» »

Sandy bridge

Sandy bridge

««
16 / 19
»»

GrimReaper ::

Tilen je izjavil:

Jah, katero voltažo si pa spremenil?:)

Na 3,4 prav tako ni delovalo? Kakšnen je pa sedaj performance na Marvellu?

V treh letih obstaja 5% možnost. To tudi pomeni, da ti lahko prvi teden vse odpove. Si še vedno v teh 5%.

Voltaža nima povezave s SATA, pač nižam VCCSA/VCCIO/CPU PLL/PCH voltaže, pomoje bi blo isto če bi spremenil kakršnokoli drugo nastavitev ali pa če bi bil računalnik čez noč ugasnjen in bi ga zjutraj prižgal, pač se ne pokvari med delovanjem sistema oz. vsaj meni se ni.

Vsi porti gredo naenkrat, na nobenem svetlo modrem ne zazna več diskov.
Marvell kontroler je dost slabši, SSD-ja sicer še nisem testiral, WD Blue 1TB pa je imel povprečni write v HD Tune 82MB/s, s P67 pa 101MB/s, dočim read je ok.

EDIT:
OCZ Agility v CrystalDiskMark 159/101MB/s, na Intel 218/147MB/s.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Zdaj mi naj pa nekdo pove zakaj, npr v WD 1TB diske sata3 z 64 mb memorije sploh tlačijo sata 3 vmesnik, gor glede na to, da ne dosega niti hitrosti sata 2 vodila ??? Marketing ali kaj ??? Kam pa naj priklopim 2 taka diska, verjetno ssd prvo na sata 3, ker bo tudi intel ssd sata 3, potem pa te wd samo na sata 2 ali ???

Wox ::

Ja v SATA2 jih vtakneš, lahko tudi SATA3, po želji. Efekt bo isti. Zakaj jih tlačijo gor ne bi vedu. Morda zaradi cenejše mass produkcije, tudi marketinška fora in/ali kaj tretjega.
Commodore 64

Machiavelli ::

Sata lahko priklopiš na sata I,II in III vse je isti šmorn mogoče zna biti sata I za kak uber disk ovira ampak sata II je kar standard,mehanični diski pa zgleda da bodo ostali na pretoku kot so,kaj več npr. sata III pa dvomim da bo kdaj singl mehanski dosegel to. Se pa mogoče opazi v raid vezavi 2,3 in več diskov skupaj tam pa pride do nekega izraza...naj bi.
Nigaaazz

st0jko ::

Diski v raid imajo vsak svoj sata port.
keks?

GrimReaper ::

Kdor se bo lotil navijanja, 80 stopinj je preveč za ta procesor, sicer ne bo neki hudega, ampak vsakih nekaj 10 ur pri tej temperaturi rabiš eno stopnjo voltaže več.
Se je pa težko zadržat, ker procesor z lahkoto dela na 4.8/4.9GHz, vsaj kar se same voltaže tiče, ampak temperatura gre pri mojem do 80°C že na 4.6GHz, pa imam najboljši zračni kuler, samo da imam na obeh ventilatorjih upora za 900rpm, drugače je preglasen.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

MajstrZvasi ::

Brez veze tišat na 4.6-4.8ghz Zadeva šiba 4.3-4.4ghz okrog 1.2v in ne preseže 60 stopinj na zraku. Že te frekvence so vrh glave če igraš na spodobni resoluciji itak prej butneš ob gpu zid kot s temle cpujem tako da ti potem niti 7ghz ne pride v poštev razen za kakšne benchmarke.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

MajstrZvasi ::

Recimo primer nastavitev v biosu in končni rezultat overclocka za 4.4ghz s tem da so vse varčevalne funkcije vklopljene.
Temperature so malo višje ker je v biosu nastavljen Q fan control zato da je rač. domala neslišen.

1


2


3


4

Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

TOP ::

In koliko časa si lavfal Prime95.

galu ::



2500k
krš plata
Corsair Vengeance
Na 5GHz ga generalno sfali, krivim pa za to matično... Premalo napajalnih faz.:D
Še ta teden dobim Saberja.

P.S. Ista stabilnost na 1.3V, ampak je stara slika.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Dr_M ::

krš plata


Gigabyte torej... :))

Corsair Vengeance


Koliko kej letijo teli? Si jih ze neki casa ogledujem, sicer za AMD, ampak me vseeno zanima do koliko gredo na 1.6 in 1.7V.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MajstrZvasi ::

par uric še.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

galu ::

V bistvu je plata P8P67 LE...:D
Kar se RAMov tiče, se še niti nisem kaj posebej ukvarjal z njimi.. Bom se kaj več poigral na Saberju.:D
Tako to gre.

st0jko ::

MajstrZvasi je izjavil:

par uric še.

do česa?
keks?

