» »

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice

mr1two ::

3d je mišljen kot uporaba 3d tehnologije(z onimi očalci).

Sicer se pa spomnem časa R9800,9700...ko so bili screenshoti iz ATIjevih grafičnih in nvidiinih takrat na istih nastavitvah...popolnoma drugačni.
Takrat je nVidia tolko "optimizirala" gonilnike na račun slabe strojne opreme, da so kr oči bolele, ko si gledal njihov screenshot(šlo je za ta prvi farcry). Od takrat naprej je še kako smiselno delat primerjave screenshotov ob raznih sumljivostih.
So pa tudi to preživeli in hvalabogu imamo "zdravo" konkurenco.

Kar se tiče PR in reklamnih kampanj, nvidia zmaga, saj se ovija vedno bolj okrog razvijalcev iger, ampak jim tega ne morš zamerit. Načinov za prit do uspeha je več, med njimi tudi dobra reklama(Apple recimo :D)

jazbec ::

3d kot 3d tehnologija
nvidia ima to boljše poštimano od radeona
kot je reku fructal jabolcnik

TechStreme ::

Ok hvala za razlago.
Kar se razlik tiče se tudi spomnem FX5xxx serije ki je imela nek pol DX9.0 kjer je prav tako razlika kar bodla v oči. Od tam naprej pa so razlike minimalne pa vse eno ATI še zmeraj zmaga ko določeno sliko povečaš. Ok glede tega je konkurenca "zdrava"

Je pa vse eno nezdrava glede vsega bullshita okol CUDA... Komaj čakam da Bullet postane glavni standard fizike v igrah.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Machiavelli ::

TechStreme je izjavil:

Ok hvala za razlago.
Kar se razlik tiče se tudi spomnem FX5xxx serije ki je imela nek pol DX9.0 kjer je prav tako razlika kar bodla v oči. Od tam naprej pa so razlike minimalne pa vse eno ATI še zmeraj zmaga ko določeno sliko povečaš. Ok glede tega je konkurenca "zdrava"

Je pa vse eno nezdrava glede vsega bullshita okol CUDA... Komaj čakam da Bullet postane glavni standard fizike v igrah.


bullet lih nebo standard je pa DirectCompute standard za fizike v večini sodobnih iger in po tanovem benč testih.
Nigaaazz

Machiavelli ::

Novica:

...



Dobra novica za vse lastnike Nvidia grafičnih kartic.

Kratek povzetek:
Se spomnite nekaj časa nazaj ko je AMD predstavil HD6800/HD6900 serijo?
Ta pa ima lepo sposobnost mehčanja na velikem zaslonu brez močnega padca v moči z lepim dodatkom imenovanim MLAA (Morphological Anti-Aliasing).Kasneje so dodali tudi podporo v gonilnikih za starejše serije njihovih produktov.

Torej se sprašujete kje je novica?

Kratek povzetek:
Nvidia je izvedla svoj pristop do podobne rešitve
in sicer imenovane SRAA (Subpixel Reconstruction Anti-Aliasing).
SRAA je odgovor na MLAA.
Za enkrat kot kaže bo Nvidia dodala podporo SRAA za vse,ki uporabljajo 3d način in najvrjetneje dodala tudi klasično podporo

Subpixel obnova glajenja ali z kratico (SRAA) združuje eno slikovno piko (1x) katera senči z subpixelom,da ustvari mehčalne podobe brez povečevanja padca moči. SRAA cilja odloženo-senčenje na renderih, kateri ne morejo uporabiti multisampling glajenja. SRAA deluje kot post-proces na opravljenih slikah z globino superresolucije in normalnih odbojnikov, tako da je mogoče vključiti v obstoječi render brez spreminjanja senčilnikov. Na ta način SRAA spominja na glajenje (MLAA), vendar nov algoritem lahko bolj spoštuje geometrijske meje in določa runtime neodvisno od scene in slike kompleksnosti. SRAA koristi za senčenje zavzete aplikacije. Na primer,z SRAA pri 1,8 ms (1280 × 720), da dobimo Nizkopropusno kakovost primerljivo z 4-16x senčenjem. Tako bi SRAA proizvajala pohitritev nad supersamplingom za aplikacije, ki preživijo 1 ms ali več na senčenju, za primerjavo, večina sodobnih iger porabi 5-10 ms za senčenje. Z tem opišemo tudi poenostavitev, ki bi povečala učinkovitost z zmanjšanjem kakovosti.

