» »

100.000€ za avto?

100.000€ za avto?

bluefish ::

Najbrž skupaj s kaskom.

Steinkauz ::

Double_J je izjavil:

Kasko ne vzameš... je predrago.


Rad bi te vidu da našparaš za tak avto, pol pa brez kaska okol furaš in si en crash stran do -100.000eur

Zheegec ::

jazbec je izjavil:

to pa bi tudi js imel

če pa gledamo avte si zdaj starša ogledujeta enega ferarija za 100.000 evrov
kolko pride približno stat zavarovanje in vse za njega
avta sta pa v resnici dva
1.http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=400...
2.http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=428...

Zavarovanje in ostalo niti ni tako drago. Ti pa lahko dam primer vzdrževanja Quattroporteja s 4.3 Ferrari motorjem - nova sklopka je 20k€+delo, zdrži maksimalno 80k Km... :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

Ti pa lahko dam primer vzdrževanja Quattroporteja s 4.3 Ferrari motorjem - nova sklopka je 20k€+delo, zdrži maksimalno 80k Km...

Maš vir za tole? Ker ne verjamem čisto...

http://www.partstrain.com/store/index.p...
http://www.ferrari-talk.com/forums/f37/...

USS Liberty ::

djordjevic je izjavil:

ali tole

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=354...


Takega srebrnega sem včeraj videl na Lidlovem parkirplacu v KR.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

amigo_no1 ::

M-XXXX je izjavil:

Ti pa lahko dam primer vzdrževanja Quattroporteja s 4.3 Ferrari motorjem - nova sklopka je 20k€+delo, zdrži maksimalno 80k Km...

Maš vir za tole? Ker ne verjamem čisto...

http://www.partstrain.com/store/index.p...
http://www.ferrari-talk.com/forums/f37/...

To tudi mene zanima, na avtomatiku ne uničiš sklopke kar tako (razen da gre za konstrukcijsko napako, in je sklopka pod-dimenzionirana, npr za premajhen moment)
ali če prevoziš 80 k km na Nurburgringa s 100%, vendar ne vem kateri serijski avto bi zdržal tako "teranje".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Keyser Soze ::

USS Liberty je izjavil:

Takega srebrnega sem včeraj videl na Lidlovem parkirplacu v KR.

Haha, tole je pa klasika. Da so ponavadi Megani, Golfi in podobni avtomobili parkirani pred Mercatorjem. Višji rang limuzin pa se nagiba bolj proti kakšnemu EuroSpinu in podobnim.

Ampak, nekak je treba našparat za tak avto. >:D
OM, F, G!

djordjevic ::

USS Liberty je izjavil:

djordjevic je izjavil:

ali tole

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=354...


Takega srebrnega sem včeraj videl na Lidlovem parkirplacu v KR.

Sem enkrat videl mlado fračo z novo spodobno motorizirano A6 z usnjenimi sedeži in precej podobne navlake, ki se je lepo sparkirala, nato pa po obleke v Kik. Ja, prioritete si je treba znati postaviti. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

igor0203 ::

Ah takih je ogromno. Kolikokrat sem na pumpi videl kakega "zajebanca" z M6, SL55AMG ipd. in so tankali za 5EUR.
Pomoje tistih ~5L bencina potegne še preden zavergla. :))

Zheegec ::

kolega je en izmed tistih, ki ti pridejo potrkati na dom, ko ne plačuješ posojila, pravi da največ rubi Q7-ke... Kar je najbolj zanimivo, da ljudje za jajc avto zakockajo vse premoženje...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

blackbfm ::

kaj je pa narobe s q7?

Keyser Soze ::

blackbfm je izjavil:

kaj je pa narobe s q7?

Predrag je za njega. >:D
OM, F, G!

oldguy ::

Eh, tudi drugače je en jajc od avta. Kakršenkoli avto, ki je v prvih dveh letih petkrat na izrednih servisih (govorim iz izkušnje) je zame polizdelek.

blackbfm ::

Verjetno se pri vsaki znamki oz. modelu najde kakšen tak primer.

