» »

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd.

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd.

1
...
26 27
28
»

jype ::

imagodei je izjavil:

In tako še vedno ne vem, kakšno pomembno vlogo opravlja ljubavni tepih?
Sila lepenja je bistveno večja, če ga nimaš.

imagodei ::

link_up je izjavil:

pihni si malce po dlacicah na roki in dozivi senzacijo...

Jao - ne zanikam, da dlačice lahko prenašajo dražljaje do kože in naprej tako vzbudijo tudi čutila... Ampak, to verjetno ni njihova funkcija, kaj praviš? In zagotovo to ni funkcija, ki bi nam pomembno služila zadnjih nekaj deset ali stotisoč let. Če bi bilo to namreč zelo pomembno, bi bile ženske enako poraščene kot moški; in zelo verjetno bi bili opazno bolj poraščeni že v otroštvu.

Mnogo verjetnejše so hipoteze o tem, da je spolni dimorfizem v primeru dlak posledica spolne selekcije, kjer so se ženskam v pradavnini pač bolj dopadli poraščeni moški; moški pa so pogosteje izbirali manj poraščene partnerke. Glede na to, da je rast terminalnih (daljših, temnejših dlak) jasno povezana s testosteronom, le-ta pa je tesno povezan s socialno hierarhijo v skupnosti, hipoteza (vsaj kar se tiče moških) ni povsem za lase privlečena.

Ohranitev sramnih dlak pa bi mnogo verjetneje utegnila biti povezana s povsem očitnim vzrokom: dokler smo po afriških planjavah tekali goli in bosi, je pojav očitnih sekundarnih spolnih znakov jasno signaliziral, da je potencialni partner spolno zrel. Vizualni znaki bi bili zelo dobrodošli ravno zato, ker ima homo sapiens skrajno slab čut za vonj.

Danes (razen nekaterih "primitivnih kultur") ljudje hodimo po svetu oblečeni in nam odsotnost/prisotnost sramnih dlak ne pove več ničesar o spolni zrelosti. Skozi čas smo tudi prišli do spoznanja, da parjenje s sicer spolno zrelimi 14-letniki in 14-letnicami ne prinaša koristi (kvečjemu prinaša slabosti), tako da se na sramne dlake sploh ne moremo več zanašati. Hkrati smo razvili kulturo, ki nam je dala na voljo druge metode, s katerimi lahko ugotovimo starost potencialnega spolnega partnerja.

Skratka, (sramne) dlake so ostalina pradavnine.
Ne pomeni pa to, da je odstranjevanje dlak brez vseh rizikov.
- Hoc est qui sumus -

Vsi deli človeškega telesa so ostalina pradavnine, tako da to ne pove prav veliko o dlakah.

Hkrati pa večina drugih delov opravlja funkcije, česar pa za dlake (razen nekaterih izjem) ne moremo nujno trditi. Tako kot ne za slepič.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

• spremenil: imagodei ()

No, v resnici bi lahko, če ne bi zaradi tega hudo zboleli, ljudje brez težav opustili uporabo skoraj vseh delov telesa od vratu navzdol, pa bi še vedno lahko pametovali po slo-techu, kar je smisel človeške eksistence.

Ampak ja, drži, tudi če vse dlake na telesu odstraniš, v kataloških higienskih razmerah resnici ne bi smel imeti resnih težav.

jype je izjavil:

Ampak ja, drži, tudi če vse dlake na telesu odstraniš, v kataloških higienskih razmerah resnici ne bi smel imeti resnih težav.

Kolikor štekam, so povečani riziki (vključno s STD) pri odstranjevanju dlak prvenstveno posledica mehaničnih in kemičnih metod (britja, ruvanja in odstranjevanja s kremami, ki poškodujejo povrhnjico), ki na koži povzročijo mikro ali malo manj mikro poškodbe. Če se omejim samo na popolno odstranjevanje (v nasprotju s krajšanjem), potem je najbrž navečji riziko pri metodah, ki zahtevajo pogosto odstranjevanje - britje in depilacijske kreme. Pri spolno aktivnih ljudeh, ki hkrati dosti menjajo partnerje, je tam izpostavljenost precej pogosta. Pri trajnejših metodah, npr. voskanju, je koža poškodovana in dovzetna za okužbe nekaj dni, nato pa je sledi dokaj dolgo obdobje, ko odstranjevanje ni potrebno in je koža docela zdrava. Se pravi, če se človek tistih nekaj dni po depilaciji izogiba seksa, lahko potem 1-2 meseca seksa brez kakšnih skrbi za povečan riziko.

OK, ostajajo vraščene dlake, ki v današnjih higienskih razmerah in dostopnosti topijskih aseptičnih mazil ne bi smeli predstavljati večje težave. Vraščene dlake so pogostejše pri britju (saj so robovi odrezanih dlak ostrejši), zaradi česar je smiselno zamenjat britje za voskanje (;((). In še tega naj ga izvaja profesionalec.

