» »

::DV obdelava::

::DV obdelava::

Border ::

Pozdravljeni!

Za digit. VIDEO obdelavo kupujem nov racunalnik. Kaj menite na te komponente...
- GEGABAYT MB (firewire, lan, sond, usb2, raid)
- P4 1.8 BOX 512
- 40Gb WD 8Mb sistemc
- 80Gb WD 8Mb video v raid
- 80Gb WD 8Mb video v raid
- ATI Radeon 9000 DDR64Mb
- 512Mb DDR266
- TEAC RW
- mis optica
- tipkovnica
---------------------------------------------
CENA: 312.000 SIT

Ce ima kdo kaksne izkusnje, naj kar pove, da mi bo olajsal nakup.

Pithlit ::

kolkor sm se jaz pogovarjal s profiji... če bi rad hitro obdelavo rabiš (logično) hud proc pa plato... pa 128MB na grafični sploh ne škodi...

Če maš pa preveč časa stvar deluje tud na počasnejših compih... traja pa kodiranje celo večnost (PIII 7x0Mhz, 128MB Ram, ATI Rage 64MB je rabu nekaj čez 5 ur za 5 minut videa v Adobe Premiere 5.5)

IceIceBaby ::

Če misliš comp uporabljati večinoma za DV ti priporočam enga eMaca. Dobiš ga že za 300k sit, s tem da je tuki not že monitor. Kar se hitrosti tiče je G4 procesor zakon pri teh zadevah. Edino osnovni model ima samo 128 rama in samo 40gb disk. Ram je itak pocen pa ga nafilaš not še 512 ali več, disk pa kupiš firewire če rabiš več kot 40gb.

Uglavnem, za 350k sit recimo boš dobil zelo dobro mašino z monitorjem vred.

Druga stvar tukaj je pa software. iMovie je že itak priložen zraven in je ful simpl. Ampak že s tistim se da delat zelo kvalitetne filme.
Če pa hočeš res pro je pa FinalCut pro taprava zadeva. To pa u holivudu uporabljajo za montiranje.

Uglavnem, pet na infos pogledat na štant od 3delavnice pa ti bojo mal pokazal kako to zgleda. Garantiram da boš navdušen :)

Border ::

No naj povem, da imam sedaj masino P2 MMX 266 in 128MBrama ter 4.2 GB diska. Naredil sem 30 sekundi film in 7 efektov, vse skupaj mi je zmiksalo v piclik 5min! Kaj se le mora delati taksna masina, ki sem jo opisal zgoraj???


Moji kolegi imajo podobno sestavo in jim odlicno spila z Adobe Premiere 6.5!

Pithlit ::

*ahem* jst tega nisem probal... je end frend povedal... sicer pa bi se s kst-om kar strinjal ampak bi v tem primeru malo počakal da pridejo v prodajo Maci s tanovim powePC procom :D

govno ::

čist v redu komp za dv obdelavo ... sploh kar se tiče diskov ... :D

IceIceBaby ::

novi powerPCji baje še en čas nebojo zunaj. Sicer IBM že ma procesor, in pravijo da pride na trg že začetek drugega leta, ampak to ni nč za verjet.

btw...jaz nevem al neznam premiera uporabljat al kaj. Uglavnem, na PCu sem mel cca 300 mega velik file in sem ga hotel mal rezat pa kake prehode vmes dat in musko zadi. Pa sem opazil za premiere noče kazat prehodov če daš preview. A je res tko al jaz neznam ?
Ker po drugi strani mi je iMac 400 z manj rama vse lepo u real time prehode kazal itd.

Pithlit ::

IBM powerPC 970 naj bi bil danes predstavljen... cez kake pol leta naj bi pa bli tud mac-i

Border ::

ja pri navadnik PCjih ki imajo samo firewire moras npr. v Adobe PRem. vse prehode zrendat, kar pomeni, da jih nekako zdruzis z filmom! En prehod traja cca. 9 sek. +-, odvisno od zahtevnosti prehodov!

marS ::

Ta tvoja masina je cist v redu, fali ti se kaka videokarta za real-time prehode, ko bos montiral. Npr, kak Pinnacle ali Cannopsus. Ravno tako bi ti morala omogocati tut zajem z analognega videa ker teh zadev je se vedno precej v obtoku, torej da lahko na racunalnik zajemas tudi iz analognih virov ne samo DV.
Za montirat video je zakon Premier od Adobea, ta zadnji 6.5 je ful dobr, pa tut ta zadnji program od Pinnacle Studio je dober za montazo (ko so kupili Fast, so samo dodal neki komponent in spremenili ime).:D :D

Mac? Ne vem ce je smiselno, potem ti bo to masina samo za
montazo videa, za vse ostalo bos moral kupt druge masine. Je pa res da je Mac bolj stabilna zadeva kot pa PC. Vendar jaz bi raje PCa, tu ne potrebujem nikogar za popravila, pri Macu pa nimam pojma. Je pa to stvar izbire.:D :D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Aspirinix ::

PitHlit: lahko vprašam kaj si imel tisto za video ki ti ga je 5 ur mlelo za 5 minutni posnetek?
Meni na 650ki/512MB ram dela 15minutne po pol ure.

IceIceBaby ::

marS se ne strinjam da bi moral bit Mac samo za video. Zakaj le.
Je pa res da je na macih problem zajemanje analognega videa. Msilim, ni problem, samo video bridge ki to omogoča stane okol 100k sit, medtem ko all in wonder dobiš za dobrih 40k pa maš še grafično zraven.

Pithlit ::

Pravim de nisem probu tega... vem sam to de so bli neki ogromni mpegi... sori :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racunalnik za obdelavo videa, prosim svetujte...

Oddelek: Strojna oprema
221140 (919) Jebiveter
»

konfiguracija racunalnika za obdelavo videa

Oddelek: Zvok in slika
181367 (1151) Jebiveter
»

Apple

Oddelek: Strojna oprema
332320 (1778) Jebiveter
»

Snemanje videa na tuner ?

Oddelek: Zvok in slika
71154 (1052) ZeeDee
»

Racunalnik za digitalno obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
172300 (1890) 3LeR.

Več podobnih tem