Good Guy ::

Keyser Soze je izjavil:

blackbfm je izjavil:

kaj je pa narobe s q7?

Predrag je za njega. >:D


a on fura italjana :))

oldguy ::

Verjetno se pri vsaki znamki oz. modelu najde kakšen tak primer.


Morda. Res je tudi, da je bil dotični Q prva serija, za katere je to pravzaprav do ene mere pričakovano. Pol tega je bilo itak vpoklicov. A pri takem denarju vseeno dobiš slab priokus v ustih, sploh ko gledaš cenejše avte z ne tako manj opreme, ki preprosto - delajo.

fosil ::

A pri takem denarju vseeno dobiš slab priokus v ustih, sploh ko gledaš cenejše avte z ne tako manj opreme, ki preprosto - delajo.

Če daš tok keša za avto, potem je avto praktično tvoje življenje in se vse vrti okrog njega, zato ti je potem dolgčaš če vse dela brezhibno in se ti ni treba nič ukvarjat z njim >:D
Tako je!

oldguy ::

Eh, to pa ni res. Q7 ni ravno nek presežek po denarju, primerjat ga s kakim ferrarijem, katerega pa marsikdo res z veseljem šraufa, je pa sploh brezzveze. To je avto za common use ne pa nek super ekstra izdelek. Torej, če tak avto zajebava, nekako vse skupaj zgubi pomen...

Meizu ::

Avti ranga bmw m6 in podobni, te za 30EUR bencina pripeljejo kakšnih 120km daleč, težko več. S petimi evri... :) Hja težka bo prit sploh do doma :))

M-XXXX ::

Meizu je izjavil:

Avti ranga bmw m6 in podobni, te za 30EUR bencina pripeljejo kakšnih 120km daleč, težko več. S petimi evri... :) Hja težka bo prit sploh do doma :))

14.7L/100km M mode skos na ON. Tako da tako zelo hudo niti ni. Oziroma marsikater malo močnejši bencinar ima 10L/100km, če imaš pa 500KM pa zelo dinamično vožnjo niti ni tako slabo. Je pa vredno:D

Meizu ::

Hja no, govorim glede na podatke, ki so bili naračunani pri nekem pozikusu. Samo da najdem...

Eko tukaj: http://www.zurnal24.si/avtosvet/adac-st...

Jebiga, je vseeno Žurnal, sam recimo, da so tele informacije verodostojne :)

technolog ::

Keyser Soze je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

Pri dražjih avtih je drag kasko, ker se računa glede na vrednost novega avtomobila. Sodelavcu so za 911 turbo (podobna cena kot nova Modena) naračunali nekaj čez 4k še za kasko, če se prav spomnim.

Jp, tako bo blo.

Če nisi kakšna specialna stranka zavarovalnice in imaš 50% bonus, te pride zavarovanje AO+polni kasko za takšen avto cca. 5 tisočakov. Sem se ravno letos, ko sem urejal zavarovanje, pogovarjal s svojim agentom in mi je povedal za soseda, ki ima napimpanega novega MLa, za katere bi od oka rekel da pride tam okoli 100 tisočakov (niti nisem vprašal koliko je cenjen avto).

AO ni drag sam po sebi, ker zavaruje v bistvu "druge" udeležence v nesreči oz. nudi tisto osnovno varnost. Kasko, kateri pa realno krije škodo tebi in ti je še kako pomemben če imaš dobro kareto, pa nanese hohoho. IMO za avto na leto zmečeš kakšnih 10% tržne cene novega (če skrbiš za njega tako kot je treba).


Kaj pa če imaš samo osnovno zavarovanje, brez kaskota, pa se nekdo zaleti vate, vendar ne po tvoji krivdi. Kdo krije škodo?

M-XXXX ::

Tisti ki je kriv.

