» »

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd.

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd.

««
27 / 34
»»

tt33 ::

Jaz bi samo rekel vsem, ki nameravate imeti presaditev, da prej res dobro preštudirate, kakšni so realni možni rezultati. Za dejansko plešaste - ko ti ostane bolj ali manj le še gola koža oz. veš, da je to tvoja prihodnost - jaz še nisem videl dobrega rezultata. Lasje skoraj vedno izgledajo hudo redki, sploh na zadnjem delu. Primeri: https://www.hairtransplantfue.org/asmed...

Kirurgu, ki si ne upa objaviti jasnih fotografij svojega dela, pa ni za zaupati. No, morda pa kdo pozna kaj boljšega in lahko deli ...

Vazelin ::

Evo, da vam malo dvignem duha

:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Personanonim ::

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

bambam20 ::

Personanonim je izjavil:



:)):))

holonia999 ::

Če zna kdo za kakega vredu dermatologa za propecio (okolica mb) me prosim naj kontakira na zs. Pa če ma kdo kak višek doma pa ne uporablja več. mu odkupim po višji ceni ker je trenutno malo kriza z generiki iz tujine :'( :)):D

Fist ::

A propecio ti je dermatolog prepisal? Pomaga kaj? Stranski ucinki? Kaj je razlika med propecio pa minoxidilom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fist ()

miko22 ::

holonia999 je izjavil:

Če zna kdo za kakega vredu dermatologa za propecio (okolica mb) me prosim naj kontakira na zs. Pa če ma kdo kak višek doma pa ne uporablja več. mu odkupim po višji ceni ker je trenutno malo kriza z generiki iz tujine :'( :)):D


recept ti prepiše osebni zdravnik, tako da kar njemu povej.
Jaz mam nekaj viška generične propecie. ZS.

hamez66 ::

Zakaj pa lasulje niso bolj popularne, družbeno sprejemljive in tako naprej? Nekako najbolj smiselna izbira, ki ne vpliva na hormone, vizualno izgleda, za katero ni potrebna operacija, ... Samo "neki" je ful bad z lasuljami, pa ne vem točno kaj. Neka stigma... Zdej John Travolta je verjetno celo življenje nosil lasuljo, samo nekako nihče ni bil posebej pozoren na to. Da se, al kaj pravite?

Fist ::

Jaz grem verjetno do dr emrah cinik ce mi bo cas dopuscal. Porocam ce bo koga zanimalo

bambam20 ::

hamez66 je izjavil:

Zakaj pa lasulje niso bolj popularne, družbeno sprejemljive in tako naprej? Nekako najbolj smiselna izbira, ki ne vpliva na hormone, vizualno izgleda, za katero ni potrebna operacija, ... Samo "neki" je ful bad z lasuljami, pa ne vem točno kaj. Neka stigma... Zdej John Travolta je verjetno celo življenje nosil lasuljo, samo nekako nihče ni bil posebej pozoren na to. Da se, al kaj pravite?



Da se. Travolta je ravno slab primer, ko se vidi takoj, da nosi lasuljo. Drugače pa lasulje iz naravnih las so drage.

Sicer pa lado bizovičar nosi lasuljo.

jype ::

miko22 je izjavil:

Zakaj pa berete to temo, če lasje niso pomembni?
Da opozorimo tiste, ki bi metali denar v jamo brez dna, da to nima pretiranega smisla, ker srečni ne bodo v nobenem primeru.

xardas ::

Pred nekaj meseci sem v tej temi spraševal za predloge strižnikov, pa nisem prejel nobenega odgovora.

Sam sem kupil tega, pa sem zadovoljen z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

Vazelin ::

Zakaj DiCaprio povsod nosi uno kapco s šilcem. Je on plešast in ga "uredijo" samo za kakšne uradne zadeve?

Jerry000 ::

Mogoče ker mu je to kul dodatek? Tudi jaz nosim vedno kapo (pa če bi imel lase ali ne), ker mi je to najljubši dodatek in rad nosim kape. Sicer pa mi je vseeno kaj on nosi in če je plešast ali ne :)

Vazelin ::

Ah daj. Nositi kapo, če imaš bujne, košate lase je isto kot da se z invalidskim vozičkom furaš naokoli, čeprav lahko hodiš :D

Jerry000 ::

Jah poznam kar nekaj takih...to je modni dodatek :). Poznam tudi primere ki so plešasti in ne marajo kape :)

kr3ten ::

Mene pa zanima, eni k majo celo glavo brez lasu. Ali si ščim mažejo preostale lase, ki jih še imajo, da ne rastejo več? Ker taka glava bistveno bolje izgleda, če je cela brez las.

