» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
20 / 27
»»

SLO_Matej ::

To je verjetno zato, da ne bi porabil preveč podatkov, če bi to počel prek mobilnega interneta. Namreč v nastavitvah lahko omogočiš, da ti naloži prav vse fotografije, ki jih posnameš, v SkyDrive.

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

To imam izklopljeno, vendar sem ročno nalagal na SkyDrive. Bom pa preko Zuna prenesel.

Kasali ::

Pozdravljeni!

Imam tezave s Facebook syncronizacijo. Dodal sem FB racun, syncroniziralo je cel imenih in profile fotke. Ne dela mi pa FB chat. V nastavitvah sem omogocil FB chat. Ima kdo resitev za to?

LuGi ::

Si povezal Windows Live account z Facebook? Brez tega nebo delalo
https://login.live.com

Kasali ::

Sem. Pise connected to Facebook in Messenger...

SuperKobeD ::

Sem imel podoben problem. Nikakor nisem mogel usposobit chata, nato pa je čez nekaj dni vse delalo normalno. Mogoče ti tole kej pomaga.
[With the lights out]

Kasali ::

niti to ne pomaga...bom pocakal, mogoce se mene sreca doleti:D

Kasali ::

Evo. Pocakal in nevem zakaj/kako, ampak FB chat zdj cudezno dela:)

Mitja358 ::

Po nerodnem padcu telefona sem poškodoval robove. Tole bi moral zamenjati.

Je kje ceneje?

_Dormage_ ::

Hah, točno to sem iskal.
Meni je kr sam odpadu spodnji del brez padca :))

Mitja358 ::

Pa to je težko menjat?

Looooooka ::

Jst sm oprasku in omnio in galaxy pada....kokr da bog noce, da mam neopraskane zadeve.In oboje je blo v nekih protecting ovitkih.Ne verjamem nobenmu proizvajalcu teh crapov ever again :P

Mitja358 ::

Tale spodnji in zgornji okvir sta privijačena? Zgornji mislim, da ne more bit, spodnji pa čisto možno. Ker nebi rad izgubil garancije.

js osebno ::

Pri zgornjem pokrovčku pokneš ven tisto plastiko, odvijačiš 3 šravfe, odstraniš preostanek zgoraj, ven podrsaš pločevinast okvir, odvijačiš 4 šravfe okoli baterije, odstraniš spodnji pokrovček. 8-)

Mitja358 ::

Se pravi garancijo izgubim? Koliko pa računajo za to na servisu?

js osebno ::

Pri servisu so že sami rezervni deli zelo dragi. Glede garancije pa nevem, ne izgleda da bi bile kakšne varnostne nalepke..

Edit: Zato tudi nimam namena popravljati počenega zaslona na moji Omnii.

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Ja samo pri vijačenju se vijaki poškodujejo in to se na servisu vidi ali pač?

js osebno ::

Kupiš nove vijake, če te to skrbi. Itak so pa enkrat že bili uporabljeni..

Mitja358 ::

OK, sem naročil zadevo. Bom poskusil paziti na vijake kolikor se da.

P.S. Hvala za pomoč pri navodilih za odstranitev. S čim si ti tisto zgornjo plastiko poknil ven? Ker pri meni se kar močno drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

js osebno ::

Prejle sem za foro poskusil, pa so bili nohti dovolj. Drugače pa vzemi izvijač/nož in začni privzdigovati pokrovček na zaobljeni strani. Mimogrede, izgleda da ima pokrovček poleg zatičev še malce lepila.
Še ena stvar: pazi da ne izgubiš zaščite od USB vhoda.

Mitja358 ::

Danes dobil komponente za zamenjavo. Videz (barva) same plastike je malenkost drugačna, če pogledam natančno. Drugače pa izgleda precej kvalitetno.

Matic1 ::

Ajd majstri, hitro mi povejte kake homebrew apps. Lahko tudi na ZS.
Sem končno odklenil Omnio, kar preko windowsphonehackers. Dela brez problemov. Prvenstveno zaradi wifi tetheringa. Sem uredil kar preko tistega, da deplojaš samo en file in kar dela brez pretiranega hackanja. Tethering dela super, sem na simobilu že menjal opcijo mobilnega interneta, ker mi je res dol hodlo, kje na terenu, da bi rabil kaj na net pogledat ali pa preko kindle fire ko sem kje odzunaj :) V glavnem rabim xape! :)

Tilen ::

Kateri file si deployal? A z uradnim Chevronom tethering deluje?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matic1 ::

http://www.mobiletechworld.com/2011/11/...
s tem, da nisem updatal firmware, ker ni šlo. Mislim, da deluje tudi s Chevronom.

Bor H ::

Ja povej zakaj si mel tok naročnine? Prenos podatkov? Moneta? Klici?

Matic1 ::

?

Bor H ::

Perfect..al sm v napačno temo odgovoru al je pa nekdo brisal svoj post, nekdo je spraševal če WP7 kej sam počne ker ma zdj 24€ namest 19€ naročnine.

_Dormage_ ::

Ne vem kje si to bral :))

Bor H ::

Sej pravm, očitno je kdo brisal svoj post, mogoče sm pa napačno temo zadel, se zgodi, očitno bom mogu začet screenshote delat preden stisnem odgovori ;)

Mitja358 ::

Daš citiraj pa je :)

jizzer ::

@Bor_H
A maš privide?