Company ::

Pa kaj je tukaj otroški vrtec ali kaj? Če imaš denar, se pač skeširaš za avto, zakaj pa ne. Tisti, ki pri nakupu tako dragega avta sprašuje, kako je z zavarovanjem, itak živi in kupuje nad svojimi zmožnostmi. Kupiš in vzdržuješ pač avto, katerega si sposoben vzdrževati.
Samo v razmislek glede sorazmerja plače in vrednosti vozila: če imaš plače 2kEUR, si lahko privoščiš avto za 20kEUR, če 5 kEUR, avto za 50kEUR. Saj če malo človek premisli, ni napačna ideja. Pod pogojem, da imaš avto v lasti primerno število let. Seveda je treba šteti vse dohodke, ki so na razpolago, torej če živiš skupaj z eno, sešteješ oba plači. Torej, tak avto nekateri lahko kupijo in z njim vozijo brez težav, saj si to lahko privoščijo glede na dohodke. Jasno pa je, dokler si študent, brezposeln ali trgovec, kelnar, ... laho o tem le sanjaš. Pa o lotu tudi.
LP!

technolog ::

M-XXXX je izjavil:

Tisti ki je kriv.


Torej - če se jaz vozim s 500K vrednim avtomobilom, pa se nek klošar s katrco zabije vame... Kako bo on poravnal tako škodo?

Good Guy ::

technolog je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Tisti ki je kriv.


Torej - če se jaz vozim s 500K vrednim avtomobilom, pa se nek klošar s katrco zabije vame... Kako bo on poravnal tako škodo?


pomoje se tok drage avte brez kaskota sploh ne da kupit :)

IceIceBaby ::

Seveda se da. Kasko je tvoja odločitev. Pa v primeru lizinga je kasko obvezen.

Torej - če se jaz vozim s 500K vrednim avtomobilom, pa se nek klošar s katrco zabije vame... Kako bo on poravnal tako škodo?


Zato pa imamo obvezno zavarovanje. Ne bo tisti človek osebno skeširal, ampak bo njegova zavarovalnica plačala.

Samo v razmislek glede sorazmerja plače in vrednosti vozila: če imaš plače 2kEUR, si lahko privoščiš avto za 20kEUR, če 5 kEUR, avto za 50kEUR.


Dobra taktita. Jaz sem še malo bolj strog pri tem. 50k avto na 5k dohodka se mi vseeno zdi precej. Da bi eno celo leto delal za avto se meni osebno zdi precej nesmiselno. Sploh ko potuhtaš kako avtomobilom pada vrednost.

Blinder ::

50k avto za 5k dohodka se pa meni zdi manj kot 20k za 2k dohodka. Če računaš, da npr. porabiš 1k na mesec, ti od 2k ostane samo 1k torej 20 mescov varčevanja. Za nabrat 50k ob (5-1)k pa 12.5 mescov.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

IceIceBaby ::

Blinder, to je res. Ampak tudi 20k se mi zdi precej za 2k dohodka. Sicer poznam ljudi, ki s pol manj kupijo 2x dražji avto, ampak nekako se mi ne zdi smiselno delati samo za en kup pleha.

technolog ::

Moje mnenje je tako:

Če primerjaš avto za 10k in 100k, razlika v vožnji in udobju ni 10 kratna. Po mojem mnenju se ti tak avtomobil splača kupit le, če ne veš kam z denarjem. Da bi pa tak avtomobil jemal na kredit ali leasing je pa po moje BS... Da potem stradaš in si odteguješ od povsod, kjer se da - to ni vredno takega avtomobila. Raje si vsake toliko privoščiš kak priboljšek, kako super večerjico, računalnik, izlet, potovanje, pa imaš več od tega denarja. Da ne govorimo o vzdrževanju takega avtomobila.

Jaz nisem tak človek, da bi moral komplekse, ker mam mejhnega, zdravit na cesti z nekim jakim avtomobilom.

Meizu ::

Jah technolog to je čisto odvisno od posameznika. Nekateri bi življenje dali, da bi si lahko kupili svoj najljubši športni avto za 100kEUR, spet drugim je to čista bedarija in raje varčujejo denar, ali pa ga porabijo za druge stvari. Ampak ni treba posploševat. Nekateri se skeširajo 100kEUR in imajo avto za se guštirat in razbremenit stres čez vikend.

Redkokdo, oz. res tisti, ki ima veliko veliko preveč denarja uporablja avte za 100kEUR+ za vsakdanjo vožnjo. Se strinjamo?