Ali je možno, da zaradi hude depresije, ki traja kako leto začnejo izpadati lasje ...? baje je stres tudi eden izmed dejavnikov za izpadanje las. Ali je to glede stresa bol larifari ... ?

kr3ten ::

Ma kateri kaj izkušenj s tem? Ali pa pozna koga, ki se je odločil za to metodo? Zgleda ful hudo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

musicfreak ::

Fist je izjavil:

Jaz grem verjetno do dr emrah cinik ce mi bo cas dopuscal. Porocam ce bo koga zanimalo

tudi jaz bom sel verjetno konec leta oz zacetek naslednjega leta tja...tale rezultat me je preprical da ce delam to operacijo, samo pri njem:



cena je 2600 evro, kar ni prehudo... mene samo skrbi kako prvi mesec ali dva prikrivat da ne vidijo sodelavci recimo..zunaj ze nosis kapo

Zgodovina sprememb…

jype ::

musicfreak je izjavil:

prikrivat
Zakaj bi si pa tega želel? Pač poveš, da ne bi rad bil plešast in čao. Če se kdo norčuje iz tebe ga pa vprašaj, zakaj si je dal povečat prsi.

musicfreak ::

Sam sem se dokoncno odlocil za operacijo novembra pri Dr. Ciniku. Rezultati s tole novo tehniko DHI so res dosti boljsi in naravni od FUE.



tako da porocam

Fist ::

Glej da vzames najdrazji paket al bodo vse tehniki nardil. Glede tehnike pa ne vem. Meni rezultati fue vs dhi zgledajo dost isti je pa ukrevanje pri dhi hitrejse

LeQuack ::

Kolk je že 10 let skor od nastanka te teme in še vedno nič novega na tem področju? Jaka je ta moderna medicina ni kej, kako skoz neke invoacije ubistvu pa nič.
Quack !

jype ::

By the 24th century, no one will care.

musicfreak ::

Fist je izjavil:

Glej da vzames najdrazji paket al bodo vse tehniki nardil. Glede tehnike pa ne vem. Meni rezultati fue vs dhi zgledajo dost isti je pa ukrevanje pri dhi hitrejse


tudi najdrazji paket naredijo vse tehniki, doktor samo odpre kanale...vseeno ima ta dr. cinik najbolj pozitivne ocene (nasel sem vsega 2 negativna komentarja na netu, pri res ogromnem stevilu vsega skupaj)

se en odlicen rezultat:
https://www.hairrestorationnetwork.com/...

Fist ::

Hja sej odpiranje kanalov je najbolj vazno. Vse ostalo je rutinsko delo. En iz yt sicer zatrjuje, da mu je celotno operacijo izvedel kirurg (comseticium klinika). Verjetno odvisno od tega a si vstrajen in to zahtevas. Se da pa za ene 3000€ tud v sloveniji narest ht sam ne vem pa koliko graftov presadijo za ta znesek

miko22 ::

Prodam finpecio. ZS

2dark ::

musicfreak je izjavil:



tudi najdrazji paket naredijo vse tehniki, doktor samo odpre kanale...vseeno ima ta dr. cinik najbolj pozitivne ocene (nasel sem vsega 2 negativna komentarja na netu, pri res ogromnem stevilu vsega skupaj)

se en odlicen rezultat:
https://www.hairrestorationnetwork.com/...


Wow.. tole pa izgleda odlično.

yjpe ::

Presajanje las - morda neumno vprašanje, ampak kako to deluje?
Se vsadek trajno zaraste v kožo? To posadijo oz. presadijo že zraščene lase? Kolikor razumem, lasje naravno rastejo iz por. In ko las odpade, iz istega mesta zraste nov. Kaj pa v tem primeru? Ko vsajeni odpade, je treba ponoviti sajenje?

musicfreak ::

yjpe je izjavil:

Presajanje las - morda neumno vprašanje, ampak kako to deluje?
Se vsadek trajno zaraste v kožo? To posadijo oz. presadijo že zraščene lase? Kolikor razumem, lasje naravno rastejo iz por. In ko las odpade, iz istega mesta zraste nov. Kaj pa v tem primeru? Ko vsajeni odpade, je treba ponoviti sajenje?


https://www.quora.com/Will-I-lose-hair-...

