» »

Na Zahodnem bregu zaradi spletnega kritiziranja islama aretiran Palestinec

Na Zahodnem bregu zaradi spletnega kritiziranja islama aretiran Palestinec

MSNBC - V arabskem svetu vas lahko izražanje nestrinjanja s prevladujočo veroizpovedjo drago stane in pri tem izbira medija nima nobenega vpliva, je na lastni koži občutil 26-letni Walid Husayin iz Kalkilije na Zahodnem bregu. Mladenič je uporabljal spletne bloge in Facebook za blatenje in norčevanje iz Mohameda in islama, zato je policija izvedla pravo tajno akcijo, da ga je izsledila in aretirala.

Husayin je več let na spletnih blogih v angleščini in arabščini širil ateistično propagando, v kateri je opisoval boga kot primitivnega beduina. Islam je označil kot slepo vero, ki raste in prevzema ume ljudi, kjer sta iracionalnost in ignoranca. Poleg tega je na Facebooku ustanovil tri skupine, koder se je sarkastično razglasil za boga in svojim privržencem s parodijo besed iz Korana zapovedal kajenje marihuane. Njegovi blogi so imeli več kot 70 tisoč bralcev, večidel iz arabskih držav. S svojimi provokacijami si je nabral kup sovražnikov, saj mu je samo na Facebooku tudi s smrtjo grozilo več sto ljudi.

Izslediti ga niso mogli, saj je uporabljal lažno ime. Začetek njegova konca je bila njegova mati, ki je našla članke o ateizmu na njegovem računalniku. Da bi se spametoval, je odpovedala internetno naročnino. Takrat je Husayin začel zahajati v lokalno kiberkavarno, kjer je sčasoma zaradi večurnega sedenja v oddaljenem kotu padel v oči lastniku. Ta je pridobil posnetke strani na Facebooku, ki jih je Husayin obiskoval, in jih posredoval palestinski obveščevalni službi. Oblasti so ga nato več tednov opazovale, 31. oktobra pa je bil aretiran. Husayin je prvi, ki je bil na Zahodnem bregu aretiran zaradi verskih nazorov, in drugi odmeven primer aretacije zaradi objav na Facebooku. Septembra so namreč aretirali novinarja, ki je na Facebook priobčil žaljivo fotografijo palestinskega predsednika.

Palestinske oblasti ne skrivajo, da skrbno nadzorujejo spletno dogajanje. Vsi lastniki kiberkavarn morajo redno pregledovati aktivnosti na svojih računalnikih in kakršnakoli odstopanja takoj javiti oblastem. Te so tudi ustvarile kopico lažnih profilov ljudi na Facebookov, ki poskušajo postati prijatelji z znanimi nasprotniki režima in spremljati njihove objave.

Husayinu sedaj grozi huda kazen. Prebivalstvo Kalkilije je prav tako kritično do njegovih dejanja. Petintridesetletni Abdul-Latif Dahoud je namreč dejal, da bi Husayina morali javno zažgati, da bi iz njega naredili zgled za ostale. Celo njegova mati je dejala, da bi ga bilo najbolje pustiti v zaporu do konca življenja, saj bi le tako lahko povrnil izgubljeno družinsko čast in se zaščitili pred maščevanjem. Če bo Husayin spoznan za krivega (uradno sicer še ni obtožen), mu po šeriatskem pravu grozi smrtna kazen.

148 komentarjev

«
1
2 3

DarwiN ::

Mučenik za razum? Enkrat za spremembo.. Not a bad way to die, if you have to..

Sicer pa tragedija, neglede na podano kazen.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

morbo ::

Tip bo najebal tako ali drugače, če ga ne fentajo oblasti v zaporu, ga bodo ljudje na ulici. Edino kar ga lahko reši je posredovanje Evrope in politični azil.

flbroker ::

Live by the sword, die by the sword.

Taki ljudje so resnični mučeniki, ne pa verski fanatiki.

poweroff ::

Še več takih posameznikov bi potrebovali v islamskem svetu - da naredijo razsvetljensko revolucijo.

Bomo videli koliko naših notoričnih desničarjev se bo javno zavzelo zanj.
sudo poweroff

nevone ::

Še več takih posameznikov bi potrebovali v islamskem svetu - da naredijo razsvetljensko revolucijo.

