» »

Lifespan

Lifespan

DarkSite ::

"A US team has doubled the lifespan of the nematode worm with no apparent physiological side affects. The key to what appears to be uncompromised longevity is to silence a gene involved in ageing at just the right point in a worm's life cycle. "

Se vam zdi da bomo v prihodnosti podvojili oz. potrojili življenje ljudi? :\
Kakšni bomo, ko bomo stari 187let?:)
Kdaj menite, da bodo te tehnike dostopne nam smrtnikom?:\
Kakšni problemi bodo nastali s podaljšanjem človeške dobe življenja za posameznika in družbo(svet)?:\

Kaj menite?

Link



  • spremenilo: DarkSite ()

Thomas ::

Še preden bodo te zadeve razširjene, bo Singularnost tle.

Nimaš kej. To je ravno tako, kot da bi na tomboli zadel plišatega medvedka, ko veš da dobiš ček za 100 milijonov drug teden.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Valentin ::

No prav, pa malce odmislimo singularnost in odgovorimo hipotetično :D

Kakšni bomo, ko bomo stari 187let?

Kljub genski tehnologiji, ki nam bo omogočila podaljšano življenje in odpravila oziroma prestavila staranje, bodo ostali problemi z našo memorijo.
Pri 187 letih se boš verjetno še marsikaj spomnil iz svojega otroštva, pri 400 letih pa po mojem skoraj nič. Novi spomini bodo pač izpodrivali stare. Posledično se bo tekom dolgega življenja spreminjala tudi tvoja osebnost.

Kdaj menite, da bodo te tehnike dostopne nam smrtnikom?
Najprej sigurno samo bogatim oziroma pomembnim in slavnim ljudem (politikom, znanstvenikom), nato takoj njihovim ožjim družinskim članom, njihovim sorodnikom, prijateljem, znancem.
Počasi bo mogoče stvar dostopna tudi povprečni raji.

Kakšni problemi bodo nastali s podaljšanjem človeške dobe življenja za posameznika in družbo(svet)?

Ker si sprva vsi ne bodo mogli privoščiti te terapije, bosta glede na življensko dobo nastala na svetu dva sloja ljudi. Verjetno bo zaradi tega prihajalo do konfliktov in problemov v funkcioniranju družbe. Zato bo v interesu družbe (države), da omogoči to terapijo vsem.

Vsekakor bo treba spremeniti zakonodajo, ki je vezana na starostne omejitve. Novi zakoni bodo morali upoštevati podaljšano življensko dobo posameznika.
Ker bo mortaliteta zelo padla, bo treba drastično omejiti nataliteto.
Otroke bodo verjetno lahko imeli samo izbranci in (spet) bogati...

Kako bo z delovno dobo, pa upokojitvijo?
Ali se bo ljudem ljubilo hoditi v službo 100 let?
Mogoče, če bodo potem naslednjih 100 lahko izkoristili po svoje...
.
.
.

Sicer pa nisem prepričan ali je boljše imeti Einsteina starega par sto let, ali pa v tem obdobju raje enga Hawkinga, 'tHoofta in Kurzweila...
:\

Tomi ::

Tale zadeva ne bo se vsaj nekaj casa mogoca.
Razlog je v tem, da se pocasi clovek s staranjem dobiva nove in nove probleme.
Vzrok smrti se je spreminjal nekako tako:
-pred 1000 in vec leti so ljudje umirali od infekcij
-okoli leta 1930 so umirali zaradi pljucnic in spet infekcij, potem smo nasli kemoterapevtike
-sedaj ljudje umirajo zaradi kardiovaskularnih in degenerativnih bolezni pri priblizno 70 letih
-ko bomo nasli uspesna zdravila za hipertenzijo in oblike raka, bodo ljudje dobivali pri 120 demenco.

Lifespan niti ni mozen, sodec po tem. Spreminjamo lahko samo vzrok smrti, ne moremo pa je ustaviti.
metrodusa.blogspot.com

Aspirinix ::

no apparent physiological side affects.


Torej pri tistih črvih ni bilo stranskih efektov. Pa saj so to enostavne oblike živali. No, pa še nekaj. Kako vejo, da se stranski efekti ne pojavijo šele po določenem času? Res, da jemljejo vrste, ki se hitro razmnožujejo in odraščajo, vendar vseeno.