Klemen16 ::

Zdravo, mene pa zanima dejansko če je kdo bil na presaditvi, kje je bil, koliko je plačal za X število folikul, ipd..
Ker tukaj v vseh letih in vseh 27 strani... V bistvu nič konkretno pametnega...kot da berem - gledam politiko... ??
Definitivno je plešavosti več kot jo je bilo recimo 20 let nazaj.. Razloge ipd pustimo.. Prav tako je edino dokazano.. Propecia-ugolj upočasnjuje izpadanje las.. In tudi ja enim pomaga enim ne.. Eni imajo stranke učinke baje, eni ne...
Dejstvo pa je da ja z dobro presaditvijo in nadaljevanje uporabe propecie lasje ostajajo na glavi??bistvo foruma pa je tukaj vse kot pa to..dejstev ni.... Ni pomoči.. Žalostno...
Sloveniji je samo samo samo haitclinic ki to dela. Grk dr. Tsoutis.. Frenk nova bil pri njem.. Ampak se mi zdi drago.. Cca 3000 za človeka ki ima visoko celo in krono zadaj... Drugače pa se kar nekaj las...napram ponudbam dr. Cinik turčija 3000 all inclusive.. Sedaj vprašanje.. Kako to poteka.. Kdo ti organizira prevoz v Turčijo do klinike ali moraš večkrat se oglasiti pri njemu ali samo izbereš dan naredijo in greš domov..
Potem hrvaška je pantovcak.. Spet ni povratnih informacij za 3000 kao nudi vse celo glavo.. Ni podatkov koliko pacientov so naredili.. To so glavne informacije in zato ker, vsaj jaz. Ne dobim dost informacij. Se še odločam h komu... Če kdo mi lahko kaj več pove.. Stokrat hvala. Lp

Fist ::

Jst sm bil v Turciji. Vecina opcij je all inclusive (hotel, operacija, prevoz do hotela). Imas pa tudi “per graft” opcije. Cena je bila 1850 (fue) + 200 opcijsko za 6 mesecov vitaminov, sampona in minoxidila + okoli 200 povratna letalska karta. Dhi je drazji za ene 500 ponavadi. Vse skupaj je precej sumljivo ampak ima svoj efekt. Sumljivo v smislu da ne delajo prav dosti analiz ampak delajo operacije po tekocem traku. Ali je boljse iti na hrvasko, kjer je tudi poceni ne vem. Ce imas se vedno dosti las je verjento boljse iti per graft, kjer baje vse skupaj bolj analizirajo in cim manj obrabijo donorsko podrocje. Ce pa jih nimas je pa vse odvisno od denarja. Ce imas 10k za operacijo potem definitvno posezi po bolj priznanih evropskij klinikah. Ce ne potem ti preostane samo turcija. Ni sicer se minilo 6 mesec, ko so vidni polni rezultati ampak vseeno zaenkrat kljub vsemu izgleda boljse kot pred operacijo :) bodi pa pripravljen da bos en mesec izgledal precej slabo. Sploh za prvih 14 dni je fajn imeti dopust ker je res vidno!
Skratka da povzamem: ce se ne pocutis dobro brez las then just do it. Ce imas dosti denarja potem definitvno posezi po priznanih klinikah in najboljsih metodah. V nasprotnem primeru bos pa tudi z klasicnem fue izgledal boljse kot bald.

