» »

Nestabilna voltaža procesorja

Nestabilna voltaža procesorja

onitam ::

Imam naslednjo konfiguracijoj računalnika:
Opis: ASUS Crosshair IV Formula
AMD PHENOM II X6 1090T
ASUS EAH6870
KINGSTON Hyper X 1333 MHz 4x2GB
WD Caviar Black 1TB SATA 6GB/s 64mb
XILENCE Gaming Redwing Series 700W R3
Težava nalednja:
Z programom AIDA64 Extreme Edition sem ugotovil, da se voltaža procesorja močno spreminja. Njen razpon je me 1.201-1.455V!!! Med tem je procesor v Turbo načinu, ko je ferkvenca 3,6GHz vendar ta z nihanjem voltaže tudi niha med 3600-3530MHz. Z ferkvenco CPU se spreminja tudi ferkvenca RAMov (od 1320MHz-1450MHz) brez, da bi pri ramih se spreminjala voltaža (stabilno kot skala točno na 1.5V ves čas). Pa še nekaj sem ugotovil. Ko zaženem kako aplikacijo, ki uporablja več kot štiri jedra se FSB procesorja povzpne na vseh jedrih na 220 (množilnik 16x) sam od sebe, pri tem voltaža enako niha kot pri turbo načinu. Cel komp je še na stock. Zanima me, kako bi to rešil in če je to nevarno za delovanje računalnika.
  • spremenil: onitam ()

fireX88 ::

Pozdravljen!

imam isti procesor na isti plati. Ravno tako skače napetost in frekvenca, pač ne drži na isti naperosti in frekcvenci, prilagaja svojim potrebam. Glede tega, da se ti pa FSB povzpne na 220, pa preveri v TurboV EVO, ki si ga verjetno naložo pri nalaganju gonilnikov za plato (rdeč v pri uri), da nisi tam kaj spreminjal glede FSBja. Pri turbo načinu se bi moral samo množilnik povečat na 18x.

lp

Pyr0Beast ::

Pusti pri miru. Če dela ni nič narobe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

onitam ::

Na plati nič nisem tiskal TurboV EVO. Sicer pa turbo način deluje, kot mora. Težava je ko ni v turbo načinu in se FSB povzpne na 220.
Glede voltaže mislim, da je to težava programa. Ker je voltaža 3 sekunde na 1.303 potem gre za sekundo na 1.455 in nato nazaj spet na 1.303. Pomoje je težava programa AIDA64. Pametno bi bilo preverit tudi z kakim drugim programom. Ima kdo kakšen predlog?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: onitam ()

Riff ::

predlagam Everest al pa PC wizard

onitam ::

Everest je v bistvu AIDA64. Celo blagovno znamko so preimenovali iz Everesta v AIDA64, tako, da je to čisto enak program. PC wizard pa zdaj preizkušam.

Riff ::

aha nism vedel glede everesta :), kaj praviš pa na PC Wizard ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
7111513 (9963) Domobrancek
»

Phenom II X6 1090 undervoltanje

Oddelek: Navijanje
404124 (3654) FireSnake
»

Phenom II X6 že naprodaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5614633 (11698) kiki87
»

Navijanje AMD Athlon X2 7750+ NI BE!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1447073 (5326) Dr_M

Dothan in navijanje le tega > FSB lock (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
793806 (2716) tiborrr

Več podobnih tem