» »

Redčenje las in pleša

Redčenje las in pleša

enemon ::

Kako opaziti, da ti nastaja pleša? Se res vedno začne spredaj s t.i. miki miško? Je možno, da se ti postopoma redčijo lasje po celi glavi in tako opaziš, da gre proti pleši šele, ko imaš zelo razredčene lase?

feryz ::

Ne bi ti znal povedati. Pa se že svetemu janezu bližam.
Lasje še kar vztrajajo na buči.

Plešavost se nakaže zelo hitro. Verjetno že pri dvajsetih vidiš, da ti je to usojeno.
Ti govoriš o redčenju las.

enemon ::

feryz je izjavil:

Ne bi ti znal povedati. Pa se že svetemu janezu bližam.
Lasje še kar vztrajajo na buči.

Plešavost se nakaže zelo hitro. Verjetno že pri dvajsetih vidiš, da ti je to usojeno.
Ti govoriš o redčenju las.


Jah, tudi pleša se začne z redčenjem. In če se ti precej razredči, ne veš, do kam bo šlo.

feryz ::

A to kar tako sprašuješ, ali se ti zdi, da se ti to dogaja?

Mercier ::

Pa ne vem, če nisem opazil, da nekateri začnejo ćelavit na "meniha". Si lahko potem meniška miki miška. :)

A ni zadost OK, da se preveriš z dvema ogledaloma ali druga oseba vrže uč. Frizerki rečeš, da naj bo brutalno iskrena, npr.

enemon ::

Mercier je izjavil:

Pa ne vem, če nisem opazil, da nekateri začnejo ćelavit na "meniha". Si lahko potem meniška miki miška. :)

A ni zadost OK, da se preveriš z dvema ogledaloma ali druga oseba vrže uč. Frizerki rečeš, da naj bo brutalno iskrena, npr.


Samo a frizerka kaj opazi? Mislim v smislu če si imel ful goste lase, pa se ti potem zredčijo, se bo njej še vedno zdelo normalno.

youPlonker ::

Eno vprasanje za znalce: obstaja pri moskih kaksna korelacija med nivojem testosterona v telesu in gostoto las? Torej npr. bolj si fizicno aktiven, vecji je nivo testosterona, vec imas dlak in las?

Voss ::

youPlonker je izjavil:

Eno vprasanje za znalce: obstaja pri moskih kaksna korelacija med nivojem testosterona v telesu in gostoto las? Torej npr. bolj si fizicno aktiven, vecji je nivo testosterona, vec imas dlak in las?


Naj bi bilo ravno obratno. Krešajo se mnenja.

krempelj ::

enemon je izjavil:

Kako opaziti, da ti nastaja pleša? Se res vedno začne spredaj s t.i. miki miško? Je možno, da se ti postopoma redčijo lasje po celi glavi in tako opaziš, da gre proti pleši šele, ko imaš zelo razredčene lase?


Samo pobrij se in ne nasedaj kretenov, ki na slo-techu prodajajo kozmeticne izdelke.
Praskam...

Gejspodar ::

youPlonker je izjavil:

Eno vprasanje za znalce: obstaja pri moskih kaksna korelacija med nivojem testosterona v telesu in gostoto las? Torej npr. bolj si fizicno aktiven, vecji je nivo testosterona, vec imas dlak in las?


Zdravo,

Pojav moške plešavosti se imenuje androgenic alopecia in naj bi bil direktno povezan z nihanjem moških spolnih hormonov (androgenov).

krempelj ::

youPlonker je izjavil:

Eno vprasanje za znalce: obstaja pri moskih kaksna korelacija med nivojem testosterona v telesu in gostoto las? Torej npr. bolj si fizicno aktiven, vecji je nivo testosterona, vec imas dlak in las?


Pravzaprav je ravno obratno, manj imas testosterona, vec imas las. Zato pa dekleta nimajo namisljenih problemov s plesavostjo in se tudi ne sekirajo, ce si plesast, dokler imas jajca, da se pobrijes namesto, da si naredis "svetniski sij".

Ce sam sebe nimas rad taksen kot si, ne pricakuj, da te bo po 200 preparatih imel kdo kaj bolj rad.

(se ena troll tema, kjer bo potem priletel nekdo z affiliate linki in obljubljal cudezno zdravilo - verjetno isti, ki prodaja robotske sesalce, samo pod drugim nickom)
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

ginekk ::

youPlonker je izjavil:

Eno vprasanje za znalce: obstaja pri moskih kaksna korelacija med nivojem testosterona v telesu in gostoto las? Torej npr. bolj si fizicno aktiven, vecji je nivo testosterona, vec imas dlak in las?


Ne. Jaz recimo sem imel testo vedno na zgornji meji ali še čez, dlakav sem povprečno, las pa nimam že dolgo več.
Dedno je in prenaša se prek materine strani.

Moji otroci niso dobil teh mojih genov in imajo več las kot sem jih jaz imel kadarkoli.

Lasje ne pomenijo kaj dosti, sploh glede videza. Ženske sem enako lahko dobil kot dolgolasec ali pa kot obritoglavec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

GupeM ::

ginekk je izjavil:

in prenaša se prek materine strani.

Neumnost. Če bi bilo to res, bi bil jaz plešast. Pa sem daleč od tega. Imam gostoto in tip las po fotru, barvo pa po mami. Brat pa ravno obratno.

ginekk ::

GupeM je izjavil:

ginekk je izjavil:

in prenaša se prek materine strani.