Klemen16 ::

Hvala za konkreten odgovor. Več takih pa bi bilo dobrodošlo. Jaz ko bom šel poročam o vsem, da pomagam ljudem.

highlander84 ::

Klemen16 je izjavil:

Zdravo, mene pa zanima dejansko če je kdo bil na presaditvi, kje je bil, koliko je plačal za X število folikul, ipd..
Ker tukaj v vseh letih in vseh 27 strani... V bistvu nič konkretno pametnega...kot da berem - gledam politiko... ??
Definitivno je plešavosti več kot jo je bilo recimo 20 let nazaj.. Razloge ipd pustimo.. Prav tako je edino dokazano.. Propecia-ugolj upočasnjuje izpadanje las.. In tudi ja enim pomaga enim ne.. Eni imajo stranke učinke baje, eni ne...
Dejstvo pa je da ja z dobro presaditvijo in nadaljevanje uporabe propecie lasje ostajajo na glavi??bistvo foruma pa je tukaj vse kot pa to..dejstev ni.... Ni pomoči.. Žalostno...
Sloveniji je samo samo samo haitclinic ki to dela. Grk dr. Tsoutis.. Frenk nova bil pri njem.. Ampak se mi zdi drago.. Cca 3000 za človeka ki ima visoko celo in krono zadaj... Drugače pa se kar nekaj las...napram ponudbam dr. Cinik turčija 3000 all inclusive.. Sedaj vprašanje.. Kako to poteka.. Kdo ti organizira prevoz v Turčijo do klinike ali moraš večkrat se oglasiti pri njemu ali samo izbereš dan naredijo in greš domov..
Potem hrvaška je pantovcak.. Spet ni povratnih informacij za 3000 kao nudi vse celo glavo.. Ni podatkov koliko pacientov so naredili.. To so glavne informacije in zato ker, vsaj jaz. Ne dobim dost informacij. Se še odločam h komu... Če kdo mi lahko kaj več pove.. Stokrat hvala. Lp


Jaz sem se naročil za poseg pri Pantovačak. Sicer je res težko dobit kej informacij. Gledal sem neke review na google in fb. Eni hvalijo spet nekateri grajajo zato imam še vedno nekaj dvomov. Je pa res, da je tudi odvisno nekaj od posameznika kakšni bodo rezultati. Tu sem zasledil enga, ku je bil na posegu pri njih pred nekaj leti sem ga tudi kontaktiral na zasebno sporčilo a žal nisem dobil nobenga odgovora.

tt33 ::

kr3ten je izjavil:

Ma kateri kaj izkušenj s tem? Ali pa pozna koga, ki se je odločil za to metodo? Zgleda ful hudo ...

Če gledaš rezultate ljudi po Youtube, večinoma izgledajo zelo fake ... Sploh, ker večina ljudi pretirava z zelo temno izvedbo in nizko obrobo. Pa videl sem kritike, da dolgoročno (10+ let) stvar ne izgleda dobro zaradi razbarvanja ali nekaj podobnega, ampak ne vem, če je to zanesljivo res.

Če že, bi se jaz za začetek odločil za začasno varianto tega, trikopigmentacijo, ki drži kaki 2 leti - kar sem na hitro raziskoval, je tale bližnja italijanska klinika med najboljšimi na svetu in njihova metoda bolj realistična kot SMP: https://www.beautymedical.it/en/
So v Bologni, Rimu in Milanu. Rezultati na netu sicer izgledajo dobri, ampak to je pod kontrolirano studijsko osvetlitvijo: https://www.instagram.com/p/B2jiNNFiyuK/ Kar sem bral odzive, so praktično vsi zadovoljni z rezultati (poglej google reviews), je pa nekdo opozoril, da če si svetle poti, ne smeš pretiravati s temnostjo oz. moraš v čimbolj light verzijo. Pa briti se moraš vsak dan. Jaz imam sicer še nekaj pomislekov: ker ti tudi na nulo obriti lasje svetlobo odbijajo drugače kot koža - torej verjetno tudi kot ta pigment - me zanima, kako dobro rezultat dejansko izgleda npr. 12 ur po britju, ko se že pojavi barvni kontrast med lasmi in pigmentom.

Tudi relevantno: http://www.smpclinics.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tt33 ()

tt33 ::

tt33 je izjavil:

https://www.beautymedical.it/en/

Polni rezultati, ker forum iz nekega razloga ne dovoli edita: https://www.instagram.com/beautymedical...

imagodei ::

Eni se sekirate zaradi pomanjkanja las na skalpu, jst bi se pa z veseljem odpovedal dlakam na ksihtu, ki si jih je treba non-stop strgat iz obličja. Pravzaprav me ne bi niti najmanj motilo, če bi bil tudi sicer poraščen ene tolk kot delfin.

