» »

namestitev xp

namestitev xp

kondezator ::

Namreč, na prenosni računalnik hočem namestiti xp preko dos-a pa mi ne uspe, pri nameščanju javi da manjkajo 3 datoteke(setupORG.exe, presetup.cmd, msfeedsbs.dll).

postopek:

1. na usb ključ skopiram i386 mapo (win xp sp3)
2. s pomočjo zagonske diskete(98) pobrišem particije(fdisk), ustvarim novo primarno particijo(fat32) in jo sformatiram.
3. vstavim usb ključ, resetiram računalnik grem na kluč v imenik i386 in poženem "winnt"

Nato se prične kopiranje datotek na trdi disk, računalnik se ponovno zažene, nakar določim, da se naj xp inštalira na prej ustvarjeno particijo, upraša še če pretvori particijo v ntfs(potrdim), nato se začne inštalacija nakar javi prej opisane napake.

Poizkusil sem tudi, da pred zagonom namestitve poženem smartdrive, vendar je ista zgodba.
Na usb ključu sem pogledal v imenik i386, in te datoteke se 100% nahajajo v njem razen "msfeedsbs.dll".
Mogoče ve kdo če bi stekla inštalacija preko mreže?(kako?)

Mogoče se kateremu sanja kaj delam narobe?:|

logout ::

Večina navodil za instalacijo Windows XP iz USB ključka postopek opisuje drugače, kot ga ti izvajaš. Pripraviš ključek po navodilih, vtakneš v stroj, rebootaš in instaliraš. Podrobna navodila ve Google...

L.p., Kloko

Wisor ::

Jaz sem vedno uredil s pomočjo tega.

http://www.msfn.org/board/topic/120444-...

amigo_no1 ::

Skopiraj vsebino i386 na disk in od tam poženi winnt.

Zgodovina sprememb…

primozzzz ::

Meni je preko tega zelo enostavnoˇˇ
http://myeeeguides.wordpress.com/2008/1...
NI PODPISA

kondezator ::

Včasih sem inštaliral preko usb-ja direktno po navodilih za asus eee, pa mi tisto ni bilo všeč, pa sem presedlal na "klasiko". Z namestitvijo xp pro sp2 preko dosa nisem imel nikoli problemaov. Sedaj z sp3 mi pa ne gre skozi. Verjetno bom moral spet po tisti "eee" metodi. Na disk pa ne morem skopirati i386 mape, saj je disk ssd(zalotan na matično). Če se bi pa spravil ročno kopirati mapo i386 preko dos-a na ssd pa traja celo večnost :(

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inštalacija windows xp s trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
282922 (2062) ngc2392
»

Windows XP namestitev brez uporabnega CD pogona

Oddelek: Operacijski sistemi
142598 (2352) Mercier
»

Nov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
181646 (1322) ali3n
»

Kako inštaliram Win 2000 iz dosa.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161498 (1317) segi
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131956 (1819) andrej

Več podobnih tem