» »

Bodo ZDA v osebna vozila namestile motilnike signala?

Bodo ZDA v osebna vozila namestile motilnike signala?

Slo-Tech - Razne prisilne ukrepi v Evropi videvamo pogosteje kakor v ZDA, kjer radi poudarjajo svobodo, zato je zelo zanimiv aktualni predlog, ki ga zagovarja ameriški minister za promet Ray LaHood. Predlaga namreč, da bi v avtomobile vgrajevali motilnike signala za prenosne telefone. LaHood je dejal, da je tehnologija že zdavnaj nared in da bo kmalu uporabljena v avtomobilih, kjer bo onesposobila mobilne telefone med vožnjo. Zatem je nanizal še statistiko, koliko nezgod zakrivijo vozniki zaradi telefoniranja med vožnjo, a to niti ni tako pomembno. Vprašanje je namreč, od kod pravica vladi predpisati obvezno vgradnjo motilnikov signala v avtomobile, saj seveda ni nujno, da telefonira ravno voznik.

93 komentarjev

«
1
2

madmitch ::

Mah, spet ena populistična iz ust politika. A bodo kmalu volitve?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

pss-m ::

pomoje tole ne bo šlo čez. če ne zaradi pravic pa zaradi lobijev mobilnih operaterjev, saj se omrežja gradijo tako, da so najprej pokrita mesta in večje ceste (avtoceste). če bi namestili motilce bi pomenilo, da so operaterji brezveze vlagali v pokritje cest.

gzibret ::

Brezveze. Kaj pa sopotniki. A ti tudi ne smejo telefonirati?
Vse je za neki dobr!

mailer ::

Predlagam naj motilnike signala vgradijo v mobilne telefone. Predvidevam da bo Apple prvi, ki bo vgradil novo tehnologijo v iPhone 5 :))

Goldee ::

mailer je izjavil:

Predlagam naj motilnike signala vgradijo v mobilne telefone.

LOL

Drugače pa brezvezna ideja. Ceneje bi bilo, če bi vsem novim avtomobilom vgradili set za prostoročno telefoniranje.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

McMallar ::

Predvidevam da bo Apple prvi, ki bo vgradil novo tehnologijo v iPhone 5

To je ze v 4ki.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

HardFu ::

McMallar je izjavil:

Predvidevam da bo Apple prvi, ki bo vgradil novo tehnologijo v iPhone 5

To je ze v 4ki.

LOL samo res.

Drugace pa je ideja bedasta, kaj pa ce moras klicat 112 ali 113?
http://codeable.io

c00L3r ::

Imaš prometno nesrečo. Avto je poškodovan, prav tako se motilnik ne da izklopit. Niti rešilca ne moreš poklicat...

poweroff ::

HardFu je izjavil:

Drugace pa je ideja bedasta, kaj pa ce moras klicat 112 ali 113?

Če si pošten in nimaš kaj za skrivat, potem nimaš kaj klicat na 112/113! Sicer pa - policaji že sami vedo kaj je nabolje zate. In ko ti bodo vgradili še GPS tracker bodo tudi vedeli kje si, če ti bo treba slučajno priskočiti na "pomoč".
sudo poweroff

Spajky ::

Če se avto premika in je glavnina signala mobilca okoli glave voznika, se to izi izvede, da je takrat mobilnik moten !!! Sopotnik pa lahko telefonira kljub temu ... Ideja ni napačna, ker tudi pri nas kot vidim folk veselo telefonari med vožnjo (kar večina se mi zdi, z mobilcem v roki pri glavi)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

McMallar ::

Če si pošten in nimaš kaj za skrivat, potem nimaš kaj klicat na 112/113!

Kaj pa ce se vozim in te vidim kako ropas trgovino? Moj sopotnik ne more poklicati policije...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Blisk ::

Člankopisec pozablja, da se lahko motilnik vključi samo kadar je avto v gibanju in kadar so ostali sedeži nezasedeni, naprimer

Vsekakor pa bi dal to zmontirat tudi v EU avtomobile, ker ničkolikokrat vidim kakšno kokoš na avtocesti, ki se pelje 80 in tipka SMSje.

Ali ko telefonari in ovinkari čez križišče levo in desno.

Sicer sem prepričan, da bi bolj zaleglo, če bi se v zakonu uvedlo odvzem mobilnega telefona v primeru da te dobijo, ko ga uporabljaš med vožnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

kalko ::

Da ne govorimo o navigacijah, ki sproti nalagajo zemljevide. Npr. Google Maps. No way, da bi tole šlo skozi.