Lase, obrvi, trepalnice - to razumem, igrajo neko vlogo, ne samo estetsko. Pa, roko na srce, človek brez obrvi je dejansko mal čuden na pogled - ampak, če kdo želi to odstranjevat, mu jaz ne branim :). Vse ostale dlake so pa itak ostalina pradavnine in nucamo lih en tolk kot slepič.
- Hoc est qui sumus -

FormerUser ::

Ne drži, tudi dlake drugod imajo svojo funkcijo, njihovo odstranjevanje pa lahko vodi v zdravstvene zaplete.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Hipatija3 ()

musicfreak ::

imagodei je izjavil:

Eni se sekirate zaradi pomanjkanja las na skalpu, jst bi se pa z veseljem odpovedal dlakam na ksihtu, ki si jih je treba non-stop strgat iz obličja. Pravzaprav me ne bi niti najmanj motilo, če bi bil tudi sicer poraščen ene tolk kot delfin.


danes uporablja vecina kirurgov ze dlake na obrazu in prsih, da jih presadi na skalp ob operaciji las, da je bolj gosto

se 6 tednov do moje opracije pri dr. ciniku

ce koga zanima, si lahko ogleda vec rezultatov tukaj: https://www.instagram.com/dr.emrahcinik...

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

imagodei je izjavil:

Eni se sekirate zaradi pomanjkanja las na skalpu, jst bi se pa z veseljem odpovedal dlakam na ksihtu, ki si jih je treba non-stop strgat iz obličja. Pravzaprav me ne bi niti najmanj motilo, če bi bil tudi sicer poraščen ene tolk kot delfin.
Britje je precej meditativno in me ne moti, nos in ušesa gredo enostavno z mašino, najbolj me motijo obrvi, ker je potrebno uporabiti pinceto za najboljši učinek. Naj pridejo Fredi Miler obrvi že enkrat v modo. :'(

musicfreak je izjavil:

danes uporablja vecina kirurgov ze dlake na obrazu in prsih, da jih presadi na skalp ob operaciji las, da je bolj gosto

se 6 tednov do moje opracije pri dr. ciniku

ce koga zanima, si lahko ogleda vec rezultatov tukaj: https://www.instagram.com/dr.emrahcinik...
Poročaj kako bo uspelo, če se spomniš. Pa dosti sreče seveda.

Izgleda zanimivo, moram pa ti priznati, da sam doktorju ciniku ne bi zaupal. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

musicfreak ::

Cruz je izjavil:

imagodei je izjavil:

Eni se sekirate zaradi pomanjkanja las na skalpu, jst bi se pa z veseljem odpovedal dlakam na ksihtu, ki si jih je treba non-stop strgat iz obličja. Pravzaprav me ne bi niti najmanj motilo, če bi bil tudi sicer poraščen ene tolk kot delfin.
Ja, odstranjevanje dlak na obrazu je zelo nadležno. Britje je precej meditativno in me ne moti, nos in ušesa gredo enostavno z mašino, najbolj me motijo obrvi, ker je potrebno uporabiti pinceto za najboljši učinek. Naj pridejo Fredi Miler obrvi že enkrat v modo. :'(

musicfreak je izjavil:

danes uporablja vecina kirurgov ze dlake na obrazu in prsih, da jih presadi na skalp ob operaciji las, da je bolj gosto

se 6 tednov do moje opracije pri dr. ciniku

ce koga zanima, si lahko ogleda vec rezultatov tukaj: https://www.instagram.com/dr.emrahcinik...
Poročaj kako bo uspelo, če se spomniš. Pa dosti sreče seveda.

Izgleda zanimivo, moram pa ti priznati, da sam doktorju ciniku ne bi zaupal. :)


verjemi da sem prebrskal ogromno neta, katerega izbrati in da je on se najboljsa izbira za solidno ceno...pogovarjal sem se tudi z 3 osebami, ki so bili pri njem in vsi zadovoljni. o njegovi kliniki je se najmanj slabih ocen na netu, kar se tice turcije (razen 2 top doktorjev, ki pa sta dosti drazja).
Pri meni bo pomoje kar dober rezultati, ker imam samo malo visje celo, in sploh se nisem plesast zadaj.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

musicfreak je izjavil:

Cruz je izjavil:

imagodei je izjavil:

