» »

AMD se pridružuje projektu MeeGo

AMD se pridružuje projektu MeeGo

vir: ZDNet
ZDNet - AMD je včeraj napovedal, da se pridružuje projektu MeeGo. Projekt, koder po združitvi Intelovega Moblina in Nokiinega Maema razvijajo odprtokodni operacijski sistem za ultratanke prenosnike, tablične računalnike in pametne telefone, vodijo Linux Foundation, Nokia in Intel, AMD pa bo prispeval inženirsko in tehniško znanje, so povedali v AMD-ju. AMD je bil sicer že doslej polni član Linux Foundation, ki je razvijala MeeGo, tako da pretresljivih sprememb ne bo. Ben Bar-Haim iz AMD-ja je dejal, da od novega operacijskega sistema pričakujejo pozitiven učinek na svoje načrte na trgu vgrajenih sistemov (embedded) in povečanje potencialnega trga za APU-je.

8 komentarjev

orbter ::

A to potem pomeni, da bo MeeGo deloval tudi na AMD procesorjih, ki nimajo SSSE3?

filip007 ::

Ja VIA ima SSSE3, bolje če bi rekli Triple S3, da bi sploh to kdo ločil med SSE3.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

BaRtMaN ::

orbter je izjavil:

A to potem pomeni, da bo MeeGo deloval tudi na AMD procesorjih, ki nimajo SSSE3?

Če dela na Nokiinih telefonih z ARM-i, bo pa menda tud na x86. Saj je izvorna koda na voljo in se lahko prevede na poljubno arhitekturo.

orbter ::

Bartman, v mislih sem imel out-of-the-box image. Trenutno obstaja samo za ARM in Intel s SSSE3. Seveda se lahko prevede na karkoli, je pa vprašanje kdo se bo s tem sploh ukvarjal :-)

Bistri007 ::

Pod Wiki SSSE3 piše:
Future processors from AMD based on the Bulldozer and Bobcat architecture will include support for SSSE3.

SSSE3 @ Wikipedia

Logika je taka: zakaj naj MeeGo ne bi podpiral vseh ukazov, ki jih podpira Atom?
Lahko, da bo AMD imel svoj image, ampak bolj logično bi bilo, da tudi oni vključijo SSSE3 v naslednjo generacijo, ki se bo prodajala v tablicah.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Icematxyz ::

Težko si dan danes kot resen igralec na tržišču privoščiš, da ne bi bil zraven! Se pravi zraven kakšnega takšnega projekta, tako kot proizvajalec strojne kot tudi programske opreme. Skratka preplavite že s strojno in programsko opremo tržišče enkrat, ne da se mi več čakati! Če pa malo spremljaš, katera podjetja se zadnje čase z vso resnostjo pridržujejo določenim aktualnim projektom, ki nastajajo zadnje čase, pa tako kmalu dobiš precej dober občutek, kaj nas kmalu čaka! ;)

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Ali je MeGoo potem BSD, ali zakaj sploh SSS E3 ?

Ja se spomin, ko sem utrujal na AMD forumu zakaj AMD ne podpira to pa so kar zbisali, jaz pa AMDja pa je bila stvar rešena.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Bistri007 ::

filip007 je izjavil:

Ali je MeGoo potem BSD, ali zakaj sploh SSS E3 ?

Ja se spomin, ko sem utrujal na AMD forumu zakaj AMD ne podpira to pa so kar zbisali, jaz pa AMDja pa je bila stvar rešena.

SSSE3 instruction set je, ker to Atom podpira. Vsi trenutni Intelovi procesorji to podpirajo. OS je itak namenjen za nove naprave, ne tiste izpred treh let.

MeeGo:
Linux = GPLv2
User eXperience (UX), GUI po domače = BSD

Ta kombinacija licenc zagotavlja odprto delovanje strojne opreme, obenem pa omogoča proizvajalcem naprav, da se diferencirajo s svojim vmesnikom.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MeeGo se je reinkarniral

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
389096 (5845) Icematxyz
»

Šest velikanov ustanovilo Linaro za pomoč Linuxu

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
105933 (3747) Icematxyz
»

MWC 2011: Intel ostaja zvest platformi MeeGo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
113867 (3191) Icematxyz
»

Symbian^4 je odpovedan

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
155298 (4294) Jst

Več podobnih tem