» »

Študentski servis prevelik znesek !

Študentski servis prevelik znesek !

power12 ::

Živjo!

Vem, da se je o tem že govorilo ampak, pred kratkim sem ugotovil, da so mi dvakrat nakazali isti znesek. Dobiti bi moral 350 eurov, dobil sem 700 eurov. Zanima me ali naj bom tiho in denarja ne zapravljam ( 350 eurov) in čakam če bodo opazili in me upozorili, ali naj denar vrnem nazaj študentskemu servisu ( čeprav mi ga je škoda ker sem ga zastonj dobil :). Prosil bi za vsako vaše mnenje. ( Če pa gledam drugače sej so sami krivi ker niso pazili, kako nakazujejo denar ).

Hvala za odgovore !

darkolord ::

Najboljše, da jih pokličeš in to čimprej urediš (vrneš denar), da boš s tem mel čimmanj preglavic. V nasprotnem primeru bodo definitivno to ugotovili in boš moral v vsakem primeru vrniti denar.

M-XXXX ::

Pusti tistih 350€ na računu in to je to. Če pozabijo odlično, če pogruntajo daš nazaj. Definitivno pa nič klicat... Sem prepričan, da tudi oni tebe nebi, če bi jim ti preveč nakazal:P

Hardstyle ::

darkolord v kakem primeru bi veljela da bi ob registraciji v študentski servis priložil vizitko ali kaj podobnega z napisom "kasnejših reklamacij ne upoštevam" ?

darkolord ::

Hardstyle: v nobenem. Tudi v trgovini tisti napis nima nekega posebnega efekta - če uspeš dokazati, da so ti vrnili premalo denarja, ti ga morajo vrniti, ne glede na tisti napis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

power12 ::

No sej, bom lepo tih, če bodo pozabili bom vesel, če pa že bodo kej pametovali, bom pa pač vrnu tist denar ( ampak tud to ne tako zlepa :D)

Hvala za odgovore

AlesLJ25 ::

Sploh te nebojo nic klical....samo avtomatsko iz racuna ti bodo vzel =D

KoMar- ::

Seveda bojo ugotovili, ker morajo vodit račune...

Ice-Heki ::

Iz računa ti ne morejo avtomatsko vzeti!

huek111 ::

Iz računa ti lahko avtomatsko vzamejo in tudi bodo!
So nam že nakazali po dve plači pa so modeli denar dvignili, ko pa so nam denar vzeli nazaj z računa so bili tipi v minusu in naslednji mesec ni bilo plače. (pravzaprav plača je bila samo denarja ni bilo,ker se je pokril minus)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

tx-z ::

Kaj pa če greš tačas na ničlo(oz. dosežš max limit)? =)
tx-z

huek111 ::

Dajo ti bonus limit(verjetno z bonus obrestmi) do naslednjega nakazila.
Ps: pa ne me vprašat kaj če ni naslednjega nakazila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

Zheegec ::

Denar moraš vsekakor vrniti... Če ti ga pa kar sami vzamejo z računa pa tožit banko.

p.s.: si v prekršku, če je očitno da gre za napako, ti se pa pretvarjaš da "če so zaje**l so pač zaje**l".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Tilen ::

Najverjetneje je tukaj podjetje nakazalo 2x znesek, ŠS sigurno ne!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

darkolord ::

Zakaj pa ne? Če bilo tako, kot ti praviš, bi morali v podjetju napisat dvakratno vrednost napotnice in potem to vsoto tudi plačati (malo verjetno). Zmotili so se v ŠS.

MarkoMan ::

Men je enkrat ratal 2x dobiti. Že kar nekaj časa nazaj, 30k sit :) sem dobil dvakrat. Sam se pomojem ni zmotil studentski ampak firma.

No kakorkoli noben ni pogruntu js pa tut nism nazaj daju.

Edit: pomojem nic ne rect, ni tvoja dolznost, da skrbno nadziras prilive na racunu...pac nisi opazil...
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

kmetek ::

Spet tista o človeku, kako je zloben in hinavski. ian12: če bi se tebi zgodilo to, bi pa jokal a?

genius11 ::

Jaz sem enkrat dobil 2x preveč od zav.Triglav pa so mi potem, čez 1 teden kr tako odvzeli previsok znesek.