Edit: Jst priznam, da bi si takoj omislil kakšnega športaka za 100kEUR za uživanje na cesti. Sam spet mi ni to takšna prioriteta, da bom zdej prodal nekaj parcel iz zemljišča, le da bi si lahko omislil takšen avto. Sam nekateri pa bi dejansko to naredili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

M-XXXX ::

technolog je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Tisti ki je kriv.


Torej - če se jaz vozim s 500K vrednim avtomobilom, pa se nek klošar s katrco zabije vame... Kako bo on poravnal tako škodo?

Tist klošar mora imet tisto katrco prav tako obvezno zavarovano, tako da kot so ti že rekl zavarovalnica krije stroške. Če pa njegov avto ni zavarvan, potem pa ne vem kako se situacija rešuje...

korenje3 ::

Galaxy je izjavil:

Preprosto vprašanje, kdo za vraga si lahko z poštenim delom privošči kakšen nov BMW 7, Mercedes S ali Jaguar za 100.000€? Koliko sploh moraš zaslužiti mesečno, da si to privoščiš in v katerem poklicu lahko zaslužiš toliko, koliko moraš imeti mesečne plače in da zraven še normalno živiš?

....


košarkar si lahko 10 takih privošči na leto. - pošteno delo ;)

blackbfm ::

M-XXXX je izjavil:

14.7L/100km M mode skos na ON. Tako da tako zelo hudo niti ni. Oziroma marsikater malo močnejši bencinar ima 10L/100km, če imaš pa 500KM pa zelo dinamično vožnjo niti ni tako slabo. Je pa vredno


14.7 žre kvečjemu MINIMALNO, v optimalnih pogojih. Če ga stisneš pa takoj dobiš druge podatke:)

M-XXXX ::

14.7 žre kvečjemu MINIMALNO, v optimalnih pogojih. Če ga stisneš pa takoj dobiš druge podatke

Kombinirano za zadnjih par tankov...

Ziga Dolhar ::

Škodo, ki jo povzročijo nezavarovana ali neznana vozila, krije škodni sklad Zavarovalnega združenja Slovenije.
https://dolhar.si/

Vikking ::

Ne razumem zakaj ste se tako piknal v zavarovanje.

Glede na to da dotične osebe ki si lahko kupijo avtomobil, imajo podjetje, avto je vzet na leasing, avto pa se zavaruje v sklopu celotnega zavarovanja v podjetju. Če ima lastnik veliko osnovnih sredstev, so zavarovanja samih osnovnih sredstev lahko že veliko višja od zavarovanja samega avtomobila. Poleg tega dobi brez problema dodaten popust.
Vse skupaj gre na strošek podjetja. Kot tako je o najbolj smotrno in ekonomično. Če ima dosti prometa, zakaj pa ne?

Probleme imajo tisti, ki je pravkar na lotu zadel 200k EUR pa si kupi avto za 100k EUR, na koncu v 2 letih za stroške in vzdrževanje zapravi še ostalih 100k EUR. Na koncu ugotovi da je avto prestrašen strošek da si ga lasti fizična oseba, in ga hoče prodati. A kaj ko zanjga dobi po 2 letih samo še 60k EUR. Seveda avtomobil uporabljao kot redno prevozno sredstvo kar je FAIL.

Če pa imaš veliko preveč denarja, pa ss avtomobili kot takšni odpadejo. Imaš luksuzno potovalno limuzino in šoferja ki te prevaža. Za večje relacije imaš letalo. Kar se tiče športnih avtomobilov, pa so samo parkirani v garaži, da se vidi raskoš.

USS Liberty ::



Tale fenomenalen avto Nissan GT-R sem videl pred kratkim, ko sem bil v Avstriji. O tem avtu sem doslej same hvalospeve slišal. Celo vedno cinični in kritizerski Angleži ga v svojih avto oddajah hvalijo. Stane polovico manj kot recimo Porsche 911 Turbo, čeprav ima bolje zmogljivosti.

