» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
6 / 27
»»

Bor H ::

Oh jazbar, kolk si pa najdu res stvari, ki bi jih rad imel na telefonu pa niso na marketu? Resno? Sploh pa veš kaj je problem, najde se pol folk k si inštalira tethering app, ga briše in pol ma probleme. Za večino uporabnikov je centralen market najboljš izbira, za tistih nekaj ki bi se pa igral pa se bo dalo v kratkem odklent za baje majhen denar.

Sem pa siguren da bo v kratkem kaka root zadeva se spet pojavla.

RejZoR ::

SLO_Matej je izjavil:

RejZoR je izjavil:

To ni ravno res da je vse kar ni iz Android Marketa nelegalno. Imaš cel kup stvari, ki jih recimo snameš direktno iz strani razvijalca in sploh ni prisotno na marketu.

O kakšnem Androidu ti, če pa je govora o Omnii 7 z Windows Phone 7?


Avtomatično sem napisal Android, ko se 99% časa ubadam z njim. Vem da je WP7, sej sem ga včeraj držal v rokah... Še vedno velja isto kljub temu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SLO_Matej ::

Ja že, samo zaenkrat je na WP7 legalno samo nalaganje aplikacij iz Marketplaca. Če želiš namestiti aplikacijo od kod drugod, je telefon potrebno odkleniti, kar pa bo kmalu postalo legalno. Kljub temu, še nisem zasledil da bi bile kje kakšne aplikacije za WP7 in jih ne bi bilo v Marketplacu.

Bor H ::

Razen raznih beta verzij in stvari za brkljat po sistemu. Če pa hočeš brkljat je pa jasno da rabiš Android

SuperKobeD ::

SLO_Matej je izjavil:

Kljub temu, še nisem zasledil da bi bile kje kakšne aplikacije za WP7 in jih ne bi bilo v Marketplacu.

Če mal pogooglaš se najde kar nekaj uporabnih "homebrew" aplikacij. ;)
[With the lights out]

Malajlo ::

No, UI je kul. Ni jabuk in ni niti jabolčni klon. In vem, zakaj sem hotel HTC... HTC Sense. Tega O7 nima :'(

LuGi ::

Kaj vidite v tem sensu res ne vem.. :|

Malajlo ::

Ja kaj pa vem... mogoče to, da telefon že po defaultu neha zvoniti, če ga na zaslon položiš? Tako, brez nekih downloadov z marketplejsov. Mogoče sem pa samo len...8-)

RazzorX ::

In kakšna razlika je v tem da primeš in obrneš telefon ali pa pritisneš katerokoli tipko za volume medtem ko zvoni, da se utiša? Je to tako bistveno težje, da ni vreden nakupa?

Malajlo ::

Ja, a ni lažje obrniti telefona kot pa šlatati tipke?
Drugače pa je O7 čisto OK. Zaslon je fenomenalen.

LuGi ::

Na htcju dobis to prednalozeno..samo zazens in nastavis =)

_Dormage_ ::

Motorično je zahtevnejše obrnit telefon na zaslon kot se dotakniti tipke.

RazzorX ::

Malajlo je izjavil:

Ja, a ni lažje obrniti telefona kot pa šlatati tipke?
Drugače pa je O7 čisto OK. Zaslon je fenomenalen.



Se hecaš, ne?

Malajlo ::

Hecam glede zahtevnosti motoričnih spretnosti ali zaslona?

RazzorX ::

Prvega, no nima veze, da ne bomo preveč zašli.

Od danes imate na Marketplace-u na voljo tudi Angry Birds.

_Dormage_ ::

Sovrazim te ptiče :D

Tilen ::

Free? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Tilen je izjavil:

Free? ;)

Free....trial !
Pa menuji štekajo

LuGi ::

2.99 €/USD

Kater menu ti šteka? Probal trial in ne vidim da bi kaj stekalo. (in verjemi da sem zelo alergicen na lag :D)

Pticke v main menuju letijo brez zatikanja kakor tudi izbor epizode.. v spilu tudi ni tezav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Malajlo ::

Lag je torej pri userju, ne na deviceu ;)
Mimogrede, lastniki O7 - obračanje zaslona - sem imel občutek, da sem jo moral malce potrepljati, da se je obrnil. Kar niti ni slabo, a vendar... A je to kaka nastavitev ali kaj?

RazzorX ::

Meni zaslon obrača brez problema, še nikoli nisem opazil, da bi imel kakšne težave s tem.