Bomo videli koliko naših notoričnih desničarjev se bo javno zavzelo zanj.


Pa saj to je voda na t.i. desničarski mlin. Ne vem kaj si mislil s tem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

Da bodite načelni in se javno zavzemite za tega človeka. Tako kot se člani Amnesty International (ki jo nekateri tako prezirajo) zavzemamo za podobne primere povsod po svetu...
sudo poweroff

Berserker ::

Očitno se srednji vek ponekod po svetu ni končal.

technolog ::

Kakšni primitivci. Človek skoraj ne more verjet, da smo že v 21. stoletju.

Zgodovina sprememb…

morbo ::

Aja, velja spomniti da na Zahodnem bregu vlada Fatah, torej "zmerno" in "ne-islamsko" gibanje. Če bi padel v roke Hamasu (ki je sicer legitimna vladajoča stran), bi bil nesrečnik že brez rok...

nevone ::

Da bodite načelni in se javno zavzemite za tega človeka.


Na kakšen način pričakuješ javno zavzemanje. A se je treba kje podpisat?

Jaz lahko povem svoje stališče, ki je, da šeriatsko pravo zahteva poslušnost brez priziva, in da je on pač žrtev teh pravil družbe.

Glih tamau piše esej o Cankarjevih Hlapcih. Evo tam podobna problematika. Jerneja prisilijo v mentalno hlapčevstvo. To dela tudi šeriatsko pravo danes.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

noraguta ::

nevona - Matthai je monopolist glede levičarstva ter svobodomiselnosti. praktično AI drži pokoncu sam z nekaj somišljeniki , katri so pa vsi preizzkuženi levaki in uporabljajo linux , al neki tacga hoče povedat(človek je res načelen saj se tem idejam ne odreka v nobeni temi).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

feedback03 ::

"Celo njegova mati je dejala, da bi ga bilo najbolje pustiti v zaporu do konca življenja,..."

Kakšna mati je to, da bi sina pustila v zaporu do konca življenja (v tem primeru bi ga pustila umreti), ko pa ni naredil nobenega kriminalnega dejanja...


"... saj bi le tako lahko povrnil izgubljeno družinsko čast in se zaščitili pred maščevanjem..."

Torej je družinska čast bolj pomembna, kot pa življenje njenega sina?!


Talibanci zmešani... WTF?!

poweroff ::

nevone je izjavil:

Na kakšen način pričakuješ javno zavzemanje. A se je treba kje podpisat?

Ja pejte do AI po pomoč, sprožite kampanjo, pisarite pisma njegovi vladi, EU, našim ministrom, naj se zavzamejo zanj.

Ne čakat - samoorganizirajte se.
sudo poweroff

Manu ::

Mlada generacija bo spremenila svet. Očetje (in matere seveda) še vedno živijo v preteklosti in so polni slepil.

nevone ::

Ja pejte do AI po pomoč, sprožite kampanjo, pisarite pisma njegovi vladi, EU, našim ministrom, naj se zavzamejo zanj.

Ne čakat - samoorganizirajte se.


Se pa ja ne sme pritiskat na njihovo kulturo. Vsaka država je suverena v svoji notranji politiki, ane?

Desničarji nismo za takšno delo, samo škodo lahko naredimo.

Kar vi levičarji dokažite, da ste zmožni pomagat, ker menda veste in znate bolje.

Jest samo pravim, da ni prav kar se dogaja, in podpiram vsakega, ki lahko kaj naredi proti takšni kulturi. V misjone pa ne grem. Boš oprostu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Blazz ::

technolog je izjavil:

Kakšni primitivci. Človek skoraj ne more verjet, da smo že v 21. stoletju.


bolje bi bilo rečt, da človek ne more verjeti, da so nekateri še v 1. stoletju...

noraguta ::

eh mati tereza je bla orto desničarka , pa je več nardila za une nerazvite indijce kot pa cela levičarska zalega. levičarji ne bodo nič naredl , kakšen odbor pa komisijo , to še pol pa že vprašanje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

DeusVult ::

To naredi lažna vera v izmišljeno božanstvo. Ateizem ni daleč stran, tudi pri nas bomo zvesti Krščanski verniki kmalu obveljali za duševne bolnike in kriminalce. Kjer pade Vera, ji kmalu sledi padec civilizacije.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusVult ()

nevone ::

Kjer pade Vera, ji kmalu sledi padec civilizacije.