Eni se sekirate zaradi pomanjkanja las na skalpu, jst bi se pa z veseljem odpovedal dlakam na ksihtu, ki si jih je treba non-stop strgat iz obličja. Pravzaprav me ne bi niti najmanj motilo, če bi bil tudi sicer poraščen ene tolk kot delfin.
Ja, odstranjevanje dlak na obrazu je zelo nadležno. Britje je precej meditativno in me ne moti, nos in ušesa gredo enostavno z mašino, najbolj me motijo obrvi, ker je potrebno uporabiti pinceto za najboljši učinek. Naj pridejo Fredi Miler obrvi že enkrat v modo. :'(

musicfreak je izjavil:

danes uporablja vecina kirurgov ze dlake na obrazu in prsih, da jih presadi na skalp ob operaciji las, da je bolj gosto

se 6 tednov do moje opracije pri dr. ciniku

ce koga zanima, si lahko ogleda vec rezultatov tukaj: https://www.instagram.com/dr.emrahcinik...
Poročaj kako bo uspelo, če se spomniš. Pa dosti sreče seveda.

Izgleda zanimivo, moram pa ti priznati, da sam doktorju ciniku ne bi zaupal. :)


verjemi da sem prebrskal ogromno neta, katerega izbrati in da je on se najboljsa izbira za solidno ceno...pogovarjal sem se tudi z 3 osebami, ki so bili pri njem in vsi zadovoljni. o njegovi kliniki je se najmanj slabih ocen na netu, kar se tice turcije (razen 2 top doktorjev, ki pa sta dosti drazja).
Se opravičujem, bil je slab poskus šale. :/ Zakaj pa si izbral Turčijo?

miko22 ::

FormerUser je izjavil:

Ne drži, tudi dlake drugod imajo svojo funkcijo, njihovo odstranjevanje pa lahko vodi v zdravstvene zaplete.


Tudi jaz se strinjam. Dlake na telesu imajo svoj namen, še zdaleč ni to ostanek pradavnine.
Ampak, nekateri ne boste nikoli razumeli.

imagodei ::

Ne, nimajo nobene funkcije. To je zabloda in nerazumevanje delovanja evolucije. Dlake v obsegu, kot rastejo pri normalnemu odraslemu moškemu nimajo nobene vloge, zgolj ne motijo življenja dovolj, da bi evolucijski pritisk prinesel njihovo odstranitev iz gene poola. Hkrati je v preteklosti verjetno pri ohranitvi dlak imela vlogo spolna selekcija.

Mit o kakršni koli vlogi dlak se razbline, ko pogledaš, da ženske ne trpijo nikakršnih tegob zaradi odsotnosti dlak, kjer jih dedci imamo. Nadalje, otroci brez kakršnih koli tegob in negativnih vplivov preživijo celo dekado brez dlak.

Ideja o nekih feromonih bo pa nosila vodo, ko boste pokazali, da samo z nosom ločite, kdo si odstranjuje dlake. IOW, double blind študija. Do takrat: ljudje vohamo precej precej slabo, dosti preslabo, da bi npr. sramne dlake opravljale kakšno vlogo pri širjenju feromonov.

Ergo: zakrnel organ, ostalina pradavnine.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

imagodei ::

FormerUser je izjavil:

Ne drži, tudi dlake drugod imajo svojo funkcijo, njihovo odstranjevanje pa lahko vodi v zdravstvene zaplete.

Mhm, seveda. Kakšno funkcijo pa opravlja t.i. ljubavni tepih? Kaj tako neobhodnega, da ženske preživite brez njega?

In dlake pod pazduho? Kaj tako pomembnega opravljajo, da otroci do 12-13 leta preživijo kar brez njih?

Jasno, britje in ruvanje dlak utegne privesti do zapletov, kot so vraščene dlake, ureznine, posledično tudi kakšna vnetja... a praksa kaže (vsakodnevno si dlake odstranjuje gomila žensk, pa tudi moških), da do resnejših zapletov pride ekstremno redko.
- Hoc est qui sumus -

link_up ::

imagodei je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Ne drži, tudi dlake drugod imajo svojo funkcijo, njihovo odstranjevanje pa lahko vodi v zdravstvene zaplete.

