» »

Delo med bolniško

Delo med bolniško

mikimisek ::

Potreboval bi nasvet.
Sem na bolniški, delodajalec bi me pa želel na delovnem mestu zaradi dopustov. Delo bi načeloma z omejitvami lahko opravljal.
Zanima me kako je z odgovornostjo, zavarovanjem ipd.
Zdravniku sem razložil in se z delom ne strinja tako, da bi delal, če bi, na svojo roko verjetno.
Zaposlitev načeloma ni ogrožena. Gre se samo za reševanje situacije kot zadnja bilka...

mitkos ::

Gre za malo ali velko firmo?

Jaz ne bi, ker če lahko enkrat lahko tudi drugič in tretjič in tako naprej.

D3m ::

Ne.

Lahko pa podaš navodila kaj morajo narediti, če te tako rabijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bobby ::

Ah ne, na bolniski si madona.
Pusti telescku, da se k seb spravi. Bo ze nekdo drug naredil namesto tebe, ce ne zna, se bo pa naucil.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kixs ::

Naceloma bi morali imeti za vsako osebo backup. Prav za primer bolniske in dopustov.

Magic1 ::

kixs je izjavil:

Naceloma bi morali imeti za vsako osebo backup. Prav za primer bolniske in dopustov.

Backup za backup?;)
Magic

Machete ::

Ja, v yugi so to obvladali.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mikimisek ::

Bolj me zanima kako je z odgovornostjo med bolniško. Recimo da mi pade strop na glavo... Jaz bi pa moral biti na bolniški. Ali če pride inšpektor. Take zadeve.
Jaz sem backup na žalost... Nekoga naučiti da je backup v kratkem času je pa kriza.

korenje3 ::

noben ne ve da si na bolniški razen ti... šele pri plači ti je bila dodeljena bolniška. bolniška je tist listek od zdravnika, ki ga daš podjetju in to je vse.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

MIHAc27 ::

Malo je odvisno tudi za kakšno delo gre. Držanje telefona pač ni enako kot vozit viličarja in par tonsko paleto razlagat v skladišču.
Sam osebno po moje ne bi šel delat, če sem na bolniški. Bi pa mogoče kako stvar postoril od doma, če bi lahko in bi bilo res nujno. Ker če grem delat tudi za par ur, potem nisem resno bolan, ali pač? Sej veš kako so delodajalci. 1x boš prišel delat med bolniško, potem bodo pa kar med vsako pričakovali da delaš.

Invictus ::

Med bolniško ne smeš delati niti doma.

Če te vidi inšpektor, ki naključno preverjajo bolnike, boš najebal.

Če huje pa bo, če se ti bo kaj naredilo na delovnem mestu...

Če že hočeš delat, najprej zaključi bolniško, in pojdi po dopustih spet na bolniško.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mikimisek ::

To me zanima... Kakšne so lahko posledice ali problemi če...
Ker sem po internetu zasledil samo tiste bolniške nad 1 mesec od komisije. Ne pa do 1 meseca.

zenith1 ::

Verjetno ne boš imel problemov, kar se delodajalca tiče. Vse ostalo pa imaš lahko probleme, inšpekcija, zdravstvo... Po enem mesecu si pa na državnih plečih, tam pa rado pridejo 2 dan bolniške pogledat kje si ;)

kixs ::

Magic1 je izjavil:

kixs je izjavil:

Naceloma bi morali imeti za vsako osebo backup. Prav za primer bolniske in dopustov.

Backup za backup?;)


Potem pa naj tisti na dopustu pomaga oz. tretja oseba po navodilih...

zenith1 ::

Invictus je izjavil:

Če že hočeš delat, najprej zaključi bolniško, in pojdi po dopustih spet na bolniško.


Pa ne za isto stvar.

donvito ::

mikimisek je izjavil:

Potreboval bi nasvet.
Sem na bolniški, delodajalec bi me pa želel na delovnem mestu zaradi dopustov. Delo bi načeloma z omejitvami lahko opravljal.
Zanima me kako je z odgovornostjo, zavarovanjem ipd.
Zdravniku sem razložil in se z delom ne strinja tako, da bi delal, če bi, na svojo roko verjetno.
Zaposlitev načeloma ni ogrožena. Gre se samo za reševanje situacije kot zadnja bilka...

