» »

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech

1
2
3 4 5

BigWhale ::

"Preberi celo" zamenjajte z "Več o tem" ali kaj podobnega... Tole je mal hecn. :>

Separator med "Preberi celo" in "x komentarjev" ni na sredini in se prevec drzi chat oblacka, v bistvu bi bilo verjetno se najbolje, ce bi se ga kar odstranilo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Keyser Soze ::

Ah, linearni način je kar OK. Tale grid je malenkost preveč "nepregleden".

http://www.engadget.com/
http://arstechnica.com/
http://slashdot.org/
http://www.macrumors.com/
http://www.gsmarena.com/ (en dokaj OK narejen "grid" sistem)
.
.
.

Tako ali tako pa itak ne date gor toliko novic v enem dnevu, da človek ne bi mogel na hitro preletet najnovejših. Ampak, vsaj opcijo ste dali če drugega ne.

P.S.: Pametni uporablja tisto, kar mu najbolj ustreza. De optimalno in užitno prebavi željene informacije. RSS, v želji da bi bile bolj pametne, pa uporabljajo "volnonoske".>:D

P.P.S.: Novi slog je bil dokaj neprebavljiv, dokler nismo dobili teme, ki ga je vsaj približno naredila znosnega. Marsikaj nam ni všeč, tako kot je, ampak je pač treba požret zadevo, pa it naprej. Se pa velja vprašat, koliko je folk sposoben "požret".
OM, F, G!

BigWhale ::

Se screenshot. Chrome na Ubuntu.



Verjetno ne bi bilo slabo, ce bi povzetek novice vseboval tocno doloceno stevilo znakov in bi bili vsi povzetki enako dolgi.

Hm, "Preberi celo" bi lahko bil samo "Več ..." in ne bi prislo do prelamljanja vrstice kadar ima novica vecje stevilo komentarjev.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

filip007 ::

Mogoče bi bilo bolje če bi bilo manj linkov v samem textu, bi bil bolj pregleden v stolpcu.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

gulfstream ::

The Register look:D

Super je, dosti bolj pregledno...

l0g1t3ch ::

poweroff je izjavil:

Za jajca obesit... Isto ste govorili, ko je ST dobil nov design.
Zdaj se pa ne morete ločiti od njega.

Uporabljaj zadevo en teden in potem povej.


Poišči novico o novem izgledu pa boš vidu, da nisem imel nobenih pripomb, ker je bila dejansko dobra spremmba. Tole pa pač ni.

IceBoX ::

Men je zelo všeč. Kul :D

dmi ::

Sicer ne vem, če je to še tisti nedokončani del ampak "Starejše novice" bi lahko bile tudi prilagojene na nov izgled.

smash ::

matr...kaj pa je to? dobr je, ni kaj - za velke monitorje je super

WamPIRe- ::

Mi je kar všeč :)
PS:Kljub 1920x1200 monitorju s pomanjšanim brskalnikom (~1400) zadeva zgleda OK! Prikazane novice v 3eh stolpcih.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

Testman42 ::

Jest bi imel po starem. Ravno to mi je bilo všeč da sem lahko celo novico prebral kar na strani.
Tako da kdaj dobimo opt-out?

Primoz ::

Ga že imate.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Keyser Soze ::

Sem že na starem sistemu.

Je kar fino bit nazaj. Lepo celo novico prebereš v šusu. Če ni zanimiva pa samo tri klike na koleščku, pa si na naslednji. Hitro in učinkovito.
OM, F, G!

Road Runner ::

Če je že res razlog berljivost, razmislite še o širini teh stolpcev.
Ideal line length for content
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

SLO_Matej ::

Podpiram novo idejo, saj je bilo tisto prej preveč vrtenja koleščka na miški ...

Bi bilo fajn, če bi stran prilagodili tudi za mobilne naprave. Npr. tako, da bi tam pa bili ti povzetki novic eden pod drugim in več strani, za manj premikanja navzdol, ker ni najbolj prijetno.

Primoz ::

Za zaslone pod 840px širine so novice ena pod drugo.

Širine stolpcev imate vsi malo drugačne ... glede na rezultate multivariatne analize bomo jutri ali v sredo potem stvar malo popravili.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

WarpedGone ::

Na portrait 600x1024 (eeePC tablet v portrait) je ST še vedno neberljiv.
Zbogom in hvala za vse ribe

Izi ::

Pohvalno. Monitorji so vedno širši in vedno ožji in tole je logična prilagoditev.
Je pa tole uporabno seveda samo na večjih 16:10 in 16:9 monitorjih večjih od 22".

