» »

Amazon se gre Hollywood

Amazon se gre Hollywood

Slo-Tech - Največji spletni knjigarnar Amazon, ki že dolgo ne prodaja več zgolj knjig, se bo preizkusil tudi na filmskem področju, saj so zagnali Amazon Studios. Novi oddelek je namenjen filmskim ustvarjalcem, scenaristom in tudi gledalcem ter kritikom. Uporabniki bodo lahko na stran naložili svoje scenarije za filme in dobili bodo povratno informacijo, kaj si drugi bralci mislijo o njih. Režiserji in producenti pa bodo lahko našli kakšno idejo za nov film ali pa le pokomentirali prispevke. Kdor se želi preizkusiti v montaži ali režiji, bo lahko na stran naložil testne filme v dolžini vsaj 70 minut, ali pa že obstoječe spremenil in dopolnil z lastnimi kadri.

Amazon bo najboljše prispevke nagrajeval. Vsak mesec bo najboljši film prejel 100.000 dolarjev in najboljša scenarija po 20.000 dolarjev. Najboljši film leta bo prejel milijon dolarjev, scenarij pa 100.000 dolarjev. Je pa res, da Amazon 18 mesecev obdrži ekskluzivne pravice za prikazovanje in uporabo naloženih del; gumba Izbriši na strani ne bo. Po tem času jih bodisi odkupi bodisi dobi avtor vse pravice nazaj.

V Amazonu pravijo, da je filmska industrija v Hollywoodu preveč zaprta, zato želijo svet filmov odpreti širši množici ljudi po svetu.

11 komentarjev

kuglvinkl ::

Upam, da tole uspe.
Your focus determines your reallity

Ales ::

Hm... tele ekskluzivne pravice so malo tako tako.

Mimogrede, čemu link na .png v tekstu novice? Verjetno je bil mišljen link na video posnetek...?

Tarzan ::

Leto in pol ima ekskluzivne pravice, nič več. Je pa šit, če avtor ne dobi od tega ničesar, Amazon pa služi. Ajd, če dobiš glavno nagrado še je nekako, če pa ne, lahko da niti stroškov ne pokriješ. :)

Konkurenca izven trenutno hermetično zapakirane škatle bo pa absolutno več kot dobrodošla.

SkyNet ::

Dobra ideja! In sem mnenja, da se bo kar prijela :)

Me pa zanima nekaj okoli teh pravic. Torej če pridejo hollywoodarji in opazijo nek res fenomenalen scenarij in hočejo po njem posnet film. Recimo, da je film končan po 14 mesecih snemanja. Bo v filmu kot scenarist zapisan Amazon ali uporabnik, ki ga je naložil? In, ali bo plačilo za pravice prejel Amazon ali uporabnik? ;)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

gruntfürmich ::

če bo film za dol potegnit in pogledat, bo to upam da uspešnica.

nič ni slabše od holivudskih filmov in težko dostopne druge produkcije...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Relanium ::

Mogoče pa cello dobimo kakšne drugačne boljše filme.
Ne pa te, ko enega pogledaš poznaš že skor vse

genesiss ::

Bralci scenarijev in gledalci teh filmov bodo plačani? :>

eee ::

Če pogledaš video izpade zadeva malo nateg. Pisec najboljšega scenarija poleg nagrade dobi cca 600.000$, če Amazon in WarnerBross s filmom ustvarita 60 mio $ prihodkov. Nisem ravno poznavalec industrije, vendar, a ni to malo?

squngy ::

@SkyNet Pomojem se Amazon smatra kot nek založnik ali pa agent in bo v creditsih tudi tako napisan (samo ugibam)

@eee 600k$ samo za scenarij, od nekega no-name avtorja? mani se ne zdi tako malo, sem prepričan da so tudi manj že bli plačani.

Tarzan ::

Po mojem izvrsta ideja za prodor scenarijev/filmov nepriznanih(izkušenih?) avtorjev. Dokler je njihova cena nižja od Amazonove nagrade gre verjetno za odlično naložbo, če bodo s svojim delom uspeli, lahko računajo na svetlo kariero, v kolikor je njihovo skropucalo bolj zanič, pa še vedno lahko imajo svojih pet minut slave. :)

Highlander ::

Ideja (od Amazona) se mi zdi kul, manj pa trenutni projekti - vsaj prve 3 strani, ki sem jih pogledal, me kar prevec spominjajo na tole. :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitcoin presegel 10.000 dolarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
29677818 (67575) Machete
»

Podelili največje nagrade v znanosti

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
175391 (4490) ozbolt
»

Idila

Oddelek: Sedem umetnosti
4410457 (5874) mackilla
»

Novi varni pristan, prvič: Flava Works, Inc v. Gunter (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6530023 (28148) Tear_DR0P
»

Voltage Pictures toži pet tisoč uporabnikov torrentov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8021640 (18417) PaX_MaN

Več podobnih tem