Padec rimske civilizacije se je začel ravno z Vero.

Padec civilizacije lahko povzroči marsikaj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

DeusVult je izjavil:

To naredi lažna vera v izmišljeno božanstvo. Ateizem ni daleč stran, tudi pri nas bomo zvesti Krščanski verniki kmalu obveljali za duševne bolnike in kriminalce. Kjer pade Vera, ji kmalu sledi padec civilizacije.


Razen popolnega pomanjkanja zaupanja v boga, ko impliciraš, da boš za vero kaznovan, ostalo ni tako far out kot izgleda. Nasprotno!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Kakšna mati je to, da bi sina pustila v zaporu do konca življenja (v tem primeru bi ga pustila umreti), ko pa ni naredil nobenega kriminalnega dejanja...


Vsaj nekaj milijonov EU muslimanov je enako pobožnih kakor tale mati, ne delejte si iluzij.

Multikulturnost je blef.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

DeusVult je izjavil:

... tudi pri nas bomo zvesti Krščanski verniki kmalu obveljali za duševne bolnike in kriminalce.


Posploševal ne bi, ste pa eni (en) že zreli za obisk zdravstvene ustanove.


Mimogrede, glede izmišljenosti, prav toliko izmišljen je islam, kot vse druge vere, s tvojo najljubšo na čelu. Dokler me v nasprotno ne prepriča sam veliki stvarnik, pač ne verjamem v njega vsemogočnost. Pa še potem mi bo moral razložiti, kake pizderije se je šel tekom tisočletij in kakšna navodila je dajal svojim zblojenim podanikom.

poweroff ::

p2921938Kar vi levičarji dokažite, da ste zmožni pomagat, ker menda veste in znate bolje. Jest samo pravim, da ni prav kar se dogaja, in podpiram vsakega, ki lahko kaj naredi proti takšni kulturi. V misjone pa ne grem. Boš oprostu.[/st.citat naj bi izjavil:


Gostilniško čvekanje za šankom tore

Gostilniško čvekanje za šankom torej. Tipično.
sudo poweroff

nevone ::

Gostilniško čvekanje za šankom torej. Tipično


Ne. Svoboda govora in izražanja mnenj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Thomas ::

Sem hotel biti toleranten in strpen do DeusVulta svoje čase in sem ga branil. Potem sem ga pa resno vprašal koliko daleč je po njegovo Andromedina galaksija in je izjavil da ni astrolog.

Konec moje dobrohotnosti do njega. Aroganten ko uni musliji na Zahodnem bregu.

Kar se Matthaia tiče ... ej, ne mormo dost pomagat nekomu, obkroženem z milijonov fanatičnih sonarodnjakov. Največ kar lahko naredimo je, da zaščitimo Evropejce. Ne dovolimo islamu da se razmahne še pri nas.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Levičarji imate edinstveno priložnost, da recimo Palestino postavite na noge po svojih principih. Izvolite!

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

Vse kaže, da če bo ubogi palestinec prepuščen slovenski razcepljenosti na levo in desno ritnico je pogubljen;((

Ampak gledam na Amnesty International pa tudi še ni nič? Yupe kako to, da tu nema nikakvog grupisanja????
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

SoulReaver ::

jaz se imam za levičarja, ampak z matthailom nimava čisto nič skupnega! Matthai je kvečjemu hipster in misli, da je levičar samo zato ker smo pravi levičarji kul in on bi tudi rad bil kul 8-) On je levičar tako kot je Pahor levičar ali pa Kresalka....

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Matthai pravi je menda neopredeljen. Ampak običajno ima več za povedat čez desničarje kot čez levičarje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SoulReaver ::

nevone je izjavil:

Matthai pravi je menda neopredeljen. Ampak običajno ima več za povedat čez desničarje kot čez levičarje.

o+ nevone

Sej jaz tudi...samo jaz sem objektiven za razliko od njega8-)

nevone ::

No, potem pa povej še kaj na temo tele novice.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SoulReaver ::

