» »

koliko nazaj z kompatibilnostjo

koliko nazaj z kompatibilnostjo

Gandalfar ::

Trenutno sem postavil en page ( www.rozica.com ) in je tko pac lustkan, simpl page na katerem se mi zdi da ni problemov z kaksnim cudnim designom. Edina stvar, ki je gor je CSS tako, da sem verjetno kompatibilen do IE4 nekako..

no in potem pogledam sajt z IE3 in me skoraj kap. Zadeva seveda se ni slisala za css in mi cisto usuje zadevo.

Ali lahko mirno ignoriram IE3 uporabnike in nizje ali se mi splaca nekako resit ta problem?

Ali obstaja kaksen nacin, da bi jaz videl za poljubno razlicico brskalnika kako stran zgleda v njem ne da bi imel cisto vse verzije instalirane v mojem sistemu oz. v raznih VMWarih?

darh ::

dokler je kompatibilno s standardi in zgleda v IE in Mozilli enako, me za ostale izgovore za spletne brskalnike sploh ne briga..
Excuses are useless! Results are priceless!

centio ::

Em, ma dej no... sej ce bomo se vedno morali pazit, da bo zadeva delala celo v IE3 (kdo se surfa sploh z IE3?) pol, v cem je smislel napredka in razvoja v samem html-u, da ne omenjam kaj drugega, sam si omenil css, kaj pa kak dhtml....?
A najboljs, da se vrnemo nazaj na html 1.0, ali kaj?

Sicer je pa stvar z temi browserji kar nedorecena ali pa nejasna, ne vem kako naj bi jo definiral, ker recimo, imas pejd, ki gre skozi validator, torej je well formed, a kaj ko ga mozilla ali netskejp pokaze drugace.
In pol se vprasas, kako to, da kljub temu, da se netskejpovci "tako drzijo standardov" prav njihov browser pokaze stran drugace oz. narobe?

Highlag ::

Ja mislim, da imamo na eni mašini v firmi še W3.11 gori pa laufa IE2 al pa nekaj podobnega :D Hvalabogu ni omrežen :D

Drugače pa fletna stran Gandalfar:))

SLOWWWeb.net ::

Gandalfar: jaz za osnovo VEDNO vzamem kompaktibilnost z IE4 ali več in NS 4, preverim pa tudi z Opero, saj ce se le da, probam tezavo resit. v bistvu n ignoriram nobenega uporabnika. Za zaslonsko locljivost pa si vzami ali 640x480 - za poslovne aplikacije ali pa 800x600-pri meni predstavlja 90%.

Nekaj nasvetov pa najdes tudi na moji strani ;) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

City ::

jaz za osnovo VEDNO vzamem kompaktibilnost z IE4 ali več in NS 4

Se mi zdi da je to čisto dosti.
Za tisti majhen odstotek, ki uporabljajo druge brkljalnike je preveč dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: City ()

[BISI] ::

Strani delaj po standardih... Starejsi brskalniki pa tako ali tako ignorirajo CSS (ce je pravilno napisan, seveda) - saj si videl, kaj pokazejo (privzete barve povezav). Pozne razlicice Netscapa ti bodo celo prikazovale delno CSS1. No, ampak to je ze druga tema...

kunigas ::

Ja .. dejansko se ne splaca zdej pregledovat v vseh nevemkolikih predhodnih razlicicah programov, ce rec funkcionira.

Ce je za IE4 narejen, da izgleda kulturno, potem si lahko cist zadovoljen. Ce pa bi rad ustregel najsirsi mnozici uporabnikov ... potem pa kar v txt formatu ... mogoce bojo vsi vidl, kaj si napisu ...

Glede na to, da ma IE kar precejsen delez uporabnikov ... ni panike, ce v katermu drugmu ne dela - vsaj men se zdi tko.

Gandalfar ::

trenutna statistika dostopa mi pravi, da imam vec kot 96% dostopov z IE5 oz boljsim tako, da mislim, da se ne bom prevec sekiral. Je pa dobro vedet.

Hvala!

Elemen_T ::

Interaktivne strani + stari brskalniki nekako ne gre skupaj ...

Pasivne, predstavitvene strani + stari brskalniki pa mogoče celo gre 8-)

darh ::

Statistika na slo-techu pravi, da je tole stran v mesecu septembru obiskalo 93.63% uporabnikov MS IExplorerja (žal verzija ni na voljo...), 4.76% si je prisvojila Mozilla, Opera ima komaj procent, ostali so pa pod promilom.

In to na računalniški strani, kjer pričakujemo "napreden" folk, z širšim izborom programov, ki vedo kaj rabijo in to tudi uporabljajo... (kao).

Seveda je to večinko slovenija.. kako je po drugih državah ne vem, če se komu da poiskat kakršnokoli statistiko...


Jaz še vedno gonim tole lajno:
1. naredi za IE
2. stestiraj kompatibilnost s standardi
3. poglej kako se vidi v drugih brskalnikih - če je resnično kriza - popravi da zgleda normalno

...končano...
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

david ::

enkrat za foro sem postavil scripto, ki je preverjala uporabnikove nastavitve (browser, os) ... kaj me je presenetilo? 0.4% jih je uporabljalo IE 3 ... cudna zadeva, ne vem kje so to najdl ... drugace je pa pri nas tako, da se v 96% uporablja IE, 1% gor dol ... tako da, osebno delam vedno za IE 5.x in 6.x, preverim z mozillo in ns-om, potem pa online ... za ostalo se pa nimas kej sekirat, ker je ostalih uporabnikov zelo malo, je pa odvisno, cemu je stran namenjena ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IE 8 prikaže napak tudi Microsoft.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5010810 (6163) Poldi112
»

Postavljeno na sredino

Oddelek: Izdelava spletišč
231600 (1285) opeter
»

browserji in stran

Oddelek: Izdelava spletišč
71273 (1192) rc-car
»

Netscap Problem Solved :]

Oddelek: Slo-Tech
161176 (922) lordgreg
»

Slo-Tech in Netscape

Oddelek: Slo-Tech
191862 (1602) MRtwister

Več podobnih tem