» »

Integrirana grafična kartica

Integrirana grafična kartica

slowie ::

Zdravo, spet jaz! 8-)

Na moji plošči Gigabyte GA-MA785GM-US2H je integrirana grafika ATI Radeon HD4200. Zanima me vaše mnenje o njenih "sposobnostih", in pa tudi, kako je s hlajenjem integriranih grafik? Ali je tipsko vgrajeno hlajenje dovolj, oziroma ali se sploh da zamenjati hlajanje na integrirani grafiki?

Ok, hvala vnaprej!
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Izi ::

Hlajenje naj te ne skrbi, integrirane grafične se zelo malo grejejo, ampak navijanje pa seveda odpade.
Kar se tiče iger je zmogljivost ravno za prvo silo. Stare igre tipa Half Life 2 in podobne bodo delale brez problema ne glede na resolucijo in nastavitve.
Kakšen Crysis, Far Cry 2 ali novejše pa bi z okoli 25 do 30 fps delale samo nekje do resolucije 1024 x 600 in še to na najnižjih nastavitve, kar pa bo pregrdo, da bi bilo zabavno >:D
Za igranje torej rabiš še eno samostojno grafično kartico, ki mora biti nujno ATI Radeon.
Zakaj rabiš ATI? Zato, ker lahko na tej matični vklopiš CrossFireX, ki za igranje porabi tako samostojno grafično kot integrirani Radeon HD 4200, hkrati. Tako kupiš eno grafično kartico ATI Radeon in boš imel divjo igričarsko mašino z dvema grafičnima, ki delujeta v Crossfire načinu.

gruntfürmich ::

a se ne uklopi crossX samo pri določenih karticah (cenejših)?
ali se po novem pri vseh??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dr_M ::

V crossfire dela samo z Hd2400 :)
Navijanje integrirane grafike ni problem, ce ti le BIOS omogoca. Malenkost dvignes napetost na NB in gres po nekaj 10MHz gor. Seveda nic ne skodi, ce das kaksen majhen ventilator na NB. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bones ::

Jaz sem HD3300 (na M4A78T-E), uporabljal pri 900MHz. Seveda sem namestil še direktno usmerjen ventilator. Tako je bilo igranje NFS Underground 2 mogoče tudi na resoluciji 1920*1200 z detajli več kot na minimum :)

slowie ::

Hm. Zanimivo. In kako (kam) namestiš dodaten ventilator za integrirano grafiko? Na PCI slot?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Izi ::

Tvoja integrirana grafična je v čipu severnega mosta z imenom AMD 785G, ki že ima na sebi velik hladilnik.
Če ne veš kje je ta čip moraš vzeti v roke knjižico z navodili za matično, kjer je vse lepo narisano in napisano.

Northbidge Chiset AMD 785G, kjer je tudi grafična, je drugače takoj nad najdaljšim PCIe x16 konektorjem za grafično kartico in je pokrit s hladilnikom na katerem piše GIGABYTE.
Vmes med PCIe x1 in PCIe x16 konektorjema pa imaš še konektor za ventilator, ki je namenjen točno za vgraditev dodatnega ventilatorja za prisilno hlajenje severnega mosta, oznaka je NB_FAN.
Kam pa boš obesil ventilator in kako velikega boš uporabil je pa tvoj stvar. Čeprav jaz še vedno mislim, da ima severni most dovolj velik hladilnik, da ne potrebuje dodatnega hlajenja. Bolj pomembno je, da imaš pretok zraka skozi celotno ohišje, se pravi spredaj ventilator, ki piha not v ohišje in zadaj ventilator, ki piha ven iz ohišja.

slowie ::

@izi: ja, to vem, kje je nameščena grafična, in tudi vem, da je pokrita s hladilnikom, in načeloma sem se že prej s tvojim odgovorom čisto zadovoljil. Vsekakor se ti zahvaljujem za potrpežljivost. :) Tudi tisto s Crossfire delovanjem si mi razložil popolnoma razumljivo.
Samo, ko sem bral nadaljne komentarje, se mi je pač zdelo zanimivo, ko so govorili o dodatnem ventilatorju, pa me je zanimalo, kam za vraga so ga zmontirali, da je "direktno usmerjen".... Nič slabega nisem mislil, zato se nikarte ne jezite name, no. Saj nisem kriv, če sem ...... Slowie. 8-)

Pa lep dan še naprej!
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slowie ()

Dr_M ::

Zadeva se precej greje, tudi ce je gor velik hladilnik. Ce ne navijas, vsekakor ni potrebe po ventilatorju. Drugace pa namesti kaksen manjsi ventilator, recimo 50mm, pa malo znizaj obrate (drugace ti bo slo tistih 6k+ rpm precej na zivce). Se pa malo znajdi, kako to zmontirat. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bones ::

slowie je izjavil:

Hm. Zanimivo. In kako (kam) namestiš dodaten ventilator za integrirano grafiko? Na PCI slot?

Ventilator sem montiral na zalmanov FB123 nosilec in seveda usmeril v hladilnik NB/grafike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica Asus Radeon 6870 na Lenovo plošči? Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1409080 (7584) rzidar1
»

Računalnik do 600 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705859 (4469) kucho
»

low end pc za cca 300 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7812013 (10416) gregor
»

Mini ATX PC samo za filme in surfanje po netu

Oddelek: Kaj kupiti
121595 (1265) Venturer
»

7600 gs na 68°C! idle

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362657 (2049) cordo

Več podobnih tem