» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
5 / 27
»»

Matic1 ::

Men dela BT z vsem kar imam. Brez problema v avtu, laptop in tudi v drugem avtu, kjer imam BT FM transmitter...

Tilen ::

Pol pa demonstriraj prenos MP3 datoteke preko BT na računalnik.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Nevem kaj naj rečem, dam več sto € za "smart" phone, ki je bolj neumen od moje stare nokie.
Ta je vsaj znala delat z modrim zobom !

Bor H ::

Če kupuješ WP7 veš v kake kompromise se spuščaš, če ne veš si pač impulse buyer. Osebno ne zamenjam svojega WP7 za Symbian nokio, res da mi je omogočala več (ene od teh stvari sem tudi uporabljal: file browser, tethering, BT pošiljanje fajlov, Ovi maps) ampak all-in-all dela WP7 odzivneje, nasploh hitreje, se ne usuva (če se res ne izživljaš) in pač mi omogoči da brez glodanja lastnih živcov pridem tja kamor hočem.

_Dormage_ ::

Razumem tvoj impulziven odgovor in to da zagovarjas stvar za katero si odstel vec sto eurov. Telefon sem kupil takoj ko je prisel na police ker sem videl potencial za zasluzek z prodajo aplikacij. Kot razvijalec lahko dam vse pohvale za prijaznost razvijalskih orodji in odzivnosti ter bla bla bla...
Ampak za tolko denarja pa modri zob MORA delat.
Spet je odvisno od uporabnika. Jaz ga rabim!

Jaži ::

no pa da še vprašam v tej temi.
kaj je boljši nakup. galaxy s ali omnia 7??
Android poznam, bol tuj mi je WP7.
zanima me predvsem ali je za windows tudi kakšen root ali kaj podobnega??
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaži ()

jazbar ::

Sem ravnokar kupil v akciji Omnio 7. Kot sem prebral tukaj na forumu se telefon ne more preko BT povezovati z računalnikom. Pa zvok za poslušanje radia je katastrofa, ker se ne da nastavljati barve zvoka, pa na kablu za slušalke se ne da regulirati glasnosti in menjati postaje tako kot pri Nokijah... Imam pa nekaj vprašanj?

1. ali je bilo kaj govora da bo BT povezavo MS s kakšnim updejtom WP7 to porihtal?
2. ali rabim za prenos podatkov preko USB kabla iz računalnika na telefon kakšen program ali to laufa kar v Windows File managerju glede na to da imam na računalniku tudi Windowse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazbar ()

SLO_Matej ::

jazbar je izjavil:


2. ali rabim za prenos podatkov preko USB kabla iz računalnika na telefon kakšen program ali to laufa kar v Windows File managerju glede na to da imam na računalniku tudi Windowse?

Rabis Zune Software. Sej ti bo javil, ko bos priklopil na racunalnik.

Jaži je izjavil:

no pa da še vprašam v tej temi.
kaj je boljši nakup. galaxy s ali omnia 7??
Android poznam, bol tuj mi je WP7.
zanima me predvsem ali je za windows tudi kakšen root ali kaj podobnega??
lp

Predlagam, da gres npr. na Si.mobil in si ogledas oba. Sam ti priporocam Omnio, ce zelis da stvar enostavno dela takoj iz skatle. Vemo, da so pri Androidu problemi s tem, da proizvajalci ne izdajajo rednih posodobitev in da vcasih dela pocasi. Cesar pri WP7 ni. Je vec takih stvari se in sam ne bi sel nikoli na Android.

Zgodovina sprememb…

Matic1 ::

@tilen: a je on vprašal za prenos? a sem jaz slučajno odgovoril da prenašam kaj? On je napisal, da se mu ne paira. Meni se brez problema paira z vsem, ne morem pa poslat čez slike al pa mp3...poveže se mi pa normalno.
Tako, da prosim ti demonstriraj branje in razumevanje stavkov in jaz ne bom rabil pisat očitnih odgovorov.
@jazbar: na kavlu se da regulirat glasnost (sicer ne vem za radio ker ga nikoli ne poslušam, za mp3 pa sigurno). Obstaja tudi Send to WP7 (tudi preko wifi), jaz ga velikokrat uporabim za pošiljanje pdf in word datotek na telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()

jazbar ::

Matic1 je izjavil:

@tilen:Obstaja tudi Send to WP7 (tudi preko wifi)

Kako pa to uporabljaš? Ali rabiš kakšen poseben program?
Al to misliš na način da daš telefon v mrežo preko WiFi Routerja?