Sicer pa kdor je ob današnjih smešno nizkih cenah monitorjev še vedno na manj kot 24" si je sam kriv :P
Stolpci niso fiksni in je njihovo število odvisno od resolucije zaslona. Na malih resolucijah je še vedno samo en stolpec tako kot prej, na srednjih resolucijah sta 2 stolpca na večjih pa 3 stolpci.

Primoz ::

Do pet gre ... pa za zelo majhne zaslone vam bomo počasi ukinili desni meni.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

gulfstream ::

Sicer pa kdor je ob današnjih smešno nizkih cenah monitorjev še vedno na manj kot 24" si je sam kriv


Ali pa ima 17" prenosnik, pa na delovni mizi nima prostora za 32" LCD (recimo jaz).

Matako ::

Izi je izjavil:


Sicer pa kdor je ob današnjih smešno nizkih cenah monitorjev še vedno na manj kot 24" si je sam kriv :P


Vedno več ljudi uporablja splet na napravah z majhnimi zasloni (mobilne naprave, prenosniki) - ta trend se bo nadaljeval.
/\/\.K.

opeter ::

Meni je nova postavitev na pogled kar všeč, a kaj dosti na prvi strani ne hodim, saj dobim aktualne novice vedno zgoraj v tistem sivem pop-up meniju ali kaj je že ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

JayKay ::

novi layout je ql, mislim da bolj kot to ST potrebuje mobile friendly layout celotne strani.

Jst ::

primoz: Daj v nastavitve opcijo, kjer se ohrani nov videz, ampak se prikaže celoten tekst novice. Please, Please, Please,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Primoz ::

Jst: mamo novice od 2000-4000 znakov ... če ne režem nastane popolnoma zmeden mozaik. Če kdo nariše kaj stolpčasto gledljivega, kar ne krajša vsebine, bomo z veseljem implementirali (nam zaenkrat ni uspelo).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Poldi112 ::

Izi je izjavil:

Pohvalno. Monitorji so vedno širši in vedno ožji in tole je logična prilagoditev.
Je pa tole uporabno seveda samo na večjih 16:10 in 16:9 monitorjih večjih od 22".

Sicer pa kdor je ob današnjih smešno nizkih cenah monitorjev še vedno na manj kot 24" si je sam kriv :P
Stolpci niso fiksni in je njihovo število odvisno od resolucije zaslona. Na malih resolucijah je še vedno samo en stolpec tako kot prej, na srednjih resolucijah sta 2 stolpca na večjih pa 3 stolpci.


Ne maramo vsi 16:x in tudi na 20" 4x3 je na full screen star slog neberljiv - enostavno predolga vrstica. Zdaj imam 4 stolpce.
Glede smešno nizkih cen, ravno sem gledal da bi si kupil še tretji monitor (zgolj 20") in stvar stane cca €300.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Kako lahk sploh delate z maximiranim browserjem? *shudder*

hojnikb ::

Danes zjutri ko sn pogledu stran, sn že mislu da se je mojmu desireju sfuk***... no zgleda da je tak ok >:D
#brezpodpisa

.:joco:. ::

Zoomanje v FF dela lepo.
V Chromu ne.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Izi ::

BigWhale je izjavil:

Kako lahk sploh delate z maximiranim browserjem? *shudder*

"Shudder" mene obide, ko vidim ljudi, ki na velikih ekranih uporabljajo cel kup majhnih oken :P
Tudi jaz imam cel kup odprtih oken ampak so vsi celozaslonski, preklapljam pa med njimi z WinKey+TAB in vrtenjem koleščka, vse hkrati vidim. Za bolj resno delo pa je zraven še drugi monitor, kamor gredo pogosto uporabljana orodja.

Matheeew ::

Imam 24" monitor. Tole mi ni všeč in sem že priklopil nazaj. Všeč mi ni zaradi že naštetih razlogov - ni cele novice, poravnava je "kilava" za moj okus in tudi ni mi problem scrolati za starejše novice.

c0dehunter ::

Super, končno stolpci za novice! Dajte nam par dni, da se oči navadijo, pa ne bo noben več hotu gledat star izgled :)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

WarpedGone ::

>> Do pet gre ... pa za zelo majhne zaslone vam bomo počasi ukinili desni meni.
Naaaaajs, not thrilling but naaaaajs!
Zbogom in hvala za vse ribe

Lion29 ::

kot receno imam jaz celozaslonski 1920x1080 in zoom in 3x.... fajn bi bilo, da stolpce prilagodi upostevajoc tudi to... torej ce mi na 1920 da 4 stolpe po defaultu, naj mi jih v mojem primeru da 2...

najbolje bi bilo, da o dela tako kot dela ampak da ima uporabnik hkrati sam moznost dolocit zase stevilo stolpcev....