Seveda pa obstajajo tudi še trajnejši/permanentni načini: električna epilacija, IPL, lasersko odstranjevanje, ki pa so za marsikoga predragi. Spet, če jih izvaja usposobljena kozmetičarka oziroma še bolje, usposobljen dermatolog, kakšne posebne nevarnosti ni, nekaj dni po zaključku tretmajev pa je koža zdrava in normalno ščiti pred okužbami - s tem da so dlake dolgoročno odstranjene.

tl;dr: danes je možno dlake odstranit tako, da ni potrebno vzdrževati "kataloških higienskih razmer" za to, da se izognemo resnim težavam.
- Hoc est qui sumus -

imagodei je izjavil:

tl;dr: danes je možno dlake odstranit tako, da ni potrebno vzdrževati "kataloških higienskih razmer" za to, da se izognemo resnim težavam.
Hotel si reči, da jih je treba vzdrževati zgolj med postopkom in dokler se posledice odstranjevanja ne pozdravijo same od sebe. Ja, tako nekako.

Komu in koliko dlake pomenijo, je pa stvar izključno osebnih preferenc (ki so nedvomno tudi produkt splošne kulture) in so sodbe o tem absurdne.

Klemen16 ::

Zdravo vsem, kaj novega, ali je kdo bil na posegu, kako je bilo itd.. Ful hvaallaaa lp

mrkva1 ::

jaz sem bil ravnkar :)
rabil sem sto let preden sem se odloči. Rezultati bodo vidni šele čez kako leto
Ti pa povem da je dol to kot da bi šel k zobarju. Nekaj čisto normalnega in vsakdanjega.

Priporočam da greš :)

mrkva1 ::

aja pa priporočam da vzameš kakega kolega. da kar dva naredita skupaj.
Jaz sem šel sam in bi bilo tako veliko bolje!

musicfreak ::

tudi jaz ravno vceraj prisel domov iz turcije, v petek sem mel operacijo :) o rezultatih se ne morem kaj rect, niti se ne upam pogledat v ogledalo, ker zgledam kot rakav bolnik (prvic v zivljenju pobrit) :D ampak ostalo vse pozitivno tam... prvi dan je blo se malo bolecin po operaciji v petek zvecer (spanje je slabo, ker moras sede spati), v sob skoraj nic vec bolecin, razen ce sem dvignil obrvi. v nedeljo bi ze lahko sel delat, nobenih tezav. Edino inekcije so bolele, ce bom sel se enkrat vzamem raje painless anestestia...te inekcije sem res komaj prezivel (prvih 30 se je slo), je pa res da pri meni dolgo ni prijelo, ker jih je blo skupaj cez 80 da nisem nic vec cutil potem :D ampak to traja samo 10 min maks, potem ne cutis vec nobenih bolecin cel proces.

Na letaliscu vceraj tudi ko sem sel, videl vsaj se 20 drugih tipov, ki so sli isti cas domov. Tam je to res turizem.
Zdaj pa nestrpno cakanje na rezultate. Najbolj mucno mi je to, da ne smem 1 mesec na fitnes in moram cepet samo doma :(

Zgodovina sprememb…

Klemen16 ::

Hvala, ali je še kdo bil na presaditvi ki bi povedal kaj več nam. Hvlaa lepa lp

vectra ::

Jaz sem bil na fue presaditvi pred 1,5 leta na Madžarskem. Takrat je bila to najugodnejša varianta v bližini doma. Plačal sem 1.800€ za operacijo (3. stopnja po Hamiltonovi lestvici) nastanitev in hrano. Operacija je povsem uspela. Okrevanje pa je bilo kar cel mesec. Rezultat je viden po dveh mesecih, ker ti presejani lasje izpadejo in moraš počakat da ti zrastejo novi lasje. Imam nekje 60 grafov na 1cm2, kar je še vedno vidno premalo. Se odločam za operacijo za dopolnjevanje do 100 grafov, vendar še nisem našel termina, da bi bil 1 mesec odsoten iz službe.

Drevesce ::

Tudi sam razmišljam o presaditvi las, pa me zanima, kaj naj bi me odvrnilo od obiska denimo klinike pri nas : https://hairclinic.si/ oziroma v tujini (Turčija, Madžarska, Hrvaška).
Če kdo pozna bolj primerno Slovensko kliniko, ki to storitev ponuja, naj mi prosim posreduje povezavo.

Cena, kvaliteta ali kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Drevesce ()

belidihur ::

kdor se misli lotevat presaditve las, mora to naredit kvalitetno, d abodo lasje gosti, ker drugače izgleda na pol.

Tole sicer zgleda super, vprašanje koliko denarja. verjetno vsaj 15.000 uSD.

Zgodovina sprememb…

1
...
26 27
28
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čebulni sok pri plešavosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
924665 (2682) TheBlueOne
»

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

337921 (6800) Pithlit
»

Je možno da gel za lase škoduje lasjem? (strani: 1 2 )

5510934 (7993) Blinder
»

Izpadanje las

424999 (4176) imagodei

Več podobnih tem