» »

Bird Of Pray - nov tip aviona

Bird Of Pray - nov tip aviona

smash ::

Tukile imate nov proizvod ameriškega "črnega" programa. Imenuje se Bird Of Pray. gre za nov Boeingov tip aviona, ki ma zlo hude stealth karakteristike itd...sicer ma top speed bolj mal, pise pa tud, da bo baje lohk brez pilota...

pol pa ni cudn, da eni americani pravjo, da vidjo NLP, k zagledajo tako stvar.

:8)

Thanatos ::

v novicah nekaj dni nazaj? :\

Thomas ::

Moram rečt, da sploh nisem impresioniran.

Kaj mu bo stealth, če je brez pilota?

Kaj mu bo pilot, če je lahko avtomatičen?

Kaj je tko velik, če ni pilota not?

Če hočejo dobiti podatke, bi bil lahko zelo majhen in tih.

Če hočjo "dostaviti" eksploziv - majo rakete.


Beh! 90% brez veze. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Predator ::

samo za ostalih 10%

zgleda kul na slikah in to je tisto kar za večino ljudi šteje ...

smash ::

tist k je brau link, je vidu da pise, da bo tudi z pilotom..tko da ne govort neki se preden preberete

AlienGT ::

smash:

Od kje pa misliš da dobijo tovrstne
ideje kot pa od crashed NLP-jev, lol.

username ::


hja če letalo odkrijejo in sestrelijo, gredo težki milijoni v nič; če se to zgodi pred dokončanjem naloge, toliko hujše


pilot je najboljši superračunalnik, ki ga lahko posadijo v letalo (daljinsko upravljanje pa ima tudi omejitve, če si pomislil tudi na to)


hja bojna letala so tako velika, kot so, zaradi zahtevane nosilnosti (oborožitve) in doleta (hočeš večji dolet -> mora nositi več goriva -> mora imeti večje rezervoarje; to je bil menda eden od razloov, zakaj je ruski Su-27 tako kolosalno velik - zahtevan dolet 4000 km)
sicer se mi pa tale bird of prey ne zdi sploh tako velik - no sicer pa se to mogoče zdi zaradi oblike, če so sprednjo nogo podvozja vzeli iz F-16, niti ni tako majhen.

kar se tiče človeške posadke, je Eda V že povsem dovolj velika :-)
pa upam da veste kaj je Eda V

<Če hočejo dobiti podatke, bi bil lahko zelo majhen in tih.

hja na aerodinamiko se sicer ne spoznam v detajle, ampak mislim da se nekajkrat pomanjšan model ne obnaša v vseh pogledih enako kot stvar v naravni velikosti.

<Če hočjo "dostaviti" eksploziv - majo rakete.

spet je tukaj človeški faktor - v tem primeru sposobnost vojaškega pilota, ki lahko učinkoviteje najde in zadane pravi cilj kot "na pamet" izstreljena raketa (ne glede na satelitske posnetke, predhodno izvidovanje itd. je raketa v tem pogledu inferiorna letalu s posadko) da ne govorim o ceni rakete, ki se nepovratno raztrešči. Za prevlado zračnega prostora (na tak način, kot to lahko delajo lovci) pa je raketa povsem neprimerna/neuporabna

No sicer je pa tole očitno šele precej eksperimentalno (navedena hitrost 480 kmh bi bila v sramoto še spitfirom in messerschmittom z začetka 2. vojne, očitno šele preverjajo aerodinamične lastnosti in dejanske staelth zmogljivosti)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Spajky ::

Yep, BinLaden je šparou (namest za tehnologijo, je kar poceni kamikaze -čoveške Superračunalnike z ukradenimi letali poslal na WTC) in mu je ostalo več keša za ŠišKebab... :-))) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Senitel ::

Ta zadeva je izključno "test bed" za stealth karakteristike (in zato hitrost ni bila ravno pomembna). Projekt je končan, zato je bil tudi predstavljen javnosti. Masovne proizvodnje teh letal nebo, bodo pa ideje uporabljene v prihajajočih letalih.

zaj_tam ::

Ja. Se strinjam s senintelom.

Gh0st ::

SM delal skice neki mescov nazaj.
Ko sem pogledal slike, sem biu šokiran. Čisto taka krila (no le da niso imela fina na wing tipu), se pravi back swept, potem un trikotni zadek in dolg trup brez kanardov. Čisto podoben. le da je bil pri mojem prednji del trupa zaobljen, ta je oglat.

Moj ima še V-tail in zračne vstopnike na straneh in izpuh v stilu F-117.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

smash ::

ghost:skeniri svoje skice da jih vidmo

Senitel ::

Tukaj majo mal več slikic.

Gh0st ::

Na žalost nimam skenerja.
Bom pa probu u šoli narest, če bom mel dovoljenje.
Bom vidu...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelit Galaxy 15 neposlušen

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
265829 (3925) nekikr
»

Tomcat gre v pokoj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
869811 (7101) cryptozaver
»

Mednarodna vesoljska postaja v težavah

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
163273 (3273) Tezaab
»

100 let letenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
646737 (6000) Thomas
»

Ali je pilot v letalu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
545198 (5198) bradek

Več podobnih tem