund dlje.

JaVonTech ::

Adrijan0 je izjavil:

JaVonTech je izjavil:

Ravno danes sem razmisljal o prestopu k WP7 z Androida. Mogoce je napaka res omejena na dolocene tezave.


Zakaj bi pa prestopil iz androida? Ker bom kupoval telefon, pa bol razmišljam o androidu, samo da vem zakaj tako misliš.


Vsec mi je hitrost, updati WP7, Android je zelo dober vendar je problem z updati (razen ce kupis Google Phone).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone po novem podpira štirijedrnike

Oddelek: Novice / Windows Mobile
199517 (7285) LitralSM
»

Simobil Praznični paket: kateri mobilnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
193657 (2961) matobeli
»

Potrjene spremembe v prvi nadgradnji Windows Phone 7

Oddelek: Novice / Windows Mobile
447286 (6019) Bor H
»

Trojica novih HTC-jev, Asus z Windows Phone 7, Motorola z Droid 2

Oddelek: Novice / Android
254410 (3599) BigWhale
»

Četverica novih Dellovih mobilnikov

Oddelek: Novice / Ostale najave
93493 (2892) Spock83

Več podobnih tem