» »

Zahteva geslo ob priključitvi mrežnega kabla?

Zahteva geslo ob priključitvi mrežnega kabla?

-->SMILEY<-- ::

Na WIN7 mi ob priključitvi mrežnega kabla iz modema zahteva up. ime in geslo za vzpostavitev povezave.

Imam ponudnika turnšek pa nevem v čem je štos da je treba to vpisat, niti ne vem kaj naj vpišem?

Se komu kaj sanja?

Računalnik je prenosnik HP.


Hvala,
LP

Galaxy ::

Najlažje bi bilo, da ponudnika pokličeš in vprašaš za geslo.

techfreak :) ::

Turnšek ponuja samo kabelski internet pri katerem ne potrebuješ imena/gesla za vzpostavitev povezave. Priklopiš mrežni kabel in pridobiš IP ter se avtomatsko povežeš na internet. Če si menjal mrežno opremo, potem jim moraš sporočiti MAC naslov mrežne kartice/routerja.

amigo_no1 ::

Configure Windows to Never Dial a Connection
http://support.hubris.net/knowledge_bas...

-->SMILEY<-- ::

Heh, sedaj sem si imel priložnost stvar stestirat ker sem prej napisal kar so mi govorili po telefonu in je problem sledeč:

Imajo Turnšek in na hišnem računalniku sem videl da imajo vnešene IP-je ročno pod lokalno povezavo(ob priključitvi kabla vse lepo deluje).

Problem se pa pojavi, ko priklopiš kabel v laptop, kljub prepisanim ip-jem iz kartice hišnega računalnika se ob priključitvi kabla na laptop pojavi UNIDENTIFIED NETWORK ??

Prosim za kakršnokoli pomoč, kaj delam narobe?

Recimo ko sem priklopil laptop v svoj amis in nastavil samodejne ip-je stvar tudi lepo dela brez problema.

Glede na to, izklopim kabelj iz stacionarnega računalnika in ga vklopim v laptop - a bi moral spremeniti kje kakšno cifro pri nastavitvah ip-ja v laptopu oz. ali je lahko ista kot tista v stacionarnem računalniku?


hvala,
lp

Zgodovina sprememb…

geniuus ::

zaklenjeno na mac addresso?

-->SMILEY<-- ::

geniuus je izjavil:

zaklenjeno na mac addresso?


Zdaj sem nekaj bral, pa me zanima, če je res pri turnšku(pa ostalih kabelskih operaterjih), da resetiraš modem pa ga pržgeš nazaj ter vklučiš v drug računalnik, da pol pa zadeva špila, ker se kao mac adresa spremeni?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne morem naštimati interneta na svojem prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
211292 (894) bluefish
»

Omejitev hitrosti na mrežni kartici

Oddelek: Omrežja in internet
262799 (2523) jmorenoeu
»

internet-studentski dom Lent

Oddelek: Pomoč in nasveti
133814 (3467) seba123
»

Wirelles

Oddelek: Omrežja in internet
81179 (948) mirkuma
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202865 (2621) boych

Več podobnih tem