Palestince sem nehal podpirati že leta 2006, ko so izvolili hamas (desničarje :)v parlamentarnih volitvah, tako, da je moj komentar lahko samo ta, da se sramota le še nadaljuje! S tako mentaliteto, kot jo kažejo v tem primeru, bodo še dolgo ostali tam kjer so, na dnu! Husayinu pa trda prede in mislim, da se bo zanj slabo končalo. AI nima vzvodov, da ga reši v tem primeru, ker palestince financirajo savdijci (še večji fanatiki od palestincev) in evropejci (hipsterji - samo glumijo, da so pomembni,ker je kul biti pomemben)....

donfilipo ::

Klinc pol pa naj Izraelci plačajo karto in 7 kurb pa se grem razstrelit;((

Ampak SoulReaver, ti mi deluješ, kot da zadeve poznaš. Pa pojasni s svojega gledišča meni in tudi recimo avionstutzerju:), kako za vraga gre zavezništvo USA-Saudi Arabija In USA-Izrael. Če palestince financirajo saudijci, potem imajo židovski lobiji v USA en klinac močen vpliv.
Ali sem kaj spregledal?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pyr0Beast ::

Javno zažgati. LOL.

Dati modelu baklo v roko pa res :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tear_DR0P ::

raje boste porabili kup časa in črk, za zmerjaje Matthaia in smejanje njegovi (po vašem mnenju) kul drži, kakor da bi pisali pismo svojemu izvoljenemu predstavniku in/ali medijem, ter omenili da se vam palestinca zdi škoda ter da ga je treba rešiti. ne najdem besed s katerimi bi označil kako nizko je kultura takšnih ljudi.

pišite svojim izvoljenim predstavnikom, bloge, medijem... pokažite da vam ni vseeno za usodo tega človeka, dokažite moč demokracije - ker šele ko se bo našlo na stotisoče glasov iz demokratičnih držav, šele takrat je lahko življenje tega človeka rešeno - jebi ga demokracija je počasnejša kot šeriatsko pravo, kjer se en sam odloča kaj bo z ljudmi.

in vseeno mi je kaj boste napisali v svoja pisma - lahko pišete tudi o tem, da je ta človek tipičen prikaz islama, proti kakršnemu režimu se je treba boriti in zaradi katerega je potrebno ukiniti multikulturalizem v EU. ampak oprite se na primer tega "mučenika", ali pri AI, ali ga poskušajte rešiti ali ga izrabite za svojo anti islamistično propagando - ne pa se smejat ljudem, ki to počno, kazati s prstom nanje in vzklikati "fejker" - ker s tem samo kažete nizko raven svoje osebne kulture in sposobnosti zavedanja
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Thomas ::

Pritisk križarjev in cionistov bi bil morda samo kontraproduktiven. Nič ne moreš, naredili bodo z njim kar se jim bo zdelo, tako kot dnevno obrežejo X deklic. Pisanje mojemu poslancu je irelevantno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

oldguy ::

Dejansko nam primer tegale dečka pokaže par slik dogajanja doli: Ena je pozitivna, ki kaže, da obstajajo tudi v razsuti in zahojeni palestini ljudje, ki mislijo s svojo glavo ter znajo skozi humor pokazati nesmisle establishmenta tam doli. Druga pa pokaže, zakaj se je proti le-temu vredno boriti - ker je res zahojen. Dvomim, da ne bo dobil orenk po glavi, AI gor ali dol, po drugi strani pa ni ne prvi in še manj zadnji, ki mu je šel "vsemogočni" tako na kito, da se je izpostavljal na tak način.

Mislim torej, da je še upanje zanje doli, dokler se število Husayinov doli veča. In grem stavit, da se bo v dobi interneta ter telefonov število povečevalo naprej.

Evropa bi morala pa simple reči - no freedom of religion is no money! Kot vem, precej EU denarja steče tamkaj, tako da bi bil to precej hujši ukrep kot pa politično kurcanje bodisi levih bodisi desnih. Za kurcanje imajo namreč palestinci podobno trdo kožo kot njihovi najboljši sosedje.

donfilipo ::

Me je deloma kar sram, ampak na tumpavosti, očitno tudi sloni EU politika v regiji.
Domneval sem, da kak euro gre v te kraje, sicer bi mesud ne govoril več tako kulturno nemško, ampak bi poslal angelo v hendek, v ekskluzivni mešanici z balkana.

