» »

Odkup grafične kartice

Odkup grafične kartice

urbyluzar ::

Pozdravljeni, zanima me, če kdo odkupuje pokvarjene grafične kartice, višjega cenovngea razreda? Namreč normalno se grafična prižge in vrti, problem je, da slike ni? Lp in hvala

Riff ::

Zdravo če je geforce serije 8x00 jo kupim :) ker te serije od nvide so znane po napaki da rišejo artifakte ali pa ne dajo slike

mtosev ::

>:Dkupis jo zato, ker jo zelo lahko popraviti. das v pecico na 200c in spet dela:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ttommy ::

A ta fora zares deluje?Imam eno staro Radeon X700 pro in nekaj ne dela...
Gamer

mtosev ::

ja, na nvidiji deluje. za atija ne vem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

venson ::

No,imaš grafično pa probaj, nimaš kaj za izgubiti :D

Nagi Bator ::

To s pecico deluje le ce imas nalozene "burn_proof_v2.1.3" drajverje :D

ttommy ::

Ha ha burn proof driverji. Sicer sem že enkrat nekje to gledal, pa še vseeno vprašam: če jo poskusim za foro dat v pečico, ali je treba prej plastični ventilator sneti? Obstaja možnost, da pusti kakšno sled v notranjosti pečice?
Gamer

mtosev ::

kartico "sleci" in okoli nje daj folijo, potem pa daj v pecico
navodila http://www.addictivetips.com/hardware/f...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ttommy ::

OK, bom poskusil. Hvala.
Gamer

urbyluzar ::

haha .. napisov sem višjega cenovnega razreda .... grafična GTX 295 :))

Duhec ::

V mikrovalovki bo še hitrejš ...

Nagi Bator ::

Duhec je izjavil:

V mikrovalovki bo še hitrejš ...

Heh. Pa da ne bo se res probal :))
Poberi z nje prej vse kar je plasticnega in kar se da sneti! Saj to ti mora zdrava pamet govorit, ne.
Razen ce jo hoces imeti s "cokoladnim" prelivom.

mr1two ::

Duhec, a si že poizkusil? :))
Rafali bi bili po mojem nepopisni :))

Izi ::

Da ne bi res kdo zadevo dal v mikrovalovko, ker zna celo kaj eksplodirati in bo zanič tako grafična kot mikrovalovka >:D

V pečici pa preverjeno deluje, če se pojavljajo artefakti. Za popolnoma mrtve grafične je precej manj možnosti, da bi šlo lahko samo za slab stik.
To deluje ne glede ali gre za Nvidio ali ATI, se pa to pojavlja precej bolj pogosto pri Nvidi, ker so slabše zlotane skupaj kot ATIjeve, pa še grejejo se ponavadi bolj.
Grafične kartice se namreč precej grejejo (tudi čez 100 stopinj) in sčasoma cin zgubi stik na nekaterih elementih. Ponavadi v 3 do 5 letih.
Gretje v pečici pomaga, je pa treba iti popolnoma po receptu. Segreti je treba močno ampak za kratek čas.
Najpomembneje pa je, da se iz kartice pobere dol vse kar se da.
Plastika, ki pokriva hladilnik, ventilator in nalepke je nujno odstraniti, ker drugače lahko vse skupaj vržeš v smeti.
Tudi celoten hladilnik je nujno odstraniti, ker bi prevroč hladilnik predolgo držal vročino in na koncu sežgal glavni GPU čip, da ne omenjamo kaj se lahko zgodi z raznimi toplotnimi cevkami, ki imajo v sebi tekočino, če jih segrejemo na več kot 200 stopinj.
Tudi termalno pasto je treba pobrisati dol iz vseh čipov, ker po pečenju ne bo več taka kot bi morala biti. Na koncu je treba namazati novo pasto, na kar se ne sme pozabiti.
Za gole čipe na kartici ni treba skrbeti, kar za nekaj 10 sekund zdržijo tudi do 500 stopinj. Pa za tiste konektorje za dodatno napajanje tudi ni treba skrbeti, čeprav izgledajo plastični niso gorljivi in zdržijo visoke temperature.

Pečico je treba najprej do konca segreti nekje na okoli 250 stopinj, in potem za kakšne pol minute dati grafično na pečenje. Potem pa takoj na stežaj odpreti pečico. Bistvo je, da se ves cin stopi in potem ponovno strdi.
Počakati je treba, da se grafična ohladi. Da je ne bo kdo slučajno šel prijeti z roko, bo zacvrčalo in zasmrdelo :D
Traja kar nekaj minut, da se toliko ohladi, da jo lahko primemo z roko.

#000000 ::

Uspešnost take peke v domačem okolju je nekje 2 od 10 poskusov. Zato ker na nobeni domači pečici ne moreš točno nastavit temperature, zadeve ne smeš kar dat v pečico in na 250° ker bodo popokali kondenzatorji + čip da o tem kako ti bo po kuhnji še nekaj dni smrdelo po zažgani elektroniki ne govorim, jedel pa pečenega v tej pečici jest osebno nebi nikol več, ker se je napojila takih strupov da se poserješ.

Če se hočeš it reflow, vzameš neko malo pečico in jo opremiš z senzorjem za temperaturo in tajmerjem, ker sam reflow mora biti v 7 minutah končan, vključno z predgretjem ko zadevo greješ od 0°-180°

IvoJan ::

ne vem če sta vidva doma že pekla kakšno kartico, ampak sam imam že kar nekaj izkušenj s tem. pečico preheataš na 200 stopinj, potem pa daš kartico za 8min noter. potem jo moraš ohladit na sobno temperaturo, namažeš termalko, sestaviš in igraš naprej. thats it :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

#000000 ::

Ja jest priznam, nisem še nobene speku v roru. Sem pa porihtal že čuda plat in grafik, le da na drug način, a ti povem tudi s profi opremo ti ne rata porihtat vseh recimo 8 od desetih.

IvoJan ::

jst sem popravil do seda priblizno 5 8800 kartic. vse so imele artefakte ali pa so freezale. priznam pa da nisem nikoli se nobene cisto mrtve popravljal
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Riff ::

IvoJan je izjavil:

ne vem če sta vidva doma že pekla kakšno kartico, ampak sam imam že kar nekaj izkušenj s tem. pečico preheataš na 200 stopinj, potem pa daš kartico za 8min noter. potem jo moraš ohladit na sobno temperaturo, namažeš termalko, sestaviš in igraš naprej. thats it :)



se strinjam do sedaj popravil 1 8800gts 640MB ki ni dala slike, tle ste mi dali pa link kako zadeovo nardit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oživite umrlo nVidia grafično jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8716787 (4886) mailer
»

grafična crkuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
677408 (5712) shadeX
»

Raznobarvne črte in kvadratki na ekranu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71050 (897) kupim9
»

Barvne pike na monitorju

Oddelek: Zvok in slika
121104 (879) undertacker
»

Na koliko stopinj je treba segreti GPU?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302604 (1816) eieieie1

Več podobnih tem