_Dormage_ ::

Na O7 ko zbiraš chapter pmikanje levo desno šteka. Ko se "kao" upočasnjuje dejansko šteka!
Ni telefon problem problem je njihova implementacija animacije.

RazzorX ::

Ne, problem je ker so igre "blokirane" na 25FPS. Zato tudi gameplay v nobeni igri ni tekoč.

_Dormage_ ::

Od kje ti ideja, da so limitirane na 25 fps?
Večina ima 33.33 kar je prevzeto za XNA.

Problem je pri animaciji. Premikajo sliko za preveč pixlov naenkrat in se preveč opazi, da ni tekoče.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Predvidevam, da govorite o loading screenu? Sama igra je tekoča.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_Dormage_ ::

Predvidevaš narobe, preberi si.

RazzorX ::

Se opravičujem, 33 ja. Očitno je še zmeraj premalo, ker niti igra ni tekoča napram iphone/android telefonom. Mislim da je tam okoli 60fps?
Mogoče kdo ve, zakaj ta omejitev pri XNA?

Major ::

Primerjal side by side s Samsung Galaxy S II, kjer imajo jezni ptiči 60+ fps. Samo ena beseda opiše delovanje Angry Birds na SO7 - štekfest.
IT Developer & Photography enthusiast.

_Dormage_ ::

RazzorX je izjavil:

Se opravičujem, 33 ja. Očitno je še zmeraj premalo, ker niti igra ni tekoča napram iphone/android telefonom. Mislim da je tam okoli 60fps?
Mogoče kdo ve, zakaj ta omejitev pri XNA?

Glavni razlog je poraba energije. Zaradi šparanja z baterijo je treba pametno preračunat razmerje števila pixlov, ki jih rišeš, in koliko hitro jih pač rišeš.
Drugi razlog je pa, da nad 33fps naj "netrenirano" nebi opazlo razlike. Z to omejitvijo torej primarno šparajo z štromom, ki ga je na mobilnih aparatih precej omejeno.

Za povprečne uporabnike ni razlike med 60 in 30 fps. Angry birds na WP7 pa so dejansko slabo spisani vsaj nekatere animacije.

Tilen ::

Major daj posnami s tretjim telefonom. Da vidim to razliko.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RazzorX ::

Uf, so pa naredili slabo raziskavo. Tudi za povprečne uporabnike je razlika. Sem dal že kakšno igro tudi komu, ki tak telefon vidi le redkokdaj, pa vsak opazi, da ni tekoče.

No ja, dokler dela sam operacijski sistem in aplikacije tekoče, se ne bom pritoževal. Pri androidu so še tam problemi (no, razen če ga poganja taka strojna oprema, ki bi lahko poganjala slabši PC - primer Galaxy S II). Je prav sramota, da Android za tekoče delovanje potrebuje tako strojno opremo, medtem ko WP7 laufa tekoče, brez zatikanj, na veliko starejši in slabši.

_Dormage_ ::

WP7 laufa tako tekoče samo za to ker ima samo 5% funkcij androida(karikiram).
Zakljenjen je do amena. Kot developer nemoreš uporabljat nobenih sistemskih zadev. Applikacje ne morejo odpirat socketov, nemorejo furat v backgroundu..
Miljon takih malenkosti pripomore k temu, da OS dela gladko. Glede na to, da z njim skoraj nič nemoreš početi je to pričakovano.
Android factory default fura prav lepo na podobni strojni opremi kot Omnia 7. Po nalaganju svinjarije pa so posledice.
Jutri updejtam naMango bomo vidli kako se bo obnašal. Seveda testirat odzivnosti ne bo imelo smisla ker aplikacij, ki so programirane z mango updejtom še ni.
Bomo pa vidli, kako dela multitasking :)


edit: "raziskava"
http://www.msteched.com/2010/NorthAmeri... na 45:50.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Jutri izide Mango ali kako?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Dormage: glavn razlog da WP7 lepo laufa je da je GUI zoptimiziran v nulo in lepo laufa na grafiki ne pa na CPUju kot večinoma Android.

_Dormage_ ::

Tilen je izjavil:

Jutri izide Mango ali kako?

Jutri dobijo developerji mango update.

