» »

Domača skupina

Domača skupina

Enterprise ::

Se še komu dogaja fenomen, da domača skupina enostavno ne dela?
Imam 3 računalnike:
#1 Windows 7 Ultimate x64
#2 Windows 7 Starter
#3 Windows 7 Home Premium x86

Včasih je bilo tako: #1 ne vidi nobenega, #2 vidi vse, #3 pa samo #2.
Sedaj sem na novo postavil #1 in še vedno: #1 ne vidi nobenega, #2 tudi ne, #3 pa vidi #2.

Domačo skupino gosti #1, vsi računalniki so v istem brezžičnem omrežju in delovni skupini, vsi imajo dovoljeno odkrivanje. V omrežju se tudi vidijo vsi. Zakaj se ne vidijo v domači skupini?

GeForce ::

Eh, pri meni sploh nič ne dela. Včeraj sem ustvaril Domačo skupino v Computer1, a Computer2 še vedno trdi da v tem omrežju ni nobene Domače skupine. Če grem v Windows Explorerju pod "Omrežje" tam vidim le računalnik na katerem trenutno delam, občasno pa se za kakšno minuto pojavi tudi drugi računalnik. PING sploh ne deluje ne v eno in ne v drugo stran. Imam pa ročno nastavljene IPje in ostalo, delovna skupina je pri obeh enaka,... in nevem kaj bi bilo lahko še narobe, razen tega da je verjetno za vse skupaj kriv SiOLov modem preko katerega vse skupaj poskušam vzpostaviti. Tako da že planiram nakup nekega sposobnega ruterja. ;(

Icematxyz ::

PING sploh ne deluje ne v eno in ne v drugo stran.


razen tega da je verjetno za vse skupaj kriv SiOLov modem preko katerega vse skupaj poskušam vzpostaviti


"Kriv" verjetno ni čisto prava beseda. Pač ni temu namenjen in potrebuješ še usmerjevalnik da.

GeForce ::

Moja napaka....res najvrejetneje ni temu namenjen, tako da ga po krivici obtožujem :). Zanimivo je le da ko se pa spomni, pa deluje brez problemov :|

darkolord ::

Enterprise: imaš IPv6 vklopljen na vseh računalnikih?

Enterprise ::

ja imam IPv6 vklopljen že po defaultu.
zanimivo je, tako kot pravi GeForce, včasih se pokaže kakšen računalnik v skupini za minuto in se potem spet zgubi ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless printer

Oddelek: Pomoč in nasveti
81458 (1317) bbf
»

Težave z nastavitvami deljenja v omrežju

Oddelek: Pomoč in nasveti
184241 (4080) Grega_K
»

Vidnost računalnikov v domači skupini

Oddelek: Pomoč in nasveti
6970 (854) SLO_Matej
»

Izredno počasna domača skupina v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
111646 (1390) SLO_Matej
»

Vzpostavitev mreže

Oddelek: Omrežja in internet
51531 (1417) Aragot

Več podobnih tem