» »

UTP kabel

UTP kabel

vrhovc ::

Vem, da je že stokrat prežvečena tema a vseeno eno kratko vprašanje.
Povezujem modem in TV komunikator pa me zanima sledeče...
30 metrov UTP kabla, ki poteka po fasadi, v istem kanalu pa tudi optični kabel. Bodo nastajali kaki problemi pri predvajanju slike zaradi tega?
Hvala...

tony1 ::

Absolutno nobenih problemov.

vrhovc ::

tony1
Hvala...a vseeno še eno vprašaje.
Mraz in vročina potem ne vplivata na pretok podatkov, ker so kabli NA fasadi v jašku in ne v njej?

ali3n ::

Ne.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

tony1 ::

Tako je, sam imam 25m UTP kabla položenega dobesedno po strešnikih na strehi, pa dela vse b.p. že 10 let...

jest10 ::

Je za dolžino okoli 20m kaj razlike med CAT5e in CAT6 kablom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

tony1 ::

Večje razlike niti ni...

Mrakw ::

Živijo!

Imamo wireless povezavo in sem se odlocil da bomo sedaj imeli kabel. In sicer bi rad da bi potekal takole. En utp kabel iz modema ki se razdeli na dva dela (En del gre v računalnik in en kabel se naprej za dva racunalnika (zgornji del stanovanja). Me zanima ce je to sploh mogoce in ce obstaja kaksen razdelilec za zgorni del stanovanja ki gre se v 2 računalnika.

lmfao ::

A na modemu nimaš več priključkov? Drugače se pa razdelilcu reče stikalo.

Mrakw ::

Ja imam vec prikljuckov samo jaz bi rad da gre samo en kabel (ki se 2x razdeli se na 2 dela) za 3 racunalnike s pomocjo stikal, zato da ne zapravim toliko denarja za kable kakor ce bi sel naprimer vsak kabel posebej iz modema do racunalnika). Je to mozno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrakw ()

ToniT ::

En računalnik->en kabel. Cena kabla je minimalna. Razdelilcu za UTP se reče switch.

Mrakw ::

Aha sm prebrov tut to foro da utp kabel (ki je mal debelejsi... nevem kuko se imenuje) in ima 8 jezickov... Prebrov sm da lahko iz tega razdelis teh 8 žic na 2 dela sepravi 2x po 4. in lahko povezes 2 racunalnika. Ampak zdej je pa se en racunalnik zraven. Potem ne bo slo drugace kokr da se iz modema poveze se dodatni kabel?

ToniT ::

Možno je razdeliti kabel na dva dela (zelena in oranžna parica na en računalnik, rjava in modra parica pa na drug računalnik), vendar nastanejo problemi pri višjih hitrostih povezave, še posebej, če je ta kabel malo daljši.

Senitel ::

Nič še posebej. 1Gbps mreža ti na takem kablu sploh ne bo delovala (ker se uporabljajo vse 4 parice). Če se ti ne da vlečt kablov, ker so "predragi", pač namečeš stikala/switche tja kjer jih rabiš.

sajmon ::

Sam imam po hiši do ene sobe po enem utp kablu dva signala. Kot so že zgoraj omenili, za en signal rabiš 4 aktivne žice. Speedtest na tem koncu tega kabla ni pokazal nobenih odstopanj (ping v rangu 10ms, hitrost pa 20/20). Je pa res, da ta način ne deluje, če imaš giga omrežje. Tam je vseh 8 žic aktivnih.

ToniT ::

Tisto še posebej je bilo mišljeno 100Mbit mreža na razdalji nekaj 10 metrov.

Mrakw ::

Meni to ni čisto jasn. Sosolec ima kable za vsak racunalnik posebej po stenah! In gre ta kabel najprej do 1 racunalnika potem do drugega in do tretjega. Vsak kabel posebej za svak racunalnik. In je sigurno vec tok ali enako 20metrov in nima nobenih vmestnikov vmes. Povezavo ima 4mbit tako kot jaz. Kako je to mozno?
Potem za 3 racunalnike rabim vsaj 2 kabla a ne?
1 kabl se razdeli na 2 dela pa se ga da v 2 kompa
1 kabl pa nc ne razcepm pa ga dam v komp.

IceBoX ::

Najboljše je če priklopiš kable direktno v modem. Če tega nočeš, potem pelji en kabel iz modema do stikala (switch) in tam ga naprej razdeli. Razloge zakaj je boljše imeti switch so pa že ostali povedali.
Huh...

Mrakw ::

Ja to je se najbolša ideja sam kaj ko je dandanes toliko te elektronke in ti prej ko slej vse "CRKNE". In zato mi gre vse to na "kozlanje". A obstaja se kaksen nacin?

black ice ::

Ne kompliciraj. Kupi switch pa mirna bosna. Definitivno boš prej menjal računalnik kot switch (razen če ti switch skuri strela)

Mrakw ::

Ja na zivce mi gre in upam da imas prov... ker mi je USB za mrezo v pol leta crknu ... biu je 40€
Sej poj pa je switch se najbolsa ideja... Hvala usm!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razdelitev UTP kabla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10425040 (10002) Daniel
»

Televizija in internet preko enega UTP kabla?

Oddelek: Omrežja in internet
4411433 (5725) rogerg
»

Vleči še en UTP kabel ali kupiti Switch?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4511269 (4802) SN1P3R
»

Mreža in vezava kablov

Oddelek: Omrežja in internet
73278 (3084) BoRDaH
»

Dve linije po enem ethernet kablu

Oddelek: Omrežja in internet
427415 (5848) Pesimist

Več podobnih tem