A laufa, če si na telefon preko E-maila pošiljaš datoteke MP3 kot priponke in jih potem odpiraš z E-mail preko WiFi potem pa jih shraniš v spomin telefona v neko mapo?

Kako je najboljš naštimat E-mail na telefonu da bo podoben pogled in uporaba kot outlook ekspress pri Windowsih. Imaš opcije: Win Live, Outlook, Yahoo mail, Google, Other Account (POP & IMAP), advance setup? Katero izbrati, verjetn Other Account (POP & IMAP)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazbar ()

SLO_Matej ::

jazbar je izjavil:

Kako je najboljš naštimat E-mail na telefonu da bo podoben pogled in uporaba kot outlook ekspress pri Windowsih. Imaš opcije: Win Live, Outlook, Yahoo mail, Google, Other Account (POP & IMAP), advance setup? Katero izbrati, verjetn Other Account (POP & IMAP)?

Odvisno pri katerem ponudniku imaš e-pošto. Če je to Gmail, izberi Google, če je Hotmail izberi Windows Live, če imaš pošto pri Yahoo! Mail, izberi na telefonu slednjega. Če imaš SiOLovo pošto ali kaj takega, potem izberi other account ali advanced setup. Saj ti pri vsakem ime že pove, spodaj pa je pri nekaterih še opis. Outlook je namenjen, če uporabljaš Exchange server in njihov spletni Outlook Web App.

Bor H ::

jazbar: do datotečnega sistema nimaš dostopa

_Dormage_ je izjavil:

Razumem tvoj impulziven odgovor in to da zagovarjas stvar za katero si odstel vec sto eurov. Telefon sem kupil takoj ko je prisel na police ker sem videl potencial za zasluzek z prodajo aplikacij. Kot razvijalec lahko dam vse pohvale za prijaznost razvijalskih orodji in odzivnosti ter bla bla bla...
Ampak za tolko denarja pa modri zob MORA delat.
Spet je odvisno od uporabnika. Jaz ga rabim!


ne, za mobitel sem dal manj kot 2 leti nazaj za nokio in sem bolj zadovoljen z njim, kot sem reku, pred nakupom se pozanimam kaj kupujem, tudi pri monitorju ne težim "dal sem 300€ za LCD pa nima 3Dja!!!!", klinc, ma pa IPS. Al pa pri DSLRju da bi tečnaru da ne gre v žep, bodmo no resni, ko kupiš nekaj za več sto eurov se pač pozanimaš kaj kupuješ. Tudi ko kupiš avto greš verjetno na testno vožnjo? In kar se BTja tiče: kot vem iOS še vedno ne ve kaj bi počel z njim, Android pa vsaj včasih ni vedel, zdej ne vem več kaj se dogaja.

jazbar ::

Bor H je izjavil:

jazbar: do datotečnega sistema nimaš dostopa


Kam pa potem spravljaš MP3 in ringtone? Torej tudi Adriaroute ne moreš gor spravit? A tisti Zune program ne odpira map v memoriju telefona?

LuGi ::

Vso glasbo,slikce,video,podcaste nalagas preko zune na aparat.. auto sync ob vklopu.. nevem zakaj bi se rabil datotecni dostop glede nato da moram rocno prestavljati vso glasbo,slikce itd itd.. torej win! ;)

Lastni ringtone pride jeseni, mango update.

Kaksen adriaroute? Mislim navigacijo? Imas na voljo Navigon Select - http://forum.xda-developers.com/showthr...
Več jih pride sele po izdaji mango updejta

Sicer moras meti odklenjen aparat aka jailbrejkan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

jazbar ::

Kaj pa če ti kdo po e-mailu pošlje kaj? Potem moraš to odpret na računalniku in z Zune loudat na telefon, namest da bi direktno iz maila spravil na telefon. Kokr te razumem bo to rešeno z updejtom Mango oz. WP7.1

Neki mi smrdi da bo veliko stvari mogočih, proti plačjivemu OS ali posebnem MS programu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazbar ()

LuGi ::

Bom probal to sedaj.. javim nazaj =)

Mango nadgradnja bo seveda zastonj..

@Mp3 Prenese ga kakor tudi predvaja ampak očitno samo temporary ker kasneje ga zune ne najde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Bor H ::

Ne, če dobiš fajl po mailu lahko attachment odpreš, vsak program ima dostop do nekaj MB ROMa (ne vem koliko) tako da recimo PDFji ti ostanejo v Adobe Readerju, .doc se ti shranijo v Officih, slike lahko shraniš v galerijo, sam za MP3je ne vem če jih lahko shraniš.