MajstrZvasi ::

TOP je izjavil:

In koliko časa si lavfal Prime95.

Odgovor na to.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

batista ::

Jaz se nebi špilal z offset voltage pri navijanju, po netu berem da se pojavljajo spajki krepko preko 1.4V ko procesor pade pod obremenitev. Sam sem raje dal na fixed.

MajstrZvasi ::

Super bi bilo če navržeš kakšen link da si o tem lahko kaj preberemo jaz sem iskal pa ne najdem nič konkretnega.
Potem tebi leti procesor ves čas na oc frekvenci kajne. Človek pa hoče ko brska po netu in ne igra iger da procesor počiva.
To mi je tudi uspelo ampak sedaj me res malo skrbi ko si omenil tole s voltažo.
Pjača je kurba kurbe mamo pa rad.

batista ::

No neki sem brskal po različnih forumih, offset naj nebi bilo najbolša izbira za visoke overclocke(5 ghz), plata v momentu dodaja iz 1.0V(idle) do 1.35V+(load). In pri taki razliki se lahko pojavljajo nevarni "microspikes", itak tudi odvisno od plate...
Overclock med 4ghz-4.6ghz naj nebi bil problem, idin pazit je treba če je vcore na offset potem naj LLC nebo do konca
Jest mam fixed vcore na 1.32V, sem probal offset sam potem sem rabil več voltaže da je bil stabilen na 4.6ghz. V idle mi spusti na 1.6ghz ker je temperatura še za par stopinj nižja.

GrimReaper ::

Moj rabi (LLC Regular, 0%):
4GHz: -0.130V
4.4GHz: -0.035V
4.5GHz: +0.010V
4.6GHz: +0.035V
4.8GHz: 1 mesec nazaj je blo dost +0.090V, zdej rabi nekje +0.100V

Moje nastavitve za 4.4GHz, Prime95 Blend 10 ur stabilen, max 71°C z Noctuo na 900rpm:
Ai Overclock Tuner: Manual
BCLK/PEG Frequency: 100.0
Internal PLL Overvoltage: Disabled
Memory Frequency: DDR3-1600MHz
EPU Power Saving Mode: Disabled
DRAM Timing Control
DRAM CAS# Latency: 6
DRAM RAS# to CAS# Delay: 8
DRAM RAS# PRE Time: 6
DRAM RAS# ACT Time: 24
DRAM COMMAND Mode: 1

Load-line Calibration: Regular
VRM Frequency: Auto
VRM Spread Spectrum: Disabled
Phase Control: Standard
Duty Control: T.Probe
CPU Current Capability: 100%

CPU Voltage: Offset Mode
Offset Mode Sign: -
CPU Offset Voltage: 0.035
DRAM Voltage: 1.45000
VCCSA Voltage: 0.81250
VCCIO Voltage: 1.00000
CPU PLL Voltage: 1.52500
PCH Voltage: 0.93000
CPU Spread Spectrum: Auto

Kle je mal hec da sem lahko laufal 4.5GHz s slabšim kulerjem, Scythe Yasya, 1400rpm, postavljen v pull način, max 71°C, zdej gre do 75°C.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

TeraTM ::

 slika 1

slika 1


 Slika 2

Slika 2



kas se pa tiče tistih "microspikes" sem pa tudi sam videl da je res. Namreč, procesor je na 4.5 Ghz, offset mode. V prime95 nsatavljeno na blend pri 4.5Ghz deluje na 1.304V, občasno gre na 1.288V tudi 1.296V ali na 1.312V (tu pa tam, v daljših presledkih za sekundo) Vendar drugače skozi na 1.304V.

Kar me pa je najbolj presenetlo, je, da ko režem kakšen video v Sony Vegasu.... že samo premikanje drsnika po video vsebini, mi nabije do 1.344V od časa do časa... (nisem še probal manual mode s kombinacijo vegasa). Lahko bi dal manual na 1.31V da sem siguren, vendar za 24/7 je to brezveze.

glede temperatur sem pa čisto zadovoljen. Osebno ne grem če 72°C

GrimReaper ::

Pravilno si ugotovil, voltaža gre gor in dol za 0.024V, se prav vidiš 4 različne voltaže, čeprav največkrat preklaplja med dvema, tremi. Sam to je bolj švoh natančnost, 0.008V, bi moral en z voltmetrom pomerit kolko dejansko niha.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

TeraTM ::

Še vedno nisem zamenjal matične.. Jo še lahka? Mislim, do kdaj je tisti maximum datum da ti jo še menjajo? Se je kdo kaj zanimal? Kupljena je pri dinokompu.. Ko dobim B3 verzijo, mogoče, mogoče bo kaj drugače s to voltažo.. Čeprav so sam sata menjali. Butasto se mi pa zdi, hladilnik dol devat, spet pasto na novo, pa še kable pa to, bo treba preuredit.

