» »

Word ali writer eksperti

Word ali writer eksperti

blade21 ::

Imam en problem in ga ne znam rešiti. Uporabljam microsoft office 2010, tako da na open office nisem kaj poizkušal. Moj problem je: komu uspe oštevilčiti strani tako kot je v teh navodilih za izdelavo diplomske naloge: http://www.fg.uni-mb.si/dokument.aspx?i...
glavni problem je v tem, da mora prvih recimo 10 strani oštevilčenih z rimskimi številkami vse strani, potem pa z navadnimi številkami od začetka in da so oštevilčene samo lihe strani! Če komu to uspe, svaka mu čast
  • polepsalo: STASI ()

overlord_tm ::

Je forum sam nasel resitev

blade21 ::

To kar je tam, znam tudi sam narediti. Ampak če nastavim za oštevilčenje samo lihih strani, se mi to zgodi skozi celoten dokument!

PromeuZ ::

Prelome bo potrebno uporabiti.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

blade21 ::

@PromeuZ ali si ti sam poskusil to narediti? Vem da je potrebno uporabljati prelome, vendar funkcija "Različno za lihe in sode strani" to spregleda

KoMar- ::

Kaj je bla ta eksplozija z "EKSPERTI!!!"? :))

blade21 ::

Komar- ne razumem te kaj misliš s svojim komentarjem. Ali lahko to narediš ali ne? Če ja, potem bi te res prosil za pomoč ali v komentarju, ali pa kar skozi TeamViewer.

PromeuZ ::

Nisem, je pa tu opisan približno isti problem kot ga imaš ti.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

blade21 ::

Sem "računalničar" in se načeloma spoznam na te zadeve, vendar se mi je tu res zaštekalo. Tisti, ki mislite da to lahko naredite, prosim najprej sami poskusite, potem pa še meni svetujte, če boste uspešni...

blade21 ::

Ok, celo uspelo mi je. Hvala vsem za pomoč, vendar sem uspel na čisto drugačen način. LP

KoMar- ::

Itak, zadrži rešitev zase ;(

Pyr0Beast ::

2 dokumenta FTW
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

harvey ::

Meni je vedno uganka kako to da do diplome folk ne ukapira sekcij. Pa še tam se skrajno motovili.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

blade21 ::

Najprej sem oštevilčil tako kot je treba, najprej rimske, potem pa navadne. Ko sem to imel, sem v wordu vključil funkcijo različne sode in lihe in se je to spremenilo skozi celotni dokument! Potem pa sem šel na II. oz. III. stran, ki ni bila oštevilčena in ponovno vstavil številko strani. S tem sem do preloma imel oštevilčeno tako kot je treba, vse rimske razen prve strani! Od preloma naprej so pa se (ne vem točno zakaj, saj je vmes bil prelom) prav tako oštevilčile tudi sode strani. Zato sem pa naredil še en prelom med rimskimi in navadnimi številkami in ročno zbrisal tisto sodo številko, ki se je pojavila. In potem je bilo vse tako kot je bilo potrebno. Verjamem da težko razumete kar sem napisal, saj je vse skupaj malce zakomplicirano... Če koga res zanima rešitev, mu lahko pokažem preko TeamViewerja

LP vsem

@k4harvey do sedaj sem uredil že 4 diplome, vključno s to in še nikjer nisem imel takšnih problemov kot pa tu, ker pač nekaj komplicirajo!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blade21 ()

harvey ::

blade21 a to ti delaš za druge? Če jim postavljaš diplome, naj se gredo enostavno nekam solit.

Finta ni samo prelom/sekcija ampak "same as previous" te tudi lepo namede.

Če si prejel datoteko od bodočega diplomanta, je povsem možno, da je preklikal tisoč in eno zadevo in vse skupaj naredil pravo polomijo. Skoraj prej razrešiš, če postaviš sam na novo kot se pa z "umetniki" worda zajebavati. Ne moreš verjeti, česa vse so sposobni razni osebki.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

blade21 ::

Glej vem kako je to. Vendar tu je enostavno blo večinoma moje neznanje kako oštevilčiti tako kot sem hotel. No sedaj znam celo nekaj več. Če hočeš poskusi tudi ti sam to narediti brez teh navodil ki sem jih napisal. Boš videl da je zelo težko. Saj sem tudi poizkušal to narediti v novem dokumentu pa mi prav tako ni šlo.