Blisk ::

poweroff je izjavil:

HardFu je izjavil:

Drugace pa je ideja bedasta, kaj pa ce moras klicat 112 ali 113?

Če si pošten in nimaš kaj za skrivat, potem nimaš kaj klicat na 112/113! Sicer pa - policaji že sami vedo kaj je nabolje zate. In ko ti bodo vgradili še GPS tracker bodo tudi vedeli kje si, če ti bo treba slučajno priskočiti na "pomoč".


Pa še v rit ga bojo zmontiral, da bojo lahko gledal, kje si peš!

Bistri007 ::

Članek:
Razne prisilne ukrepi v Evropi videvamo pogosteje kakor v ZDA, kjer radi poudarjajo svobodo, zato je zelo zanimiv aktualni predlog, ki ga zagovarja ameriški minister za promet Ray LaHood.

Saj Barack Obama, Cass Sunstein in njegova administracija niso ideološko Američani. Zakaj misliš da čajankarjem prekipeva???

Glej samo http://www.google.com/search?hl=en&q=ob...
Kaj je prvi zadetek na Google.com, če iščeš za "obama"?

Organizing for America | BarackObama.com
Building on the movement that elected President Obama by empowering communities across the country to bring about an agenda of change.

Ni whitehouse.gov na prvem mestu, ampak ta človek je v prvi vrsti community organizer, s svojo radikalno agendo fundamentalne transformacije ZDA v nekaj povsem neprepoznavnega.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

Krofojed ::

Goldee je izjavil:

Drugače pa brezvezna ideja. Ceneje bi bilo, če bi vsem novim avtomobilom vgradili set za prostoročno telefoniranje.

To menda ne pomaga - voznik je manj osredotocen na voznjo ne glede na to, ali telefon drzi v roki ali ima pripravo za prostorocno telefoniranje.
blog.mitja.ws

Keyser Soze ::

Blisk je izjavil:

Člankopisec pozablja, da se lahko motilnik vključi samo kadar je avto v gibanju in kadar so ostali sedeži nezasedeni, naprimer

In kako tole izboljša celotno situacijo oz. predlagani model?
OM, F, G!

driver_x ::

Sicer se bo pa dalo takim motilcem tudi napajanje prerezati ali začasno izključiti. Ali pa uporabiti absorbcijsko folijo. A pa ni bilo včasih nekaj govora o tem, da so taki motilci signala nezakoniti, ker imajo mobilni operaterji zakupljene frekvence in da ostali na teh frekvencah ne smemo oddajati?

Furbo ::

Butast predlog, bi pa lahko dali kazen 1000EUR za tiste, ki uporabljajo gsm med vožnjo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pyr0Beast ::

Boljši predlog - prepoved uporabe mobilcev na parlamentarnih sestankih in zborovanjih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

marvin42 ::

Krofojed je izjavil:

Goldee je izjavil:

Drugače pa brezvezna ideja. Ceneje bi bilo, če bi vsem novim avtomobilom vgradili set za prostoročno telefoniranje.

To menda ne pomaga - voznik je manj osredotocen na voznjo ne glede na to, ali telefon drzi v roki ali ima pripravo za prostorocno telefoniranje.


Kaj pa če se samo pogovarja s sopotnikom? Tudi ni 100% osredotočen na vožnjo. Ali pa če posluša radio? Npr ob končnicah tekem Olimpije lahko človek hitro zleti s ceste :) Odstraniti je potrebno telefon, radio, sopotnike... voznik bi moral biti v stekleni kletki, skozi katero bi slišal samo zvoke od zunaj.
Mostly Harmless

nekikr ::

Ideja res ni najbolj posrečena, ampak nekaj je pa tudi treba narediti v tej smeri. Mogoče kot je nekdo zgoraj napisal - kazen v višini 1000EUR (jaz bi dal celo več, recimo 5000EUR, da je vzgojno, pa več kontrol tega na cesti). Prostoročni kompleti niso idealni, so pa bistveno boljši kot telefon ob uhlju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Gregor P ::

Kako lahko sploh nekdo predlaga takšne dobesedno kretenske predloge8-O;((; bi še razumel če bi šlo za novico o tem, da so spraševali otroke na nižji stopnji OŠ, kako bi oni rešili to težavo, ampak kar minister?!? Ta bi moral nemudoma podati svoj odstop (preventivno pač):|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nevone ::

Preden sodite o uporabi mobilca v atomobilu, bi bilo zanimivo vedeti koliko nesreč so takšni telefonisti sploh že povzročili.

