» »

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech

1 2 3
4
5

Lion29 ::

PARTyZAN je izjavil:

Vas nič vrat ne boli od premikanja levo in desno, ko berete ST forum ali pa novice?

Izkoristite veliko površino, imejte na očeh več aplikacij hkrati. Jaz nikoli ne odpiram FS okna pri 1920x1200 na glavnem monitorju.


ne, zato ker imam zoomirano notri.... zakaj bi imel se druge stvari odprte, ko pa ponavadi pocnem eno stvar na enkrat? in zakaj pol nebi izkoristil velikosti svojega monitorja?...sem pac malo bolj pr ta slepih in raje vidim vlke crke :)

sicer se pa pametne strani tudi pametno postavijo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

smash ::

zato mi je tudi vsec ta novi view, ker aplikacija sama poskrbi, da vidim čimveč na celem monitorju

PrimozR ::

PARTyZAN je izjavil:

Vas nič vrat ne boli od premikanja levo in desno, ko berete ST forum ali pa novice?

Izkoristite veliko površino, imejte na očeh več aplikacij hkrati. Jaz nikoli ne odpiram FS okna pri 1920x1200 na glavnem monitorju.

Zato da me bodo motile druge aplikacije? Pa zakaj bi me bolel vrat če ne premikam glave levo-desno?

MrStein ::

PARTyZAN je izjavil:

Vas nič vrat ne boli od premikanja levo in desno, ko berete ST forum ali pa novice?

Izkoristite veliko površino, imejte na očeh več aplikacij hkrati. Jaz nikoli ne odpiram FS okna pri 1920x1200 na glavnem monitorju.

Torej naj zraven web browserja odprem še eno aplikacijo, da bo PC bolj izkoriščen?
Slikarja? Ali raje PDF Reader-ja? Defragmenterja?

Ste smešni. Enim paše tak, drugim drugače. In hvalabogu ima lahko vsak tako, kot njemu paše, ne pa kot si misli neki wannabe diktator nekje na drugem koncu sveta.
Amen.

PS: Imamo očesne mišice za premik "kamere" ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

CaqKa ::

Primoz je izjavil:

Jst: mamo novice od 2000-4000 znakov ... če ne režem nastane popolnoma zmeden mozaik. Če kdo nariše kaj stolpčasto gledljivega, kar ne krajša vsebine, bomo z veseljem implementirali (nam zaenkrat ni uspelo).

:hover ;)

CaqKa ::

MrStein je izjavil:

Road Runner je izjavil:

Če je že res razlog berljivost, razmislite še o širini teh stolpcev.
Ideal line length for content

Heh, web stran ki zgleda takole:


jaz ne bi vzel za izvor dobrih dizajnerskih nasvetov.



kovačeva kobila je vedno bosa. še vseeno ti bo pa kovač vedel najbolje povedat kako se kobilo obuje.
Kot zgleda je st kar nekaj svojega časa vložil v research raznih UI idej za spletne strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

poweroff ::

Ko kliknem na sliko je spodaj desno gumb "Close". Lepše bi bilo "Zapri", ali samo grafični element (da ne "zatreš" uporabnikov, ki ne govorijo slovensko).
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

tisti ki govorite o 1080p resoluciji...menda nimate brskalnika full screen ali pac :)

Zakaj bi se trudil imeti zadeve v okenskem načinu? Kupiš še en monitor !

Čist preprosto, pa še dela ! :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nevone ::

....menda nimate brskalnika full screen ali pac :)


Zakaj naj ga pa ne bi imeli?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Poldi112 ::

poweroff je izjavil:

Ko kliknem na sliko je spodaj desno gumb "Close". Lepše bi bilo "Zapri", ali samo grafični element (da ne "zatreš" uporabnikov, ki ne govorijo slovensko).


Dvomim da je ob vsej tej slovenski vsebini kdo prišel tako daleč, da se bo počutil zatiranega pri enem Close knofu :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

puffs ::

More Like buttons needed. Za novice + komentarje. Ali vsaj + in - za komentarje. Share doesn't do much for me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: puffs ()

kuglvinkl ::

"Like" means shit. Vsaj zame. Opažam, da namest, da bi kej napisal, samo stisneš like, kot ovca v čredi.

