» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
19 / 27
»»

Tilen ::

youtube.com/html5
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mitja358 ::

Koliko ur se naj telefon polni pred prvo uporabo?

js osebno ::

Vseeno je. Pazi da se bo nekajkrat baterija popolnoma napolnila in spraznila, da doseže popolno kapaciteto.

_Dormage_ ::

js osebno je izjavil:

Vseeno je. Pazi da se bo nekajkrat baterija popolnoma napolnila in spraznila, da doseže popolno kapaciteto.

Wrong
Vir: http://batteryuniversity.com/learn/arti...

js osebno ::

Tako je bilo splošno prepričanje do nedavnega ;) Očitno se je tudi to spremenilo. Se posipam s pepelom.

Mitja358 ::

Torej kako naj delam z baterijo, da ne bom vsega bral? Ko sem telefon kupil sem ga najprej izpraznil, zdaj ga pa prvič polnim.

Skratka, nad telefonom sem izredno navdušen, le resolucija zaslona je za odtenek premajhna.

Kasali ::

Pozdravljeni!

danes sm na svoji omniji usposobil internet sharing in ugotovil, da mi sedaj data network ne dela vec. Ima mogoce kdo kaksen predlog, kako odpraviti nastalo tezavo?

Uporabil sem pa ta vodic: http://www.mobiletechworld.com/2011/11/...

LP, Peter

Tilen ::

Za data dodaj APN in bi naj delovalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Kasali ::

Vnesel sem apn podatke. Na 3G omrezje se poveze, vendar mi ne odpre nobene strani. Ce vklopim internet sharing in se na PC-ju povezem, pa use deluje normalno:/

Mitja358 ::

Zakaj imam v imeniku linkanih več profilov za eno samo osebo?

SLO_Matej ::

Mitja358 je izjavil:

Zakaj imam v imeniku linkanih več profilov za eno samo osebo?

Ker jo imaš v več računih; Windows Live (Hotmail), Gmail, Facebook ...

Bor H ::

Zato pa odpreš osebo in spodej klikneš srednjo ikonco "link" in povežeš račune.

Mitja358 ::

Ja saj tam pod link imam več Windows live računov. Pri nekaterih celo 4-5!

Bor H ::

Ja kje je problem? Če je kej preveč linkal odlinkaj, če je kej premal pa ročno linkaj.

Mitja358 ::

Aha, razumem. V glavnem vsaj en Windows Live in en FB račun morata ostat za normalno delovanje, kot je predvideno.

SLO_Matej ::

Za normalno delovanje mora ostati samo en glavni Windows Live račun. Če ne želiš, da ti prikazuje kontakte iz nekaterih računov to preprosto nastavi v nastavitvah. Ne rabiš izbrisati računov.

Kako to nastaviš: Settings/system/email+accounts/tapneš na nek račun/pod Content to synchronise odstraniš kljukico pri Contacts.

Mitja358 ::

Pod email + accounts imam tri račune: Windows Live, Google ter Facebook. Pri nobenem ni kljukice pri Contacts.


EDIT: Aha, zdaj vem kaj sem naredil narobe. Dvakrat sem uvozil kontakte iz SIM krtice. Zdaj bom moral vse ročno ven brisat?

EDIT2: Ko pa izbrišem en Windows Live račun, mi ga spodaj prikaže kot priporočen račun za povezavo, četudi je povezan še en Windows Live račun, ki ima isto ime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

SLO_Matej ::

Kontakte, ki jih imaš v več računih in imajo isto ime, isto tel. št. ali iste druge info telefon sam združi oz. priporoča, da to storiš. Ni pa nujno. To je narejeno z namenom, da na enem mestu spremljaš kaj nekdo počne v različnih računih oz. socialnih omrežjih.

Mitja358 ::

No saj tako imam "podvojene" kontakte, ne da bi imel v imeniku napisani dve imeni.

EDIT: Torej je to v redu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

SLO_Matej ::

Ni v redu. No, kakor komu. :) Linkaj iste kontakte. Pa so ti podvojeni kontakti iz različnih računov? Ker če so iz istega je brezveze imeti dva.

Mitja358 ::

No, da napišem podrobnosti mojih računov, da se bodo res prav razumeli.

Če grem v nastavitve, imam pod email + accounts dodane tri accounte (Windows Live, Google, Facebook), pri WL in Gmailu imam obkljukan email za sinhronizacijo, pri FB pa nič.