Ti misliš delat, brez, da zaključiš bolniško? In da dobiš plačano bolniško in delo med bolniško, ki ti jo bo izplačal na roke ali kako? Oboje ne moreš imeti prikazano na plačilni.
Če hočeš delat, moraš bolniško zaključit in se zmenit z delodajalcem, da delaš z omejitvami, če nisi še OK.
Sam veš kako se počutiš, oz kakšno poškodbo imaš in če lahko delaš. Moraš pa obvezno prekiniti bolniško, če boš delal, lahko pa rečeš zdravnici, da prideš nazaj, če ne boš zmogel.
Načeloma sam ne bi nikoli prekinjal bolniške, ker potem to zgleda kot simuliranje.

opeter ::

donvito je izjavil:

Ti misliš delat, brez, da zaključiš bolniško? In da dobiš plačano bolniško in delo med bolniško, ki ti jo bo izplačal na roke ali kako?


Sploh ni slaba ideja!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

donvito je izjavil:


Načeloma sam ne bi nikoli prekinjal bolniške, ker potem to zgleda kot simuliranje.


Ce bi hotel simulirat, potem bi verjetno zelel bolnisko cim dlje!?

mikimisek ::

Verjetno nadure, ki se pišejo takrat ko ne bom na bolniški.
Bolniške prekinjal vmes nebi. Zdravnik bi lahko bolniško zaključil predčasno samo na predlog bolnišnice ne spreminjajo bolniške.
Verjetno bom po telefonu pomagal, če bo kriza.

opeter ::

Pa ti delodajalec plačuje nadure oz. pusti le te izkoristit v obliki dopusta ipd.?
Kolikor vem, je zakonsko določeno, da je uradno maks. 20 nadur/mesec! Vsaj na papirju.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Zelo preprosto je - delodajalcu sporoči, da si vprašal zdravnika in da je odločno rekel ne. Lahko ti celo zdravnik napiše dopis/izjavo.

Delodajalcu lahko celo zajamraš, da ti bi, ampak ti zdravnik ne pusti... ;)

Zakaj pa nekoga dodatno ne zaposlijo?
sudo poweroff

Machete ::

Ma ne bluzite no z doktorati okoli pravenga sistema/zakonodaje, inšpekcije, do absurdnih primerov in ve vem še koga in česa.
Bolna družba praviloholikov, ki bi najraje prepovedali še samega sebe, če bi lahko.
Zmeni se človeško, če res ne gre drugače, če tvoje zdravje ne bo ogrozženo in če lahko pomagaš, pomagaj. Vse odvisno v kakšnih odnosih ste, koliko ti je do firme, gre za pomoč ali gre za dejansko izkoriščanje.. Ti bo ža plačal na roko whatever. Zakaj forumaši vedno zakomplicirate u 100 mater vsako zadevo. Se počutiš dovolj OK, da pomagaš fimri, direktorju? Pojdi. Saj pomagaš tudi sebi, firma je itak ekipa. Če je situacija, da te hoče samo izkoristit, medtem ko se on vozi z jahto, pa pač ne it.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Če je nujno pomeni da so denarci zraven in da bi lahko tudi kdo iz dopusta prišel. Če ne more iz dopusta (recmo da je nekje sredi deževnega pragozda), potem bi lahko malo pomagal tudi delavec na bolniški.

Ampak ne samo za nadure, vsaj duple nadure bi mogle bit.

Če pa se ne gre za neke denarce pa pač ni nujno.

mancini ::

Pravno gledano je tako, da ko stopiš v firmo z namenom da oddelaš šiht, se ti je bolniška prekinila.
Če ti pade strop na glavo potem pa bo verjetno direktor rekel da nima pojma kaj si ti tam iskal.

Glede na to da se dogovarjate za delo na črno, pa nimaš nobenega zavarovanja, itd

boš pa verjetno kaj zaslužil

Ne razumem zakaj tega ne upaš vprašati direktorja ali kdo te pač nagovarja za pomoč. Samo oni ti bodo znali odgovorit prav, na vsa tvoja vprašanja in kako so si to vse skupaj zamislili


Seveda pa imaš ti sam možnost da na svojo odgovornost prekineš stalež, tam ko pišeš da tvoj zdravnik ne more prekiniti staleža, ker so ti v bolnici predpisali

...:TOMI:... ::

Bolniska je zato, da se pozdravis. Ce nisi bolan, prekini s zdravljenjenm in pojdi delat. Vendar to pomwni, da bos delal redno. In ne da si na bolniski in bos se delal.

Eni bi pa res radi vse na enkrat. Imeli nogo na gasu in bremzi skupaj.
Tomi

D3m ::

Mišek ne kompliciraj.

Pošlji mail z navodili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

r3dkv1c4 ::

Sem na bolniški, delodajalec bi me pa želel na delovnem mestu zaradi dopustov.


Super, oni si želijo svega i svašta....vi si želite večje plače, kaj ima kaj posluha za to?

