» »

Koliko lahko spijem (da še lahko vozim)

Koliko lahko spijem (da še lahko vozim)

1
2
»

CikaPajo ::

Sej ta zakon se men ne zdi spet tok strog. Js sm šou v lokalno oštarijo spil 3 pere šou za 2 ure domov, se odpelu v Lj v Spil 4 pere enga za drugim (kakšna ura pa še mal recimo). K sm se usedu v avto so me smrkci za taprvim vogalom ustavl in mi dal za pihat. Napihou sm pod mero, sicer zelo blizu 0.22 se mi zdi.
Če bi bil pa zunej nevem od 10h zvečer do 4h zjutri pa se še prbližn neb meji prbližou. Pač nesmeš bit pjn k kreten pomojem je to najbolš razlaga. Litr viskija u rt pa za volan. Druga stvar je pa to, da se maš lepš po 4-6h perih kokr če spijš litr viskija pa komi stojiš in ti slina z gobca vn teče ko probaš govort..

urli ::

Včeraj sem spil od 21h-23h 3xradler (0.5) in pojedel veliko pico, od 00-3:00 - 2xmalo pivo (0.33), potem (po občutku) čisto trezen vozil v drug lokal kjer sem od 4:30-5:00 spil še 1 veliko pivo (0.5) ter proti koncu še radler (0.5). Ob 5:30 sem peljal domov (po občutku čisto/precej trezen). Čez večer sem spil še cca. 1.5-2l vode. Mislite, da bi kaj napihal (časovni razpon je kar velik, pojedel cem celo pico, pa še v večini sem pil radler, ki je ravno pol pira, torej 4 radlerji sta 2 velika piva)? Ne vem kje sem pobral ampak 1 dobra ura, 1 pivo pa si na "varni" strani. Kaj pravite?

(če kaj pomaga, teža 86kg, športna postave - torej ne preveč zašpehan :P )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Aston_11 ::

V 1 uri ti jetra skurijo cca 10 gramov alkohola. Potem pa računaš, kdaj si na varni strani.

urli ::

V redu potem. Če bi me policaji ustavili, bi se mi verjetno poznal le še zadnji radler in to je to. Daaaleč od kakršne koli kazni. hvala ;)

solatko ::

Zanimivo je ravno to, da sprašujejo o količini pijače ravno mladi, ki tudi trezni nimajo dovolj vozniških izkušenj in bi bilo za druge in za njih veliko varneje, če bi vozili popolnoma trezni.
Ni mi jasno, čemu se ne odločijo za javni prevoz, vedno, ko ga imajo namen piti ali se okajati?

Koliko lahko spijem, da še lahko vozim - nič, da lahko to opravljaš varno.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

>in bi bilo za druge in za njih veliko varneje, če bi vozili popolnoma trezni.

dokler so mladi vozniki, tako morajo met 0,0
#brezpodpisa

[D]emon ::

Ce moras sprasevat, potem ni pametno, da sploh vozis. Za volan se gre z nula nula ali ne sploh. Ze tako je dovolj norcev na cesti.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

darkz ::

jaz sm po 2 majhinh pivah napihal >0.1 večkrat.... je pa res da se da prelisičit tisti policiski alkotest (zelo pomembno kako vzdihneš in izdihneš), je pa res da ko se ne čutiš vozit rajši pokliči taxi :)
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Fuks ::

CikaPajo je izjavil:

Sej ta zakon se men ne zdi spet tok strog. Js sm šou v lokalno oštarijo spil 3 pere šou za 2 ure domov, se odpelu v Lj v Spil 4 pere enga za drugim (kakšna ura pa še mal recimo). K sm se usedu v avto so me smrkci za taprvim vogalom ustavl in mi dal za pihat. Napihou sm pod mero, sicer zelo blizu 0.22 se mi zdi.
Če bi bil pa zunej nevem od 10h zvečer do 4h zjutri pa se še prbližn neb meji prbližou. Pač nesmeš bit pjn k kreten pomojem je to najbolš razlaga. Litr viskija u rt pa za volan. Druga stvar je pa to, da se maš lepš po 4-6h perih kokr če spijš litr viskija pa komi stojiš in ti slina z gobca vn teče ko probaš govort..


Ali imaš neka nadstandardna jetra ali pa si imel zelooo veliko srečo in si pihal z zelo svežo sapo, da alko tester ni zaznal vsega lakohola. Po treh pivih spitih v dveh urah si preveč pijan za volan. Če dodaš čez par ur še štiri si v resnici preveč pijan celo za sovoznikov sedež.