Če pa grem v imenik, pa recimo odprem en stik, imam spodaj na sredini v tistem krogu za link napisano št.3. Če kliknem ta krogec, se mi odpre seznam "linked profiles" za to osebo, kjer imam 2 Windows Live profila ter 1 FB profil. Če recimo odstranim en WL profil, mi ga takoj spodaj pokaže v priporočenih profilih za povezavo s to osebo. Če grem pod urejanje stika, imam dva Windows Live accounta, ki imata popolnoma iste podatke.

Mitja358 ::

Sem zdaj stestiral, fora je res v tem, da sem dvakrat uvozil kontakte iz SIM kartice.

EDIT: Če telefon resetiram na tovarniške nastavitve, ali lahko uporabim drug glavni Windows Live ID?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

No pa še eno vprašanje. Kako povečam in-call glasnost. Sedaj je na 10 in je pretiho.

SLO_Matej ::

To je največ. ;)

Mitja358 ::

Brez heca? :) Kaj pa operater lahko kako poveča glasnost?

aerius ::

Mitja358 brez zamere samo malo si ze neugoden z takimi brezveznimi vprasanji..npr. pri call glasnosti ti lepo pise 10/10, a mislis da je mozno iz se glasneje? pa vsa ta vprasanja, ki si jih postavil so bila ze tukaj parkrat razlozena, samo je treba si je malo casa vzet pa precekirat teh 19 strani...8-O

Mitja358 ::

Ja saj vem, da je to pri tipki za glasnost največ kar je na voljo (saj nisem slep :D), ampak nekje sem bral, da se da v "skritem" meniju tole nekoliko povečat.

Oprosti, da nimam časa, da bi znova bral vseh 19 strani. Pa ko sem enkrat nekaj preskakoval med stranmi, dvomim, da je že kdo vprašal isto stvar za več linkanih profilov pri stikih, kot sem imel jaz "problem".

SLO_Matej ::

Verjetno bi se dalo kaj v registru popravit. Vendar kolikor se spomnim, so nekateri to že preizkušali, vendar je zvočnik potem preprosto umrl.

Poskusi s tem:
Boost Headphone Volume
Plug in headphones
Enter the dialer
##634# --> Call
*#0002*28346# (if no response try *#0002*28345#)
Click Get under the Device Gain (max/min)
in 'device gain' leave number 5, set 1100 (max) and -1100 (low)
Click Set
MAKE SURE AUDIENCE.CFG IS ON
Click Start
Click the home button
Restart your phone. To verify the setting took click the get button and it should show your values

http://answers.microsoft.com/en-us/winp...

Morda najdeš še kakšen vodič na XDA-Developers za registry hack. Vendar vse to na lastno odgovornost. ;)

tryon ::

Eno uprasanje....A se da dobit se ksno temo za tale telefon al sam pac tiste barve k so ze v telefonu...?

SLO_Matej ::

tryon je izjavil:

Eno uprasanje....A se da dobit se ksno temo za tale telefon al sam pac tiste barve k so ze v telefonu...?

http://slo-tech.com/forum/t485844/p3354...
Pogoj pa je ta, da imaš odklenjen telefon (developer unlock). Za več info. o tem malo prečekiraj teme o Windows Phone 7 in Omnii 7 (ta tema) na Slo-Techu.

_Dormage_ ::

tryon je izjavil:

Eno uprasanje....A se da dobit se ksno temo za tale telefon al sam pac tiste barve k so ze v telefonu...?

Se da :)

jizzer ::

Ah moja omnia že ma neke prebliske, upam da to nebo pogosto!

SLO_Matej ::

jizzer je izjavil:

Ah moja omnia že ma neke prebliske, upam da to nebo pogosto!

Kakšne prebliske? :O

jizzer ::

Naenkrat ni blo omrežja, ko sem hotel poklicat osebo pa nisem mogel kliknit end call. Šel sem naret na flight mode da mi bi mogoče omrežje spet našlo nakar mi niti flight moda ni šlo več izključit. Reset telefona je delno pomagal ampak ko sem ga nazaj prižigal je napis Samsung Omnia 7 obstal za več kot minuto šele nato ko sem ven vzel baterijo je delalo... :/

_Dormage_ ::

A ve kdo kdaj pridejo prve lumie do naših operaterjev?