GrimReaper ::

Do 31. junija, sam to je direktno preko ASUS-a, piše da po 31. juniju lahko menjaš pri prodajalcu:
http://asus.co.uk/sandybridge_swap/

Jest pa tut že 1 mesec čakam na zalogo v Mlacomu, vem da so jih mele 8.3. že vse trgovine, še tiste bolj neznane ala pricaraj.si
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

TeraTM ::

u, hvala. Pol pa še imam časa, čim pozneje, da maš pol dlje garancijo :D

Pyr0Beast ::

Voltmeter sploh ne porajta ne, da bi se karkoli zgodilo. Za take zadeve je osciloskop.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TRIROG ::

Kako pa je z zamenjavo plat kupljenih v DE?

Zanima me predvsem tista zgodba, kjer mi obremenijo kreditko in oni pošljejo plato, potem pa jaz njim svojo nazaj ... da nimam downtimea ...

Dr_M ::

Gigabyte still sells P67 B2 boards

Sem rekel, da je Gigabyte srot. Pa ne rect, da je kriv prodajalec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Rippy ::

Zamima me če je pametno imeti na auto voltaže pri 4.5ghz (2500k)? CPU-Z mi pokaže max 1.27V pri polni obremenitvi in temperature so nekje 60C-63C max.

Je kakšna nevarnost navijati na auto voltažah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

st0jko ::

prispela b3 maticna iz mylemon...

keks?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

detroit ::

p8p67:P
Skero

Primoz78 ::

Kako je pa z rami pri Sandy bridge platformi...a je res pomembno da so 1,5v ali so tudi 1,65v ok?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

PNG ::

Dela tudi z 1,65, a je večja degradacija.

mihco ::

PNG je izjavil:

Dela tudi z 1,65, a je večja degradacija.

degradacija? Ne smesi se!

mr1two ::

quote :


Sandy Bridge has only been around for a short time, but sadly, there is an incredible amount of confusion regarding certain aspects of voltage adjustment. The information below, comes directly from Asus, Gigabyte, Corsair and Intel PMO (Platform Memory Operations), and to the best of my knowledge is 100% correct at the time of writing this. Of course, if any new information comes to light, I will update this section.

Sandy Bridge does not demand only 1.5v modules, it will be perfectly happy with 1.65v modules too. If someone tries to tell you that you must have 1.5v modules, then they are either trying to sell them to you, or they have been reading misinformation, or both! Another point to consider here, is that in your BIOS, if you head to the memory voltage setting, and enter 1.5v, the text will remain white/grey, if you enter 1.65v, it will turn yellow, and it isn't until 1.73v that it turns red, so at the moment, I'd rest assured that 1.65v modules are OK to use, and I have had this confirmed by Asus, Gigabyte and Corsair so far, as soon as I hear from anyone else, I will update this again.

Sandy Bridge does not require there to be a maximum of 0.5v between the VDIMM value and the VCCIO and VCCSA values when 1.65v voltage modules are used.

BCLK Overclocking will not murder your CPU or motherboard. There is absolutely no evidence to support the rumours that adjusting the BCLK upwards on a locked or unlocked CPU will kill/damage it. What will happen, is that the system will become unstable, and you will lose control of things like your hard drive or graphics card, resulting in instability, corruption or the inability to start up properly. As with any overclocking induced instability, simply reduce the overclock and you will find that normality resumes - If you have suffered a SATA problem, then you may have to run your Windows repair console to get the boot loader back.


Vir: Tom's hardware forum

Na kratko: Dela vse in to brez težav, vsaj glede 1.65V ramov ne. Pa nehajte že težit, da so za sandyja dobri samo 1.5V rami

PNG ::

Jah vdimm - vtt mora biti manjši ali enak 0,5, kar so 1,65V rami meja, a ne. Torej se s tem omejiš, da sploh ne boš navijal ramov, kar je s SB setupom bedarija.

Drugače pa o degradaciji življenjske dobe komponent s vdimm-vtt>0.5 piše tudi na uradni intelovi strani.

EDIT: OK, teoretično ti ostane +/- 0,05 lufta, če ti je to dovolj :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

galu ::

st0jko je izjavil:

prispela b3 maticna iz mylemon...



To plato sem pred časom že dododbra preklel..:D
Tako to gre.