Steinkauz ::

Like na youtube še nekako paše, na slo-techu nima pa kej delat

BigWhale ::

Odvisno, men so nekateri posti dejansko vsec in bi jih rad nagradil z necim. :) Vsekakor boljs da se prtisne Like, kot pa da je spodi pet +1 postov ...

Lion29 ::

BigWhale je izjavil:

Odvisno, men so nekateri posti dejansko vsec in bi jih rad nagradil z necim. :) Vsekakor boljs da se prtisne Like, kot pa da je spodi pet +1 postov ...


ki jih moderatorji marljivo brisejo...

meni je ideja o lajkih kul... sam pr tem se bo spremenila dinamika foruma, precej
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pyr0Beast ::

From bad to worse ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

kuglvinkl je izjavil:

"Like" means shit. Vsaj zame. Opažam, da namest, da bi kej napisal, samo stisneš like, kot ovca v čredi.

Ja, sam kako nevsiljivo izrazit strinjanje z avtorjem posta?

"Se strinjam."
"+1"
"XXXX FTW!"
...

Vsaka od teh lahko moderatorju na PMSu pordeči cel svet in začne besno udrihat po uporabnikih ter brisat "enostavčne brezznačnice", ker tega pa res ne bomo tolerirali na forumu kot je S&T! Človek včasih res ne ve kaj ja in kaj ne, ker je čist odvisno kako je človek vstal zjutraj oz. a je dobil zvečer al ni.

Like ni tako slaba zadeva, samo preveč vas spominja na FB, tega se je pa zadnje čase čedalje bolj "orto in" izogibat.
OM, F, G!

poweroff ::

BigWhale je izjavil:

Odvisno, men so nekateri posti dejansko vsec in bi jih rad nagradil z necim. :) Vsekakor boljs da se prtisne Like, kot pa da je spodi pet +1 postov ...

Nakazilo preko PayPala?

Hehe, S-T prične pobirat članarino, ki se potem prenaša med "podračuni" članov. Na koncu meseca so pa izplačila. :)
sudo poweroff

BigWhale ::

Tolk dobri pa spet niso. ;> Pa pol bi od nekaterih lahk zahteval, da men placajo, ker sem tratil cas z branjem.

PrimozR ::

Ma to je potem piramidni sistem :D

CaqKa ::

BigWhale je izjavil:

Tolk dobri pa spet niso. ;> Pa pol bi od nekaterih lahk zahteval, da men placajo, ker sem tratil cas z branjem.

ali pa ker si nam pomagal :)

ales85 ::

Se že ve, kje je RSS s celotno vsebino novic?

gzibret ::

Keyser Soze je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

"Like" means shit. Vsaj zame. Opažam, da namest, da bi kej napisal, samo stisneš like, kot ovca v čredi.

Ja, sam kako nevsiljivo izrazit strinjanje z avtorjem posta?

"Se strinjam."
"+1"
"XXXX FTW!"
...

Vsaka od teh lahko moderatorju na PMSu pordeči cel svet in začne besno udrihat po uporabnikih ter brisat "enostavčne brezznačnice", ker tega pa res ne bomo tolerirali na forumu kot je S&T! Človek včasih res ne ve kaj ja in kaj ne, ker je čist odvisno kako je človek vstal zjutraj oz. a je dobil zvečer al ni.

Like ni tako slaba zadeva, samo preveč vas spominja na FB, tega se je pa zadnje čase čedalje bolj "orto in" izogibat.


Keyser - PMS tukaj nima veze. Brišemo tisto, kar ni v skladu s pravili. In post tipa "+1", "FTW", "LOL" ipd pač ne spadajo v kategorijo "argumentirana debata". Zato se jih briše. Če pa uporabnik napiše še kaj svojega zraven, recimo, zakaj se strinja s citiranim postom, potem pa nas "+1" ne moti več in pustimo kot je.

Kaj "ja" in kaj "ne" pa je zapisano v pravilih. Se pa strinjam, da je včasih ocena, ali uporabnik krši pravila, lahko tudi rahlo subjektivna (predvsem glede argumentirane debate, offtopic postov, žaljivk ipd). Zato pa imamo temo pritožbe, kjer se ob uporabnikovi pritožbi še enkrat presodi, ali je bil moderatorjev poseg upravičen ali ne. Ne le s strani moderatorja, ampak tudi s strani "višjih bitij".
Vse je za neki dobr!