Mhm, seveda. Kakšno funkcijo pa opravlja t.i. ljubavni tepih? Kaj tako neobhodnega, da ženske preživite brez njega?

In dlake pod pazduho? Kaj tako pomembnega opravljajo, da otroci do 12-13 leta preživijo kar brez njih?

Jasno, britje in ruvanje dlak utegne privesti do zapletov, kot so vraščene dlake, ureznine, posledično tudi kakšna vnetja... a praksa kaže (vsakodnevno si dlake odstranjuje gomila žensk, pa tudi moških), da do resnejših zapletov pride ekstremno redko.


pihni si malce po dlacicah na roki in dozivi senzacijo...
In and Out

FormerUser ::

imagodei je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Ne drži, tudi dlake drugod imajo svojo funkcijo, njihovo odstranjevanje pa lahko vodi v zdravstvene zaplete.

Mhm, seveda. Kakšno funkcijo pa opravlja t.i. ljubavni tepih? Kaj tako neobhodnega, da ženske preživite brez njega?

In dlake pod pazduho? Kaj tako pomembnega opravljajo, da otroci do 12-13 leta preživijo kar brez njih?

Jasno, britje in ruvanje dlak utegne privesti do zapletov, kot so vraščene dlake, ureznine, posledično tudi kakšna vnetja... a praksa kaže (vsakodnevno si dlake odstranjuje gomila žensk, pa tudi moških), da do resnejših zapletov pride ekstremno redko.


Tole je vse offtopic, ampak ker širiš dezinformacije, moram reagirati.

We evolved to have pubic hair and we have no data to say that we have outgrown that need as we have wisdom teeth. The current thinking is that pubic hair plays a role in protecting the more delicate/sensitive tissues of the labia and the vaginal opening. Basically, pubic hair is a mechanical barrier to trap dirt and debris.

A new study sheds some light on a potential risk of pubic hair removal: sexually transmitted infections (STIs). Researchers from the University of California, San Francisco, surveyed women and men about pubic hair grooming patterns and self-reported history of sexually transmitted infections. They divided pubic hair grooming/removal into categories and defined extreme grooming as removal of all pubic hair more than 11 times per year and high-frequency grooming as daily/weekly trimming. They also looked at STIs by groups, those that are transmitted via skin-to-skin contact (herpes, human papillomavirus, syphilis and molluscum contagiosum) and those that require secretions (gonorrhoea, chlamydia and HIV). To try to control for other factors they also looked at age and sex, frequency of sex, and number of sex partners per year and over a lifetime.

The results indicate that 8% of non groomers versus 14% of groomers reported a history of an STI. Extreme groomers were the most likely to report an STI, 18%. The association was the strongest for the skin-to-skin STIs and extreme groomers had the highest risk. Groomers also had a higher risk of the other STIs, but the association was not as strong.... The odds of having a skin STI, like herpes of HPV, was more than 4 times greater for extreme groomers and 3.6 times greater for high-frequency groomers versus non grooming. https://drjengunter.com/2016/12/08/remo...

imagodei ::

FormerUser je izjavil:

Tole je vse offtopic, ampak ker širiš dezinformacije, moram reagirati.

Saj ne, da bi te kdorkoli tule gor še jemal resno, ampak, let's entertain that thought...

Kakšne, jebene dezinformacije pa širim? Sem morda rekel, da odstranjevanje dlak ni povezano z večjim rizikom za zdravstvene zaplete? Res je, nisem govoril o spolno prenosljivih boleznih, sem pa eksplicitno napisal, da odstranjevanje dlak utegne privesti do zapletov. Ampak to itak ni bil point, ki sem ga izpostavljal.

FormerUser je izjavil:

We evolved to have pubic hair and we have no data to say that we have outgrown that need as we have wisdom teeth. The current thinking is that pubic hair plays a role in protecting the more delicate/sensitive tissues of the labia and the vaginal opening. Basically, pubic hair is a mechanical barrier to trap dirt and debris.

Začne se še nekako obetajoče, potem pa nadaljuješ kot Janezek, ki ga je učitelj vprašal o jagodah. Ker se pa ni učil o jagodah, se je pa učil o slonih, je hitro povedal, da imajo sloni rdeče nohte in se lahko skrijejo med jagode, imajo pa sloni tudi dolg rilec, pa okle, pa ...

