» »

En računalnik - dve delovni mesti

En računalnik - dve delovni mesti

laser ::

Verjetno kdo ve, kako bi se lahko na en računalnik priklopilo dve delovni mesti - dva zaslona , dve miški in dve tipkovnici. Mimogrede, že veliki modri (IBM) je pred davni časi razmišljal, da bo vsako malo večje mesto imelo po en superračunalnik na katerega se bodo priklapljali posamezni odjemalci - terminali. Moje želje pa se omejujejo samo na en boljši računalnik in dve delovni mesti. Se opravičujem če je slična tema že aktualna.

Gapi ::

Nekoč bil en buddy. Dodatna kartica v kompu in zunanji vmesnik na kerega si priklopu tipkovnico,miiš in ekran. Te novejše čase pa nimam pojma kako to izvedu razn z kakim slabšim kompom ki je diskless in ga priklopu na kak citrix server ala rdp.
No person is rich enough,to buy back his past.

kalko ::

HP ima nekaj takšnega za izobraževalne ustanove, samo sem pozabil, kako se zadevi reče.

celk ::

Spomnil sem se, da je imel MS nekaj časa nazaj, predstavitev nečesa podobnega. Mišljena je bila učilnica z enim zmogljivim računalnikom na katerega so priključeni monitorji, tipkovnice in miške. Pa ne najdem več kje sem to prebral. Ko sem guglal, da bi spet našel, sem naletel na:
http://www.digitaljournal.com/article/2...
morda je to tisto kar potrebuješ.

5er--> ::

Ubuntu multiseat
Microsoft windows uradno, 3rd party...

#000000 ::

On misli verjetno na thinclient

imagodei ::

Zakaj bi se omejeval z dvema delovnima mestoma?

Nabavi orenk stroj, nategni gor hipervizor in virtualiziraj 5, 10, 20 računalnikov. Na vsako delovno mesto pripelješ Thin Client z RDC možnostjo in to je to. To je danes realnost.
- Hoc est qui sumus -

Yohan del Sud ::

Enega zaposli dopoldan in drugega popoldan. Razmišljaj izza kište. :D
www.strancar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem delo

Oddelek: Loža
428582 (5466) xardas
»

Odpoved in daljši odmor od dela (mini penzija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6411056 (7997) rađo
»

Selitev na Irsko. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614133 (8465) Red_Mamba
»

Računalniški pisalni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596748 (5868) Pyr0Beast
»

Plača oz. cena informatika v Ljubljani oz. na splošno

Oddelek: Loža
328005 (6858) darh

Več podobnih tem