Neumnost. Če bi bilo to res, bi bil jaz plešast. Pa sem daleč od tega. Imam gostoto in tip las po fotru, barvo pa po mami. Brat pa ravno obratno.


Nisem se jaz tega izmislil, o tem sem bral še preden je net obstajal. Gen, ki izraža plešavost, se prenaša prek kromosoma X in ta pride od matere. Lahko da ima mama bujne lase pa vseeno prenese ta isti gen od svojih prednikov.

harvey ::

enemon je izjavil:

Kako opaziti, da ti nastaja pleša? Se res vedno začne spredaj s t.i. miki miško? Je možno, da se ti postopoma redčijo lasje po celi glavi in tako opaziš, da gre proti pleši šele, ko imaš zelo razredčene lase?

redčenje, izpadanje, ne rabiš biti ravno sherlock, da opaziš razliko, ko je las manj. Eno so genetski dejavniki, drugi so pa lahko tudi ostali npr. - motnje v delovanju ščitnice, hormonska neravnovesja, pomanjkanje mikroelementov, etc. Je pa tako kot pri mnogo stvareh, da v popolnosti ne poznamo vsej zakajev.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

strel ::

Lej ne se sekirat, jaz sem dobil plešavost po fotru. Do faksa sem mel dolge lase. Fotr je reku, kr na jih ma, sej ne bo dolgo :)

Obriješ se, al pa na mašino postrižeš, kar ti odgovarja. Jaz se vsak ponedeljek pod tušem z mach3 po celi glavi. Ful boš pri frizerju pršparu ...

GupeM ::

ginekk je izjavil:

GupeM je izjavil:

ginekk je izjavil:

in prenaša se prek materine strani.

Neumnost. Če bi bilo to res, bi bil jaz plešast. Pa sem daleč od tega. Imam gostoto in tip las po fotru, barvo pa po mami. Brat pa ravno obratno.


Nisem se jaz tega izmislil, o tem sem bral še preden je net obstajal. Gen, ki izraža plešavost, se prenaša prek kromosoma X in ta pride od matere. Lahko da ima mama bujne lase pa vseeno prenese ta isti gen od svojih prednikov.

Vsi moški predniki po mamini strani so plešasti kot kugle za bowling. Po očetovi pa vsi z grmovjem na glavi. Jaz imam grmovje na glavi. Ženske pa običajno itak niso plešaste. Mogoče se jim lasje zredčijo. Pa še to precej pozno. Like 70 +.

strel je izjavil:

Ful boš pri frizerju pršparu ...

10 eur (lahko tudi manj) vsake tri mesece ni nek blazen prihranek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

kuall ::

na sredi glave se ti po moje najprej začne delat pleša. vsaj pri enem sem to opazil.

GupeM ::

Ni nujno. Lahko se ti spredaj na levi in desni strani čela.

Sicer pa pravijo da tisti, ki so plešasti spredaj, dobro mislijo. Tisti, ki so na sredi glave pa dobro seksajo.

Tisti, ki so pa spredaj in na sredi glave, pa mislijo da dobro seksajo.

IL_DIAVOLO ::

Najbolj pogosta plesa je visok hairline nad celom. Naraven moski hairline je nizko na čelu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Voss ::

Govoriti o tem, kako z britjem na nulo prihraniš pri frizerju je res malo tako... Razen, če se prej nisi v centru Ljubljane za 30€ in dvakrat na mesec, potem nekih blaznih prihrankov s tega naslova ne bo :)

Ubistvu se mi je bolj tečno enkrat na teden briti po glavi, kot pa iti 1x, 2x na mesec k frizerju. Britja z britvico čisto na nulo ne maram, tako, da grem brez nastavka, kar pa hitro zraste po enem tednu in postane nadležno :))

kuall ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Najbolj pogosta plesa je visok hairline nad celom. Naraven moski hairline je nizko na čelu.

a tako:



ni lepo, višji hairline je veliko lepši

Mercier ::

enemon je izjavil:

Mercier je izjavil:

Pa ne vem, če nisem opazil, da nekateri začnejo ćelavit na "meniha". Si lahko potem meniška miki miška. :)

A ni zadost OK, da se preveriš z dvema ogledaloma ali druga oseba vrže uč. Frizerki rečeš, da naj bo brutalno iskrena, npr.


Samo a frizerka kaj opazi? Mislim v smislu če si imel ful goste lase, pa se ti potem zredčijo, se bo njej še vedno zdelo normalno.
Sprememb načeloma ne, maš prav, ampak za nek opis stanja pa že. Vidi več bolj ali manj lasatih skalpov kot 100 dermatologov.

mr_chai ::

Ko si mlad, ne spoštuješ svojih las...kar poglejte ta dva. Ko bosta 30, bosta oba plešasta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Invictus ::

youPlonker je izjavil:

Eno vprasanje za znalce: obstaja pri moskih kaksna korelacija med nivojem testosterona v telesu in gostoto las? Torej npr. bolj si fizicno aktiven, vecji je nivo testosterona, vec imas dlak in las?

Več testosterona, več dlak, manj las...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd. (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
1713577420 (6690) SambaShare
»

Čebulni sok pri plešavosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9215881 (13898) TheBlueOne
»

Testosteron - kje testirati?

Oddelek: Loža
164115 (3544) tikitoki

Več podobnih tem