» »

Nokie E7 letos ne bo

Nokie E7 letos ne bo

Z E7 gre Nokia po starem - z zamudami

vir: engadget
engadget - Zadnje uradno sporočilo javnosti se je glasilo, da bo Nokia E7, na Symbian^3 osnovanem mobilniku s polno QWERTY tipkovnico pod zaslonom, splavila še letos, decembra. Letošnjega izida žal ne bo, navsezadnje bi se do sedaj najverjetneje že zgodil. Uradno sporočilo za javnost, ki ga je izdala Nokia, izid prestavlja v začetek leta 2011, razlog pa je strojne narave. Tik pred splavitvijo so očitno našli težave z vzdržljivostjo telefona, ki jih niso uspeli odpraviti dovolj hitro. Ker je mobilnik drsno-preklopne naprave je dokaj varna ocena, da se težava skriva prav v mehanizmu, ki zaslon umakne iznad tipkovnice. Na International Mobile Internet Conference v Pekingu je Nokia na predstavitvi razkrila še obilico novosti, ki jih lahko pričakujemo v prihodnjem letu. Symbian^3 bo deležen petih večjih izboljšav, sprva bo v prvem četrtletju dodanih 50 funkcij ter prenovljen brskalnik, ki bo postal bolj intuitiven, v drugem in tretjem četrtletju pa bo sledila prenova uporabniškega vmesnika celotnega operacijskega sistema, enostavnejše nadgradnje le-tega, bolj fleksibilna namizja ter brskalnik s podporo HTML5. V drugi polovici leta lahko pričakujemo še Nokiine premike na strojni strani, saj v mobilnikih obljubljajo dvojedrne gigahertčne procesorje ter zmogljivejše grafične čipe z več delovnega pomnilnika, namenjenega slednjim. Za konec leta 2011 oz. začetek 2012 (torej definitivno 2012) obljubljajo še mobilnik, ki bo imel resničen zoom, karkoli to že pomeni. Nedvomno to ne bi bil prvi Nokiin mobilnik z optičnim zoomom, saj je bila tega zmožna že Nokia N93.

22 komentarjev

Blazz ::

mi pa v jok in na drevo, not ;)

P4ajo ::

saj v mobilnikih obljubljajo dvojedrne gigahertčne procesorje ter zmogljivejše grafične čipe z več delovnega pomnilnika, namenjenega slednjim

D***... pa sm si rekel, da nikoli ne bom dovolil, da bi imeli nekateri boljše telefone, kot jaz računalnik... :'(

Mordecai ::

Samo avuofocus naj vrnejo barabe...;(

Ashrack ::

A Nokia se se vedno bori s svojim Symbianom?
Se M$ je opustil Win 9x in sel na Win NT.
....

mtosev ::

Ashrack je izjavil:

A Nokia se se vedno bori s svojim Symbianom?
Se M$ je opustil Win 9x in sel na Win NT.

nokia bo rabila nekaj hitro naredit,ker lahko kmalu propade:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

JackOdpirac ::

Kot, da jo je imel kdo kdaj namen kupit:))

Windows Phone 7 je prava stvar:)

root987 ::

o/ :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

IvoJan ::

pri windows mobile je bila ze od nekdaj zajebancija z romi(ne mislim na cigane:)). out of the box je preety much crap. ce si vzames cas je zadeva super. ampak za povprecnega cloveka je enostavno prevec dela :) symbian je pa pac symbian :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ZaLoMaT ::

Mi govorimo o Windows Phone 7, Windows Mobile (6.5) so nehali razvijati.
Torej si pa nažalost za časom, Windows Phone sploh ni tako kompleksna stvar in ravno to je čar vsega, ni veliko nastavitev! Vstaviš SIM, hop in že vse deluje.

Windows Phone 7 @ Wikipedia

EDIT: malo branja ne bo škodilo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZaLoMaT ()

IvoJan ::

Ja v windows phone 7 se nisem ravno poglabljal zato sem predvideval da je enak crap kot prejsnje verzije :-) se posipam s pepelom :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

PrimozR ::

Boy you are wrong... V primerjavi z WinPho7 je Android tr00 naslednik WinMo6, vsaj zaenkrat :D

Oxford ::

Moram priznati, da WP7 še nisem videl v živo, ampak tale 'Live Tile' pristop mi je oduren.