T-h-o-r ::

harvey je izjavil:

Meni je vedno uganka kako to da do diplome folk ne ukapira sekcij. Pa še tam se skrajno motovili.

ker folku tega nihče ne pokaže?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

harvey ::

blade21 sem kar doma v wordu kar počnem - sekcije, kazala, kazalo slik, imensko/predmetno kazalo...

Te pa zna word vedno presenetiti...

Veš kaj opažam, da večina uporabnikov sploh ne znati tipkati, kaj šele, da bi jim bili jasni še ostali pojmi. Kaj mislim pod tipkanje - pravilna raba: zamika prve vrstice, tabulatorjev (levi, desni, center, decimalni), enter, soft enter, razmik med vrsticami, zamik pred in za odstavkom, navadni presledek in stični presledek...tako na kratko.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

blade21 ::

harvey je izjavil:

blade21 sem kar doma v wordu kar počnem - sekcije, kazala, kazalo slik, imensko/predmetno kazalo...

Te pa zna word vedno presenetiti...

Veš kaj opažam, da večina uporabnikov sploh ne znati tipkati, kaj šele, da bi jim bili jasni še ostali pojmi. Kaj mislim pod tipkanje - pravilna raba: zamika prve vrstice, tabulatorjev (levi, desni, center, decimalni), enter, soft enter, razmik med vrsticami, zamik pred in za odstavkom, navadni presledek in stični presledek...tako na kratko.

Se popolnoma strinjam!!!! Moja mama dela vejice in pike tako ,da se jaz samo čudim . Pa se ji prav ne da dopovedati , kako pravilno delati. Ta stavek sem zanalašč napisal tako, kot da bi ga moja mama napisala :P

Sicer pa posledično, ker se ljudje ne spoznajo na Word, imamo takšni kot sem jaz in ti kaj za delati in kasirati ;)

harvey ::

blade21 ne kasiram :-)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

r0ker ::

ma ja.. enak kot prejšnji je potrebno postavit na pravilnih mestih.
sem pred kratkim delal daljši učbenik, in mi nikakor ni uspevalo.. na koncu sem ugotovil, da je avtor uporabljal prelom odseka - naslednja stran in klikal na pamet. treba je it v tisti pogled, ki kaže prelome, pobrisat prelome in začet iz nule. Včasih pa je prelom postavljen na koncu vrstice in je znak za prelom dolg enako kot ena črka pa ga zato niti ne opaziš -.-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

toxius ::

Pravilen odgovor na vse je uporaba ODSEKOV in pa nastaviti je potem potrebno še za lihe in sode strani... Nič težkega, strica googla povprašaš po sections ;)

prtenjam ::

Pri urejanju raznoraznih diplom sem naletel na kraljico med šolami - najbolj neumna navodila ima VIŠJA STROKOVNA ŠOLA ZA GOSTINSTVO IN TURIZEM MARIBOR (!) - absolutni zmagovalci - navodila je pisala neka povsem nekompetentna oseba, ki zagotovo ni nikoli urejala elektronskih dokumentov! Polomija na celi črti!

Resnično majhne šole prav tekmujejo v norosti in škoda da je trenutna zmagovalka omenjena šola saj to ni ena izmed tistih d.o.o šol, a kaj čmo - bedasto je pač bedasto...

Da pa ne skrenem povsem iz tematike - oproščam se avtorju tematike - vendar to kar želi doseči je sicer (spet butasta zahteva(!)) a povsem trivialna v Wordu:


  1. Dokument ima različne lihe in sode strani

  2. Dokument razdelite na dve sekciji

  3. Prva sekcija ima rimske številke na lihih in sodih straneh

  4. Druga sekcija ima navadne številke samo na lihih (šteje se od 1 dalje)



Res to je trivialno in bolj ali manj je takšna klasična zahteva VSEH šol - bolj ali manj imajo vse šole prvih N strani z rimskimi, vsebini pa z navadnimi (no dodatna zahteva v tej tematiki je pač, da sodih števil ne izpisujemo - ampak kot rečeno je to trivialno).