LuGi ::

Mango update za developerje je ze na voljo.. Deluje tudi ce imas chevron unlocked // bom kmalu preveril samo da se baterija malo napolne =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Bor H ::

Moj plan je podoben, traja pa updejt svinsko dolg, da ne govorim o inštalaciji Developer Toolsov, ki se vlečejo k čreva, pomoje eno uro inštalira (priznam, nimam SSDja)

_Dormage_ ::

SSD tudi nebi pomagal. Jst bom updejtal komaj po delu. Poročajta kako napreduje prosim :)

Bor H ::

Traja res dolgo tole...

Kdorkoli bo updejtal naj si spravi backup file, brez njega bo ujet na tej beti za vedno. Najde se nekje pod c:\users\[user]\appdata\local\Microsoft\windows phone update, oz. nekak tko zgleda pot.

Bor H ::

 mango

mango



we have lift off!
browser dela velik bolj tekoče, prej mi je wmpoweruser "rahlo" trokiral, zdej dela gladko, čist!

LuGi ::

Trenutno cakam na zadnji update 7661 Duration: 70 minutes 8-O

Ok done koncno.. 60min ah ja =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

_Dormage_ ::

Super!
A si se odrekel garanciji ? :))

LuGi ::

Dam gor RUU in sem spet na zacetku(7004) 8-) // Ce še seveda boota da ga lahko flasham =)

Za garancijo se pa res ne sekiram =) Itak zadeve mrknejo po garanciji :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

ZaLoMaT ::

Kako bi lahko navadni smrtniki prisli do tega Mango updata oz developer packa?

RazzorX ::

_Dormage_ je izjavil:

WP7 laufa tako tekoče samo za to ker ima samo 5% funkcij androida(karikiram).
Zakljenjen je do amena. Kot developer nemoreš uporabljat nobenih sistemskih zadev. Applikacje ne morejo odpirat socketov, nemorejo furat v backgroundu..
Miljon takih malenkosti pripomore k temu, da OS dela gladko. Glede na to, da z njim skoraj nič nemoreš početi je to pričakovano.
Android factory default fura prav lepo na podobni strojni opremi kot Omnia 7. Po nalaganju svinjarije pa so posledice.
Jutri updejtam naMango bomo vidli kako se bo obnašal. Seveda testirat odzivnosti ne bo imelo smisla ker aplikacij, ki so programirane z mango updejtom še ni.
Bomo pa vidli, kako dela multitasking :)


edit: "raziskava"
http://www.msteched.com/2010/NorthAmeri... na 45:50.


Malenkosti, ki jih povprečni uporabniki ne bi pogrešali. Ne le povprečni, tudi kaki bolj zahtevni.

To da Android fura prav lepo na enaki strojni si pa zgrešil. Galaxy S (1-ka, da se razume), brez kakih lagfix-ov in ne vem kakšnih tweakov ne dela gladko. Mogoče, če ga prižgeš novega iz trgovine, takoj po naloženih par aplikacijah, prilagojenih "namizjih", pa je to le neko trokiranje, zmrzovanje, da ne omenjam soft reset telefona...Na moji O7 imam naložen že precej velik kup aplikacij, dela še zmeraj kot da na njem ne bi bilo nič. Ne rečem, android ima več funkcionalnosti, ampak te so večinoma le kot neki bonbončki in so v glavnem nekaj, kar ni težko pogrešiti, vsaj meni.

Za developerje ne govorim, se ne spoznam na to.

_Dormage_ ::

Sej sem povedal, da dela gladko factory default. Ko ga kupiš dela super, čene ga ne kupiš sploh. Ko nalagaš stvari pa se začne down fall!

WarMaker ::

Bor H je izjavil:

 mango

mango



we have lift off!
browser dela velik bolj tekoče, prej mi je wmpoweruser "rahlo" trokiral, zdej dela gladko, čist!


Kaži kaži slike okoli :D Ko si sprejel agreement, si sprejel tudi točko, da ne boš distribuiral nobenih informacij glede samega sistema, še sploh pa screenshotov... Zdaj bodo analizirali tvoje prstne odtise, tako da jutri lahko pričakuješ FBI pred vrati :D.

Haha, joke :D :D

Bor H ::

Nisem developer in nisem ničesar sprejel, baje ;)

_Dormage_ ::

hhaha pol si samo downloadal fajle od nekega developerja, ki je sprejel pogoje v tvojem imenu.

Bor H ::

exactly, vse kar mi lahko MS nardi je da mi zavrne dostop do marketpleca pa garancijo sm zgubu, kar se prvega tiče sm rahlo skeptičen da bo naredu
««
6 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421020 (18375) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520678 (17353) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612584 (10741) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163766 (3019) JackOdpirac

Več podobnih tem