» »

katero zvočno kartico ?

katero zvočno kartico ?

1
2
»

Skyman ::

ja se strinjam..Glede plat sm mislu te novejse recimo kako je kaj z intergriranimi zvocnimi vrjetno je se moje bolsa kot kake notri ali kako?

Sssaga ::

Pozdravljeni!

Mam Z906 Logitech zvočnike pa me zanima, če bi nakup zvočne kartice pripomogel k boljšemu zvoku?
Trenutno jih imam priklopljene v Realtek zvočno AL889 (106 dB), ki je sodeč po googlanju ena izmed top v segmentu integriranih. Matična je sicer stara 4 leta že. :)
Prej sem imel X-540 5.1 pa je preskok izjemen, bas pa zruka celo bajto. U bistvu sploh nisem še dal do konca naglas vse, če priznam (4x3m, parket)...
Selim se sicer v 4x4 ploščice, če kaj pomaga.
Razmišljaj sm o lesenih pa se nisem hotel odreči 5.1 zvoku (gaming, filmi), to pa stane 600+.
Ali mi sedaj integrirana zvočna ''bottleneck-a'' kvaliteto? Nekaj sm tudi zasledil, da eni zamenjajo kable; baje tudi to ''omejuje''. Je kaj na tem?
Berem cele ''študije'' pa vsak svoje pravi 8-O
Sem pa skoz večji odvisnež od muske. Zadnji leti non-stop poslušam musko, vedno več FLAC-a pa se mi zdi, da na starih nism slišu kake razlike napram 192-kbit Mp3. Tud pr novih se MP3 odreže.
Delam počasne korake proti kvaliteti, bi pa rad ''izkoristil'' te zvočnike. 50-100€ budget za ''nadgradnjo''.

Hvala za nasvete!

delfinus ::

Skyman je izjavil:

ja se strinjam..Glede plat sm mislu te novejse recimo kako je kaj z intergriranimi zvocnimi vrjetno je se moje bolsa kot kake notri ali kako?


Glede na svoje izkusnje lahko slednje samo potrdim. Spodobne samostojne zvocne so se vedno veliko boljse od integriranih. Zavedati se moramo, da vsi proizvajalci sparajo pri elementih in dandanes je vedno vec krsa in vedno manj kakovosti. Kakovost pa se danes najveckrat placa po premium ceni. Resnicnega zvokovnega napredka (izboljsave samenga zvoka) pa je na audio potrdocju zelo malo. Sicer povecujejo bite, mecejo not neke softwarske efekte, povecujejo kanale na 9.2. Ampak kaj ti to vse skupaj nuca? To ni pokazatelj za kakovost. V sami osnovi je lahko ze osnovni koncept zvocne ali pa DACa faljen in so napake ze v napajalnem delu, vzeti so najcenejsi elementi, ali pa ni ustreznih oklopov med posameznemi deli vezij.

Kar se pa tice vprasanje Sssage pa mislim podobno. Lahko bi sicer poskusil s samostojno zvocno. Ni nujno, da je zadnji hit mode s pleksi oklopom, da sveti kot bozicno drevsece. Lahko se pogleda tudi kaj na second hand market. Kartica kot jo ima Skyman je za moje pojme zelo spodobna in namenjena vstopu v Hi-Fi.
Moje mnenje je, da so Kitajci vse bolj mahnjeni na ta vizuelni krs in vedno bolj izdelujejo neke osvetljene komponente, ker pac vedo, da ce zgleda vesoljsko imajo vec potencialnih kupcev, ki so jim vsec tovrstni gizmoti. Zanemarja pa se prvinska namembnost kartice - zvok.

