» »

Hitrost odpiranja internetnih strani

Hitrost odpiranja internetnih strani

easyrider3 ::

Verjetno je to normalno,da pri večji resoluciji zaslona računalnik počasneje odpira internetne strani,seveda kako močan je računalnik. Jaz imam še stari AMD Athlon 2000+,1Gb RAM in grafično kartico Radeon Ah3450 Atp(256Mb).Kaj bi pojačalo hitreje odpiranje strani na netu,če imam resulucijo 1920x1080. Sedaj bom zamenjal tudi procesor na Athlona 3000+ in najverjetneje bi bilo najbolje,da pojačam RAM.Matična plošča pa itak dopušča do 3Gb Rama.Kako pa to,da nekateri pa prodajajo 1Gb Ram za 25 in več Eurov,ko pa skoraj že novega dobiš za tako ceno.

bluefish ::

Ne, resolucija zaslona pri hitrosti nalaganja spletne strani ne igra vloge.

Mipe ::

- širina pipice v svet
- odzivnost vmesnih in ciljnih strežnikov
- kvaliteta spletne strani (čim manj .js, .css includov, optimizirani .jpg itd.)
- brskalnik (vsak različno hitro zrenderira stran, odvisno od količine javascripta)

Zaslon nima nič s tem.

easyrider3 ::

Ampak meni se je pa včeraj to zgodilo,ko sem odpiral eno stran.Nalašč sem probal z eno in drugo resulucijo odpret neko stran in je bila razlika.Sedaj sem se spomnil,da sem mogoče nekaj vmes dol vlekel in je zato počasneje odprlo.Bom danes probal,če je kaka razlika zaradi ločljivosti in vam potem povem.Upam da ni razlike.

Mipe ::

Cache. Ko prvič naložiš spletno stran, se ta shrani lokalno (na računalniku), naslednjič pa brskalnik najprej pogleda lokalno vsebino. Zato se zdi, da v drugo spletna stran nalaga mnogo hitreje.

bluefish ::

Razlika je lahko kvečjemu pri nekaterih straneh, ki imajo veliko slik in potem uporabljajo jQuery za nalaganje teh le takrat, ko pridejo v "vidno polje" uporabnika. V tem primeru se torej pri večji resoluciji naloži več slik in posledično se stran dlje časa nalaga.

Rippy ::

Pogosto se zgodi, da reklamni banerji dodatno upočasnijo zadevo. Sploh tiste legendarne strani, ki se začnejo nalagat šele, ko so vse reklame naložene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost spletne strani Localhost vs. Web

Oddelek: Izdelava spletišč
372269 (999) Netrunner
»

Flash animacija čez cel zaslon se zatika

Oddelek: Programska oprema
81148 (915) marco09
»

Pomoč pri izbiri strežnika - globalna spletna stran

Oddelek: Pomoč in nasveti
475801 (5153) kajtel
»

Kateri najhitrejši brskalnik je v deželi tej? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9028744 (25397) JohanP
»

LCD monitor

Oddelek: Strojna oprema
161486 (1316) deanozavr

Več podobnih tem