Domneval sem, da EU avtomatično donira in investira v kraje, kjer se absolutno...ampak ABSOLUTNO spoštuje ena temeljnih človekovih pravic, svoboda do religije in govora.

Torej če je to res,kar pravi oldguy, da EU doli pretaka denar, potem je treba ustreliti koga iz EU. Če pritiski križarjev, nemara res ne pomagajo pri ekstremnih islamistih, pa šus od človeka, ki je spregledal bando pokvarjeno idiotsko, zagotovo pomaga;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

oldguy ::

Torej če je to res,kar pravi oldguy, da EU doli pretaka denar, potem je treba ustreliti koga iz EU


Seveda je res. Ne samo, da ga pretaka, celo največji donor je, AFAIK. Brez denarja iz EU ne bi bilo plač za palestinsko JU.


Dodal bi še, poenostavljeno rečeno se je moj in tvoj denar porabil za to, da so tegale fanta izsledili in zaprli. Ni rečeno da ne bo taisti prašiček plačal še sudjo, ki ga bo poslal na hladno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

donfilipo ::

Vem, ampak sem kar hitro zatlačil v pod-podzavest nezavednega,..... samo grmim gromovito8-) Ena mala retorična finta, ki deloma opravičuje čisto ambivalenco povprečnega evropejca, do bedne situacije tam doli. Tudi sam se ne sekiram kaj prida. Razen včasih me kakšna reč predrami.
In znaki razuma sredi norosti me zagotovo!!!

Zato bom našel pot, da magari našemu kocinastemu jelku pošljem pozdrave in vprašanje, če se ne boji zastrupitve s svincem8-) Ne saj vem, da on razen dobre malce, nima besede. Ampak vseeno me zanima, kakšna za božjo voljo je logika brezpogojnega podpiranja ekstremov, ki ne spoštujejo osnovnih človekovih pravic!

Ko jasno so jih na drugi strani, demonstrativno, praktično same človekove pravice.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Thomas ::

Sej je blo večkrat izrečeno tudi tule na Slotechu, kako je bil Hamas demokratično izvoljen in da naj ga EU prizna. Pa da je v bistvu humanitarna organizacija itd.

Pa so tisti vedeli, kaj počnejo v Palestini s svojimi ljudmi. Vsaj naj bi. Nima noben kej glumit presenečenja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Tud če so to povedali na RTV-SLO zame osebno, ne bi verjel. Kamoli na slo-tech med topici o govoreči mizi, resnici o 9/11, in podobnih. Tud povoham ne!;((
Je pa seveda res in čisto res, da me odnosi israel-palestinci ne tangirajo, kot večino povprečnih evropejcev ne. Ravno do tokia.
Razen, pri izjemah kot je tale, ki kažejo, da se morda pa budi kanček razuma!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Sej kanček razuma je tam vedno bil, še več kot kanček. Problem je v sfanatiziranih množicah, 90+% večini, ki je sfanatizirana na lasten pogon, ne da jih je zapeljal nek hudobec, ki ne tolerirajo nobene kritike svojega fanatizma.

Jaz ne krivim "hudobnih liderjev Hamasa", krivda je enakomerna po palestinski večini. Tko hočejo in odpadnikov ne tolerirajo. Pa ne spet kakšna brihta prenašat krivde za to stanje na cioniste ali križarje. Niti na EU levake.

Tista norost dol je avtohtona in prostovoljna. Sej se še v EU ne dovoli šimfanje CERNa LHC brez veliko slabe volje, kako se bo dol dovolilo šimfanje vere, brez veliko zelo slabe volje. Se ne bo. Množica in njena psiha at its best!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

ne pa se smejat ljudem, ki to počno, kazati s prstom nanje in vzklikati "fejker"


Prav tako, v tem primeru ni primerno razdeliti ljudi na pozitivce-levičarje in negativce-desničarje.

Če se nekdo čuti poklicanega, da je potrebno zganiti humanitarno družbo, naj to stori. Vsak pač prispevamo tej družbi po svojih močeh.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

morbo ::

donfilipo je izjavil:

Ampak vseeno me zanima, kakšna za božjo voljo je logika brezpogojnega podpiranja ekstremov, ki ne spoštujejo osnovnih človekovih pravic!