Poskusite recimo imeti znotraj ENEGA dokumenta (brez uporabe MASTER dokumentov in podobnih "bombončkov") del diplome enostranske in del dvostranske (to je rešljivo) - toda na enostransko tiskanih straneh morate vstaviti avtomatično kazalo, ki pa zaseda več kot eno stran... No to pa brez "prljavih" trikov praktično ni rešljivo... in da ... to je samo ENA izmed zahtev na absolutno zmagovalni šoli...
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

blade21 ::

@prtenjam če je vse to res tako trivialno, kako to da mi nihče na večjih slovenskih forumih ni znal pomagati in sem na koncu sam moral rešiti zadevo?

Ziga Dolhar ::

Morda pa ni težava, da ti nihče ni znal pomagati, ampak da nisi razumel nikogaršnje pomoči.
https://dolhar.si/

blade21 ::

Hja potem ko je stvar rešena in je rešitev na planu smo lahko vsi pametni...

Ziga Dolhar ::

Rešitev na pladnju. Že linkana.
https://dolhar.si/

prtenjam ::

blade21 je izjavil:

@prtenjam če je vse to res tako trivialno, kako to da mi nihče na večjih slovenskih forumih ni znal pomagati in sem na koncu sam moral rešiti zadevo?


Poglejte, vseh slovenskih forumov - velikih ali malih pač ne morem spremljati. Če bi to vprašanje postavili na mojem forumu mi vrjemite, da bi takoj dobili pravilno pomoč... Niso vsi avtomobili isti in niso vsi forumi (veliki ali ne) dobri za vsakovrstna vprašanja... (No sicer pa je tudi na tem forumu to vprašanje že odgovorjeno!)
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prtenjam ()

blade21 ::

prtenjam je izjavil:

blade21 je izjavil:

@prtenjam če je vse to res tako trivialno, kako to da mi nihče na večjih slovenskih forumih ni znal pomagati in sem na koncu sam moral rešiti zadevo?


Poglejte, vseh slovenskih forumov - velikih ali malih pač ne morem spremljati. Če bi to vprašanje postavili na mojem forumu mi vrjemite, da bi takoj dobili pravilno pomoč... Niso vsi avtomobili isti in niso vsi forumi (veliki ali ne) dobri za vsakovrstna vprašanja... (No sicer pa je tudi na tem forumu to vprašanje že odgovorjeno!)

Jaz samo pravim da to narediti le ni tako trivialno kot ti govoriš, vsi tega ne znajo.

echoman ::

Pozdravljeni,
Narejeno imam tabelo, preko katere bi rad zmnožil dve števili. Obe sta v drugem predelu tabele, težava je le tu, da pri prvi zraven piše še kos oz. ure in Writer ne prepozna tega kot število. Ali obstaja možnost, da oboje pomnožim preko formule, saj je možno, da se bo število v tabeli spreminjalo, zato bi to nujno potreboval.

Ali je to sploh možno in če, kako?

Hvala in LP!

toxius ::

Celice morajo imeti obliko nastavljeno da piše ure ali kose... Potem lahko s tem računaš kljub temu, da na videz izgleda to kot npr. 10 kos v celici, sama vrednost je 10, oblika pa je nastavljena da prikaže 10 kos... Upam da je razumljivo.

echoman ::

Je, vendar ko vpišem "formulo" v obliko števil - "standard kos", mi stvari ne sprejme. Če vpišem "standard ko", pa deluje. Kako lahko to popravim oz. sem narobe razumel?

Hvala in LP!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odseki v wordu

Oddelek: Programska oprema
309063 (2239) Galaxy
»

libre office

Oddelek: Programska oprema
253608 (2138) darkolord
»

Zrcalni robovi

Oddelek: Programska oprema
114318 (2197) hodor
»

Vstavljanje številk strani v wordu

Oddelek: Operacijski sistemi
83765 (3615) hobbit
»

Številčenje MS Word

Oddelek: Programska oprema
103099 (3010) Dragoj

Več podobnih tem