S kabli so razlike, vendar seveda rabis sistemcic, da ti to pokaze. Drazji kot bo sistem, boljse kot bodo komponente, bolj bodo pomembni tudi zvocniski kabli ali pa interkonekti. Sam imam na svoji Asus Xonar interkonekt kable (Cardas Golden Cross), ki so 5x drazji od same zvocne, ampak jih imam tam zgolj zato ker vem zakaj jih rabim in kaj z njimi pridobim. Je pa se moja celotna audio veriga zastavljena tako, da ima to nek smisel. Slednje pride potem s casom, ko si gradis malce resnejsi audio sistem in ti glasba tudi veliko pomeni. Imas nekaj razlicnih hi-end komponent in potem malo kombiniras in pretikas med njimi in poskusas kaj pase kam, kaj prinese eno, kaj odnese, kaj je dobro in kaj slabo.

Ce imas trenutno navadno sus lajtngo, ki so jo dobil zraven zvocnikov in so vodniki tudi zelo dolgi je to prej slabost. Slednje bolj kot ne samo paca zvok. Lahko se poskusi boljse kable, ampak nikakor ne pretiravat. Ti imas se HT sistem in je lahko to kar strosek. Sam bi gledal kake Chord Layline 2, Chord Carnival Classic za tvoj omenjen sistem. Tu je cena prvih okrog 3, cena drugih pa je cca 4,5eur na meter. Price/performance najboljsi kabli, tako zvocniski kot tudi interkonekcijski kabli so od Belkina PureAV(AV53001), ki se dobijo za smesno ceno. Slednje se dobi vecinoma preko eBaya v UK. To je najboljsi denar, ki ga lahko das in slednje kable bos lahko uporabljal se na hi-end opremi.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Skyman ::

Sssaga mislim da bi ta bila top zvocna zate
http://www.hoh.de/hardware/sound/soundk...

Je boljsa od moje pa se stara dobra X-FI cena pri nam je 130€(agt)

pero978 ::

Kaj se splača kupiti namesto X-fi Platinum? Mora biti pa vsaj enako zmogljiva, še raje boljša (do 100EUR).
več ali manj se bo uporabljala za glasbo.

hvala

lp
The greatest trick Devil ever pulled was convincing the world he does not exist

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pero978 ()

Janac ::

Ali imaš optiko ali analogne vhode na integrircu/receiverju?

pero978 ::

optiko

lp
The greatest trick Devil ever pulled was convincing the world he does not exist

msms ::

Zvočnike Logitech Z2300 imam priključene na onboard zvočno kartico(Realtek ALC1200). Zanima me če bi se splačalo nadgradit sistem z zvočno Asus Xonar DSX, oziroma kako podobno do 55€.

dottor ::

Jaz sem šel iz SupremeFX na Xonar D2 pa se sliši razlika, čeprav se bo kdo našel ki bo zatrjeval da je le placebo efekt in da ni razlike. V glasbi in filmih so nizki toni bolj povdarjeni in zvok je bolj čist (predvsem slišno pri slušalkah).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Napajalc ::

Mene pa zanima kako rešit sledečo zadevo:
Imam klasično zvočno kartico (realtek HD) na matični plošči.
Med igranjem iger (različne, moderne) opažam, da ko pride do zelo intenzivnega dogajanja ne predvaja nekaterih zvokov ki jih v mirnem "okolju" predvaja.
A se tukaj pogovarjamo o koliko "kanalov" lahko zvočna kartica predvaja?
Obstajajo kake nastavitve oz kakšno zvočno kartico priporočate da bi lahko predvajala več "klanalov", kvaliteta naj bi bila ista kot je sedaj.
Hvala.

gruntfürmich ::

če boš kupil tole, problemov ne boš imel.
http://www.bolha.com/racunalnistvo/zvoc...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dottor ::

Jaz sem bolj na strani ASUS Xonar kartic, zato ti jih lahko priporočam (ker sem ene 2 že imel po rokah in eno še vedno uporabljam).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

X-Jumper ::

Jaz imam Xonar DG. Zvok je res dober, ampak kaki so pa to problemi z driverji in zvokom, pa raje nebi. Kristusovo trpljenje, da zadeva špila tko kot mora, da niti ne omenjam tega, da kartica popolnoma naključno neha delat. Pride dan, ko se odloči da enostavno enega kanala zvoka ne bo predvajala. Ali pa da bo špilala čisto potiho. In potem samo en gumb poklikaš v aplikaciji in začne delat. Ampak poklikaš gumb v smislu HiFi OFF in HiFi ON. Pol pa dela. Mislim, jaz razmišljam, da bi jo menjal, ker sem sit teh neprestanih problemov z driverji.