+ tega, bi bilo zelo smotrno, da bi bile polne novice... ali ap vsaj ajax load vec... ali pa niti ne ajax, ampak samo js prikaz skritega teksta.... to bi bilo idealno!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Hair ::

Lion29 je izjavil:

+ tega, bi bilo zelo smotrno, da bi bile polne novice... ali ap vsaj ajax load vec... ali pa niti ne ajax, ampak samo js prikaz skritega teksta.... to bi bilo idealno!

+1 za tole. Pa še google vas bo imel rajši :)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

gulfstream ::

Kaj pa če bi bile novice čisto v tem stilu? Naslov + kak stavek. Bi bilo še bolj pregledno, + novice za par dni nazaj bi bile lažje (=hitreje) dostopne.

Lion29 ::

Ce pa ze nebi zeleli implementirati ajax/js+css variante, pa dajte vsaj tako, da ko uporabnik klikne na preberi vec... v sami novici takoj 1. besedo, ki se zacne po tistem uvodu na prvi strani oznacite boldano... tako da bo uporabnik hitro lahko nadaljeval z branjem
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

martincek1 ::

Meni se zelo dopade, glede na to, da večino novic preletim in preberem povprečno 2-3 na teden. :)

svenica ::

Je slabše, ker je za dostop do informacij potrebno več klikov.
Lepše ni, uporabnejše pa tudi ne, čemu potem tak naslov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

Nagi Bator ::

svenica je izjavil:

Je slabše, ker je za dostop do informacij potrebno več klikov.
Lepše ni, uporabnejše pa tudi ne, čemu potem tak naslov?

Se podpisem!
Preprosto sem rad celo novico prebral na naslovni strani,
sedaj bom pa verjetno marsikatero preskocil!

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Ne boš. Ker lahko nastaviš nazaj stari izgled. Pohvalno, da je zadeva felksibilna.
OM, F, G!

iskra ::

Stari izgled + Android app :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Manu ::

Spodnje polje "Starejše novice" je stlačen v en sam stolpec. Ne zgleda lepo, še posebej, če ti kaže 4 stolpce. Bi se dalo to popravit?

Dr_M ::

Na 5:4 monitorju so stolpci rahlo ozki. Ce bi se dalo nastavit za dva, namesto tri, bi blo super :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

korenje3 ::

a moram zdej novice brat iz desne proti levi, al iz leve proti desni?

Poldi112 ::

Iz leve proti desni, jasna stvar. Razen če si terorist.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

iceman3 ::

Nova oblika mi je zelo všeč, ker takoj vidim več člankov ki se mi zdijo zanimivi za branje ter takoj ločim kaj bom prebral in kaj ne in mi ni treba scrolat toliko kot prej-odlično jaz sem navdušen!
The knowledge is the only true power!

ql000 ::

Meni je nova oblika hudo uporabna zadeva. Zaradi istih razlogov, kot jih je navedel iceman3. Želel bi si samo več novic v enem dnevu, nekako v stilu gizmodo-a, engadget- in lifehackerja, aja mogoče še slashdota. Pri slashdotu je ql, ker s slikico na desni strani povzetka povejo kam približno članek paše (znanost, vojska, IT,....) .

Go slo-tech! ;)

Keyser Soze ::

ql000 je izjavil:

Meni je nova oblika hudo uporabna zadeva. Zaradi istih razlogov, kot jih je navedel iceman3. Želel bi si samo več novic v enem dnevu, nekako v stilu gizmodo-a, engadget- in lifehackerja, aja mogoče še slashdota.

Mater, ampak ne morem mimo dejstva, da majo vse tele večje novičarske strani kar lepo linearno nanizane novice. A je morda kakšen razlog za to?
OM, F, G!

Nagi Bator ::

Keyser Soze je izjavil:

Ne boš. Ker lahko nastaviš nazaj stari izgled. Pohvalno, da je zadeva felksibilna.

Ma...
Po defaultu mi je tak izgled ostal vec ali manj enak prejsnjemu (1280x1024)
Samo kar koli nastavim v nastavitvah link "preberi vec" ostane in ne prikazuje celih novic!
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov, lepši in uporabnejši Slo-Tech (III) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
508684 (5901) Jaffa
»

prosim ocenite stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
544723 (3540) Bela01
»

Izšla nova različica Inkscapa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
346700 (4698) CaqKa
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
885843 (5031) webfreak

Več podobnih tem