Pyr0Beast ::

Preprosto strinjanje s piscem prejšnjega posta ni dovolj ? Če je kaj za dodati se doda.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gzibret ::

Ne. Ker pol je cela tema nafilana s posti "+1", kmalu pa uleti še bolj humorno naravnana populacija, in tema postane podobna tejle temi: stetje.
Vse je za neki dobr!

Mavrik ::

Pyr0Beast je izjavil:

Preprosto strinjanje s piscem prejšnjega posta ni dovolj ? Če je kaj za dodati se doda.


Ne ni dovolj. Ni argument, ne prinaša prav nobene dodane vrednosti debati in temi sami. Nekako nočemo biti forum, kjer se napiše eno sporočilo in potem čreda ovc to potrdi s "+1" sporočili, brez da bi kaj prispevali s svojimi mnenji.

Zaupamo namreč v to, da so naši uporabniki inteligentni in da ne sledijo slepo samo vsemu kar pišejo in da s svojimi sporočili ustvarjajo dodatno debato in s tem nek prispevek communityu.

Sporočila "+1" razen šuma in spama ne prispevajo nič.
The truth is rarely pure and never simple.

Keyser Soze ::

Aha, važno da piše: "Se popolnoma strinjam za avtorjem zgornjega posta, ker sem tudi sam mnenja, da /povzamem-prepišem isto kar avtor napiše v dveh, treh vrsticah/." Kar nenadoma zadeva ni več šum/spam, moderator je zadovoljen in tema gre dalje. Vsebinsko oz. kvalitativno pa je na čisto enakem nivoju, kot tisto tako grdo gledano "štetje".

Mal taka logika je tole, nakladaška. Ker drugje ne drži vode. Verjetno ostanek vzgoje iz kakšne osnovne šole, kjer se ni ocenjevalo vsebine, ampak kdo je več naložil. Toliko, da še peljat ni mogel.

P.S.: Bom pa vseeno še malo razmislil, kaj dodatnega prispeva zgoraj omenjeni navedek k temi, za razliko od "+1" sporočil.
P.P.S.: Bi bilo prav zanimivo tole logiko preslikat na raznorazne volitve in referendume, kjer namesto traktatov vsi, od najbolj butastih do najbolj inteligentnih, zgolj obkrožijo kakšno besedo.
OM, F, G!

Lion29 ::

Mavrik je izjavil:



Sporočila "+1" razen šuma in spama ne prispevajo nič.


no, jaz se pa ne strnijam... vsaj jaz mislim, da je point foruma izrazanje svojega mnenja... s pripisom +1 izrazis svoje mnenje in vsako mnenje steje, pa ceprav je enako kot od nekoga pred tabo.

Raje vidim bolj urejene poste alla "+1" in "se stirnjam" ali "word" ali "hehe"

kot pa kilometrske klobase

mene osebno zelo moti, ce mi kdo tak post pobrise, ker menim, da irazam tako svoje mnenje (ki nekaj velja)...

preprican sem, da je takih veliko...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mavrik ::

Aha, važno da piše: "Se popolnoma strinjam za avtorjem zgornjega posta, ker sem tudi sam mnenja, da /povzamem-prepišem isto kar avtor napiše v dveh, treh vrsticah/." Kar nenadoma zadeva ni več šum/spam, moderator je zadovoljen in tema gre dalje. Vsebinsko oz. kvalitativno pa je na čisto enakem nivoju, kot tisto tako grdo gledano "štetje".


To izjavo si mi ti podtakno. Še enkrat preberi kaj sem napisal (ni nujno da se gre samo za +1 sporočila).

P.P.S.: Bi bilo prav zanimivo tole logiko preslikat na raznorazne volitve in referendume, kjer namesto traktatov vsi, od najbolj butastih do najbolj inteligentnih, zgolj obkrožijo kakšno besedo.

Zakaj bi prelagal to logiko na volitve? Saj na Slo-Techu ne volimo, še manj pa odločamo - forum je namenjen debatam, ki imajo drugačna pravila. Kaj ni jasno?

no, jaz se pa ne strnijam... vsaj jaz mislim, da je point foruma izrazanje svojega mnenja... s pripisom +1 izrazis svoje mnenje in vsako mnenje steje, pa ceprav je enako kot od nekoga pred tabo.

Na volitvah morda. V debati ne pomaga, ne prispeva in ni argument in je kot takšno v nasprotju z našimi pravili.