Za ostale: imam en alkotester in res zelo zavisi kako hitro piješ pijačo, ter če je na prazen želodec. Drži tisto o tem koliko alkohola lahko jetra razgradijo, vendar imajo jetra tudi sistem, ki alkohol sploh ne pusti v kri oz deluje kot nekakšna mreža že takoj na tisti veni, ki pride iz črevesja proti jetrom. Kar pomeni, da če alkohol dolivamo počasi ga precej sploh ne vidi krvnega obtoka. Če ga nalivamo hitro pa pride takoj do overflowa in tako ga precej več pristane v krvi.

Moje meritve na srednje tešče.... 1 pivo v pol ure = cca 18... 2 pivi v eni uri je cca 26. Imam 80kg fitnes postave ;) Recimo pri punci ki je srednje fit s 60kg pa sta bila dva piva v eni uri že 36.

Tako da v resnici, vozniki... če greste na pivo... eno pivo lahko varno spijete na večerni pijači... Če se večer zavleče se lahko doda kakšen radler... 2 piva v eni uri lahko v nepravih okoliščinah vodita v kazen.

aky ::

Odvisno od presnove.

Sem pred leti delal na nekem splošnem sejmu, kjer je tudi policija imela svoj štant.

Pa sva s kolegom po kosilu stresla vsak svojo buteljko (enako) in čez eno uro šla pihat k policajem.

On je napihal 0,9 promila (po starem sistemu), jaz 0,77. Ga je pa za ene 50% več od mene. :)

A.

N0t0ri0us ::

solatko je izjavil:

Zanimivo je ravno to, da sprašujejo o količini pijače ravno mladi, ki tudi trezni nimajo dovolj vozniških izkušenj in bi bilo za druge in za njih veliko varneje, če bi vozili popolnoma trezni.
Ni mi jasno, čemu se ne odločijo za javni prevoz, vedno, ko ga imajo namen piti ali se okajati?

Koliko lahko spijem, da še lahko vozim - nič, da lahko to opravljaš varno.


če je človek iz mesta kot si verjetno ti, to ni problem. Če bi pa ti vedel kje živim jaz, bi pa začel razmišljati malo drugače.

Naš kraj avtobusa ni videl že 20 let odkar je sosed prenehal vozit avtobus. Najbližje postajališče je 3km stran in avtobus pelje 2x zjutraj in 3x popoldne. Naslednje postajališče je 5km stran. Tam vozi avtobus med 05:00 in 21:00 v povprečju 10x dnevno. Kako pa do tam in od tam je pa drugo vprašanje.

Taksijev v tem okraju ni ker tudi ni prebivalstva, ki bi se z njemu vozili ponoči. Tako da javni prevozi odpadejo. Verjetno je tako še povsod na podeželju.

V mestih tega ne boste nikoli razumeli :)

PandaFlow2 ::

Še vedno lahko greš peš ali prosiš koga za prevoz. Ali pa je to preveč izpod časti?

shadeX ::

PandaFlow2 je izjavil:

Še vedno lahko greš peš ali prosiš koga za prevoz. Ali pa je to preveč izpod časti?



Moj kolega tudi živi bogu za hrbtom. (Vasica kjer je par hiš obdanih v popolnem gozdu). Najbližje postajališče / trgovina /gostilna, je 5km daleč. Sam nebi mel jajc it peš ali pa s kolesom po tistem gozdu (ponoči). Tako da ga kar razumem. Je pa res da tudi če bi se vsedel pjan za volan te policaji tam ne bi iskali oz. ustavili.

PandaFlow2 ::

Pa smo pri zdravi slovenski kmečki logiki - pijan za volan ne, ker ni varno, ampak ker te lahko ustavijo policaji...

solatko ::

Nekateri v mestih nikoli ne bomo razumeli tega, da se ne da zabavat, brez enormnih količin alkohola in posledicami takih, zavestnih odločitev.
Dokler bo miselnost klenih Slovencev taka, bo še veliko mrtvih na cesti in pretepenih familij doma.

Včasih so šli v odročnih vaseh, na žur s konjem, ki je znal priti domov varno, tudi če je bil fijakar totalno nalit. Avtomobili, na žalost tega ne znajo.

Seveda to, da bi se druženje v dolini končalo s treznim voznikom, ki bi razvozil utrujene, ni možno, saj bi takega kolego, takoj razglasili za revo.
Delo krepa človeka

YaN-cH ::

To ni problem mest ali vasi, pijanih kretenskih herojov jih je ko listja povsot. Nikoli nisem razumel in še zmeraj ne razumem tega početja in ko bi bili to samo maldi, občutek imam, da so stari prdci še bol korajžni v tem početju. Iz mojih zgodnjih 20 se spominjam, če se ga je šofer napil smo pač "prespali" v avtu, če ni bil noben trezen, da bi vozil.

solatko ::

YaN-cH - V vsakem primeru, so se stari prdci to naučili še v mladosti. Redki so namreč modeli, ki začnejo piti in hoditi na zabave, ko ostarijo.
Ko smo mi hodili na zabave, je bilo vedno na voljo dovolj brezalkoholnih pijač, za voznike. Nikomur tudi ni prišlo na misel, da bi tistemu, ki je vozil, ponujal pijačo ali ga celo zajebaval zaradi treznosti.
Če ni šlo drugače, smo tistega, ki ta dan ni smel okusiti alkohola, določili z vleko slamic.