Kako si sploh drzne vprašat, če bi prišel delat za čas bolniške....sramota.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Furbo ::

mikimisek je izjavil:

Bolj me zanima kako je z odgovornostjo med bolniško. Recimo da mi pade strop na glavo... Jaz bi pa moral biti na bolniški. Ali če pride inšpektor. Take zadeve.
Jaz sem backup na žalost... Nekoga naučiti da je backup v kratkem času je pa kriza.

Torej fejkaš bolezen?
Če je tako nujno, pa ne vem zakaj je delodajalec odobril dopust zdravemu. Naj ga pokliče nazaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

Furbo je izjavil:

mikimisek je izjavil:

Bolj me zanima kako je z odgovornostjo med bolniško. Recimo da mi pade strop na glavo... Jaz bi pa moral biti na bolniški. Ali če pride inšpektor. Take zadeve.
Jaz sem backup na žalost... Nekoga naučiti da je backup v kratkem času je pa kriza.

Torej fejkaš bolezen?
Če je tako nujno, pa ne vem zakaj je delodajalec odobril dopust zdravemu. Naj ga pokliče nazaj.


Ta tema.

|HP EliteBook|R5 6650U|

NikolormousB ::

Sam veš kako se počutiš oz. koliko si zmožen delati.

Jaz osebno bi šel pomagat za tisti dan ali 2, če bi bil 100%, da bom zmogel in zaradi tega moje zdravljenje ne bo trpelo. Če bi šel pomagat, bi šel pomagat zastonj. Jebeš tistih par 100€ dodatka, v firmi z dobrimi odnosi to dobiš not tako ali drugače. Ljudje, ki gasijo požare so običajno vredni precej več kot pasivni zaposleni, ki po 8 urah pozabijo, da firma obstaja.

Če odnosi niso tako zelo dobri oz. misliš, da bo zaradi tistih nekaj dni dela trpelo tvoje zdravje enostavno poveš, da ti zdravnik močno odsvetuje.

poweroff ::

Odvisno kakšna firma je. Če je družinsko podjetje in ti član družine oz. če si solastnik, so seveda drugačni odnosi.

Če je pa firma stiskaška, pa direktor ne bo pomišljal niti 5 minut, kote bo treba odpustiti ali zamenjati s cenejšim. Vse tvoje zasluge in trud ne bodo šteli nič.

Glede na to, da firma očitno špara pri delovni sili - če vedo, da imajo premalo delavcev naj pač nekoga zaposlijo, vsaj za določen čas - bi prej rekel, da je firma "stroškovno orientirana". Tam pa tvoj trud ne bo kaj dosti štel. Oz. se bo v letu, dveh, gladko pozabil.
sudo poweroff

NikolormousB ::

Glede na to, da firma očitno špara pri delovni sili - če vedo, da imajo premalo delavcev naj pač nekoga zaposlijo


Lahko bi jih enih 5 zaposlili, za vsak slučaj, a ne?

klemenSLO ::

@Machette je čisto ok napisal.
Jst sm mel podobno situacijo nekaj let nazaj. Operiran sem mel koleno - menjava križne vezi. Doma sem bil 2 mesca in pol. Ker delam v ITju sem se zmenil da lahko komot delam od doma... meni je pasalo ker mi je bilo dolgčas, firmi (šefu) pa ker je bilo delo narejeno, + zmenil sem se za izplačilo teh ur v nekem sprejemljivem VPju (kar je seveda tudi pogoj da sem delal)
WIN WIN situacija.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

poweroff ::

NikolormousB je izjavil:

Glede na to, da firma očitno špara pri delovni sili - če vedo, da imajo premalo delavcev naj pač nekoga zaposlijo


Lahko bi jih enih 5 zaposlili, za vsak slučaj, a ne?

Ne. Lahko jih večino odpustijo pa zaposlijo kot prekarce. Nižji stroški, pa to.
sudo poweroff

jusv ::

Jaz ne bi niti pomislil, da bi prekinjal bolniško zaradi dela, ki na koncu dneva niti ne bi bilo več plačano.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Francija preizkuša naročanje bolniške odsotnosti prek spleta

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
436251 (4540) T-h-o-r
»

raba bolniške? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910892 (8960) damirj79
»

Nadzor bolniškega staleža

Oddelek: Loža
369674 (7589) SeMiNeSanja
»

Odgovor komisije za bolnisko po 30-tih dneh

Oddelek: Loža
1513091 (12310) Dimnik
»

Bolniška: Kaj lahko počnem?

Oddelek: Loža
238550 (7687) St235

Več podobnih tem