Če mi pa uspeš najti ustrezen vir, ki dokazuje da je +1 argument, pa lepo prosim prilepi link.

mene osebno zelo moti, ce mi kdo tak post pobrise, ker menim, da irazam tako svoje mnenje (ki nekaj velja)...


Še enrkat, nismo na volitvah, mnenje v debati velja samo, če je to ustrezno argumentirano. Še enkrat: najdi mi ustrezno podprt članek (lahko tudi z Wiki), da je "+1" argument, ki prispeva k debati. Začneš lahko pri pravilih argumentirane debate recimo.
The truth is rarely pure and never simple.

globoko grlo ::

A potem moramo ponoviti besede predhodnika, v kolikor se strinjamo z njimi?

edit: Mavrik, kaj ko bi pa ti našel en argument (slotechova pravila ne štejejo), kjer je jasno dokazano, da +1 ni argument


peace out

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

globoko grlo je izjavil:

A potem moramo ponoviti besede predhodnika, v kolikor se strinjamo z njimi?
edit: Mavrik, kaj ko bi pa ti našel en argument (slotechova pravila ne štejejo), kjer je jasno dokazano, da +1 ni argument
peace out


Strinjanje z nekom ni argument. Ce res ne ves kaj je argument, potem lahko malo pogooglas. Cakaj, bom jaz namesto tebe.

Argument %28logika%29 @ Wikipedia
Argument @ Wikipedia Se angleska razlicica. Cakaj, ti se citiram:

An argument in logic is a set of one or more meaningful declarative sentences (or "propositions") known as the premises along with another sentence known as the conclusion. Some authors refer to the premises and conclusion using the terms declarative sentence, statement, proposition, sentence, or even indicative utterance. The reason for the variety is concern about the ontological significance of the terms, proposition in particular.


Nehajte ga srat... "+1" ali pa "Ja strinjam se!" in celo "Ja seveda se strinjam imas popolnoma prav, sam ne bi mogel bolje povedati. Res si odlicno napisal."

So posti, ki se jih do neke mere tolerira, k debati pa ne prispevajo prav nic. Z mano se lahko strinja en kup ljudi, pa to se ne pomei, da imam prav ali da ti ljudje kakorkoli prispevajo k debati.

Mavrik ::

A potem moramo ponoviti besede predhodnika, v kolikor se strinjamo z njimi?


Ne. V kolikor ti ni jasno kaj pomeni prispevek k debati, potem nekako tvoj odgovor ni potreben.

edit: Mavrik, kaj ko bi pa ti našel en argument (slotechova pravila ne štejejo), kjer je jasno dokazano, da +1 ni argument

Jasno, saj v Slo-Techovih pravilih ni napisano kaj argument je. Navsezadnje predpostavljamo da tule pišejo dovolj izobraženi in razgledani ljudje, da vejo kaj je podprt argument.

Če pa to ni jasno, potem pa začneš tukaj in si predvsem zelo dobro prebereš tole. Potem pa si lahko pogledaš recimo pravila formalne debate - sicer se jih na Slo-Techu ni treba držat, ker so preveč rigidna, ti pa zelo jasno razložijo, kaj je "argumentirana debata".
The truth is rarely pure and never simple.

Lion29 ::

mislim ej kako nabijanje... sorry sam ne najdem ustreznejsega termina...

debata je lahko o cemer koli...
AMPAK forum debata ni samo debata po definiciji iz wikipedije, ki jo je pripel veliki kit.

Velikokrat so ZE postavljena neka stalisca in ponavadi se z argumenti gleda katero stalisce je bolj "plausable"...

ker pa je lahko v veliko primerih le doloceno stevilo moznih argumentov, daje veliko tezo debati predvsem dejstvo, kolko folka enako misli. Torej kratki posti, ki se strinjajo z dolocenim (ze postavljenim) argumentom imajo tezo..

Ogromno je takih primerov tem, kjer je stevilo "glasov" za dolocen argument pomebno..

zato se mi zdi totalen absurd, da se zaradi neke zgresene predpostavke, da "+1" ni noben argument (kar sicer samo po sebi drzi), brise poste apriori
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kuglvinkl ::

"+1" seveda ni noben argument, lepo te prosim.

Je samo predpostavka ovce, nek količinski argument

Ogromno je takih primerov tem, kjer je stevilo "glasov" za dolocen argument pomebno..

