» »

katero zvočno kartico ?

katero zvočno kartico ?

«
1
2

Janac ::

pozdravljeni !

kupujem novo zvočno kartico do nekje 45 eur.uporabljal bom jo za gaming,multimedio in filme,kaj je trenutno bestbuy do tega budgeta ?
hvača ze vnaprej!

lp,jan
  • spremenil: Janac ()

Janac ::

nobody ?

69charger ::

http://www.mimovrste.com/artikel/288001...

Ena najboljših za svoj denar.

Janac ::

Jje zvok dosti dobr ?

Enron x86 ::

Kartica z zgornjega linka (Creative X-FI Xtreme Audio (PCIe)) nima najboljših referenc. Baje je podpora zelo slaba (gonilniki itd), sploh nima zvočnega procesorja X-FI itd. Če igraš novejše igre in ne rabiš strojne podpore EAX4/5, potem si raje poglej, kaj ponuja Asus - dobra kakovost zvoka + izogneš se neslavnim gonilnikom podjetja Creative.

V tvojem cenovnem rangu npr. http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

lasse007 ::

Creative SB X-Fi Xtreme Audio je bolj povprečna zvočna kartica.

Jaz bi predlagal Creative SB X-Fi Titanium PCIe:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Janac ::

RC14 ::

In kakšna razlika v praksi je sploh med Creative X-FI Xtreme Audio in X-Fi Titanium, katero kupiti ?
Gre se mi predvsem za dober zvok pri glasbi in filmih.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

gruntfürmich ::

a asuske so boljše zvočne? ker sem nek test bral, pa so se nekako rahlo opredelili na stran creativa...!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jazbec ::

moj glas gre za
creative sound blaster x-fi titanium bulk
stane okoli 70 evrov ma je res odlična
jo imam sam in z dobrimi zvočniki nardi zelo dober zvok

bi ti priporočal da dodaš še 25 evrov in jo kupiš
drugače pa glej creative zvočne ker naj bi bile boljše od asusovih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

Janac ::

ne dam 70 eur :),edino če je zvok res veliko boljši,asus zv. kartice nima nobena optičnega izhoda :(

Dr_M ::

Tele zvocne kartice do ~100EUR so za en kurc boljse od integriranih...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PacificBlue ::

asus zv. kartice nima nobena optičnega izhoda :(


kako da ne? imam asus essence st in ima opticni izhod(Toslink combo)

Tele zvocne kartice do ~100EUR so za en kurc boljse od integriranih...


Se strinjam.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

RC14 ::

Tele zvocne kartice do ~100EUR so za en kurc boljse od integriranih...

No, pretiravat pa tud ni treba.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Dr_M ::

Hoces rect, da bo treba znesek povecat? Mogoce je res ja :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matonson ::

Ravno do 100EUR so največje razlike. Od tu naprej je pa večinoma samo še stvar pedantnosti in sitnosti sluha posameznika za minimalne detajle in minimalna odstopanja.

Dr_M ::

Sure.

Kvalitetne komponente zacnejo uporabljat tm pri ene 150-200EUR..:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matonson ::

Očitno imaš po eni strani tako pedanten sluh, da slišiš najmanjše razlike, po drugi strani pa tako gnil sluh, da NE slišiš razlike, ki jo prinese dobra kartica do 100EUR v primerjavi z integrirano.

jazbec ::

ne govori neumnosti
js mam creative sound blaster x-si titanium
in je dosti boljša od integrirane
js mam na njo povezan ojačevalec in na ojačevalc 4x 500w zvočnike
in je zvok fenomenalen-da o basih ne govorim

več ko 100 evrov za zvočno pa boš dal če se z zvokom ukvarjaš profesionalno

gruntfürmich ::

jst imam tudi x-fi xtreme gamer fatal1ty pro, ki je bila cenjena na več kot 100EUR, dal sem sicer veliko manj za njo, vendar se mi zdi da je to veliko preveč denarja za malce boljši zvok v primerjavi z zastonj integrirano.
sj je zelo lep zvok in vse, ampak 100EUR je pa le 100EUR. ampak toliko boljši pa morda spet ni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dr_M ::

Dejte no, s takimi glupostimi hocete upravicit slabo porabljenih 100EUR+? Ja dobro za vas. :))

Zadnja zvocna ki sem jo kupil, je Audigy 2 ZS. Ja je boljsa, kot integrirana, kot dela.
Creative je itak podn od podna, zaradi gonilnikov. Mogoce je kaksen ASUS Xonar D2X je uredu (je 100EUR+) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jazbec ::

za to pa vsepovsod piše da je creative boljši od asusa pri zvočnih
in ne ne obžalujem nakupa, ker sem jo dobil za 20 evrov:D

profii ::

Pri audigy 2 in podobnih te rešijo KX driverji 8-)

MatH ::

par mesecev nazaj sem nabavil nov računalnik z "onboard" zvočno. Zvok je bil opazno slabši kot na starem compu z SB Live. V novi comp sem vgradil Audigy 2 SE (23EUR) in se dobro pozna tako na računalniških zvočnikih kot na ojačevalcu.

