» »

Paket Trio-dodaten komunikator

Paket Trio-dodaten komunikator

tdk99 ::

Pozdravljeni!

Prebrskal sem precej,vendar vseh odgovorov nisem našel...torej:

Sem naročnik paketa Siol Trio(baker na žalost);telefon in internet delujeta solidno,nekaj težav je s sliko preko Siol TV;so pa bile po prijavi napak zadeve s strani Siol-a urejene.
Trenutno sta priklopljena 2PC-ja,1 TV in 1 telefon. Sedaj bi želel priklopiti še dodatni TV sprejemnik;če prav razumem potrebujem še en komunikator(prodajajo se že 80 eur približno) ter z UPT kablom povezati omenjeni komunikator...in bi zadeva morala delovat.
Zanima me, ali je potrebno da Siol zadevo vklopi ali ,,dopusti,, v centrali(hitrost);kako dolgo traja,da zadevo uredijo?Cena upam,da se ne spremeni..ali?
Se spremeni kvaliteta slike in hitrost interneta?
Ali je morda smiselno nabaviti Siol Box in trenutni komunikator prenesti k drugemu TV-ju?
Vaše izkušnje in predlogi dobrodošli!

skratka kar nekaj vprašanj...že vnaprej hvala za odgovore.

PlayRoom_si ::

Pozdravljen!

Sam imam podobno konfiguracijo;
2 PC-ja, telefon vezan na komunikator (IP telefonija), 1x SiOL Sagem Set top box in 1x Amino Set top box.

Zadeva deluje brez težav, tudi sami smo na bakru.

Osebno sem storile enako, ko mi je potekla vezava za Amino sprejmnik sem podaljšal vezavo in vzel Sagem-ov STB.

Glede Siol BOXa je bolj vprašljivo kako bodo delale HD vsebine, saj je tu prenos podatkov najbolj na udaru.

Mogoče še to; STB-ja sta pri meni ves čas delujoča, medtem ko pri samem prenosu podatkov (PC) upada hitrosti ni bilo zaznati. Uporabljam pa paket 1Mb

LP
Spletna trgovina PlayRoom.si - http://playroom.si
ALS avdio.video - http://als.si

18Jerry18 ::

tdk99 je izjavil:

Pozdravljeni!

Prebrskal sem precej,vendar vseh odgovorov nisem našel...torej:

Sem naročnik paketa Siol Trio(baker na žalost);telefon in internet delujeta solidno,nekaj težav je s sliko preko Siol TV;so pa bile po prijavi napak zadeve s strani Siol-a urejene.
Trenutno sta priklopljena 2PC-ja,1 TV in 1 telefon. Sedaj bi želel priklopiti še dodatni TV sprejemnik;če prav razumem potrebujem še en komunikator(prodajajo se že 80 eur približno) ter z UPT kablom povezati omenjeni komunikator...in bi zadeva morala delovat.
Zanima me, ali je potrebno da Siol zadevo vklopi ali ,,dopusti,, v centrali(hitrost);kako dolgo traja,da zadevo uredijo?Cena upam,da se ne spremeni..ali?
Se spremeni kvaliteta slike in hitrost interneta?
Ali je morda smiselno nabaviti Siol Box in trenutni komunikator prenesti k drugemu TV-ju?
Vaše izkušnje in predlogi dobrodošli!

skratka kar nekaj vprašanj...že vnaprej hvala za odgovore.


Dodaten komunikator povežeš na modem. Nastaviti moraš še en port na modemu za video. Komunikator, ki ga boš kupil na bolhi mora biti obvezno prej uporabljen na siol TV-ju (ker drugače komunikator ne bo pridobil IP-ja - mora biti vpisan v DHCP strežnik). Preko spletnega obrazca moraš naročiti še en TV kanal pri tem pa ne odkljukaj, da naročaš komunikator. Vse skupaj bo delovalo, če imaš za to na voljo dovolj pasovne širine.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Siol Box "odklep" (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5024374 (16250) OmegaBlue
»

siol tv - dve televiziji

Oddelek: Pomoč in nasveti
1311018 (10854) dottor
»

Siol+nov komunikator

Oddelek: Omrežja in internet
267822 (6605) NejcSSD
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5310343 (8638) rezator
»

Siol TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
164473 (3984) AaBoy

Več podobnih tem