McHusch ::

Enkrat je že bila podobna dilema na s-t, kjer so tudi pravniki potrdili, da je treba vrniti.

Z računa vam nihče ne bo vzel (razen banke, če je banka naredila napako), ker ne sme. Ampak po sodni poti pa bodo izterjali vse do zadnjega centa in stroške postopka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

genius11 ::

Tilen je izjavil:

Najverjetneje je tukaj podjetje nakazalo 2x znesek, ŠS sigurno ne!


Oni bodo 100% ugotovil, da je prišlo do napake, večja težava pomoje predstavlja, ker firma kr tko ne more vzet nazaj, ampak jest bi jim vseeno vrnil nazaj, ker te lahko obtožijo česarkoli jim že pride napamet.

M-XXXX ::

kmetek je izjavil:

Spet tista o človeku, kako je zloben in hinavski. ian12: če bi se tebi zgodilo to, bi pa jokal a?

Če bi ti študentskemu servisu 2x nakazal bi te ziher takoj klicali in rekli, da si jim preveč nakazal?

Če bodo hoteli nazaj bodo že rekli (seveda takrat ne komplicirat in daš nazaj), sam pa se tudi ne ponujat!

Ziga Dolhar ::

Ne kar "česarkoli", ampak predvsem zatajitve.

Če bi bil pri predmetnem študentskem servisu kak zajeban (in tečen) direktor, ki bi povrh vsega še videl tole temo, bi ti znal zagreniti življenje.

Sploh, ker se ne bi več mogel sklicevat na to, da denarja "nisi opazil", in da nisi poznal pravnih posledic zatajitve ;-).

Zatajitev
208. člen
(1) Kdor si protipravno prilasti tujo premično stvar, ki mu je zaupana, se kaznuje z zaporom do dveh let.
(2) Če je vrednost zatajene stvari majhna in si je storilec hotel prilastiti stvar take vrednosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.
(3) Če stori dejanje iz prvega odstavka tega člena skrbnik, se kaznuje z zaporom do treh let.
(4) Če je zatajena stvar posebnega kulturnega pomena ali naravna vrednota ali če je zatajena stvar velike vrednosti in si je storilec hotel prilastiti tako stvar ali stvar take vrednosti, se kaznuje z zaporom do petih let.
(5) Kdor si protipravno prilasti tujo premično stvar, ki jo je našel ali je do nje po naključju prišel, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.
(6) Pregon za dejanje iz prvega, drugega in petega odstavka tega člena se začne na predlog.


(Nauk: ko nekaj najdeš ali na drugačen način pride pod tvojo oblast ... ne tega okol razlagat!)
https://dolhar.si/

Avenger ::

McHusch je izjavil:


Z računa vam nihče ne bo vzel (razen banke, če je banka naredila napako), ker ne sme. Ampak po sodni poti pa bodo izterjali vse do zadnjega centa in stroške postopka


Ne da ne sme, ampak ne more. Nakazila so striktno one-way. Kako pa po sodni poti izterjajo - torej, če po pozivu ne nakažeš nazaj?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

T-h-o-r ::

Zheegec je izjavil:

Denar moraš vsekakor vrniti... Če ti ga pa kar sami vzamejo z računa pa tožit banko.

p.s.: si v prekršku, če je očitno da gre za napako, ti se pa pretvarjaš da "če so zaje**l so pač zaje**l".


hm, našim bankam se zaenkrat ni 0 zgodilo, pa so tudi zajebali

pa elektropodjetjem


hm hm hm
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

AndrejS ::

Ko sem še bil študent sem na bankumatu ugotovil, da imam na računu veliko denarja, pa nisem vedel od kod?
Drugi dan je ta denar skrivnostno izginil. Me pa zanima kaj bi bilo če bi ga dvignil

amigo_no1 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Ne kar "česarkoli", ampak predvsem zatajitve.