Za morebitne napake v tisku se vnaprej opravičujem.

Princip efekta oz. delovanja

...





Vir:
Link
http://research.nvidia.com/publication/...




Avtor Prispevka :ZOOM
Vse pravice te objave so v skladu z zakonom in pridržane!
xD
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Xserces ::

MLAA kao ne pozre fpsjev ne... ke pa XD u cod2 namest da jih imam 600 jih imam komi 250...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

ne_ti_si ::

dečki dajte mi prosim povedat kaj bi bilo narobe s to kurčevo gtx570...pri dirt2 imam komaj 60fpsjev pade tudi na 40 in zaradi tega trokira....z 5870 je dirt2 letel v nulo zdaj mi pa lagira....fak...kaj naj nardim???? ker koliko vem bi v tej igri moral imeti najmanj 90fpsjev....predlogi???? za vse odg. se vam že v naprej zahvaljujem....
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

BALAST ::

Daj se v hibernacijo za pol leta in upaj na boljše gonilnike. :))

Xserces ::

To ti dela že od samga zacetka? al naprimer z novejšimi driverji?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

ne_ti_si ::

BALAST....very funny

xserces da to dela od samega začetka....enako pri mafia II lagira tak da se ti zraven meša.samo da tam tam gpu usage pade tudi na 30% in to tak šteka da popizdiš..je pa res da če izklopim physx pol dela grafa z 100% in leti v nulo..pa nvm če je to normalno ali ne..no koliko vem je zoom preveril in je enako ampak nisem pa ziher...nvm no čudno je to vse skupaj meni...nvm samo zakaj pri dirt2 lagira oz nimam toliko fspjev kot bi jih moral imeti z gtx570

EDIT: dajte mi prosim link od NAJNOVEJŠEGA dx11 ker sam ne najdem oz nvm kateri paket je zadnji...hvala v naprej :)
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Clubraider ::

ne_ti_si@ nisi nekaj postov nazaj pune hvalil nvidio??

In kaj iz tega sledi...kot AMD RADEON in NVIDIA je isti shit.
Pri nekaterih igrah so boljše ene pri drugih druge.

Konkretno pri tvojem primeru, pa so verjetno driveri krivi.
Te, ki imaš naložene komplet zbriši in dodatno še z Driver Sweeperjem počisti vse...pa potem še enkrat naloži najnovejše drivere...če bo isto, pa eno številko starejše...pa bi moglo delat.

bluefish ::

Samo hitra opazka glede moje težave, ko se po namestitvi najnovejših gonilnikov za nVidia kartico kontrolna plošča ne prikaže ali pa ima opazno manj nastavitev.

Sodeč po uradnem nVidia forumu je problem z neprikazovanjem kontrolne plošče gonilnikov (266.58) kar razširjen in razvijalci že iščejo rešitev.

Clubraider ::

bluefish je izjavil:

Samo hitra opazka glede moje težave, ko se po namestitvi najnovejših gonilnikov za nVidia kartico kontrolna plošča ne prikaže ali pa ima opazno manj nastavitev.

Sodeč po uradnem nVidia forumu je problem z neprikazovanjem kontrolne plošče gonilnikov (266.58) kar razširjen in razvijalci že iščejo rešitev.


Podobne finte je imel in ima AMD RADEON.
Prvo izdajo driverje....potem pa naknadno še 5-10 hotfix-ov.
Zato pa nisi nikrej v prednosti za kateri koli tabor se odločiš.

ne_ti_si ::

Clubraider je izjavil:

ne_ti_si@ nisi nekaj postov nazaj pune hvalil nvidio??

In kaj iz tega sledi...kot AMD RADEON in NVIDIA je isti shit.
Pri nekaterih igrah so boljše ene pri drugih druge.

Konkretno pri tvojem primeru, pa so verjetno driveri krivi.
Te, ki imaš naložene komplet zbriši in dodatno še z Driver Sweeperjem počisti vse...pa potem še enkrat naloži najnovejše drivere...če bo isto, pa eno številko starejše...pa bi moglo delat.


hmm...sem hvalil ja ampak kakovost slike ter physx...sem pa tudi napisal da bi RAJE IMEL radeona + nv za fiziko...tako da nebo pomote

EDIT: še vedno prosim če mi kdo linka najnovejši dx11 pack ker sam nvm kateri je najnovejši oz ga ne najdem..hehe
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

bluefish ::

http://www.microsoft.com/downloads/en/d...