zavajon ::

Si poskusil z UNI Xonar driverji?
http://maxedtech.com/asus-xonar-unified...

dottor ::

Jaz sem tudi original driverje hitro menjal z UNI... Ker original so katastrofa ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

RejZoR ::

Xonar kartice so zanič samo zaradi softwara. Sem imel Xonar Essence STX, fenomenalen hardware ampak totalno zanič software. Bugast, grdo narejen, še redkeje posodobljen kot od Creativa in 3D pozicioniranje je bilo ogabno.

Od vseh sem imel najmanj problemov s Creative karticami, daleč najmanj pa s Sound Blaster Z, ki jo imam trenutno. Driverji so stari eno leto, pa vse dela bp. Nisem naletel niti na eno igro, kjer bi imel anomalije ali težave. In 3D pozicioniranje je svetovno, lahko pa se še poigraš s surround sliderjem in prilagodiš zadevo. Pa filtri mikrofona za chat, čista poezija. Par sliderjev s katerimi nastaviš vse od amplifikacije, odstranjevanja odmevov in šuma, normalizacija glasnosti, itd.

Če rabiš poceni in dobro zvočno, vzemi nekaj iz Sound Blaster Z ranga. Sam imam čist navadno bulk verzijo brez mikrofona in rdečega ščita in mi je res zakon, pa še poceni je bila. S Xonarji se res nimam več namena ubadat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

delfinus ::

Rejzor, zvocno kartico Asus Xonar STX sem kupil prav od tebe in to leta 2010 in moram reci, da deluje vec kot odlicno :). Nobenih softwarskih tezav ni z njo. Kar je pa presezek je pa njeja zvokovna reprodukcija v stereu. Uporabljam jo tudi v Hi-Fi sistemu. Deluje vse bp ze od vgradnje. Tudi igre in Dolby Digital Live deluje super. Uporabljam pa zadnje official driverje in software, ki je na voljo na Asus strani. En krajsi review sem dal na Audiokontakt-u. Glede omembe bugov v reviewju takrat v 2010. To so bili se eni zgodnji dirverji, kasneje so odpravili vse pomankljivosti.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

DamijanD ::

Sam kupujem nekaj v rangu do 200€ (rabim vsaj 2x vhod in 4x izhod) (trenutno se odločam med Focusrite 2i4 in NI komplete audio 6). Ima kdo izkušnje s tema dvema modeloma oz. ali kdo priporoča kaj boljšega?

RejZoR ::

delfinus je izjavil:

Rejzor, zvocno kartico Asus Xonar STX sem kupil prav od tebe in to leta 2010 in moram reci, da deluje vec kot odlicno :). Nobenih softwarskih tezav ni z njo. Kar je pa presezek je pa njeja zvokovna reprodukcija v stereu. Uporabljam jo tudi v Hi-Fi sistemu. Deluje vse bp ze od vgradnje. Tudi igre in Dolby Digital Live deluje super. Uporabljam pa zadnje official driverje in software, ki je na voljo na Asus strani. En krajsi review sem dal na Audiokontakt-u. Glede omembe bugov v reviewju takrat v 2010. To so bili se eni zgodnji dirverji, kasneje so odpravili vse pomankljivosti.

lp, d.


Sej glasba je bila super, ampak 3D pozicioniranje v igrah pa je bilo tako ogabno zanič, da nisem mogu igrat ničesar. Da ne omenjam abslutno ogabne ikonce poleg ure v taskbaru, pa do neumnosti v vmesniku za 3D efekte pa do konstantnega crashanja GX načina (kao emulacija EAXa). Lahko da so kasneje zrihtal, ampak ko sem kartico zamenjal za Auzentech X-Fi Forte so vsi ti probemi povsem izginili tisti moment.