Problem v odročnih krajih je ravno v tem, da na zabavo pride vsak s svojim vozilom in se po zabavi tudi vsi odpeljejo, ne glede na stanje glave in organizma. Če imajo srečo, vsi pridejo domov. Je pač težko organizirat skupino iz parih razmetanih vasi in določit dva ali tri, ki se bodo morali tisti dan žrtvovati in ostati trezni. V mestih se to naredi veliko lažje in z manj logistike.
Delo krepa človeka

The Player ::

alkohol je zahrbtna reč. Koliko je varno spit je težko določit, a če greš za volan definitivno moraš biti 0,0%, ker že trezen lahko povzročiš nesrečo ali obratno, saj je takih in drugačnih potencialno nevarnih voznikov/situacij veliko.

In kot se je omenilo, v mestih je logistični problem lažji kot na podeželju. Sam sem iz mesta, pa sem že večkrat šel pešačit 7km. Sicer je težko od začetka a se navadiš, še posebi, če imaš družbo ob sebi.

Kar se pa alkohola tiče je pa čisto odvisno. Neke dneve pijem kot žolna pa komaj kaj čutim, nek dan, pa spijem eno 0,5l pivo, pa me že vrže, če nimam prej podlage v želodcu. Še posebej so zahrbtne žgane pijače, ker ti ni nič, potem pa od naenkrat pride za tabo in če spiješ veliko količino, se potem ta vrednost še sešteje, ali pa pijače z mehurčki, ki pospešijo alkoholiziranost in pivo je med njimi.

energetik ::

N0t0ri0us je izjavil:

če je človek iz mesta kot si verjetno ti, to ni problem. Če bi pa ti vedel kje živim jaz, bi pa začel razmišljati malo drugače.

Naš kraj avtobusa ni videl že 20 let odkar je sosed prenehal vozit avtobus. Najbližje postajališče je 3km stran in avtobus pelje 2x zjutraj in 3x popoldne. Naslednje postajališče je 5km stran. Tam vozi avtobus med 05:00 in 21:00 v povprečju 10x dnevno. Kako pa do tam in od tam je pa drugo vprašanje.

Taksijev v tem okraju ni ker tudi ni prebivalstva, ki bi se z njemu vozili ponoči. Tako da javni prevozi odpadejo. Verjetno je tako še povsod na podeželju.
To ni nobeno opravičilo, da se potem lahko voziš nažgan naokoli. Tudi če misliš, da si OK, imaš takrat verjetno reflekse ko mrtvec.
Sicer pa tudi ne razumem, zakaj se ne zmenite v takem primeru pri kakšnem doma in tam prespite. Je ceneje, varneje in udobneje kot pa se voziti celo noč od bifeja do bifeja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

M-XXXX ::

Dejansko koliko pa mislite, da vam nekaj alkohola zniža reflekse? Znate biti presenečeni:

http://www.siol.net/avtomoto/nasveti/va...

Aston_11 ::

solatko je izjavil:

Nekateri v mestih nikoli ne bomo razumeli tega, da se ne da zabavat, brez enormnih količin alkohola in posledicami takih, zavestnih odločitev.
V mestih pa se zabavate izključno kako - z manj kot enormnimi količinami alkohola in nezavestnimi odločitvami?

solatko ::

Aston_11 - Gre zato, da pametni ne vozijo, kadar so opiti. Če gre za domenjen žurerski večer, se pač domenimo, koliko vozil z vozniki se bo uporabilo. Tisti, ki se žrtvujejo za vozit, pač tist večer in noč, ne pijejo.

Lahkomiselni pa ne razmišljajo o posledicah takrat, ko lahko še razmišljajo.

Ni problem, če ne veš, kdo te je pripeljal domov, če to nisi bil sam.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

Osebno bi si želel, da ljudje vozijo trezni. Če greš pit in se ga opijat, se vsedi v taksi in pojdi pit, ko si za volanom bodi trezen in me pij alkohola.
Že tako je preveč idiotov na cestah, pijani so pa potem samo še pika na i.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol (pivo) in morebitno pihanje

Oddelek: Na cesti
3418353 (2923) feryz
»

Kazenske točke pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720884 (10205) krneki0001
»

Avto in izpit za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7212253 (10789) SplitCookie
»

ali si lahko pijan od enega piva in dvojnih borovnick (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411086 (9592) gendale

Koliko lahko spiješ, da ne napihaš preveč?

Oddelek: Loža
2514121 (13198) STASI

Več podobnih tem