Zaženeš in sam preveri, če imaš najnovejšo verzijo. V nasprotnem primeru jo prenese.

Clubraider ::

DirectX11:

http://www.blogsdna.com/2764/download-w...

Sicer pa, ko si nalagal Dirst2 se ti je dx11 naložil in tisti bi tudi mogel bit vredu.

Divere si probal odstranit pa na novo naložit?

ne_ti_si ::

hvala obema :)

bom zdaj izbrisal driverje na novo naložil + dx11 pa sprobam ter javim...aha zanima me če še bi kaj drugega moral preverit če imam najnovejše oz če sploh imam????
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

mihco ::

@ne_ti_si
V eni temi sem ti ze predlagal, da izklopis Everest Ultimate(tudi med processes) in MSI Afterburner ter probas brez kakrsnih koli bench tool-ov(FRAPS?) igrati igro. Sem preprican, da ti eden od teh programov povzroca probleme in ne driverji ali dx.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

galu ::

mihco je izjavil:

@ne_ti_si
V eni temi sem ti ze predlagal, da izklopis Everest Ultimate(tudi med processes) in MSI Afterburner ter probas brez kakrsnih koli bench tool-ov(FRAPS?) igrati igro. Sem preprican, da ti eden od teh programov povzroca probleme in ne driverji ali dx.


In točno to še ti jaz svetujem.. :)
Izklopi čist VSE OC programe, ter daj grafo na stock. Tako boš takoj videl kje je problem.
Tako to gre.

Xserces ::

Ali je možno če imaš grafo preveč navito da ti freeza? Kot jst vem je mozno ampak bi rad da ksn potrdi to :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

bluefish ::

Seveda je.

Xserces ::

mislm freeza... na tak nacin kot @ne_ti_si ali pa podobno... naprimer vem ce jst GPU ram prevec navijm mi v heaven benchu slika freezne za 1 s ali manj na večih mestih v benchu :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Machiavelli ::

čudno da samo ne_ti_si ima probleme meni dirt2 vse na max špila z 100fpsa....
Nigaaazz

galu ::

Xserces je izjavil:

mislm freeza... na tak nacin kot @ne_ti_si ali pa podobno... naprimer vem ce jst GPU ram prevec navijm mi v heaven benchu slika freezne za 1 s ali manj na večih mestih v benchu :D


Jap, jaz imam iste probleme pri frekvencah nad 980MHz, pri moji 6950@6970
Tako to gre.

Machiavelli ::

Pač vse kar je nad recimo 930-950 na radeonki ti bo metalo errorčke in lahko efekt ocja deluje v negativno,prav tako za ram ima neke meja...

Seveda določene kartice lahko igrajo normalno na 1000 jedrol....

Sem opazil da je problem tako pri radeonki kot gtxki da če imaš v ozadju odprt brskalnik ali pa da laufa v task manageru ti performanc pade...ker so gonilniki na obeh straneh čudni če goniš 3d aplikacijo bi clocki morali biti zakucani in ne umesno downclockani za 2d-web....

tak da svetujem da v task manageru zapreš vse nepotrebno in AV daš na gaming mode.

Xserces je izjavil:

MLAA kao ne pozre fpsjev ne... ke pa XD u cod2 namest da jih imam 600 jih imam komi 250...


požrlo naj bi manj kot normalno max mehčanje in se uporablja izključno za velike displeje ali pa kak 3d.

na 22" monitorju ti je bolje uporabljat normalno mehčanje kot mlaa....
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

ja zoom sm pogruntu xD pr MLAA je FPS drop naprimer nek k je velik grmovja in te pizdarije... drobnarij
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Machiavelli ::

GTX 590:
- GPU: 2 x GF110
- Shaders processors: 1024 (2 x 512)
- Textures units: 128
- Memory: 3072MB GDDR5, 2 x 384-bit
- 300W!
2x 8pin za gpu in 1x 6pin za memorijo

Dobavljivost bo v malih količinah

...