Če bi bil pri predmetnem študentskem servisu kak zajeban (in tečen) direktor, ki bi povrh vsega še videl tole temo, bi ti znal zagreniti življenje.

Sploh, ker se ne bi več mogel sklicevat na to, da denarja "nisi opazil", in da nisi poznal pravnih posledic zatajitve ;-).

Zatajitev
208. člen
(1) Kdor si protipravno prilasti tujo premično stvar, ki mu je zaupana, se kaznuje z zaporom do dveh let.
(2) Če je vrednost zatajene stvari majhna in si je storilec hotel prilastiti stvar take vrednosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.
(3) Če stori dejanje iz prvega odstavka tega člena skrbnik, se kaznuje z zaporom do treh let.
(4) Če je zatajena stvar posebnega kulturnega pomena ali naravna vrednota ali če je zatajena stvar velike vrednosti in si je storilec hotel prilastiti tako stvar ali stvar take vrednosti, se kaznuje z zaporom do petih let.
(5) Kdor si protipravno prilasti tujo premično stvar, ki jo je našel ali je do nje po naključju prišel, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.
(6) Pregon za dejanje iz prvega, drugega in petega odstavka tega člena se začne na predlog.


(Nauk: ko nekaj najdeš ali na drugačen način pride pod tvojo oblast ... ne tega okol razlagat!)

Po tej logiki ti lahko nekdo (ne da bi ti to vedel ali pričakoval) čez noč nakaže na tvoj TRR 1000 Eur in te takoj naslednji dan toži zaradi dejanja "Zatajitve" ?

telexdell ::

Komu boš vrnil denar? Ti ga je nakazalo podjetje ali Študentski servis? Je podjetje dvakrat nakazalo servisu ali je servis dvakrat nakazal tebi? Bo podjetje terjalo od Servisa ali direktno od tebe?...
Skratka veliko vprašanj. Z napačnim dejanjem, lahko še bolj zapleteš zadevo. Sam bi predlagal, da denar pustiš na računu in počakaš, da se ti javi upravičenec. Ta denar mu nato, na njegove stroške (!) takoj vrneš in nihče te ne bo mogel obtožiti za nič. Nikakor pa ta denar ne premikaj z računa, na katerem je, ne delno ne v celoti.
Po nekem času-mislim, da eno leto (podobno kot je pri najdenih stvareh?!), če se ne bo javil upravičenec, pa bo denar tvoj.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

ZLOky ::

Na kratko:
- podjetje pošlje ŠSju, da je študent opravil določeno št. ur in potem ŠS pošlje račun za opravljene ure plus % zase plus DDV, nato podjetje plača račun, POTEM pa ŠS nakaže študentu. Tako, da v omenjenem primeru je ŠS zaje....

-Pošteno bi bilo, da pokličeš na ŠS in jim sporočiš za napako ter ti bodo že oni povedali kako naprej. Pomisli, kako bi bilo tebi, če bi ti naredil podobno napako in kaj bi takrat pričakoval...
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Ziga Dolhar ::

amigo_no1 je izjavil:


Po tej logiki ti lahko nekdo (ne da bi ti to vedel ali pričakoval) čez noč nakaže na tvoj TRR 1000 Eur in te takoj naslednji dan toži zaradi dejanja "Zatajitve" ?


Po tej logiki - ne. :-)
https://dolhar.si/

kmetek ::

M-XXXX je izjavil:

kmetek je izjavil:

Spet tista o človeku, kako je zloben in hinavski. ian12: če bi se tebi zgodilo to, bi pa jokal a?

Če bi ti študentskemu servisu 2x nakazal bi te ziher takoj klicali in rekli, da si jim preveč nakazal?

Če bodo hoteli nazaj bodo že rekli (seveda takrat ne komplicirat in daš nazaj), sam pa se tudi ne ponujat!


Ne škodi drugemu, ker lahko on kdaj tebi škodi? Ali tista: kdor drugemu jamo koplje, samo vanjo pade. Mislite, da se vam skodoželjnost ne vrne kdaj v življenju?