Bi pa sedaj zamenjal zvočno s tako, ki ima PCIE x1, da bo lahko hladilnik od grafične lažje dihal (saj ne da ima sedaj probleme). Sem mislil nabavit X-fi Xtreme, pa nisem več prepričan. Audigy mi v Win7 64 dela brez problemov z gonilniki, ki so jih naložili windowsi sami. Ne vem, če bi tvegal pogojno delujoče gonilnike za X-fi Xtreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MatH ()

zavajon ::

Jaz sem nabavil ASUS Xonar Essence STX in sem z njo ful zadovoljen. Daje dosti boljši zvok od integrirane. Ni bilo problemov z driverji ne na XP, ne na win7 32. Je pa precej draga, pri nas je 170EUR, tako da ... Ampak sam sem šel v ta strošek ob premisleku, da bo ta ostala, dokler bom imel PCIe slot, ostale komponente bom najbrž prej menjal. Morda se da dobiti kaj cenejšega, ki je primerljive kvalitete, jaz sem se odločil za to, ker je po reviewih dobro ocenjena za analogni stereo, kar jaz edino uporabljam. Komp je poleg gramofona moj edini vir glasbe in to poslušam vsak dan.

kuglvinkl ::

Ok, dedicated sound card. Kakšne imate pa zvočnike nanjo obešene?
Your focus determines your reallity

jazbec ::

evo ti moje
[url=http://www.shrani.si/?P/13e/4NS2bqwh/ds...
[url=http://www.shrani.si/?H/Pm/eVlCPGU/dsc0...
in še dva ista zvočnika, ki sta postavljena za mano

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

Steinkauz ::

Za glasbo in filme je xonar boljši. Za špile pa creative rešuje eax
Xonar D1 ima malo slabši čip od xonar d2(x), vendar je d1 še vedno dober nakup.

Folk k je menjal s creative (tut une za 100eur++) za asus d2x pravi da je zvok neprimerljivo boljši, ter manj problemov z driverji.

Jst sm hotu kupit d1, sam sm mal prebral še okol pa pomoje bom vzel d2 pa upam bil frej za olala let.

Primerjanje zvočne z integrirano pa itak ni na mestu, ker je skor vsaka 100x boljša.
Xtreme Audio je pa overpriced totalno, ker ni pravi x-fi. Na nivoju Audigy 2

Titanium je ok, je pa dilema ker d1 isto stane.

Torej jst bi nekako tko vzel odvisno kolk keša si pripravljen dat
Audigy 2->Xonar D1(x)/Titanium->Xonar D2(x)

PacificBlue ::

Ok, dedicated sound card. Kakšne imate pa zvočnike nanjo obešene?




Zvočno imam asus essence st, zvocnike pa wharfedale 10.5 + ojacevalec cambridge audio 550a. Prej sem imel Genius 5.1 komplet in zvocno audigy 4. To zvočno mi je unicila strela in sem se odločil da si kupim boljso, saj nisem opazil kaksne bistvene razlike z integrirano pa tudi hifi sem si kupoval v istem casu. Sprva sem imel gor genius 5.1 zvocnike in zvok je bil res veliko bolj čist, bolj poudarjeni basi, vse se je slisalo bolj realno, zdaj ko pa imam hifi gor priklopljen pa je spet druga pesem;).
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

element ::

Kje si kupil zvočnike? So to Diamond serija?

Janac ::

no zdaj imam zvočnike system fidelity sf-3050 in stereo ojacevalec in katero zvočna bi izkoristila zvočnike do 100e?


http://www.dinokomp.si/product_info.php...

tole sem gledal, verjetno mi jo da za 80-90e.
kaj boljsega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Steinkauz ::

To mam jst. Super je, edin gonilniki so v pizdi za 64 bitne win, sam isto je pr creative.