če bi bilo 2x 560 se pomoje bi lahko dalo 2x8pin...
ali pa 1x6 in 1x8..
Takle so se pa odločil za 2x 580 cena bo temu tudi primerna.
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

IvoJan ::

Haha power consumption fail!! XD
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Machiavelli ::

ja 6990 bo imela 270-300w
590 pa ima 290-340w

ob enem pa bo 590 zmlela 6990 sploh v tessalaciji in ceni lol
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

Komi cakam na kartice k bojo mele 10 8-pinskih prkluckov :) hobotnica ftw!!!!
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

ob enem pa bo 590 zmlela 6990 sploh v tessalaciji in ceni lol ??? CENI??? to pomoje ni res
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

ne_ti_si ::

ok stvar je sledeča...z driver sweeper sem pobrisal driverje naložil nove in pognal dirt2 bench in dobil 72fpsjev se pravi cca.10fpsjev več...še vedno premalo kajti moral bi jih dobiti cca. 90-100 ampak OK nehalo je lagirat kar mi je glavno...ampak še vseeno nvm kje naj staknem +30fpsjev...drugače pa ko poganjam test zraven ne lavfa noben program...edino v task manegerju res nisem nič izklapljal bom pa sprobal 1x ko mi bo :) aha pa navite tudi nimam preveč oz navijem jo lahko veliko bolj kot jo imam no vsaj ram in sicer ram je stabilen na 2470 v msi after. oz 1235 v gpuz kar je več kot odlično saj je to tudi najvišja frekvenca ki jo je možno nastavit v msi afterburnerju in so mi tudi odsvetovali da imam ram tako zelo navit ram saj baje ni dobro zakaj nvm....no glavno mi je zdaj za1x da lahko jaz normalno igram brez štekanja....pa hvala za vse odgovore :)

hmm glede gtx590 pa bi rekel da bo 6990 veliko bolje šla v promet kajti pomoje bodo s to 590 brcnili v temo kot so na nek način z 4xx serijo(gretje poraba itd) kajti menim da bo 590 zelo vroča in potratna kartica..
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Machiavelli ::

Xserces je izjavil:

ob enem pa bo 590 zmlela 6990 sploh v tessalaciji in ceni lol ??? CENI??? to pomoje ni res

tessalacijski faktor bo večji na 590 posledično večja cena xD
zmlela v smislu večje cene ne da bo ceneje..

6990 499eur
590 599eur+

Vroča bo prav tako kot 6990
bo mogoče tišja od 6990
bo močnejša od 6990
bo dražja od 6990
Potratna pa nebo saj v idel bo najvrjetneje zelo enaka poraba..v loud pa tam tam..
Definitivno nebo brc v temo saj so v 500 seriji same pohvale in dominacije...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Machiavelli ::

A pa še to probaj proc dat na stock ferkvence +turbo
kar sem opazil je da če imam na 4.0ghz sploh ni boosta v igrah kvečjemu mi celo malo padejo frejmi..
edini benefit je v 3d vantage cpu score to je pa tud vse...
Nigaaazz

jazbec ::

se pravi gtx590 bo 2x gtx580
hd6990 pa bo kaj-2x hd6970

se pravi bo gtx590 krepko boljša
ampak zraven pridejo tudiu minusi
-cena, poraba ipd.

jazbec ::

ps
dejansko me zanima zdaj to
kaj se bo bolj splačalo-gtx590 ali gtx580 sli

Machiavelli ::

Ja cenovno 590 naj bi bila ceneje..

cca 650-750eur
2x 580 malo več manevra z temperaturo ocjem 2x 440 eur torej cca 800-880eur

razlika bo ziher 100eur....

zdaj pa ker bo limited edition pa zna biti enaka cena kot SLI zaradi numizmatičnih vrednot xD
Nigaaazz

TechStreme ::

Machiavelli je izjavil:

TechStreme je izjavil:

Ok hvala za razlago.
Kar se razlik tiče se tudi spomnem FX5xxx serije ki je imela nek pol DX9.0 kjer je prav tako razlika kar bodla v oči. Od tam naprej pa so razlike minimalne pa vse eno ATI še zmeraj zmaga ko določeno sliko povečaš. Ok glede tega je konkurenca "zdrava"

Je pa vse eno nezdrava glede vsega bullshita okol CUDA... Komaj čakam da Bullet postane glavni standard fizike v igrah.


bullet lih nebo standard je pa DirectCompute standard za fizike v večini sodobnih iger in po tanovem benč testih.