Bor H ::

Letos naši operaterji niso bli pridni tko da jim je miklavž sam šibe prnesu in nobene nokie.

darkolord ::

Šibe pa jesus phone err iphone

Mitja358 ::

SAMSUNG OMNIA i8350 W pri nas. Mislim, da tole ne more biti dostojen naslednik Omnie 7.

_Dormage_ ::

So precej dobri telefoni, samo bleščijo ne v dvojedernih procesorjih in ogrmnemu ramu kot ostali.
Izgovor je, da WP7 dela hitro in ne potrebuje super hardwarja ?
Za se prebit na trg bo treba hardware nabijat ali ga OS rabi ali ne. Večina telefone kupuje kot statusni simbol.
Dvojederni > enojederni kakorkoli obrneš :))

Lumia pa se baje prodaja precej dobro po EU. Več operaterjev ima lumio kot top selling phone.
Če je temu tako ne vem kaj čakajo naši operaterji.

Bolf3nk ::

ja... nevem kaj čakajo. sam tudi čakam na lumio pri simobilu.

Bor H ::

Kolk se je pa res poznal ko so uvedli 2 jedri na Androidu? Tko v real life performansah, za baterijo vem da je šlo na slabš..

js osebno ::

Benchmarki so šli gor, posledično so zadeve daljše. Pri uporabniški izkušnji se pa samo to gre - je lag očiten ali ni? Ko mi folk dopoveduje da sm se zaj*bu, ker sem vzel Omnio7 namesto SGS2, se samo smejem. Je pa res, da se dualcore zelo lepo sliši.

Mitja358 ::

js osebno je izjavil:

Ko mi folk dopoveduje da sm se zaj*bu, ker sem vzel Omnio7 namesto SGS2, se samo smejem. Je pa res, da se dualcore zelo lepo sliši.


Tudi jaz se smejem, še posebej pa pri kakšnem "krešu" na androidu. :) Komaj čakam naslednji veliki update oz. WP8. :)

SLO_Matej ::

Mitja358 je izjavil:

js osebno je izjavil:

Ko mi folk dopoveduje da sm se zaj*bu, ker sem vzel Omnio7 namesto SGS2, se samo smejem. Je pa res, da se dualcore zelo lepo sliši.


Tudi jaz se smejem, še posebej pa pri kakšnem "krešu" na androidu. :) Komaj čakam naslednji veliki update oz. WP8. :)

Medtem, ko bodo nekateri uporabniki Androidnih zadev še vedno čakali 4.0 ICS oz. ga sploh ne bodo nikoli videli (vsaj po uradni poti ne). :))

_Dormage_ ::

Pred kratkim sem bral članek (lahko probam zbrskat), kjer je bila razlaga zakaj bo android GUI vedno štekal.
Problem naj bi bil že v sami zasnovi OS-a, kljub hardversko pospešeni grafiki in večjedernim procesorjem na novem nexusu gui še vedno šteka.
Ni tako hudo in opazno a kljub temu, če kupiš telefon za toliko denarja najmanj kar pričakuješ je da dela gladko :)

Ramaci ::

Tud meni je uspelo krstiti telefon, tako da sm ga po pomoti vrgel po tleh :) Počlo mi je steklo, pa tud nekaj risov ob strani,... zdaj me pa zanima če kdo ve kje bi to najceneje uredil in približno koliko me stane. Sam sem neki našel pa ne vem če je to to:
http://www.ebay.com/itm/New-original-Di...

_Dormage_ ::

Je in ni.. odvisno kaj ti je počilo.
Če je poču display potem to ni to. Rabiš celoten ekran :)

Ramaci ::

kot kaže je hin samo to, mam pa zdaj drug problem . včeraj sem ugasnil pred spanjem telefon, danes zjutraj ga pa ni šlo več prižgat. Razen če ga dam polnit dela za kakšni 2 minutki in potem pa se sam ponovno prižge,... Je kakšna možnost, da za to koristim garancijo? Al nebo šlo, kr mi je pred časom padel dol.

tryon ::

Lep pozdrav
Zanima me ce obstaja na markeplacu kaksen programcek,ki steje stevilo prenesenih podatkov?

Mitja358 ::

Zakaj mi zmanjša resolucijo slik, ko jih naložim na SkyDrive?
««
19 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421128 (18483) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520733 (17408) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612614 (10771) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163775 (3028) JackOdpirac

Več podobnih tem