Dostop do sistema bo verjetno mogu kr community zrihtat, da pa lahko inštaliraš homebrew zadeve pa rabiš odklenjen aparat, po NoDotu je edina opcija trenutno če si razvijalec, v kratkem pa bojo zalaufal ChevronLabs, kjer boš lahko za (baje) simbolično donacijo si odklenu aparat.

RazzorX ::

Če še kdo ne ve, kako kupovati aplikacije. Kot vsi vemo, to uradno ni mogoče, ker Slovenija ni podprta država. Lahko pa si naredite račun na: http://www.mywirecard.com/en/mastercard... , kamor potem nakažete denar. Podatke virtualnega master carda vpišete v live račun na telefonu, izberete random lokacijo v državi, katere Windows Live račun uporabljate, vpišete vse podatke in lahko kupujete karkoli hočete.

jazbar ::

Pa je to zihr zadeva? Ker drgač je boljš odpret račun na PayPal.

LuGi ::

Očitno ne ves da marketplace ne podpira paypal/a =)

RazzorX ::

Ja, je ziher. Sicer pri vsaki transakciji na MyWireCard poberejo 1€, vendar se, glede na to, da uradne podpore verjetno ne bo še dolgo časa, splača.

kurjač ::

Kako se da pogledat koliko stikov imaš v imeniku in na kakšen način se da narediti backup imenika in pa recimo kakšne aplikacije?

LuGi ::

backup imenika se shrani v oblak.. google ali windows live account odvisno katerega imas ter če nastavljenega

SLO_Matej ::

Greš na Windows Live spletno stran, postaviš miško na Hotmail in v spistnem seznamu izbereš Stiki.

jazbar ::

Men pri e-mailih, ki jih poberem s telefonom noče pokazati slik, ki so del sporočila tudi, če kliknem na njihov link. A je to normalno?

Matic1 ::

Ne. Meni jih normalno. No pač moraš še enkrat kliknit v mailu, da ti naknadno pobere slike če želiš...default jih ne pobere zaradi varčevanja s prenosom podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()

Jaži ::

Mene za zanima ali obstaja za omnio 7 in pa htc hd7 kakšen root??
lp

Jaži ::

LuGi ::

chevron unlock..lahko bi temu rekli root http://forum.xda-developers.com/showthr...

downgrejdas na 7004 rom (odklenes preko chevrona in nastavis regedit da se aparat ne zaklene), upgrejdas prek zune na 7008 in se enkrat na 7392.. in viola chevron unlocked nodo

SuperKobeD ::

No ja temu jst nebi reku ravno root. Telefon samo odkleneš da imaš enake pravice kot razvijalci. Za mene bo root dostop takrat, ko si bom po svoji želji nastavil ozadje ne pa samo spreminjal barve ;((
[With the lights out]

Jaži ::

no kakorkoli to imenujete moja želja je, da bi lahko imel vse aplikacije tudi plačljive na telefonu. tako kot pri androidu ko downloadas aplikacijo jo preneseš na telefon in pa naložiš. mene samo zanima kako to dosežeš??
hvalaa:D

LuGi ::

Aja ti bi kr kradu aplikacije :)) Chevron unlock rabis da zaganje teh aplikacije ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Malajlo ::

O benti... BT kot slušalka only? A kontakte v avto inštalacijo pa prenese? (Parrot ali Blue&Me)

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jazbar ::

A je kdo že probal kakšnen zastojn TV stream športni program iz Marketa. Jaz sem si zaenkrat naložu samo YouTube od Microsofta.

Tilen je izjavil:

Super novica :
Microsoft bo dovoli odklepanje naprav Windows Phone 7.

Hmmm video na tvojem linku pod člankom predstavi da lahko z odklenjenim telefonom in programom Application Deployment dostopaš do map in datotek na telefonu, torej lahko gor daješ kar ti paše, tudi brez Zune programa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazbar ()

Malajlo ::

A, dela... [/olajšanje]
"Microsoft developed the new OS to have full compatibility with its own car OS system"

Tilen ::

jazbar je izjavil:

A je kdo že probal kakšnen zastojn TV stream športni program iz Marketa. Jaz sem si zaenkrat naložu samo YouTube od Microsofta.

Tilen je izjavil:

Super novica :
Microsoft bo dovoli odklepanje naprav Windows Phone 7.

Hmmm video na tvojem linku pod člankom predstavi da lahko z odklenjenim telefonom in programom Application Deployment dostopaš do map in datotek na telefonu, torej lahko gor daješ kar ti paše, tudi brez Zune programa.