V Sloveniji pa ni bil v zadnjih dveh letih registriran noben nov Nissan GTR, Porschejev 911 je bilo pa kar nekaj registriranih. Se vidi, da imajo prebivalci te države kmetavzarski balkanski okus za avtomobile...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

LuGi ::

Nissan pač ni porsche.. ko ljudje vidijo tega recejo "aha ok sporten avto" reakcija na porsche "wau hud" :))

In ljudjem ki kupujejo porscheja se gre samo za imidz da se vidi da ima pod palcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

BALAST ::

Če imaš denar, zagotovo ne boš šel kupit 2x cenejši športni avto.

USS Liberty ::

Če bi imel 100.000 evrov na razpolago za nov športni avto, brez oklevanja raje vzamen tega Nissana, ki je lepši, zmogljivejši in tehnološko dosti bolj sofisticiran kot recimo zastareli Porsche 911, ki stane ravno toliko, v osnovni opremi pa nima niti navigacije, vžigati ga moraš pa še vedno na ključ in to celo na levi strani...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

BALAST ::

Kje ga boš pa preizkusil? V Avstriji?

IceIceBaby ::

USS Nimitz, nabijaš v prazno.

GT-R je zelo hiter avto. V določenih pogojih hitrejši kot 911 turbo. Še vedno pa ni porše. Pa ne mislim samo na značko. Udobje, luksuz, uporabnost, customer service... Prav tako je tole o tehnični zastarelosti zelo zelo mimo.

Kdor govori o kmetavzarskem okusu in trdi, da je en zakon drug pa zanič nima pojma o avtomobilih. Vsak ima svoje prednosti in slabosti.

Ziga Dolhar ::

USS Nimitz, ljudje ne kupujejo nujno "športnega avtomobila". Tako kot ne kupujejo "terenca" ali "SUV", ampak kupujejo Jeepe in X6 - ker jim je všeč karoserija (oblika in znamka, ne pa funkcionalnost). Tako boš tudi na dirkališčih videl več "nissanov" kot "poršov" in v planinah več Lad Niv kot Lexusov, in obratno na avtocestah.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Ziga, na tapravih dirkališčih vidiš ogromno poršejev in "poršejev". Ljudje ne pridejo tja z dizel družinskimi limuzinami. Velik % lastnikov poršejev hodi na track daye. Tiste štorije o ljudeh, ki kupijo poršeja pa potem nikoli ne peljejo več kot 90 so bolj kot ne mit.

Malo GT-Rjev v sloveniji je pa pomoje tudi zaradi dejstva, da je avto precej težko dobiti. Mislim, da je trenutno samo 1 pri nas, pa še ta je uvožen na lastno pest. Če greš do kakšnega nissan prodajalca, pa rečeš da bi imel GT-R te bo samo čudno pogledal.

igor0203 ::

En GT-R je v Kosezah v LJ, kolikor sem videl. Nisem pa bil pozoren na tablice.

dzinks63 ::

Meizu ::

Če se ne motim, je tele GTRe moč dobiti le v izbranih Japonskih prodajalnah Nissana? Al to velja samo za tunane GTRje? Al kakorkoli se že imenujejo tisti uber serijski gtrji...:)

Super Sonic ::

A je kdo tule gor že kdaj peljal tole: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=381... ?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

IceIceBaby ::

Tamočno verzijo.

Avto je odličen za vozit. Motor je zelo odziven, ampak ga je treba priganjati, da se premakne. Pa tudi na obratih ni ravno raketa. Sicer pa odličen handling.

Je pa "problematičen" avto zaradi motorja. Jaz nebi upal kupiti, če ni kompletne servisne zgodovine. Motorji so občutljivi in ne pretirano vzdržljivi. Zaradi zasnove wankla pijejo precej olja, in nevešči lastniki lahko pozabijo dolivati. Tudi varčni niso.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljena neupadljiva raketa(hiter avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20048293 (38544) MKC00
»

Kupit bo treba avto za 2000€

Oddelek: Loža
254985 (3873) Yohan del Sud
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227088 (24697) amigo_no1
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811884 (9906) Martin Krpan

Več podobnih tem