No konec heca, ja sem rešil :)

SLO_Matej ::

jizzer je izjavil:

No konec heca, ja sem rešil :)

Rešil kaj?

Misliš tole:

jizzer je izjavil:

Naenkrat ni blo omrežja, ko sem hotel poklicat osebo pa nisem mogel kliknit end call. Šel sem naret na flight mode da mi bi mogoče omrežje spet našlo nakar mi niti flight moda ni šlo več izključit. Reset telefona je delno pomagal ampak ko sem ga nazaj prižigal je napis Samsung Omnia 7 obstal za več kot minuto šele nato ko sem ven vzel baterijo je delalo... :/


Namreč ta objava na prejšnji strani je bila zadnja tvoja v tej temi ...

jizzer ::

ne ne to :) On že ve zakaj, sn mel neke probleme z mobitelom :) In tisto ja se mi je zgodlo samo od takrat ne več.
Se mi pa dogaja da včasih mam kr nedosegljivo številko in morem neki klic naret potem pa mi naenkrat SMSe pošle z številkami ki me kao niso mogle dobit... Včasih se res malo zamislim :S

Matic1 ::

zih si na simobilu :)

Mitja358 ::

Ker?

Matic1 ::

ker je včasih kr nedosegljiv.

Mitja358 ::

Sam še nisem imel teh težav, je pa čist možno, da jih je kdo občasno imel, sploh pred parimi meseci, ko so nadgrajevali omrežje.

Malajlo ::

Sem na Mobitelu, ša se v tem trenutku pogovarjam s človekom. Odložim. Preverim mail in nič. Ni signala! Ni GPRS, ni nič. Inčez minutko poln signal. Vsekakor ni kriv telefon ampak operater, ki ne more zagotavljati dovolj kanalov v celici. Halo, al mamo vsak 1.21 telefona (priključka!) v žepu!

jizzer ::

Če ste pozorno vbrali sem napisal mobitel :)

Matic1 ::

Drugic pozorno napisi Mobitel. ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()

Mitja358 ::

A se še komu dogaja, da ko se telefon polni in telefoniraš, se zaslon ne izklopi in po pomoti lahko prekineš klic?

Matic1 ::

Samsung custom bootloader. Lažje flashanje custom ROMov, če koga zanima.
vir: XDA http://forum.xda-developers.com/showthr...

Kasali ::

Pozdravljeni!

A se se komu dogaja, da mu na WP7, pri preklapljanju in 3G omrezja na 3G+, internet dela zelo pocasi oz. sploh ne dela. A se de kako preprecit, da bi se priklopil na 3G+? Res me moti to.

Hvala za pomoc,

Lep pozdrav, Kasali

SLO_Matej ::

RazzorX, si težavo z naključnimi restarti morda že uspel rešiti?

Jaz sem v soboto pisal na RAM2 pa še ni bilo odgovora ...

RazzorX ::

Ne, vem pa da je kriv kontakt med baterijo in telefonom. In možno, da je tudi z baterijo nekaj narobe, saj ko ga ponovno prižgem mi občasno kaže le okoli 10% baterije. Zaenkrat se nimam časa ukvarjat z RAM2 servisom, sem podložil baterijo z malo papirja, da jo bolje drži, bom pa nesel tja ko bom imel čas.

SLO_Matej ::

Danes so mi odgovorili in rekli, da naj poskusim rahlo udarjati zadnji del telefona ob dlan, da bi videl, če so krivi kontakti oz. baterija saj bi se ob rahlih udarcih telefon ugašal. To sem poskusil, vendar je Omnia 7 vedno ostala prižgana. Potem pa so predlagali še, da poskusim z najnovejšo SIM kartico v kolikor je moja starejša od dveh let (kar pa je). Tako da moram, preden jim Omnio 7 predam, poskusiti še z drugo SIM.

_Dormage_ ::

Kaj ma SIM veze z ugašanjem ne vem.
Močno dvomim, da je to lahko problem 8-O

SLO_Matej ::

Žal tudi jaz, sploh glede na to, da se telefon včasih močno, močno segreje. Ampak vseeno ostaja kanček upanja in bom jutri zadevo, seveda, preizkusil.

SLO_Matej ::

Kot pričakovano zamenjava SIM kartice z novejšo ni pomagala. Sedaj se je že dvakrat močno segrela in ugasnila (1. igranje iger, 2. brskanje po spletu preko Wi-Fi-ja) na polnilcu. Trenutno je obstala v začetnem zaslonu z napisom Samsung Omnia 7, ki se ugaša in prižiga. Enostavno je prevroča, da bi zagnala OS. Bo najbrž treba odklopit iz napajanja, da se malo ohladi ali pa v tem stanju malo dlje počakati.

Tilen ::

Zanimivo, kakšne težave. Imaš mogoče kak unofficial unlock ali kaj podobnega? Ni mi jasno zakaj bi se tako segreval in ugašal, ker jaz ga lahko imam na polnjenju ves čas, pa še benchmarke sem poganjal in se nič kaj ne pregreva, kaj šele, da bi se ugašal. Poskusi uveljaviti garancijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
««
20 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421024 (18379) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520681 (17356) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612585 (10742) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163766 (3019) JackOdpirac

Več podobnih tem