Cico ::

Tudi jaz sem jo preklel in že dvakrat nesel nazaj na servis k Mlacom, naj se kar oni igrajo z njo. Če jo njim uspe zrihtat, jo takoj prodam. Nabavil pa sem si http://www.dinokomp.si/product_info.php... ta pa dela v nulo...

TeraTM ::

uporabljam 1.65V rame pa ni bilo nobenega problema do sedaj. Memtest prečesal 3x do 100% itd.. (uporaba 3 mesece)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

PNG ::

PNG je izjavil:

Jah vdimm - vtt mora biti manjši ali enak 0,5, kar so 1,65V rami meja, a ne. Torej se s tem omejiš, da sploh ne boš navijal ramov, kar je s SB setupom bedarija.

Drugače pa o degradaciji življenjske dobe komponent s vdimm-vtt>0.5 piše tudi na uradni intelovi strani.

st0jko ::

galu je izjavil:

st0jko je izjavil:

prispela b3 maticna iz mylemon...



To plato sem pred časom že dododbra preklel..:D


Kaj pa je bilo narobe? Meni zaenkrat deluje BP. Tudi z prejšnjo B2 ni bilo težav.
keks?

GrimReaper ::

Mlacom se mi je kr fajn zameril, več kot 1 mesec da so sploh dobil B3 plate, in skoraj 1 mesec mi že ne delajo SATA2 porti, zdej jo morjo pa na servis poslat, kolker jest vem bi morale trgovine no questions asked menjat B2 plate za B3.
Sem pa nekam nerodno na socket montiral tisto zaščitno ploščico, ker ni lepo pasala jo dam dol in vidim da je en pin višje kot ostali, no pol sem ga nekako poglihal da je vsaj približno na mestu, sicer pa kle nebi smel bit problema, ker je blo rečen da se B2 plate menjajo v vsaki obliki.
Pa tole za rame vstavljat je pri ASUS-u nekam čudno (mislim fiksni zatič na spodnji strani reže), že parkrat se mi je zgodil da je ram ostal v slotu pod kotom skoraj 45 stopinj, pa nisem samo od zgoraj dvigoval, spodaj sploh šlo ni.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

galu ::

@st0jko

Boot-ing na tej plati je faliran, včasih mi je kr naenkrat zmrznila, ni se hotela bootat ob izpadu iz e. omrežja itd. Ni mi zaznala polovice diskov, windows ni hotel iti na noben disk, ko je bilo več diskov priklopljenih!
Sabertooth je res pravi blagoslov napram tej plošči...
No, mogoče pa je bil to samo problem pri meni (nesrečna kombinacija hardwera oz. whatever, ampak dejstvo pa je, da pri isti konfig. na Sabertoothu vse dela popolno).

@GrimReaper
Meni pa je všeč :)
Tako to gre.

Cico ::

Meni ta plata ni dovolila nobenih sprememb v biosu, ker se po resetu ni več zagnala. In potem še strojni reset ni delal, tako kot mora. Sem moral počakati par minut s premaknjenim jumperjem, da se je sploh resetirala, drugače pozabi na zagon. Enkrat pa sem normalno ugasnil računalnik in se ni več zagnal. Predvidevam, da se plošča tepe z ostalo opremo, verjetno ramom. Trenutno je na servisu in naj se oni jajcajo z njo. Jaz imam itak novo MSI GD65 in dela v nulo.

Sajco ::

V katero smer piha stock 2500k cpu fan? V ali STRAN od heatsinka?

Vem, da je tole malo neumno vprašanje ampak bi rad kakšno potrditev še od vas. Pričakoval bi, da piha V heatsink. Če pa probam z roko se mi zdi, da piha STRAN od heatsinka.

Kdorkoli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sajco ()

GrimReaper ::

Piha v heatsink.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Valvoline ::

Hudo,hudo :D



Xserces ::

faq ker hud kos zeleza XDXDXD pa 4 venti woot :D

cena na scythe strani 95$ :) pa se mugen 3 pride al je ze :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Dr_M ::

Uf, z tako ceno mam pa raj vodo, ceprav pa priznam, ne zgleda slabo :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klinker ::

Kaj pa vem...se vedno gre cpu na 80+ stopinj :|

Steinkauz ::

Ne štekam te obsesije z velikostjo coolerja. Veliko bolš je da je normalen efektiven, ne pa da maš kilo in pol obešeno na plato :\
Brute force je tole
««
16 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ploščo za i7 2600k?

Oddelek: Kaj kupiti
252816 (2232) PNG
»

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5214028 (12877) Sharky
»

Nakup proc + matična + rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011634 (10700) mihco
»

Nov Računalnik 1155 Sandy Bridge (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15925195 (22110) jazbec
»

Intelov Sandy Bridge je tu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5110689 (7859) Tilen

Več podobnih tem