» »

Zunanji Disk

Zunanji Disk

dupin ::

Hallo!
Imam težave pa upam, da bo kdo pomagal.
Imam zunanji disk Western Digital My Book Essential 1T. Nisem imel nikakršnih težav sedaj pa me mori:
ne morem nanj več prenašati podatkov; podatki, ki so na njemu jih ne morem brisati; na disku ne morem kreirati več novih map.

Pri kopiranju iz PC na disk se mi napiše: Izvorne datoteke ali diska ni mogoče prebrati.
Isto se mi ispiše pri brisanju datotek.

Pri kreiranju nove mape na disku pa se mi ispiše: Mape "Nove mape" ni mogoče ustvariti. Napaka datotečnega sistema (65535).

Z zunanjega diska pa lahko normalno prenašam podatke na PC.

Tako ne vem ali je kaj narobe z zunanjim diskom (je v garanciji)ali z Windowsi 7.

Hvala in Lp

popster ::

probaj formatirat, je pa možno da ti z ubuntu cdjem dela boljš - vsaj meni je z ntfs-3g driverjem delalo manj tezav.

-žiga- ::

Si bom sposodil temo.

Imam WDjevega MyBook-a, 3,5" s svojim napajanjem, priklopljenega prek USB, ki je večino časa na stand-by. Ko brskam po njemu se vklopi in se potem še kar dolgo vrti in ropota. Rad bi znižal čas, kdaj se odklopi pa ne znam. Imam Windows 7 in v nastavitvah porabe nastavljeno da se trdi disk izklopi po 5 minutah, vendar se to očitno ne nanaša na zunanji disk.

-žiga- ::

Še vedno me zanima, kako ga prepričati naj se prej izklopi.

primozve ::

@dupin:

Očitno se je na disku nekako porušil datotečni sistem (lahko ali pa kar verjetno je virus). Poskusi za začetek formatirati disk preko windows. Odpreš raziskovalca in poiščeš črko pogona zunanjega diska. Potem klikneš z desno miškino tipko na pogon in iz menija izbereš formatiraj. Odprlo se bo okno za formatiranje. Ustrezno označiš opcije, ki jih želiš ali pa pustiš na default. Za začetek poskusi quick format, da ne boš predolgo čakal. Ta format uredi datotečni sistem (boot, fat , ...). Če niso poškodovani sektorji, kjer je zdaj ta datotečni sistem vpisan, bi moglo delovat. Lahko pa da je poškodovanih še več sektorjev.
V vsakem primeru poskusi zaenkrat format, potem bova pa naprej :)

Bodi pozoren na obvestila o napakah med formatiranjem in mi jih napiši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primozve ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook in zunanji disk Seagate

Oddelek: Pomoč in nasveti
7802 (666) Reaper
»

Dostopanje do diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
201460 (825) Mendos
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162293 (1635) Spajky
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475452 (3028) Bevcan
»

Western digital MyBook

Oddelek: Strojna oprema
94090 (3764) Guti

Več podobnih tem