RejZoR ::

Ne vem, na Auzentech X-Fi Forte (in prej na X-Fi Xtreme Music) sem imel bistveno manj problemov kot s Xonar Essence STX. Da ne omenjam, da za gaming ni primerjave sploh. Pri muziki je Essence mogoče rahlo v prednosti. Ampak spet ne tolk, da bi odtehtal glupe driverje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

X-Fi Xtreme Music bo dober nakup?, dobim rabljeno za 30e.

bo delalo na w7?

l.p

Skyman ::

Da ne bom odpiral nove teme me zanime ker je ze moja trenutna zvocna kartica ze kar v letih a deluje brez problema sm se odlocil da bi kupil kaj novega do 100€ imam pa priklopljen 5.1 sistem gor!

Moja trenutna zvocna kartica http://us.store.creative.com/Creative-S...

pegasus ::

Od zvočnih se danes splača kupovati zgolj zunanje usb 24bit/96kHz ali firewire 24bit/192kHy DACe. Jih je kar nekaj na trgu, če imate še 24/192 source material, preferably kake studijske mastre, je razlika ko dan pa noč.

Za vse ostalo je onboard vrh glave dovolj.

spirit ::

mene pa nekaj zanima, imam ASus p8z77-V LK matično, na njo imam povezane Genius SW-HF 5050 zvočnike in pa dodatno slušalke problem imam, ker realtekova zvočna ki je integrirana ne omogoča da bi slušalke predvajale enak zvok kot zvočniki (v celoti) če dam zvočnike na mute je v slušalkah enka zvok kot če igrajo tudi zvočniki, če pa zvočnike onemogočim dobijo slušalke vs zvok. V nekaterih filmih in igrah recimo če ne onemogočim zvočnikov (jih le mutam) nimam govora ali pa manjka kak drug del zvoka, igral sem se z vsemi možnimi nastavitvami pa vseeno ne gre. Ne bi rad dajal nekih ogromnih zneskov za to da mi ne bi bilo treba hoditi v nazdor zvočnikov ampak bi jih lapo mutal z daljincem ki ga imajo. Gre pa bolj za podpiranje lenobe kot kaj drugega 1 klik namesto 5 :)

Skyman ::

pegasus je izjavil:

Od zvočnih se danes splača kupovati zgolj zunanje usb 24bit/96kHz ali firewire 24bit/192kHy DACe. Jih je kar nekaj na trgu, če imate še 24/192 source material, preferably kake studijske mastre, je razlika ko dan pa noč.

Za vse ostalo je onboard vrh glave dovolj.

aja npr?

Malo sm gledal po netu in zasledil te nove verzije od creative series Z
http://www.soundblaster.com/gaming/soun...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

delfinus ::

Skyman kaj je tvoj namen zamenjave obstojece kartice? Kaj zelis doseci? Na kaksno amplifikacijo in zvocnike jo mislis priklopit? Sam menim, da ce ni konkretnega ojacevalca in zvocnikov v igri nima smisla menjavat obstojece zvocne. Sam imam na delovni masini tako se vedno SB Creative Live Platinum, ki deluje se vedno super fajn pa jo imam verjetno ze od prejsnjega tisocletja. Na HTPC pa imam boljso zvocno in sicer Asus Xonar STX, ki pa je priklopljena na moj Hi-Fi sistem. Ce se gre v audiofilijo je vsekakor priporoceno vzet boljse produkte ali pa pogledat tudi kvalitetne zunanje DACe.
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Janac ::

DAC pride v poštev le če ima ojačevalnik/receiver optični vhod. Ta pravi stereo ojačevalci so analogni in DAC-i ne pridejo prav.

RejZoR ::

Za 45 EUR se ne splača kupovat zvočne, ker so integrirane dost dobre. Ko pa daš za zvočno od 120-250 EUR, tam pa se kar pozna razlika in šele tam se res splača. Torej ala X-Fi Titanium, Sound Blaster Z/Zx/ZxG ali pa kakšen ASUS Xonar...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

steev ::

Janac je izjavil:

DAC pride v poštev le če ima ojačevalnik/receiver optični vhod. Ta pravi stereo ojačevalci so analogni in DAC-i ne pridejo prav.

Prav zaradi tega, ker so pravi stereo ojačevalci analogni, rabiš DAC.
:|

delfinus ::

Ne bo cisto drzalo tisto glede DACa. DAC pride najbolj prav, ce imas odlicen stereo amp. Dolocene DACe lahko povezes tudi z USB kablom na PC oz. HTPC. Naprej pa DAC povezes z dobrimi interkonekti na stereo amp.

lp, d.