Ontopic:
Jojoj, Nokia se pogreza vse globlje v dr*k. Kljub temu, da prodaja na tone cenejših telefonov, se glas o nesposobnosti počasi širi. Tako ali tako se bo na dolgi rok zmanjšal odstotek klasičnih telefonov in v ospredje bodo prihajali 'touch' telefoni, kjer pa je Nokia še precej zadaj. Pred kratkim sem na nekem familiarnem obisku ugotovil, da so otroci danes že v četrtem (!) razredu 'out', če nimajo 'touch' telefona. Mislim - WTF??? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oxford ()

r0ker ::

animirane ikone so bolj odurne kot statične ikone? xD enak UI čez celi OS je bolj oduren kot barvasti UIji brez kake veze in konstante? čudn okus maš, kolega.

Nokia lahko jutri propade. Samo patente naj dajo v prosto porabo pa naj zginejo dol al pa se popolnoma obrnejo, ker to kar zdaj delajo je polom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

Oxford ::

r0ker je izjavil:

animirane ikone so bolj odurne kot statične ikone? xD enak UI čez celi OS je bolj oduren kot barvasti UIji brez kake veze in konstante? čudn okus maš, kolega.


Imam čuden okus, ampak je moj, ne?

r0ker ::

ne vem. je? al je to kako skupinsko mišljenje določene skupine, ki pravi, da je vse kar je Microsoft, odurno?

nekikr ::

Am, na slo-techu si, sama omemba Microsofta je dovolj, da bi te nekateri vtaknili v celico ;)

Bor H ::

Al pa v tesen jopič pa vrgl v oblazinjen kombi.
Če se prav spomnim je v Q3 ali Q2 imela nokia dejansko profit. Toliko o njenem propadu. In nč skrbet, ne bojo kar tako izginili s trga, me osebno bolj skrbi za BB.

r0ker ::

ne, nebojo kar tak, ampak nice and slow. še vedno so profitabilni, da. in to za 100M EUR, na račun odpuščanj itd
BB OS je pa na nivoju WM6.1, ampak ker je BB in ne MS, se pač še vedno prodaja. je pa tudi potapljajoča se ladja.

Mavrik ::

Nokia, ne Windows Phone. Nazaj na topic prosim.
The truth is rarely pure and never simple.

Mohimm ::

Dejansko sem v pričakovanju tega stvora... Očitno zaman :|

Ne bi začenjal burne razprave , vendar kaj vas tako moti pri symbianu (tehnološko gledano) ? Do sedaj je bil vmesnik zgolj prilagojen uporabi prstov in zato manj intuitiven, kljub temu je stvar povsem spodobna za poganjati praktično karkoli... Naprednejših uporabnikov to ne moti, normalni uporabniki pa osnovne stvari nastavijo enkrat in pozabijo.

Sam pa tako še vedno čakam telefon z velikim touch screenom ter tipkovnico 1-9 + dober t9... Ker, da bi še sms-e pisal z dvema rokama ali gledal na zaslon... //sarcasm-on Kako bom pa vozil? //sarcasm-off :)

PrimozR ::

Zakaj bi se zadovoljil z nečem, kar je manj intuitivno, ampak sposobno poganjati vse, če imaš zunaj konkurenčne spolirane platforme?

swar ::

Ma nokia je zaspala na lovorikah...kero kol sliko zaslona nove nokie pogledam je se vedno isti zastarel vmesnik...Android poseka symbian podolgem in pocez...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S II Mini vse prej kot majhen

Oddelek: Novice / Android
75059 (4065) krop
»

Nokia N8 vs Apple iPhone 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10025430 (23423) MrX
»

Nokia World: Nokia N9 je pravzaprav E7

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
326711 (5348) Elvin
»

Četverica novih Dellovih mobilnikov

Oddelek: Novice / Ostale najave
93492 (2891) Spock83

Več podobnih tem