Ne DC (DirectCompute) je standard uporabe grafičnih kartic za računanje česarkoli že ... kot je to CUDA
Bullet pa je pogon fizike (Uporabljen v filmu 2012 KLIK Video kot je standard za fiziko PhysX in Bullet napoveduje da bo za računanje tega uporabljal po vsej verjetnosti OpenCL
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

ne_ti_si ::

hmmm....pravkar downloadal avatarja full hd 1080"(mogoče ne identičnega torrenta ampak je 1080!)in sem opazil da je slika neka bleda se pravi manj barvita kot prej na HD5870...zanimivo ne?????
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

IvoJan ::

kaj pa ce bi v driverjih nastimal barve? ali neznas?? zahtevno parkrat kliknit ane?? :P
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

galu ::

1080p in 1080i ni ista stvar, pa sta oba 1080. Pravtako, se torrenti med seboj kar razlikujejo ('ripi', različni konverterji...). Razlika se lahko tudi pojavi, če gledaš film ob mraku/dnevu/noči (pač, svetloba ki pada na monitor).

p.s. + Burekov post.:D
Tako to gre.

ne_ti_si ::

IvoJan je izjavil:

kaj pa ce bi v driverjih nastimal barve? ali neznas?? zahtevno parkrat kliknit ane?? :P


kaj pa če sem slučajno primerjal v default nastavitvah???? si pomislil slučajno na to????

galu je izjavil:

1080p in 1080i ni ista stvar, pa sta oba 1080. Pravtako, se torrenti med seboj kar razlikujejo ('ripi', različni konverterji...). Razlika se lahko tudi pojavi, če gledaš film ob mraku/dnevu/noči (pač, svetloba ki pada na monitor).

p.s. + Burekov post.:D


emm glede svetlobe bom rekel da je vedno enaka ko gledam film ali igram igre ker naredim v sobi trdo temo razen varčna od terarija(tarantela) sveti :)
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_ti_si ()

galu ::

Ma jst bom tako rekel: Tisti, ki opazite razliko med AMD, nV, si kupite raje Nvidijo (npr. zoom, ne_ti_si). Tisti, ki pa ne vidijo/mo razlike (npr. jaz) pa bomo kupili kar imelo boljši performance.
Tako to gre.

IvoJan ::

Pa se ti zavedas da default nastavitve niso povsod iste? :)
Mas razlicne nastavitve za barve(warm,cold,cinema mode itd.)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Xserces ::

spet se bomo kregal glede slike? XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IvoJan ::

Nope :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ne_ti_si ::

galu je izjavil:

Ma jst bom tako rekel: Tisti, ki opazite razliko med AMD, nV, si kupite raje Nvidijo (npr. zoom, ne_ti_si). Tisti, ki pa ne vidijo/mo razlike (npr. jaz) pa bomo kupili kar imelo boljši performance.


in kaj si hotel s tem povedat??? da ima 6970 najjači performance???? potemtakem se motiš in bi moral izbrati nv580/ati5970 ali pač!!!???? ne razumem sploh kaj si hotel povedat....

drugače pa sploh nvm zakaj govoriš tako ko pa sem par postov nazaj dal plus glede slike ATI RADEONu

IvoJan je izjavil:

Pa se ti zavedas da default nastavitve niso povsod iste? :)
Mas razlicne nastavitve za barve(warm,cold,cinema mode itd.)


sori a očitno ne veš kaj pomeni default oz auto :) da pa so default različnih taborov različen pa je popolnoma LOGIČNO mar ne????

jaoooo

Xserces je izjavil:

spet se bomo kregal glede slike? XD



upam da ne..jaz sem samo pač napisal da mi je slika pri hd filmu bla bolj barvita pri ATIju...
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_ti_si ()

galu ::

in kaj si hotel s tem povedat??? da ima 6970 najjači performance???? potemtakem se motiš in bi moral izbrati nv580/ati5970 ali pač!!!???? ne razumem sploh kaj si hotel povedat....

Odklenjena HD6950 za 250EUR... Da, ima najjači P/P.

drugače pa sploh nvm zakaj govoriš tako ko pa sem par postov nazaj dal plus glede slike ATI RADEONu


Hm, a nisi ti pa zoom bil, ko sta par strani nazaj trolala kak nV owna AMD sliko?:|
Tako to gre.

D3m ::

Jim lahko odpustiš, mnenje menjajo, ko umazano perilo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

_koki_ ::

D3m je izjavil:

Jim lahko odpustiš, mnenje menjajo, ko umazano perilo. :D

Ne da mnenje menjajo kot perilo, nafukali so se z nakupu zdj pa nafukavajo še vse ostale...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti 6870 ali 6950? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17330534 (26965) galu
»

gtx580 vs. hd5970 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12118313 (16379) galu
»

plošča za i5-2500k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11612123 (10660) jazbec
»

Radeon HD 6870? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Strojna oprema
983144486 (127454) D3m
»

Nova Radeona sta tukaj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4616009 (14696) PrimozR

Več podobnih tem