Pa kako ste vi ljudje vzgojeni hudiča? Pa saj nismo v ZDA, ali smo res že tako daleč?

dbevfat ::

Lahko se delaš neumnega in zavestno obdržiš denar, pridobljen z napako, lahko pa si pošten in ga vrneš. Ne vidim, kje je tu dilema.
nvr2fat

RockyS ::

kmetek je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

kmetek je izjavil:

Spet tista o človeku, kako je zloben in hinavski. ian12: če bi se tebi zgodilo to, bi pa jokal a?

Če bi ti študentskemu servisu 2x nakazal bi te ziher takoj klicali in rekli, da si jim preveč nakazal?

Če bodo hoteli nazaj bodo že rekli (seveda takrat ne komplicirat in daš nazaj), sam pa se tudi ne ponujat!


Ne škodi drugemu, ker lahko on kdaj tebi škodi? Ali tista: kdor drugemu jamo koplje, samo vanjo pade. Mislite, da se vam skodoželjnost ne vrne kdaj v življenju?

Pa kako ste vi ljudje vzgojeni hudiča? Pa saj nismo v ZDA, ali smo res že tako daleč?


Upam da ne gledaš poročil,bereš novic itd... ker potem takem nevem zakaj dovoliš da nekateri še hodijo po tej zemlji, če te že teh par sto eurov boli...

Ted ::

Se mi je že zgodila podobna situacija, pač je prišlo do dvojnega nakazila iz strani podjetja. Pri cca. 15 - 20 študentih in nakazilih za njih so zadevo očitno spregledali in sem tisti denar obdržal :).
Mah...

Blinder ::

Ja no jaz sem tušmobilu enkrat nakazal stokrat prevelik znesek :D pa so mi že naslednji dan sami vrnili kar sem odveč plačal preden sem sploh opazil za kaj se je šlo :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

amigo_no1 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:


Po tej logiki ti lahko nekdo (ne da bi ti to vedel ali pričakoval) čez noč nakaže na tvoj TRR 1000 Eur in te takoj naslednji dan toži zaradi dejanja "Zatajitve" ?


Po tej logiki - ne. :-)

Potem lahko on trdi da nima pojma (se dela "i have no idea what are you talking about"), da bi dobil karkoli duplo, stanje računa preverja bolj mimogrede (tako kot 3/4 ostalih, če je nekakšen plus je v redu, če je minus pogleda od kod je nastal in to je to), kako mu boš potem dokazal naklep (da je načrtno bil tiho in upal da nihče ne bo odkril napake pri nakazovanju) ?

Ziga Dolhar ::

Amigo, kot si sam pravilno ugotovil, je potreben naklep.

(Ker pa je ian12 že z odprtjem te teme pokazal, da za prekomerno nakazilo ve in ga ne namerava samoiniciativno vrniti ... bi morebitni tožilec njegov naklep lahko dokaj preprosto dokazal.)
https://dolhar.si/

darkolord ::

Se je pri nas doma že kar nekajkrat zgodilo, da je nekdo od nas pri plačevanju položnic nakazal malo preveč, pa so do sedaj še vse takoj vrnili - manjši zneski so šli včasih v dobropis, za kakšno večje preplačilo pa je skoraj brez izjeme nekdo poklical in vprašal, kam naj vrnejo denar.

Tako da ja - tudi "oni" ti vrnejo.

dbevfat ::

darkolord je izjavil:

Tako da ja - tudi "oni" ti vrnejo.

Seveda ti. Tisti, ki trdijo nasprotno, ne vejo kaj dosti, potem pa sklepajo najslabše.
nvr2fat

amigo_no1 ::

Nakaži kaj pomotoma v kako gradbeno podjetje/na kakšen sp, me zanima kdaj ti bodo vrnili :D.

tx-z ::

Na SCT=)
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prejem napačno obračunane plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505863 (3660) solatko
»

Hervis zahteva nazaj GoPro? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11217942 (11670) joze67

Je izgubljena stvar kraja?

Oddelek: Loža
224175 (3148) zee
»

Bivša noče vrniti stvari. Kaj narediti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411684 (9239) nagobčnik

Več podobnih tem