Ker možno je tudi, da to sploh ni tako nevarno, ker ko imaš v rokah telefon in volan istočasno si morda tačas bolj previden, kot če divjaš 150 km/h v nepregleden ovinek, brez mobitela v roki.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nekikr ::

Gregor P: Ti pa nisi prebral tega, če je res:

Člankopisec pozablja, da se lahko motilnik vključi samo kadar je avto v gibanju in kadar so ostali sedeži nezasedeni, naprimer

Kaj točno je v tem primeru neumnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Pyr0Beast ::

Correlation does not imply causation !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

c00L3r ::

Vedno več ljudi piše SMS-e med vožnjo. Meni se zdi to celo bolj nevarno... Tukaj motilec ne pomaga, saj se lahko SMS napiše med vožnjo, nato pa se šofer ustavi, da lahko telefon pošlje sporočilo.

M-XXXX ::

nekikr je izjavil:

Gregor P: Ti pa nisi prebral tega, če je res:

Člankopisec pozablja, da se lahko motilnik vključi samo kadar je avto v gibanju in kadar so ostali sedeži nezasedeni, naprimer

Kaj točno je v tem primeru neumnega?

Jaz telefon za med vožnjo uporabljam za klice, SMS-e, internet, muziko preko interneta na zvočnike, maile in še kaj bi se najdlo. Vse to seveda kot sopotnik. Zdaj pa povej en razlog, zakaj ima kdorkoli pravico mi to odvzet?

nekikr ::

A si nepismen? katerega dela
samo kadar je avto v gibanju in kadar so ostali sedeži nezasedeni
ne razumeš?

Gregor P ::

Ne vem katera dela ti ne razumeš, da v mojo zasebno last torej avto, ne bo država brez moje izrecne privolitve (osnovane na svobodni odločitvi) montirala ničesar!:|

Da sploh ne izgubljam besed, da lahko mobilne telefone oz. danes že kar zelo pametne torej napredne naprave (ki pridobivajo takšne in drugačne podatke prek mobilnega signala) lahko uporabljam za še vse kaj drugega kot samo "telefoniranje", recimo za pomoč pri vožnji, stiski, nevarnosti ipd.;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Senitel ::

nekikr: Torej ce sta v avtu dva, lahko sofer mirno debatira po telefonu. Ali pa ce mas malo tezji ruzak na zadnjem sedezu...

M-XXXX ::

nekikr je izjavil:

A si nepismen? katerega dela
samo kadar je avto v gibanju in kadar so ostali sedeži nezasedeni
ne razumeš?

Ne razumem. Potem moja GPS navigacija, ne bo MOGLA dobivat ažurnih podatkov o situaciji na cesti če sem sam v avtu? Karkoli temelji na Google maps lahko samo črtamo, saj telefon ne bo dobil nobenih map, navodil...

lenivec ::

poweroff je izjavil:

HardFu je izjavil:

Drugace pa je ideja bedasta, kaj pa ce moras klicat 112 ali 113?

Če si pošten in nimaš kaj za skrivat, potem nimaš kaj klicat na 112/113! Sicer pa - policaji že sami vedo kaj je nabolje zate. In ko ti bodo vgradili še GPS tracker bodo tudi vedeli kje si, če ti bo treba slučajno priskočiti na "pomoč".


in gps tracker bo podatke pošiljal kako? s pomočjo palčka smuka?
gps tracker brez gsm signala je zglolj neuproabna škatlica nekje pod armaturko.

Keyser Soze ::

@Senitel

Nah, sej nima smisla dopovedovat. Sem že od Bliska hotel pojasnilo, kako tole reši zadevo na kakršenkoli način oz. jo nardi bolj uporabno.

Nekako imam filing, da je na delu črviva logika.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

murmur ::

Ko se ozres okoli med voznjo po Ljubljani, redko vidis voznika brez mobilnika v roki. Clovek bi si mislil, da je v centru svetovne ekonomije ( in ne na vasi ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

nekikr ::

Ne vem katera dela ti ne razumeš, da v mojo zasebno last torej avto, ne bo država brez moje izrecne privolitve (osnovane na svobodni odločitvi) montirala ničesar!