Človek pa tudi ni tako enostaven kot črv.:|

Yohan del Sud ::

Bulls... Kaj sem hotel povedat? :\

ChiefThunder ::

a mi lahko en po domač pove, kaj oz. zakaj gre pri Singularnosti? Ga mamo heroja? :)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Tomi ::

Thomas: teorija je praznjenje podstrešja mojega predavatelja za FK3 (Pečarja). Tako da mojega razmišljanja niti ni notri. Lahko si dejansko operem roke, kar se tiče zmote.
Samo moram pa vseeno reči, da tako napačna ideja tudi ni.

Sicer pa, glede lifespana je pa tako, da je pomembno vprašanje, kaj je pomembnješe, kvaliteta ali kvantiteta?
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Thomas ::

Tistile odgovor Tomiju ni bil moj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Nič mi ni jasno. Kdo je sedaj pravi, in kdo ni, in ali imamo sedaj na forumu dva Thomasa ali pa je en samo AI?
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Hehe ... zdej se vidi, keri je pravi :))

Tip je dal en hidden znak zraven.

Sorry Tomi. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Thomas: ni panike, ker se mi je tako ali tako zdelo, da je nekaj narobe s tem Thomasom. In v Pečarja sem toliko siguren, da ne bi govoril neumnosti. Drži pa, da je ideja o tem zrasla na njegovem zelniku.
metrodusa.blogspot.com

Double_J ::

Bah, sej človek nezna pisat niti ločil...

ChiefThunder ::

Off topic: Za Thomasa

Nekaj tvojega sem bral (tema EQ), pa me zanima sledeče:

Intuicija: naš memplex jo določa s določenimi parametri (to so določeni memi, ki so že prebili višje – imajo višji rating), skupek the memov pa predstavlja nekakšen ključ za razčlembo prihajajočih memov, ta ključ potem določi zvrst, namembnost ipd., ter ga nato umesti v strukturo oz. ga zavrže. Na kratko, intuicija je v bistvu neka določena pozicija naših memov. Ali gre potemtakem za bolj dovršeno obliko memplexa ali za zgolj eno od mogočih? Predpostavljam, da ni neke “edino pravilne” oblike memplexa. Ali pač? Lahko govorimo tukaj o Singularnosti, ki se naj bi smatrala za ultimativno- “final” obliko memplexa? A prov razumem?

lp
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Lucifer Tanatos ::

hehe lej thomas, zdej mas ze imitatorje(sicr slabe:\ ampak vseen hehe), se mal pa bos mel fan klub hehehe, avtogram prosim ;)

Drgac lajfspan se bo nenehno siril, pred 4000 leti je bla povprecna ziv. doba 30-35 let, zdej mamo 70, torej smo zadevo podvojili, sicer smo rabili 4000 let, sam imam obcutek da bo zdej zadeva sla zlo hitr naprej, se posebej ko pride protokol vn :)
Les yeux sans visage

Thomas ::

ChiefThunder


Ja!

Jest se čisto strinjam s tem kar si napisal.

Le stanje po Singularnosti se mi ne zdi supreme memplex ampak bolj eden izmed boljših možnih.

Context, kakor rečejo temu, po moje ne bo vseboval niti idealnega objektivnega znanja, ker so že nekateri matematični problemi pretežki, pa če v njihovo reševanje vklopiš vse resurse tega Vesolja.

Ampak če odštejemo te realne omejitve - potem tudi to. Nazadnje imamo cel kup enih pravilnih trditev in inteligenco, da jih vidimo jasno kakor kapljico vode.

Emocionalni/senzualni context, bi pa lahko bil praktično idealen. To bi pa lahko dosegli. Četudi ne bomo naprimer nikoli vedeli odgovora na večino matematičnih problemov. Morda še na kakšnega že znanega ne.



:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaton religij in reorganizacija institucij

Oddelek: Znanost in tehnologija
342581 (1972) Alec999
»

Vprašanje za Thomasa - The disclosure project (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
556057 (4945) Thomas
»

Ena čist neumesna !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
585212 (4335) Thomas
»

EQ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
806626 (5227) DoloresJane
»

NASA odkrila grozeč Asteroid

Oddelek: Loža
282068 (1355) Thomas

Več podobnih tem