Osebno bi najraje videl Xonar STX kartico na kateri bi bil Sound Blaster Z čip in software direktno od Creativa, ki ga ima trenutno. To bi bila čista perfekcija. Delno je to že Sound Blaster ZxR, ampak res ne rabim sestrske kartice in druge krame. Že pri svoji navadni Z sem vzel bulk model, ki je brez array mikrofona, ker ga ne rabim...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

delfinus ::

Hoj,
ja, Asus Xonar STX je bolj kot ne audifilska ali pa slusalkarska kartica. Ceprav jaz sem igral na HTPC tudi nekaj spilov in uporabljal Dolby Digital Live v svojem 5.1 sistemu in je prav fajn pozicioniranje sovragov in ostale nadlege. Kar se tice GX krashanja, tega k sreci nisem dozivel nikoli. Verjetno so za to bili problematicni stari driverji? 3D efektov pa drugace ne uporabljam. V glavnem super kartica, sploh za predvejanje stereo FLAC glasbe.

lp, d.

Next-Gen ::

heii mene pa zanima ce majo danasnje plate like Gigabyte Z97 HD3 dost dobro zvocno za to
GENIUS 5.1 Sw HF 5.1 6000 to povzroc 200 w a to pomen da je treba tut bolsi napajalc ? Help please im lost

brdi ::

Ewo se jaz tu vprasam v imenu kolega. Kupuje zvocno kartico v rangu do 80€. Raje manj razen ce je res velika razlika. Gre pa se za gaming in pa filelme. Pa zanimanje je za zunanje kako je s tem?

Lp

dottor ::

Vse današnje plošče imajo dovolj močne zvočne. Ni problem pri Wih ampak se zatakne šele pri omih pri slušalkah.

Kar se tiče zvočne do 80€. ASUS Xonar in UNi driverji. Vzameš najboljšo ki jo dobiš za ta denar, poglej še za rabljene. Na bolhi imaš D2x za 60€. Naj kolega kliče in gre ponjo. Sam imam D2 (na PCI vodilu) in je super. Prej sem imel Supreme FX (RoG serija plošč, ločena zvočna) in je bil prehod na Xonarja kar očiten (tako na zvočnikih kot slušalkah).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Janac ::

brdi je izjavil:

Ewo se jaz tu vprasam v imenu kolega. Kupuje zvocno kartico v rangu do 80€. Raje manj razen ce je res velika razlika. Gre pa se za gaming in pa filelme. Pa zanimanje je za zunanje kako je s tem?

Lp


Če nima Hi-Fi sistema za vsaj 5 jurjev ne bo opazil razlike, govorim iz izkušenj.

dottor ::

Na Hi-Fi sistemu za 5 jurjev vežeš PC preko optike na ojačevalec in zvočna nima pol nobene funkcije. Vsaj pri dražjih modelih slušalk se razlika že sliši, prav tako je sam program driverjev tolko bolj opremljen, da si zvok lažje "prilagodiš" svojemu okusu. Sam sem imel že nekaj različnih plošč z integrirano zvočno in sem dosti krat imel občutek, da so drsniki na equilajzerju tam za lepo videt in je bilo njihovo nastavljanje neslišno... Tisti prednastavljeni efekti so pa itak smeti...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Janac ::

Stereo sistem in integirani ojačevalec se vedno veže z analognim izhodom iz vira...

dottor ::

Če imaš sistem z ločenim ojačevalcem zakaj ga ne vezat na optiko in pustit ojačevalcu da nardi svoje...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Janac ::

kater stereo integrirc pa ma optiko? Ziher so izjeme ampak dvomim da kak avdiofil uporablja optiko...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510542 (2667) Machete
»

Katero zvočno kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526165 (4737) __Devil__
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292437 (1853) cinkaCR7
»

Katero zvočno kartico za 5.1 sistem?

Oddelek: Kaj kupiti
231733 (1351) Nevihta
»

Creative ali Asus zvočna?

Oddelek: Kaj kupiti
282370 (1934) __Devil__

Več podobnih tem