To je tako kadar nimaš izbire. Fatah je kao manjše zlo od Hamasa, čeprav je oboje gnoj. Lahko bi sicer ne-financirali nobenega režima, ampak navaden folk vseeno ni (skoraj) nič kriv. In njihovi voditelji očitno ne znajo poskrbeti zanj.

Posledica bede Palestincev skozi vsa ta desetletja je da imajo voditelji in organizacije popoln nadzor nad umom ljudi. Enostavno folk ni sposoben nič razmišljat, kar ni v skladu z vzpostavljeno čredno mentaliteto. Tale Husain je anomalija, ki je svoje frustracije nad stanjem izražal na tak način. Neki drugi Hasan pa se bo šel razstrelit v supermarket.

donfilipo ::

Olduyov link me je pripeljal do maila: hans-gert.poettering@europarl.europa.eu in zdaj samo še butnem z glavo v zid, da spraskam skup 'toliko njemački', da mu postavim par jasnih vprašanj. Pa da vidimo.
Če bo še kdo sledil, zna morda možakar kako možgansko vijugo zapreči v to smer. Je pa vsekakor bolj pri koritu za te zadeve kot naši poslanci.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Jaz pa mislim, da so množice krive. Najprej ko se nekdo rodi ne, ampak ko gre skozi tisto defaultno dresuro/torturo, je pa na liniji in perpetuira reč. Ali pa ne pride skoz, ga že kje vmes "korigirajo". Sej una mama, ki želi da je sin zaprt, je tudi šla skoz obrezovanje. Jo boli, ker je prerok užaljen, hoče da sina ne ubijejo ... itd.

Ne bit naiven. Ruske množice se komu smilijo, češ kako grdo jih je Stalin. Sigurno jih je grdo in zaslužijo usmiljenje. Samo Stalin so bile te množice same.

Ko je Stalin zaradi gospodarske krize povabil ameriške delavce v SZ, so bili tudi nekateri črnci dovolj neumni/naivni, da so šli. Stalinov režim jim je hotel (v propagandne namene, ampak ni bistveno) prikazati lepo življenje v SZ. MIMO Stalinove in partijske volje, je ad hoc drhal Ivanov Ivanovičev, pridno linčala tiste nesrečne črnce, ker so bili preveč črni. Enako kot kje na Ameriškem Jugu.

Množica je nosilec tega memeplexa, zato Stalin pride gor. Ali katerikoli drug diktator ali demokratično izbran voditelj.

Swallow and digest this!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Ma jok. A bom zdaj množicam palestincev pošiljal maile? A ni lažje enemu pravemu. Ni lažje počiti stalina, kot pobiti 250 mega rusov?
Je že res, da množice same lepo prispevajo k vzponu sranja, ampak ukrepa se pa pri glavi! Če in ko se ukrepa.

Vsega pač nikdar ne bomo požrli. In množica na splošno tudi ne. Pa če je treba koga počiti, z veseljem! S tem da za ta problem, če smo realni, kaj dosti več od par besnih mailov resnično ne bo! Ampak so pa seveda reči, ki posameznika različno tangirajo, in je prav tako. Zakaj bi se buđoti pasli pri koritih brez vseh skrbi?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Ubogo nič krivo ljudstvo, ki bi bilo tako srečno, da ni hudobnih politikov ki jim vladajo - je pravljica za otroke.

Tud Slovenci nismo nič boljši kakor tisti ki nam vladajo. Ki so nam kadarkoli vladali, nismo bili dosti drugačni od njih. Nemci leta 1940 niso bili nič boljši od Hitlerja. Tudi danes Nemci niso nič boljši od Merklce in njenih. Torej so zdaj dosti solidni, za moj okus.

Palestinci so pa nesolidni. Z Izraelci bi delali točno isto, kar so počeli Nemci, če bi bi razmerje moči to dovoljevalo.

Freud je bil glede tega jasen že ob primeru prve svetovne vojne in glede tega je imel prav. Nemci so šli nad Angleže, ne kajzer nad kralja. Prej bi se zmenila unadva kot njuni ljudstvi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Zahodnem bregu zaradi spletnega kritiziranja islama aretiran Palestinec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
14819020 (16308) poweroff
»

Izraelsko-arabska vojna se bije tudi na medmrežju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11613500 (10019) Pšenični
»

Bali (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1307691 (6196) undefined

Več podobnih tem