Res je. MS je z zadnjim popravkom odklep (na zgoraj omenjen način) onemogočil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jazbar ::

Men neki ni jasn, EU je kaznovala Microsoft že ko je zraven OS ponujal avtomatično inštalacijo Internet Explorerja, z obraložitvijo, da tako preprečuje konkurenco ostalih ponudnikov browserjev sedaj pa majo na WP7 zablokiran OS za vse kar ni njihovo!? A so telefoni tukaj izjema? Čeprav bi telefone, ki uporabljajo za OS WP7, lahko okvalificirali tudi kot ene vrste minijaturni osebni računalnik.

SLO_Matej ::

jazbar je izjavil:

Men neki ni jasn, EU je kaznovala Microsoft že ko je zraven OS ponujal avtomatično inštalacijo Internet Explorerja, z obraložitvijo, da tako preprečuje konkurenco ostalih ponudnikov browserjev sedaj pa majo na WP7 zablokiran OS za vse kar ni njihovo!? A so telefoni tukaj izjema? Čeprav bi telefone, ki uporabljajo za OS WP7, lahko okvalificirali tudi kot ene vrste minijaturni osebni računalnik.

http://www.racunalniske-novice.com/novi...
Saj sedaj bodo dovolili odklepanje in nameščanje poljubnih aplikacij.

Bor H ::

In WP7 ni v monopolnem polažju.

jazbar ::

SLO_Matej je izjavil:


http://www.racunalniske-novice.com/novi...
Saj sedaj bodo dovolili odklepanje in nameščanje poljubnih aplikacij.


Ja proti plačilu. To je enako kot bi ti moral plačati, da ti odklenejo tvoj PC, da bi lahko gor dal kakšen program ali igrico. Odklepanje so dovolili iz razloga ker so ga prej lahko odklepali zastojn sedaj pa bodo nekaj zaslužli.

RazzorX ::

Ni enako, lahko tudi na zaklenjenga nalagaš. Ne vem, zakaj ne bi.

jazbar ::

RazzorX je izjavil:

Ni enako, lahko tudi na zaklenjenga nalagaš. Ne vem, zakaj ne bi.


Ja kaj lahko naložiš in kako? Aplikacij, ki niso na Marketu že ne. Edino lahko naložiš vsebine, ki jih podpira Zune se pravi video in audio vsebine;((

Bor H ::

Oh geesh, dej povej kaj bi rad gor naložu pa ne morš no, si spisal kak svoj program pa ga ne morš testirat al te peče da ne morš piratskih stvari gor metat?

RazzorX ::

jazbar, lahko naložiš in kupiš vse kar je legalno na Marketu. Kar ni na Marketplaceu ni legalno. Tudi pri PC so programi/igre/filmi... iz travnika ali podobnih virov nelegalne, čeprav jih lahko že vsak 5 letnik nalaga.

Sploh pa, kaj bi ti rad nalagal, poleg aplikacij, ki so na marketu? Je tak problem dat 1$ za aplikacijo, ki bi jo uporabljal vsakodnevno?

Bor H ::

Strogo gledano je iz Slovenije težko dat 1$ za aplikacijo ;)

RazzorX ::

Vse se da, če se hoče. :)

jazbar ::

RazzorX je izjavil:

jazbar, lahko naložiš in kupiš vse kar je legalno na Marketu. Kar ni na Marketplaceu ni legalno. Tudi pri PC so programi/igre/filmi... iz travnika ali podobnih virov nelegalne, čeprav jih lahko že vsak 5 letnik nalaga.

Sploh pa, kaj bi ti rad nalagal, poleg aplikacij, ki so na marketu? Je tak problem dat 1$ za aplikacijo, ki bi jo uporabljal vsakodnevno?


Gre se za omejen in kontroliran izbor vsebin ne za to da hoče nekdo nalagati nelegalne vsebine. Jaz bi rad uporabljal marsikaj česar ni na Marketu in za to plačal pa ne morem npr. drug ringtone, drugo igrico, drugaćen browser...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazbar ()

RejZoR ::

To ni ravno res da je vse kar ni iz Android Marketa nelegalno. Imaš cel kup stvari, ki jih recimo snameš direktno iz strani razvijalca in sploh ni prisotno na marketu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SLO_Matej ::

RejZoR je izjavil:

To ni ravno res da je vse kar ni iz Android Marketa nelegalno. Imaš cel kup stvari, ki jih recimo snameš direktno iz strani razvijalca in sploh ni prisotno na marketu.

O kakšnem Androidu ti, če pa je govora o Omnii 7 z Windows Phone 7?
««
5 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421027 (18382) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520683 (17358) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612585 (10742) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163766 (3019) JackOdpirac

Več podobnih tem