» »

Windows 7 in zvok

Windows 7 in zvok

Stoyc ::

Na računalniku sem imel nameščene win xp in ni bilo nekaj prav inštalirano pa mi je prijatelj formatiral disk in na novo naložil sistem, tokrat win 7. Zdaj sem ugotovil, da nimam več 5.1 zvoka, ampak le stereo. Nekaj sem raziskoval po nastavitvah, a ne vem kaj storiti, da bo zvok spet normalno deloval. Kakšen nasvet?

Jernej88_ ::

Inštaliraj gonilnike za zvočno kartico v načinu 5.1.
No more Slovenia!

Stoyc ::

Saj sem se nekaj matral z "Realtek hd audio driver", ki je bil v prejšnjem stanju računalnika inštaliran, a mi ne rata. A ve kdo natančni postopek?

Matična je Intel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stoyc ()

bluefish ::

Pojdi v Control Panel\Hardware and Sound > Sound in poglej, kako so nastavljeni zvočniki.
Enako stori v nastavitvah gonilnikov, ker ima Realtek neke gluposti okoli tega in je včasih potrebno nastavljati izhode.

Stoyc ::

Samo srednja vtičnica je nastavljena za zvočnike, ostali dve za mikrofon.

Stoyc ::

Sem pobral dol ac3 filter, a še vedno nič, zgleda, da bo treba kupit pci zvočno kartico 5.1.

bluefish ::

AC3 razen pri filmih ipd. nima veze.

SkyNet ::

Stoyc: Za 5.1 zvok rabiš 3 vtičnice (za sprednji par, zadnji par in center+subwoofer). Torej če sta ostali dve vtičnici (izhodi) nastavljeni za mikrofon, to ne bo ok, ampak ju nastavi ustrezno:

1. izhod: Prednja zvočnika
2. izhod: zadnja zvočnika
3. izhod: center zvočnik + subwoofer

Potem preveri v control panel/sound/playback. Desno klikni na "speaker" in izberi "configure speakers". Imaš tam izbrano 5.1 surround? Če nimaš, izberi. Klikni na gumb "test" in boš videl če ti zvočniki sedaj delujejo pravilno.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Stoyc ::

Sem probal vse živo, a se ne da konfigurirat za prostorski zvok, samo stereo mi prime. Probal sem tudi z najnovejšimi gonilniki, a so že inštalirani, ni napredka. Sem dal že vse forume skozi in ne bo druge, kot kupiti pci zvočno kartico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384760 (1176) KTr1sk
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353343 (2873) connel
»

Zvočniki in slušalke istočasno?

Oddelek: Zvok in slika
494810 (4403) eric_cartman
»

Optični kabel in 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
164945 (4274) shark_nm
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511212 (5020) Sarimner

Več podobnih tem