Skyman ::

RejZoR je izjavil:

Za 45 EUR se ne splača kupovat zvočne, ker so integrirane dost dobre. Ko pa daš za zvočno od 120-250 EUR, tam pa se kar pozna razlika in šele tam se res splača. Torej ala X-Fi Titanium, Sound Blaster Z/Zx/ZxG ali pa kakšen ASUS Xonar...


Sei Sound Blaster Z dobis v slo za 102€ dalje! Sm zvedel danes s prve roke.Drugace imam titanium doma notri ampak sigurno je v 4-5 letih napredovala tehnologija in tle je razlog moje menjave sicer nism se 100%,Jz ti povem s prve da prej sm imem 5.1 sistem na intergrirani zvocni ko sm priklopil na titanium je bila zadeva cista druga,se je obcutiko pri muski da so bolsi zvoki itd..

delfinus ::

Moje skromno mnenje je, da ce nimas v planu tudi boljsega audio sistema nima smisla zamenjat trenutne SB Creative Titanium. Titanium je kar solidna zvocna. Z menjavo zgolj zvocne ne bos dosegel nic ali pa zelo malo. Da bodo izboljsave smiselne je logicno, da v tem koraku gledas za kvalitetnimi stereo ojacevalci in dobimi zvocniki. V kasnejsem koraku pa bodo boljse zvocne kartice ali DACi dobile vecji smisel.

lp, d.

mokasin ::

Po forumih velik piše da majo zvočne od creative izredno slabo podporo. Kak iz asus xonar serije bi verjetno bla najboljša.

Skyman ::

glede gonilnikov mislis? nwm jz tle nobenega problema nimam vse je sicer je pa res da uporabljam beta gonilnike ker za win7 ter win 8 jih ni bilo brez beta oznake ali pa so ze zelo stare bile kar je razumljivo ker moja trenutna zvocna kartica je "stara"

delfinus ::

Hoj,
niso vse stvari slabe, ce so stare. Ne se pustit potrosniskim fintam in upgrade bugu. Pri zvocnih karticah ni toliko revolucionarnega napredka kot je na drugih podrocjih mikroelektronike. Sploh pa se ta napredek ne zazna, ce se pri novejsih boljsih zvocnih uporablja preprosto audio opremo.
Moja zvocna (Creative Sound Blaster Live Platinum) bo kmalu stara 15 let. Kartica je konstantno v uporabi in prikljucena na Marantz stereo ojacevalec in kombinacijo Jamo Adrias in Bose Acoustimas zvocnike v mojem delovnem kabinetu. Nahaja se v sodobni, zmogljivi PC masini. Edino kar uporabljam in ni od Creativa so golniki, ki so od kxprojecta in lepo deluje. Po kakovosti presega vse integrirane, entry in mid razred zvocnih. No Asus Xonar STX je pa seveda boljsa, njo pa imam upasano v malce resnejsem Hi-Fi sistemu v dnevni za bolj resno poslusanje. Uporabljam jo tako v HT kot tudi za stereo poslusanje hi-res audio formatov in je odlicna.

lp, d.

Skyman ::

Ja zato sm tukaj tudi prasal ker moja sibkost so prav zvocne kartice ostalo kar se tice racunalnistva vem kako pa kaj napreduje itd..Samo potem mislis da je moja zvocna kartica vseeno boljsa od intergriranih tud od unih ko je recimo maticna plosca 300€ plus

delfinus ::

Hoj,
Zdaj ne vem o kateri maticni govoris in kaksno zvocno ima tista gor? Sam sem nekoc imel plato Asus P5E. Plata je bila takrat okrog 200EUR. Zraven je bila prilozena tudi ekstra kartica na PCIe vodilu in je bila v primerjavi s Creative SB Live podn, tako da sem kar hitro prebekslal nazaj. Menim, da je tvoja zvocna zelo solidna in na to zvocno, ki jo imas sedaj bi kamot obesil tudi kaksno boljso amplifikacijo in zvocnike kot jih imas trenutno in bil se naprej zadovoljen.

lp, d.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510495 (2620) Machete
»

Katero zvočno kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526135 (4707) __Devil__
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292433 (1849) cinkaCR7
»

Katero zvočno kartico za 5.1 sistem?

Oddelek: Kaj kupiti
231728 (1346) Nevihta
»

Creative ali Asus zvočna?

Oddelek: Kaj kupiti
282366 (1930) __Devil__

Več podobnih tem