» »

Omreževanje pc

Omreževanje pc

WinXP ::

rabil bi umrežiti računalnik najbolje z bluetooth pan a v tej temi bi se posvetil wirelessu.

Sam sem nekaj sčaral da bi dobil domačo povezavo pa to ne znam narediti...
Najprej sem probal povezati s huawei e173 modemom in tp link 21n wireless usb ključem pa se mi je odprl samo seznam dostopnih "sosedov" ki imajo seveda enkripcijo z wep ali wpa...

Potem pa sem se domislil neke izdelave "domačega omrežja"
in sem povezal router draytek vigor 2200e in ga vklopil preko lan kabla v mrežno kartico v pc.
In dobil sem tole:
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

jl ::

Huawei E173 je GPRS modem, tako da to ne boš mogel povezati preko Wifi-ja. Malo zmedeno si napisal, kaj bi sploh zelel. Ce imas router lahko enostavno povezes preko lan kabla in bos imel vse PC v isti mrezi...

WinXP ::

V bistvu hočem ustvariti domače omreŽje in ustvariti nekakŠno svojo delovno skupino z lastnim omreŽjem.

Pribor ki ga imam:
tp link 21n wifi modem, kjer lovim signale sosedov a se na njih ne morem priklopiti ker imajo wep ali wpa zaščito.
Bluetoth edr kjer bi lahko ustvaril pan omrežje a se noče spojiti.
Modem huawei e173 na dostop do interneta preko mobilnega omrežja (polniš na sim kartico)
router draytek vigor 2200e ki ima lan in wan izhod za povezavo s pc

Kako zdaj ustvariti domače omreŽje?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Nekaj takega potrebuješ:
http://homesupport.cisco.com/en-eu/supp...

CAPS LOCK JE KRIČANJE !

Kaj točno bi rad počel v domačem omrežju ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

WinXP ::

Caps Lock uporabim dostikrat ko želim nekaj poudariti namesto s strong...
da bolj zapade v oči...

Amigo,kaj misliš za SIERRA WIRELESS http://www.mimovrste.com/artikel/249002... V ČEM BI MI TO POMAGALO,piše da deluje v UMTS omrežju a to spet rabi kakšno SIM KARTICO al je to neka samostojna naprava? Je pa dobra.

GLEDE VZPOSTAVITVE DOMAČEGA LASTNEGA OMREŽJA:
Rad bi enostavno imel domače omrežje ker nimam stalnega dostopa do interneta. T-2 sem izklopil ker sem nestabilen v stanovanjih,to polnjenje na Tušmobilovo kartico preko modema Huawei za 1 eur na 1 dan je pa tudi smotano,ker ima omejitev 1GB prenosa podatkov na dan in to ni za dajanje filmov dol z Bittorenta v Tušmobilu pa omejitev prenosa podatkov ne bi zvišali vsaj na 5GB na dan "ker bi se njihov mobilni sistem sesul zaradi obremenitve".

Pa sem se domislil da naredim nekako sam domače omrežje -kako vseeno...samo da imam dostop.
Ena od teh (brezplačnih) varijant je kreacija preko BLUETOOTH PAN mreže (Personal Area Network) vendar to pri meni noče delovati... O tem sem pisal v Kreiranje Bluetooth PAN MREŽE!prettyPhoto pa mi nihče ne zna pomagati.

Druga ideja bi bila da naredim drugačno domače omrežje preko kakšne WiFi HOTSPOT lastne točke,če bi mi jo kdo pomagal ustvariti preko WiFi modema TP LINK 21N.

Tretja opcija pa bi tudi bila recimo kakšna povezava v domače omrežje oz.kreiranje le-tega z kakšnim od routerjev ki jih imam recimo od Siola ko sem bil še na ADSL-u ali drugi router Draytek Vigor 2200E oba imata izhode za LAN in WAN.To naj bi delovalo brez kakršnegakoli PONUDNIKA INTERNETNIH STORITEV.

Vsak ki mi bo pomagal ustvariti kakršnokoli lastno omrežje ali hotspot točko ali Bluetooth PAN MREŽO se bo lahko zastonj spajal na moje omrežje.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

amigo_no1 ::

PCMCIA kartice so za prenosnike.

BT ima zelo omejen domet, do 10 m.

Tole bi imho moralo delovati:
da se na pc-ju, recimo mu "glavni-pc" povežeš na net s huawei modemom in v tem OS-ju omogočiš sharanje net povezave (http://slo-tech.com/forum/t48152/0) +ter v preko mrežnega kabla priklopiš na pc nek wifi router, ki ga priključiš v lan port, tako da deluje kot AP (dostopna točka).
Tako bi naredil alternativo klasičnemu modemu+wifi routerju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi USB (3G) MODEM za MOBILNI INTERNET

Oddelek: Pomoč in nasveti
164313 (4010) OvCa77
»

Zmogljiv žični router za 100mbit optiko.

Oddelek: Omrežja in internet
278482 (6614) war-dog
»

TL-MR3040 Prenosni usmerjevalnik

Oddelek: Omrežja in internet
71148 (800) MajorM
»

Router 3G za Edge signal mobitel

Oddelek: Strojna oprema
244241 (3985) todman74
»

Oddaljen dostop do ADSL routerja

Oddelek: Programska oprema
101924 (1760) hawky

Več podobnih tem