Uf, kako lep svet bi bil, če bi vsi tako razmišljali. Ampak, ker živiš v realnem svetu, tega ne pričakuj, ker ne boš dobil. Že sedaj ti montirajo vse živo na vsako malenkost samo zato, da ustreza tej in oni direktivi.

techfreak :) ::

Naj kaznujejo ljudi, ki med vožnjo držijo telefon v roki, ne pa še vseh drugih, ki tega ne počnejo.

nekikr ::

Ja saj če tega ne počneš nisi kaznovan?

Gregor P ::

Take kot si ti dobesedno rabijo npr. v Severni Koreji:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nekikr ::

Saj sem napisal, da je neumen predlog. Me pa moti, da je polovica ljudi nepismenih tu. Nisi kaznovan, če ne telefoniraš med vožnjo in zadeva ni aktivna, če so zraven še potniki. To dvoje večina ne zna prebrati.

Gregor P ::

Pljosk pljosk :P

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

M-XXXX ::

nekikr je izjavil:

Saj sem napisal, da je neumen predlog. Me pa moti, da je polovica ljudi nepismenih tu. Nisi kaznovan, če ne telefoniraš med vožnjo in zadeva ni aktivna, če so zraven še potniki. To dvoje večina ne zna prebrati.

Odgovori mi: kako boš uporabljal (lepo število GPS-ov) brez povezave z internetom in ne da bi imel sopotnika. Točno tako...

poweroff ::

Gregor P je izjavil:

Ne vem katera dela ti ne razumeš, da v mojo zasebno last torej avto, ne bo država brez moje izrecne privolitve (osnovane na svobodni odločitvi) montirala ničesar!

Kaj pa sistem za "klic v sili" in "elektronsko cestninjenje"??

nekikr je izjavil:

Ideja res ni najbolj posrečena, ampak nekaj je pa tudi treba narediti v tej smeri.

Pa res! Grozne nesreče se dogajajo. Treba je na hitro narediti nekaj - karkoli! Tudi če ne bo nič učinkovioto - važno, da se ustvari vtis, da smo nekaj pa le naredili.
sudo poweroff

Gregor P ::

poweroff je izjavil:

Kaj pa sistem za "klic v sili" in "elektronsko cestninjenje"??
Ali to sprašuješ njega, če bo delovalo, ali mene, kaj si mislim glede tega?:|

P.S.: sicer sem vedel, da bo nekdo privlekel elektronsko cestninjenje LOL, čeprav bi temu komentatorju že iz enega mojih zgornjih komentarjev moralo biti jasno, da je neumestna primerjava; seveda, če je res hotel to dvoje primerjati:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nekikr ::

Matthai, nisi neumen, daleč od tega. Kazen 5000EUR za tako neumnost (ali pa recimo neuporabo zimskih gumb pozimi) je dovolj vzgojna (če se seveda izvaja), da bi imeli ljudje zimske gume in ne bi telefonirali med vožnjo po telefonu.

Bistri007 ::

Večji problem kot klicanje je "texting while driving"...

Ampak motilec signala je pa butast. Kaj če te kdo ugrabi ali pa moraš poklicati 112 ali nujno koga drugega?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Gregor P ::

Če te kdo ugrabi, sta že dva v avtu in po nekikrjevo lahko že mirno telefoniraš; le da imaš sedaj drug "motilec" vključen, pištolo uperjeno vate:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

koyotee ::

pišem smse med vožnjo(če je potrebno), brez da bi gledal v telefon.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dj cotto ::

@nekikr

Kazni so vzgojne, če se izvajajo, seveda, že pri 100EUR (in manj) in ne pri 5000EUR! Kar privošči si vsak dan plačati 100EUR za telefoniranje med vožnjo. Lahko pa uvedemo kar doživljenski zapor, če te dobijo pri prostoročnem telefoniranju v avtu. To bo šele vzgojno! Pa sploh se ni treba truditi z izvajanjem - enega na mesec zapremo, pa bo vzgojno. In podobne kazni predlagajmo tudi drugje, kajne?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtonosilec za tablico

Oddelek: Pomoč in nasveti
72092 (1824) iBoy
»

Irak zaradi izpitov tretji dan zapored za tri ure ugasnil internet

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
145567 (3315) HyperKiller
»

Kaj namesto kolesa

Oddelek: Na cesti
262849 (1968) Tr0n
»

Bodo ZDA v osebna vozila namestile motilnike signala? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9319904 (17810) Bistri007

Več podobnih tem