Tudi vsebinsko je tole zelo švoh: "current thinking is"? Pa "pubic hair is a mechanical barrier to trap dirt and debris"? WTF? Mislim, resno, kako daleč gre tale novi val feminizma... ;(( A si že videla tipični moški spolni ud? Naj ti namignem, štrli iz grmička. Tam dlake niso nikakršen branik pred umazanijo in delci - kvečjemu obratno, zadržujejo jo, če si predstavljamo naše gole prednike pred nekaj 10 tisoč leti (ali pa nekatera "primitivna" plemena še danes)!

Kar se pa ženskih spolnih organov tiče, pa spet: a deklice do pubertete si pa te (očitno pomembne) zaščite pred umazanijo in delci ne zaslužijo?! Zanimivo, niti v "primitivnih" kulturah ne? Kjer v zgodnji otroški dobi otroci pogosto niso niti oblečeni, veliko časa pa preživijo med igro - v prahu in umazaniji!

Človeku, ki je zapisal tole ugotovitev, je ideologija več kot očitno zaslepila razum.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

FormerUser je izjavil:

A new study sheds some light on a potential risk of pubic hair removal: sexually transmitted infections (STIs).

Super. Hvala za informacijo - nisem nikoli zanikal možne povezave. Se pa zdi študija nekoliko čudna - očitno toliko čudna, da je članek, ki si ga linkala in ki povzema študijo, ta detajl raje izpustil: bojda tisti, ki si odstranjujejo sramne dlake, pogosteje fašejo sramne uši. 8-O ;(( :D

FormerUser je izjavil:

The results indicate that 8% of non groomers versus 14% of groomers reported a history of an STI.

Prima. Torej, 92% spolno aktivnih ljudi, ki ne odstranjujejo sramnih dlak, do začetka študije še ni imelo spolno prenosljive bolezni. Hkrati tudi 86% spolno aktivnih ljudi, ki si odstranjujejo sramne dlake, ni imelo spolne bolezni. Torej, očitno korelacija je, povečanje rizika pa ni hudo. Verjetno še vedno velja tisto, kar veleva zdrava pamet: ne (pogosto) menjat partnerjev, izogibat se partnerjev za eno noč ... Če imaš stalnega partnerja in če sta si zvesta, težko fašeš gonorejo - ne glede na dolžino sramnih dlak.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

imagodei ::

FormerUser je izjavil:

We evolved to have pubic hair

In za povrh - kdaj smo prišli na izključno sramne dlake? Jaz sem, denimo, zase zapisal, da me ne bi motilo, če bi bil poraščen toliko kot delfin. Govora je o celem telesu - z izjemo las, trepalnic in obrvi. V bistvu se moram popravit: veselilo bi me, če bi bil poraščen tako kot delfin. Si jih pa ne odstranjujem, ker nimam potrpljenja/fokusa, da bi se najmanj 3x tedensko bril po celem telesu. Plus, tistih nekajkrat ko sem obril kak del telesa pod pasom vratom, sem imel težave z vraščenimi dlakami - ni bilo hudega, ni pa niti estetsko, kaj šele prijetno. Nenazadnje sem žal tudi prevelik konformist in mi ni do začudenih pogledov in zbadanja v slačilnici po športni dejavnosti s kolegi.

In tako še vedno ne vem, kakšno pomembno vlogo opravlja ljubavni tepih? Kaj pomembnega doprinesejo dlake na hrbtu? Pa dlake, ki tam nekje po 40. letu poženejo moškim iz nosu in ušes? Morda jih moški dobi zato, da lahko začuti iz katere smeri piha veter, kot prodaja en joker tik pred tabo? Morda je bilo evolucijsko pomembno, da je The MoškiTM s svojo novopridobljeno močjo uspešno zaščitil svojo žensko in otroke pred bližajočim se orkanom?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()
««
27 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Presaditev las

Oddelek: Loža
97249 (6665) FireSnake
»

Gostejši lasje?

Oddelek: Loža
173774 (3171) Timurlenk
»

Čebulni sok pri plešavosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9214571 (12588) TheBlueOne
»

seboroicni dermatitis in izpadanje las s cebulico

Oddelek: Loža
3312576 (11455) Pithlit

Več podobnih tem