No, npr.?

ST je bolj volčje kot ovčje sorte.

revvs ::

Čim manj reklam in svetlečih dodatkov. Za zdaj je kar uredu.

galu ::

ST je bolj volčje kot ovčje sorte.

Torej se moramo prepirati in iskati vsako dlako v OP/ex postu, da dosežemo (Mavrik Slovar(tm)) primerno visoko intelektualno debato, ki je primerna za ST.

Hmmm....
Tako to gre.

MrStein ::

globoko grlo je izjavil:

A potem moramo ponoviti besede predhodnika, v kolikor se strinjamo z njimi?

Ne.
Preprosto ne oddaš sporočila.
To ni popularity contest.
Če nekdo dokaže, da je koren 9 3, potem je to dovolj.
Razen če kdo najde napako v dokazu.
Vse drugo je spam.

Saj je to Slo-Tech, ne pa slo-trač.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gendale ::

raje zrihtajte, da bo tudi na temni temi pravilno kazalo enačbe
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

MrStein ::

Mavrik je izjavil:


Jasno, saj v Slo-Techovih pravilih ni napisano kaj argument je. Navsezadnje predpostavljamo da tule pišejo dovolj izobraženi in razgledani ljudje, da vejo kaj je podprt argument.

Ah, predpostavke...

1.) Večina folka ni doktorjev.

2.) Primeri na ST dajejo napačen signal. Kako naj uporabnik ve, da bluzenje ni dovoljeno, ko pa je bluzenja ogromno? Ooooooooooooogromno. Res, astronomsko veliko je praznega nakladanja. Mogoče ni dovolj moderatorjev, da bi zmogli sprostno čiščenje. Ne vem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Blinder ::

kdaj bo rumena tema na voljo :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

revvs ::

Kaj pa če moderatorji bluzijo ? :))

MrStein ::

MrStein je izjavil:


2.) Primeri na ST dajejo napačen signal. Kako naj uporabnik ve, da bluzenje ni dovoljeno, ko pa je bluzenja ogromno? Ooooooooooooogromno. Res, astronomsko veliko je praznega nakladanja. Mogoče ni dovolj moderatorjev, da bi zmogli sprostno čiščenje. Ne vem.

Evo, današnji primer: http://slo-tech.com/novice/t463243/konec

digitalcku je spet tableta popustila, in zadnje sporočilo je, da če kitajec ni 12 ur na dan za tekočim trakom, je mafijec. Pa nasploh so Kitajci "nižji narod".

Moderacije pa ni, moderacije pa ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lion29 ::

ce ne zelite +1 in agree postov, dejte resit like gumbke
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

galu ::

Lion29 je izjavil:

ce ne zelite +1 in agree postov, dejte resit like gumbke


+1

edit: ah, fu*k...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

BigWhale ::

Lion29 je izjavil:

ce ne zelite +1 in agree postov, dejte resit like gumbke


Jest pol predlagam, da se nardi UNF knof. In da se takoj vidi kolk UNFov je dobil kak post. To bi bla cista zmaga!

PrimozR ::

UNF?

kuglvinkl ::

Sam čakal je, da ga kdo to vpraša :)

BigWhale ::

kuglvinkl je izjavil:

Sam čakal je, da ga kdo to vpraša :)

Ah, ne. Bodo ze zgooglal otroc. ;>

puffs ::

Ok mogoče je Like button res too much sam pluski pa minusi kokr ma recimo rtvslo.si so pa lušten feature, meni je zanimivo videt koliko ljudi misli enako. Pa včasih kdo res kak kul - že argumentiran - post napiše na katerega nimaš kaj dodat kot +1 (ampak tega ne narediš ker je pač spam). In obratno imajo kakšni take na katerega težko rečeš kaj drugega kot omg wtf. Še en kanal posredne komunikacije je to, imho.

CaqKa ::

puffs je izjavil:

Pa včasih kdo res kak kul - že argumentiran - post napiše na katerega nimaš kaj dodat kot +1

očitno sem čuden ker še tega nisem doživel.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech (III) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
508629 (5846) Jaffa
»

prosim ocenite stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
544694 (3511) Bela01
»

Izšla nova različica Inkscapa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
346687 (4685) CaqKa
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
885795 (4983) webfreak

Več podobnih tem